Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 69 sonuç

Konu: [FM editor 10.2 ] TFF 3. Lig ve Amatör Ligler.. (Gerçek)

Default [FM editor 10.2 ] TFF 3. Lig ve Amatör Ligler.. (Gerçek)

Bu veritabanı eklemesi sadece Lig Kural eklemelerini (ve Gerekli durumlarda Ödül ve Grup eklemelerini) içerir. Yani oyuncular ve hali hazırda mevcut olan liglerde oynama yapılmamış takım sayısı arttırılmamış/azaltılmamış. Yeni eklenen liglerde varolan bilgileri eksik olabilecek olan takımlara dokunulmamıştır.

Edit işlemi 10.2 ile yapılmış ve .dbc uzantısını taşımaktadır. 10.2 ve ileri patchlerde çalışacaktır. SI'nin editördeki sorunları gidermek amacıyla yaptığı düzenlemelerden dolayı 10.1 ve önceki sürümlerle uyumlu değildir. Takım renkleri stadyumlar ve benzeri konularda resmi veritabanında yapılan değişiklikler ileriki yamalarda da olsa bu eklentinin çalışmasına engel olmayacaktır. Ve bu değişiklikler oyununuza yansıyacaktır. Sadece yeni takımlar eklenmesi durumunda değişiklik yapmak gerekebilecektir.

3. Lig ve Amatör Liglerde kurallar editörün el verdiği şekilde oyuna yansıtılmaya çalışılmıştır.

Türkiye Kupası ve Süper Kupa dahil halihazırda varolan Kupalar ve Liglere ödüller dahil dokunulmamıştır.

3. Lig günümüzdeki 5 gruplu statüsüyle editördeki playoff grubu mantığının eksikliği gözetilerek 4 devre halinde oynanmaktadır. 2. ligden bu sene düşecek 12 takım gözetilerek 12 takım 3. ligden 2. lige yükselecektir. Bunun için gruplarda ilk 2'ler doğrudan 2. lige çıkartılmış 3.ler arası tek devreli bir play-off ligin sonuna eklenmiştir.

Her grup için gerekli oyuncu-takım ödüllleri konulmuştur. Ancak herhangi bir para ödülü konulmamıştır. (Alternatif lig yapmak için zamanım olursa ona koyacağım)

3.lig Bilinmesi Gerekli Kurallar:
    Oyuncu değişikliği: 7 Yedek 3 değişiklik
    Kart Kuralları: Türkiyedeki genel kurallarla aynı
    Oyuncu Kaydı: Türkiyedeki üst liglerle aynı
    Satın alınabilecek Yabancı Sayısı : 0 (Yabancı Satın almak ve oynatmak mümkün değildir)
    Maç Kadrosunda Bulunması gerekli 24 yaş altı oyuncu sayısı: 12
    İlk 11'de bulunması gerekli 24 yaş altı oyuncu sayısı: 7
    (Gerçek kuralda takımla sözleşme imzalayabilecek 25 yaş üstü futbolcu sayısının 6 olduğu ve bunların 4 tanesinin aynı anda oyun alanında bulunabilecekleri belirtilmiş)

Sadece 3. Ligi içeren Light Versiyon. (Bu versiyonda Amatör Lig ile ilgili herhangi bir düzenleme ödül gruplandırma yapılmamış ve inaktif olarak bırakılmıştır.) http://www.filefront.com/15162101/Turkish3v1.dbc

Amatör Lig:
    (Bu ligle ilgili düzenleme bilgilerinin yanında bu ligdeki klüp yönetiminin bazı inceliklerine de değinmek gerekmektedir)
    Amatör Ligde oyun database'inde 346 takım mevcuttur. Klüplerin hali hazırda varolup olmadığına bakılmaksızın ve takım renkleri dahil herhangi bir özelliklerinde değişime gidilmeksizin (ayrıca grupların kendi kendine oluşmasına izin verilerek) hepsinin yeralacağı şekilde minimum 17 maksimum 18 takımın olacağı 20 grup oluşmuştır.

3. ligden düşen 10 takıma paralel olarak 20 grup birincisi arasında tek maçlı bir play off oynanmaktadır. Ve kazanan takımlar 3. lige yükselmektedir.

Amatör ligde yabancı yasağı gerçek hayatta mevcut değildir. Ancak ligin deplasmanlı olmasından ve fantazi amaçlı 10.1 'de yaptığım yabancı yasağı olmayan lig denememde diğer ülkelerin amatör ligllerinden çok sayıda yabancı oyuncuyu kolaylıkla alabilmem (Yapay Zeka takımlarının herhangi bir yabancı alma girişimi olmadığı halde) dolayısıyla gerçekçi versiyon için yabancı yasağına karar verildi.

Oyuncusu olmayan takımlar için oyun başında "add key staff" seçeneği işaretli bulunduğunda oyun çeşitli yaş gruplarında newgen(regen)'ler yaratmaktadır. Yani oyuna küçük bir takımla başlamanız halinde bile belli ölçüde 23-28 yaşları arasında oyuncunuz olacaktır.

Yaşla ilgili bir kural öngörülmemiş olup istediğiniz kadar yaşlı oyuncuya sahip olabilirsiniz. Kart ve oyuncu değişikliği gibi kurallar ve hatta oyuncu kaydı üst liglerle aynı olarak düzenlenmiştir.

Amatör statüdeki takımlar ücretsiz sözleşme yapmayı kabul eden tüm oyuncularla istedikleri gibi sözleşme yapabilmektedirler. Fakat bu oyuncular yine istedikleri zaman istediği klübe gitmektedirler. Bu menajerler için de geçerlidir. Yani sizinle yapılan sözleşme part-time ve 0 yıllıktır. Koç ve Scoutlarınız da part-time olup oyuncularınız da part-time antrenman yapacaklardır. Kiralık oyuncu alma konusunda bir sınır olmayıp eğer gelmeyi kabul ederlerse bu oyuncular Full-Time antrenman yapacaklardır.

Gruplandırmanın stadyuma göre ayarlanmasından dolayı stadyumu olan klüpler ilk gruplara... Unknown stadium'da oynayan klüpler ise son gruplara dağılmaktadır. Amatör klüpler genelde 3. lige çıkınca profesyonel olma kararı almakta ve stadyumu olmayan klüpler de 1-2 yıl içinde yeni stadyum yapmaktadır. Unknown Stadium 500 kişi kapasiteli bir stadyum olma özelliği göstermekte...

3. ve Amatör Ligleri içeren Full Versiyon... (20 Grup Amatör Lige Alt-Grup olarak eklenmiştir.) http://www.filefront.com/15162273/TurkishAmateur_Realv1.dbc

Dosyalar PC için \Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2010\editor data klasörüne veya eğer oyunun User data klasörünü değiştirdiyseniz o belirtilen klasöre konulmalıdır. (Apple Macintosh için Documents
    \Sports Interactive\Football Manager 2010\editor data klasörü)

10.2 ile yapılmış olan Aynı ligi içermeyen lig düzenleme dosyalarıyla %100 uyumludur. Ayrıca lig kurallarında değişiklik içermeyen oyuncu özellikleri, takım veya medya gibi başka değişiklikler içeren tüm diğer değişiklik eklentileriyle de uyumludur.
    Full versiyon 3. ligi de içerdiğinden 2 versiyonu aynı anda seçmeyiniz.
    (2012-2013 sezonu başlangıcına kadar denenmiştir.)

SS'ler...

Bu ss oyuncuların genel yapısını göstermek amacıyla konulmuşltur. Oyuncular newgen olduğu için sizin oyununzda aynı oyuncular ve aynı CA/PA'lar olmayabilir. (seçilen takımın reputation'u 250 dir)

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Ellerine sağlık. Çok ciddi bir çalışma. Ne kadardır uğraşıyorsun?
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    Denizli - Köln

Vay vay vay. Emek diye buna derim. Alt liglerden başlamak isteyenler için harika bir çalışma.

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Benim Mezitlispor'lu bir arkadaşım var bunda çıkarmı

Şaka bi yana harika bir iş yapmışsın

Teşekkürler..Umarım Yoncaspor Vardır) Eski takımımda

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Emeğine sağlık.. Yalnız Kırıkkalespor Amatör Ligde değil 3. Ligde gerçekte

Nesil
    2009
    Yer
    izmit

oyuncuların profiline tıklıyorum takılıyor acılmıyor her seferinde yeniden deniyorum olmuyor diğer üstliglerinki gözüküyor ama yardımcı olurmusunuz?

Quote Originally Posted by Ricardinho View Post
    oyuncuların profiline tıklıyorum takılıyor acılmıyor her seferinde yeniden deniyorum olmuyor diğer üstliglerinki gözüküyor ama yardımcı olurmusunuz?
    Regen oyuncuların yüklenmesinde probleminiz olabilir. Regenlerin profilleri resimin oluşmasını beklerken biraz geç yüklenebilir ama yüklenmesi gerek. Diğer ülkelerdeki regenler açılıyor mu çünkü bende görünür bir problem yok o konuda...

Quote Originally Posted by EL-Hadji View Post
    Ellerine sağlık. Çok ciddi bir çalışma. Ne kadardır uğraşıyorsun?
    10.0'dan beri editörün tüm inceliklerini deniyorum. İlk versiyonlarda 2. sezona geçmeme sorunu dolayısıyla birkaç tane Fantasy Türkiye ligi yaptım. Onlarla oynayarak düzeni çözdüm. Başka ülkelerle de uğraştım.

Quote Originally Posted by THEFM View Post
    Emeğine sağlık.. Yalnız Kırıkkalespor Amatör Ligde değil 3. Ligde gerçekte
    SS 2. Sezondan alınmıştır. (2010-2011) Demekki oyunda düşebilecek düzeyde ki düşmüş benim holiday mode'daki oyunumda... Alıp kariyer yapabilirsin 3. ligde tutabilirsin.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

SS 2. Sezondan alınmıştır. (2010-2011) Demekki oyunda düşebilecek düzeyde ki düşmüş benim holiday mode'daki oyunumda... Alıp kariyer yapabilirsin 3. ligde tutabilirsin.
    Evet anladım... Sadece 2. sezondan aldım demende yeterdi.. Bu kadar sert bir üslüba neden olacak birşey söylemedim...

Quote Originally Posted by THEFM View Post
    Evet anladım... Sadece 2. sezondan aldım demende yeterdi.. Bu kadar sert bir üslüba neden olacak birşey söylemedim...
    yok sert olarak anlaşılmasın sadece alt lig kariyerlerini teşvik etmek için söledim

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by ozzymanborn View Post
    yok sert olarak anlaşılmasın sadece alt lig kariyerlerini teşvik etmek için söledim
    Tamam anladım teşekkürler.. Şimdi G.Antep ile uğraşıyorum valla Alt ligleri sonra düşünürüm

Yeniyolspor (Yıldırım Bosna) Var mı ?

Müthiş olmuş, ellerine sağlık.

Quote Originally Posted by HeLLquaRd9 View Post
    Yeniyolspor (Yıldırım Bosna) Var mı ?
    Database'teki araştırma ekibi tarafından eklenen tüm takımlar mevcut.

Klüp bilgilerine dokunmadığım için bilgileri eksik takımlar SI ve Turksportal tarafından ücretsiz olarak sağlanan Mavi ve Kırmızı formalarla mücadele etmekteler.

Ankara Yeni Yolspor ilk sezonda 20. Gruptaki takımlardan biri. Alfabetik olarak grupta 3. srada olduğu için Medya tarafından 3. sırada gösteriliyor...

Klüp bilgilerindeki eksiklikleri lütfen bana değil resmi araştırma alanındaki araştırma ekibine bildiriniz.

Nesil
    2009
    Yer
    izmit

10,1 e uyanı yok demi ? karamürselsporla şampiyonlar ligini alcaktım

Nesil
    2006
    Yer
    Bandırma-10.5

3.ligte yeter bana Bandırmaspor'la şova hazırlanın arkadaşlar büyük emek sarfetmişsin tebrik ederim, helal olsun!

Quote Originally Posted by Ricardinho View Post
    10,1 e uyanı yok demi ? karamürselsporla şampiyonlar ligini alcaktım
    10.2 editör açısından düzeltmeler getirdi. Ondan dolayı bu versiyondan çıkan databaselerin eski sürüm uygunluğu bulunmamaktadır. Ama takım sayısında 481. bir takım database'e girmediği sürece 10.3 uyumlu olacaktır.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Çok emek isteyen ve kapsamlı bir çalışma, teşekkürler.

346 amatör kulüp eklendi diyorsun, bu yamayı kullanan arkadaşlar, en azından takımınızın logosunu oyunda görmek istiyorsanız Oğuz Kağan'ın yapmış olduğu Turksportal Logo paketlerinden beğendiğiniz stilde olanı mutlaka indirin. O paketlerde de 294 kulüp var, çoğu amatör kulübün de logosu mevcut.

Sizinle ilgisi olan ama logosu pakette bulunmayan amatör takımların elinizde logosunun fotoğrafı varsa Bursaspor'a ulaştırın, yeni yapılacak logo paketine ekleyecektir. (Ona sormadan yazdım ama ekler herhalde, sorun çıkarmaz.)

Bu arada kendi reklamımızı da yaptım kusura bakma, amatör takımlar üzerine konuşma olunca yazmak istedim. Tekrar teşekkürler bu güzel çalışma için.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Lig bana çok kolay geldi .Pau Üni ile 7-0 , 8-2 gibi skorlar alıyorum .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2009
    Yer
    Eskişehir

Çok güzel bir çalışma eline sağlık kardeşim.

Quote Originally Posted by Notts County96 View Post
    Lig bana çok kolay geldi .Pau Üni ile 7-0 , 8-2 gibi skorlar alıyorum .
    19. Grup çok dengeli ondan dolayı transfer yaptıysan o oyuncularla orjinal oyuncular arasında çok vark var 10.2 'de amatör regen oyuncuların CA'ları 10'un altına düştü transfer edilenler de genelde 70-80 civarı CA'ya sahip...
    Özellikle birkaç tane Türk oyuncu ve Orta Asyanın imkanlarıyla çok işe yarar takım kuruluyor...
    Play-Off kurası çok önemli Aydınspor vb gibi takımlara çıkmamak lazım. (Aslında Mavi forma dışında forma giyen takımlara çıkmamak lazım yani )

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Bu kurallar çok kısıtlıyo gibi geldi

Bunu editörden değiştirmek mümkün ise bi anlatırmısın?

Quote Originally Posted by MaTRaKaN View Post

Bu kurallar çok kısıtlıyo gibi geldi

Bunu editörden değiştirmek mümkün ise bi anlatırmısın?
    Kurallar gerçek hayattaki kurallara yakın yapıldığı (25 yaş gerçek hayatta gerçi) için 3. ligdeki gerçek menajerler gibi hissettiriyordur ama yine de editörden düzenleyebilirsin. Önce load database ile database yüklenecek. Sonra load editor data komutuyla düzenleyeceğin *.dbc uzantılı dosya seçilecek. Nation Rules - Turkey isimli bir liste göreceksin orada lig ve kupalar mevcuttur. TFF 3. lig seçilip Fixture Rules tabından (ki orada add, remove gibi seçenekler var) istenen değişiklikler yapıldıktan sonra save editor data veya save as editor data komutlarıyla kaydedilebilir.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Ellerine sağlık çok güzel bir çalışma. Kariyerimi bitirdikten sonra bunu indirecem.

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Amatör Kümede Başladım Bende...
    Süper Lig'de Oynayan Takımların Alt Yapılarından Oyuncu Kiralarsanız Başarı Geliyor...
    4 Oyuncu Kiraladım Takım'ı Sırtlıyorlar Şu Anda...
    İnş Sakatlık Falan Uğramaz'da Seneye 3. Lig'de Görürüz Takımımızı ^^
    Bu Arada Çalışmayı Yapan Arkadaşın Eline Sağlık Bayaa Bir Uğraş Verilmiş...
    Oyunda İlerledikçe Fark Ettiğim Şeyler Olursa Paylaşırım DB'nin Gelişmesine Katkıda Bulunmak İçin...

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Süper bi çalışma hemen Galatasporla başlıcam Bi de Galatasaray'ı baba klübümüz yaparım yenmez tadından
    turksportal...

Acaba 7.grub'u gösterir misin ?

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Quote Originally Posted by HeLLquaRd9 View Post
    Acaba 7.grub'u gösterir misin ?

Buyur Arkadaşım...

Nesil
    2008
    Yer
    Aydin

Ellerine saglik, cok güzel bir yamaya benziyor hemen denicem

Elinize Emeğinize sağlık arkadaşlar hemen indiriyorum ve varsa Göztepe Hilalsporla kariyere başlıyorum

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri