Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 36 sonuç

Konu: Antrenör Özelliklerine Göre Yıldız Seviyesi

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Default Antrenör Özelliklerine Göre Yıldız Seviyesi

Oyunu uzun yıllar oynamayı düşünüyorsak, el atacağımız konuların başında antrenörler gelir. Eğer üst düzey bir takım değilseniz, eldeki antrenörlerin pek iyi oldukları söylenemez. Bu nedenle kaliteli antrenör bulmamız gerekir. Takımımızın düzeyine göre her antrenörü alıp getiremeyiz, takımıza en uygun antrenörü bulmak için antrenörün özelliklerinden hangisi hangi antremana etki eder bilmek gerekir. Kalecilik antremanı özelliği 20 olan bir antröner her zaman 5 yıldızlık performans sergileyemez.

Farklı özelliklerin etkisiyle, bu antreman kategorilerinin antrenörler tarafından ne derece gerçekleştikleri hesaplanır. Bu hesaplamayı, şu konuda bilgilerini paylaşan arkadaşlarımızdan aldım, onlara da teşekkür ederim.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=81680

Unutmamak gerekir, sadece A takımı antremanları için geçerlidir. Genç takım için, antrenörlerin gençlerle çalışma özelliği de devreye girdiğinden doğru sonuçlar vermez.

İndirdiğiniz excel dosyası 2 sayfadan oluşmaktadır. İlk sayfada, elinizde yer alan bir antrenörün özelliklerine göre, hangi kategoride kaç yıldız alacağını hesaplatabilirsiniz. Özellikler kısmına antrenörün özelliklerini girmeniz yeterlidir. 2 yıldız altı olan durumlarda "İşe Yaramaz" çıkmaktadır.

İkinci sayfada ise, tek tek kategorilere ayrılmış olup, eksik olan kategoriye göre antrenör transfer etmek istediğinizde, antrenör özelliklerini girip, o kategoride kaç yıldız alacağını görebilirsiniz.

Yıldız sonuçları bulunan kutularda yer alan formüller üzerinde oynama yapmazsanız sorunsuz çalışmaktadır. Çok sayıda koç üzerinde denedim ve hepsinde doğru sonuçları verdi.

Genç oyuncuların antremanları için kategorilerin nasıl hesaplandığını bulabilirsem ona göre de bir cetvel oluşturacağım.

Doğru antrenörü bulmakta ya da eldeki antrenörleri doğru sınıflandırmada zorluk çekenlerin işine yaracağını düşünüyorum, sorunsuz kullanmanız dileğiyle...

İndirmek için tıklayınız.

İndirmek için tıklayınız.
    Last edited by Sekopej : 15.Temmuz.2010 at 12:24
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

payla$imin icin te$ekkurler Serkan. antrenor ozellikleri nasil olmali konusunda da tarti$tigimiz gibi dogru antrenman icin dogru antrenor bulabilmek gittikce zorla$iyor oyunda. dolayisiyla yeni yeni rehberler cikartmak gerekiyor ya da tek tek ara$tirmak gerekiyor.

benim tavsiyem her zaman kendi ekibinizle cali$maniz tabi butcenize de uygunsa. en azindan kendinize mutlaka 2-3 antrenor belirlemelisiniz kucuk takimlara gittiginizde bile yaninizdan ayirmamaniz gereken.

ayrica altyapi antrenorlerini yonetmeyi henuz tam beceremedim. onlar hakkinda da bilgi almak lazim. ara$tirmaya devam edelim bakalim bi$eyler bulabilcez mi?

tekrar te$ekkurler Serkan. emegine saglik.

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Paylaşım için tşk ederim Serkan kardeşim.
    Bizim gibi küçük takımlarla oynayan ve yıldız oyuncu adayı çıkartıp satan üyeler için güzel oldu deneyecem.

Edit : Hocam Office 2003 te açmıyo bu dosyayı
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

2003'te kaydedip ekliyorum hemen.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Linki değiştirdim, hem 2003 hem de 2007'de kaydettim. İkisine de ulaşabilirsiniz şimdi.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Linki değiştirdim, hem 2003 hem de 2007'de kaydettim. İkisine de ulaşabilirsiniz şimdi.
    Çok sağol hocam.
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

indirelim de bakalım gs kariyerimizde sağol serkan
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul / K.Çekmece

teşekkürler deneyelim ve görelim bakalım

Ben türkçe yama kullanıyorumda attack coaching falan türkçeye çevirebilir misiniz ? Yada ingilizce dil dosyası da olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Nelerin Türkçe'sini merak ediyorsun, Attack coaching zaten anlaşılıyor, hücum koçu, anlamını bilmediklerini yazarsan, Türkçe karşılıklarını yazayım.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Nelerin Türkçe'sini merak ediyorsun, Attack coaching zaten anlaşılıyor, hücum koçu, anlamını bilmediklerini yazarsan, Türkçe karşılıklarını yazayım.
    defans(defence), goalkeeper(kaleci), fitness, scout(gozlemci), physio(fizyoterapist)

bunlar da anla$iliyor zaten. arkada$in sorusunu anlamadi ben.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Şimdi bunu sen mi yaptın Sekopej? İnanmam.

Zaten bir baktım bir şeye benzememiş antrenör falan bulunmaz bununla milleti kandırma.

Şaka bir yana teşekkür ederim çok faydalı bir çalışma olmuş.

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by El Barto View Post
    Şimdi bunu sen mi yaptın Sekopej? İnanmam.

Zaten bir baktım bir şeye benzememiş antrenör falan bulunmaz bununla milleti kandırma.

Şaka bir yana teşekkür ederim çok faydalı bir çalışma olmuş.
    olum fikri ben vermesem yapamazdi.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by Jigsaw View Post
    olum fikri ben vermesem yapamazdi.
    Onu diyorum işte illa dürtmek lazım

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Ben bakıp kolaya geçirdim, öyle 2 ile çarp, 5'e böl, onların hazır yapılmışı vardı.
    "YÜCE ATATÜRK"

Strength Set Pieces mental
    şu 4'nün türkçesi bide şu excel dosyasını indirdim yanlız anlamadım neyin ne işe yaradığın anlatırmısın resimli anlatım olarak zahmet olmassa. Lütfen

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Strength güç, Set Pieces duran toplar, mental de mental işte, zihinsel olarak da çevrilmiş olabilir.

Almak istediğin koçun ya da elinde bulunan koçun özelliklerini yazıyorsun excel dosyasına, hangi kategorilerde kaç yıldızla antreman vereceğini gösteriyor. Kullanımı kolay, sadece özelliklerin karşısına değerleri girmen yeterli, yıldız kısmında sonuç çıkacaktır.
    "YÜCE ATATÜRK"

18. Default

Çok güzel bir çalışma olmuş, paylaşım için teşekkürler. Ben birşey daha sorucam ama acaba fizyoterapistler ve gözlemciler içinde var mı belirli değerler?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Mutlaka vardır, bilen ve paylaşan olursa, onları da aynı dosya içerisine ekleyebiliriz.
    "YÜCE ATATÜRK"

Strength güç, Set Pieces duran toplar, mental de mental işte, zihinsel olarak da çevrilmiş olabilir.

Almak istediğin koçun ya da elinde bulunan koçun özelliklerini yazıyorsun excel dosyasına, hangi kategorilerde kaç yıldızla antreman vereceğini gösteriyor. Kullanımı kolay, sadece özelliklerin karşısına değerleri girmen yeterli, yıldız kısmında sonuç çıkacaktır.
    Hmm ben sırf o bir klavuz olduğunu zannetmiştim.Güzelmiş sağol

bide şunların türkçesini açıklarsanız sevinirim

Fitness
    Determination
    Motivating
    Mental

Strengh-Aerobics
    Set Pieces

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Fitness Sağlık
    Determination kararlılık, Azim
    Motivating Motivasyon
    Mental Mental, Zihinsel

Strengh-Aerobics Güç
    Set Pieces Duran Toplar
    "YÜCE ATATÜRK"

Teşekkür ederim.İsterseniz birleştirdiğim bilgilerle türkçe olarakta yayınlayabiliriz siteye isterseniz.Türkçe oynuyanlarda bu programdan yararlanabilir

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Yanlarına Türkçeleri eklenebilir, boş bir vaktimde eklerim.
    "YÜCE ATATÜRK"

yanlız şu sağlık hiç bi özellikte yok.Hangi özellik acaba şu fitness?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Form olarak da çevrilmiş olabilir, kondüsyon olarak da çevrilmiş olabilir. Türkçe yamayı yapanların nasıl çevirdiğini bilemeyeceğim şimdi.
    "YÜCE ATATÜRK"

Öncelikle merhabalar.Bu dökümanı yapmana neden olan arkadaşın verdiği formülü ben hazırlamıştım.Sunumun çok güzel olmuş.VB+ bilen arkadaş varsa programlaştırabilir.Cevapları okudum bazı arkadaşları aydınlatmak adına birkaç şeyde ben yazmak istedim.
    Bildiğiniz üzere bu oyunda Strenght(Güç),Aerobic(Aerobik),Golkeeping(Kaleci), Tactic(Taktik),Ball Controll(Top Kontrol),Atacking(Atak),Defending(Defans),Shooting (Şut),Set Pieces(Duran Toplar) olmak üzere 9 farklı antrenman var ve her antrenmanda uygun antrenörlerle çalışılırsa 5 yıldızlı antrenman yaptırabiliyoruz.
    Bir oyuncuya Güç antrenmanı yaptırmanız için fitness koçuna ihtiyacınız var.Fitnes koçunda bulunması gereken özellikler ise;
    *Form antrenörlüğü(Kondisyon ya da Form olarak Türkçe'ye çevrilmiş olabilir)
    *Dicipline(Disiplin)
    *Determination(Kararlılık)
    *Motivating(Motivasyon)
    Bunları formül üzerinde nasıl uygulayacağımızı bir örnek ile açıklamaya çalışayım;
    Benim fitnes koçum Roland Koch
    Kondisyon(Form) = 20
    Disiplin Derecesi = 16
    Kararlılık = 7
    Motive Olma = 20
    Formülümüze göre hesaplamasını yapalım ;
    Fitnes * 9 + DDM * 2 = 20 * 9 + (16 + 7 + 20 ) * 2 = 180 + 43 * 2 = 180 + 86 = 266
    210 - 240 : 3 yıldız
    240 - 270 : 4 yıldız
    270 ve üzeri : 5 yıldız
    Bende çıkan sonuç 266 idi.Bu durumda Roland Koch'un Strenght(Güç-Dayanıklılık) antremanı 4-5 yıldız arası olması grekiyor.Oyuna dönüp Roland Koch'u sadece Dayanıklılık antrenmanına görevlendiriyorum.Karşısında 4,5 yıldız yanıyor.
    Arkadaşın hazırlamış olduğu dosyada her antrenman statüsüne göre hangi özelliklerin olması gerektiği verilmiş.Yapmanız gereken sadece aradığınız antrenörün özelliklerinin karşısında bulunan sayıları silip kendi bulduğunuz koçun özelliklerini uygun yerlere girmek.
    Bir tüyo da ben vereyim.İdeal bir takımda;
    1 Baş Antrenör (Taktik) - As Takım ve Altyapı
    1 1st Takım Koçu (Duran Toplar) - As Takım
    4 Koç (Atak,Defans,Teknik,Şut) - As Takım
    2 Gk Koç (1 Tanesi Sadece As Takım diğeri hem As Takım hem Altyapı)
    2 Fitnes Koç (Güç - Aerobik) - As Takım ve Alt Yapı
    6 Genç Takım Koçu (Top Kontrol - Atak - Taktik - Defans - Şut - Duran Toplar)
    2 Doktor ( Adam İdare - Kararlılık - Disiplin - Motivasyon - Fizyoterapi )(Doktorlardan birinin genç starlarla çalışma özelliği yüksek olmalı.)
    1 23 Yaşüstü Gözlemci ( Kararlılık - Oyuncu Yeteneğini Kavrama )
    1 23 Yaşaltı Gözlemci ( Kararlılık - Oyuncu Potansiyelini Kavrama - Gençlerle Çalışma )
    1 Sonraki Rakibi incelemek için gözlemci (Kararlılık - Oyuncu Yeteneğini Kavrama - Taktiksel Bilgi ) olması gerekir.

Karışık oldumu bilmiyorum ama umarım faydası dokunur...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Anlaşılır olmuş, ayrıca formulü oluşturduğunuz için de teşekkür ederim size. Antreman ve koç konusunda nasıl düzenleme yapayım diye düşünen arkaaşların işine yaradığını düşünüyorum.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Çok sağolun çok işime yaracak. Allah ne muradınız varsa versin.

dah önce kullnıyordum bunu ve bilgisayrıma format attığım için tekrar indrdm ancak bu sefer indirdigimde arşiv hasarlı diyor ve ulaşımıyorum sahip olan biri tekrar yükleyeiblr mi acaba?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri