Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 69 sonuç

Konu: [FM editor 10.2 ] TFF 3. Lig ve Amatör Ligler.. (Gerçek)

kardeş eline sağlık amatör küme sadece süper amatörlermi yoksa 1.amatörde varmı

Quote Originally Posted by fifacan View Post
    kardeş eline sağlık amatör küme sadece süper amatörlermi yoksa 1.amatörde varmı
    Database'de olan amatör takımların Deplasmanlı bir Türkiye profiline oturtulmuş hali yani statü tamamen databasedeki takımların sayısına göre oluşturuldu... Bölgesel bir statü değil. Ancak takım kalitesi gruplara göre değişmekte yani databasede 250 reputation'u olan takımlar sonlara doğru yerleştiler ama aynı ligdeler.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Eline sağlık arkadaşım. Ben de indirdim ve şu an kullanıyorum. Bi durum dikkatimi çekti. 3.Lig'deki beş grupta ilk iki sırayı alan takımlar (toplam 10) doğrudan 2.Lig'e yükseliyor, bunda bir sorun yok. Ama 2.Lig'den düşen 12 takımı karşılaması için gereken 2 takımın belirleneceği, bahsettiğin play-off sistemi çalışmıyor sanırım (benim oyunumda çalışmıyor). 3.Lig'deki üçüncü sırayı alan 5 takım, lig maçları bittikten sonra maç yapmıyorlar ve 2.Lig'e toplamda 10 takım yükseliyor. Sanırım bunun sonucu olarak da 2.Lig'in ilk grubunda son 3 sırayı alan takımlardan sonuncu olan iki takım bir sonraki sezonda da 2.Lig'de oynamaya devam ediyor. Ama o iki takımın üzerinde yer alan üçüncü takım 3.Lig'e düşüyor. 3. sezonuma başladım, geçen iki sezonda da aynı durum oldu.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Quote Originally Posted by Demre View Post
    Eline sağlık arkadaşım. Ben de indirdim ve şu an kullanıyorum. Bi durum dikkatimi çekti. 3.Lig'deki beş grupta ilk iki sırayı alan takımlar (toplam 10) doğrudan 2.Lig'e yükseliyor, bunda bir sorun yok. Ama 2.Lig'den düşen 12 takımı karşılaması için gereken 2 takımın belirleneceği, bahsettiğin play-off sistemi çalışmıyor sanırım (benim oyunumda çalışmıyor). 3.Lig'deki üçüncü sırayı alan 5 takım, lig maçları bittikten sonra maç yapmıyorlar ve 2.Lig'e toplamda 10 takım yükseliyor. Sanırım bunun sonucu olarak da 2.Lig'in ilk grubunda son 3 sırayı alan takımlardan sonuncu olan iki takım bir sonraki sezonda da 2.Lig'de oynamaya devam ediyor. Ama o iki takımın üzerinde yer alan üçüncü takım 3.Lig'e düşüyor. 3. sezonuma başladım, geçen iki sezonda da aynı durum oldu.
    İlk seneyi test ettim tatil modunda ilk sezon sonunda maçlar oynandı ve çıkan takımlarda bir sorun olmadı ama tabi teste devam ediyorum 2.sene ve sonrası birkaç seneye de bakıp cevap vereceğim. (ilk sene 6 haziranda maçlar bitti play-offta) Play-off'lar için ayrı bir pencere açılmıyor her grubun maç programına yazılıyor. Ve her grupta genel play-off için bir puan tablosu çıkıyor. (Maçlar oynanırken 1.grup kullanılıyor maçları göstermek için)

3.ligi 2-3 hafta daha geriye alabilirim 10.3'te eğer play-offlarla ilgili ilerleyen yıllarda bir aksama görürsem...

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Aşağıdaki görüntü 2.Lig A Grubu'nun 2010/11 sezonu son puan durumu.

Aşağıdaki de 2.Lig A Grubu'nun 2011/12 sezonu puan durumu.

Bu da yine 2011/12 sezonu 3.Lig 1.Grup puan durumu.

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

Başka ülkenin liglerini seçmede sorun yaratır mı dosya ?

Quote Originally Posted by RodRiGOtELLo14 View Post
    Başka ülkenin liglerini seçmede sorun yaratır mı dosya ?
    o konuda bir sorun yok. İstediğiniz ülkeyi (oyunda varolsun veya olmasın) oynayabilirsiniz. (82 tane yaratılmış lig dosyası sınırı var aynı anda oynanabilecek.)

Forumdaki diğer 3.lig yamasında fikstür çakışması oluyodu ve oyun sapıtıyodu bunda yok mu öyle bir sorun? Ayrıca sanırım yakında 10.3 yaması çıkcak onda da çalışır mı?

tebrik ederim bende keşansporu editliyeceğim
    Last edited by hally : 02.Şubat.2010 at 01:19

Quote Originally Posted by bearyn View Post
    Forumdaki diğer 3.lig yamasında fikstür çakışması oluyodu ve oyun sapıtıyodu bunda yok mu öyle bir sorun? Ayrıca sanırım yakında 10.3 yaması çıkcak onda da çalışır mı?
    Gerçek fikstür kullanmanız tavsiye edilmiyor. Yaratılmış liglerin hiçbirinde... (Özellikle eski editörle yapılmış dosyalar ile) Onun dışında ilerleyen sezonlara geçmesinde problem yok.

10.3 için 3. lig ekstra play-off ların fikstürlenmesindeki sorunla ilgili olarak 2 hafta sıkıştıracağım fikstürü. Amatöre yeni takım girerse veya databaseden takım eksilirse gruplarda oynama gerekebilir.

bir sonraki editlemede edirnespor'un yerine keşanspor'un editlenmesini istiyorum. herhangi bir bilgi alış verişi için hertürlü yardıma hazırım. burada link veremediğimden söylüyorum google a keşanspor yazarsanız resmi internet sitesinde şuandaki lig durumu var. grup birincisi edirnespor ise artıık çok aşağı sıralarda... ilgilenenler özel mesaj atsınlar.. teşekkürler

Teşekkürler bunun sayesinde Tekirdağspor ile oynayabiliyoruz.

arkadaşım 10.3'te sorun yaratır mı acaba ?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

arkadasım cok guzel ama bırsey sormak ıstıyorum Bayrampaşa'da varmı ben goremedım ama :S

Quote Originally Posted by samasti View Post
    arkadasım cok guzel ama bırsey sormak ıstıyorum Bayrampaşa'da varmı ben goremedım ama :S
    3.lig grup 1'de değil mi

Nesil
    2005

Ellerine sağlık çok büyük emek.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

İndirip bakayım da Dinarspor varsa coşturayım emeğine sağlık...
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Quote Originally Posted by nannar View Post
    İndirip bakayım da Dinarspor varsa coşturayım emeğine sağlık...
    Var abi var .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

10.0.3 de sağlıklı oynayabilirmiyim acaba?

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

filefrontta değişik bir dosya geliyor nasıl indirecem anlamadım ?

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Oh yaptım teşekkürler vallahi süper olmuş

Nesil
    2005

Quote Originally Posted by Demre View Post
    Aşağıdaki görüntü 2.Lig A Grubu'nun 2010/11 sezonu son puan durumu.

Aşağıdaki de 2.Lig A Grubu'nun 2011/12 sezonu puan durumu.

Bu da yine 2011/12 sezonu 3.Lig 1.Grup puan durumu.

Yani ? Her hangi bir çıkma-düşme olayı gerçekleşmiyor mu ?

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Sezon sonunda oynanması gereken Playoff'lar benim oyunumda oynanmadığı için böyle bir sorun vardı. Sadece 1. Grup'ta oluyordu bu. Son 3 takımın düşmesi gerekiyorken son iki takım düşmüyor, onların üzerinde ki takım düşüyordu. Diğer gruplarda sorunyok, son 3 takım düşüyordu.

ilkini indirmedi.2.cisini indirdi ne yapmam grekio

Nesil
    2008
    Yer
    Ankara

boyut 5 kb dogrumudur

play-off'ları lig usülünden kupa usülüne çevirdim aslında grup sayısını da 12 mi 13 mü ne yapmıştım ama son 1 aydır işler ve yayınlar yüzünden ne FM oynayabiliyorum ne editöre giriyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

MaltaSpor veya DonatımSpor varmı.

Manısa Amatör Takımlarından.

Quote Originally Posted by zekirdek View Post
    MaltaSpor veya DonatımSpor varmı.

Manısa Amatör Takımlarından.
    databasede takım değişikliği yapılmamıştır... orjinal database'de türkiye amatör liglerine kimler konulduysa onlar yerleştirilmiştir... Statları olmayan ve genel olarak reputationları aynı olan takımlardan istediğiniz birini editleyebilirsiniz editörde verilen database'i açarak...

Quote Originally Posted by vuque View Post

Buyur Arkadaşım...
    allah bee Anamurspor var daha ne isterim ki ellerinize sağlık arkadaşlar

Çok teşekkürler gerçekten güzel olmuş.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri