1 ile 13 arası toplam 13 sonuç

Konu: Alex Smithies | GK | 19

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Default Alex Smithies | GK | 19

Adı: Alex Smithies

Takımı: Huddersfield

Yaşı: 19

Mevkisi: Kaleci

Önemli Özellikleri: Command Of Area, Positioning, Teamwork, Decisions

Alan hakimiyeti, pozisyon alması ve karar verme yeteneği yüksek gelecek vadeden genç bir kaleci. Yaşına göre özellikleri çok iyi ve fiyatı da uygun. Gelişme potansiyeli varsa bence milli takıma kadar yükselebilecek bir isim.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Hull kariyerimde Ochoa'nın yedeği olarak transfer ettim. İşte şu ana kadarki istatistikleri:

İlk sezon henüz çok gençken 7 maçın 3'ünde gol yemedi. İkinci sezonda oynadığı 12 maçın sadece 3'ünde gol yedi ve tam 9 maçta kalesini gole kapadı. Yeni başladığım 3.sezonda ise şuana kadar oynadığı 2 maçta da gol yemedi. Hull gibi bir takımda önemli bir istatistik bence...

Buda ilk kalecim Ochoa'nın istatistikleri:

Premier ligin ne kadar zor olduğunu söylememe gerek yok. Hele ki Hull gibi bir takımla işiniz çok daha zor. İlk iki sezon üstüste 2 kez lig kupasını kazandım ve bunda lig kupası maçlarında kaleyi emanet ettiğim Smithies'in payı oldukça fazlaydı. Forma şansı verdiğim lig ve avrupa maçlarında da genç yaşına karşın oldukça başarılı maçlar çıkardı.

Profilini paylaşırken iddia ettiğim gibi ilerki yıllarda İngiliz milli takımının kalesini rahatlıkla koruyabilecek kalitede bir kaleci (bence). Asistanım sadece 2 yıldız veriyor (demek ki PA'sı pek yüksek değil) ve "useful player" olduğunu belirtiyor. Kale vuruşlarında topu pek uzağa gönderemediğinin de (kicking) altını çiziyor, bu yüzden aut atışlarında yada degajlarda "throwing" özelliği vasat üstü olduğundan topu defans oyuncularına aktarması komutunu vermenizi tavsiye ederim. Asistan raporunu çokta önemsemiyorum çünkü benim için saha içerisindeki performansı önemli ki izlediğim zaman güven veren bir kaleci olduğunu görüyorum. Saçma sapan, çıldırtan goller yemiyor. Bu yaşta "Decisions" ve "Positioning" özelliklerinin bu seviyede olması oldukça önemli bir artı.

Özetle; bunca yıllık Fm tecrübeme dayanarak 140-150 PA'lı bir oyuncu ile 180-190 PA'lı bir oyuncu arasında çokta büyük bir fark olmadığını söyleyebilirim. Hatta kimi zaman PA'sı daha düşük olan bir oyuncu yüksek PA'lı bir oyuncudan çok daha yüksek performans sergiliyor. Smithies'in PA'sını bilmiyorum ancak tahminimce 140-150 arasıdır. İlk sezon 650bin euroya kadroma kattım. Yaşı, fiyatı ve özellikleri göz önüne alındığında kaleci transferi için bence en iyi seçeneklerden birisi...
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Benim de gözlemcim önerdi bu kaleciyi. 2012'deki Profili:

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

One On Ones,Reflex Ve Agility 15 Ve Üzeri Olsa Tadından Yenmezmiş Gibi Duruyor...
    Fena Değil Gibi Genç Olması En Büyük Avantajı...
    Denenebilir

Vasat bir kaleci.Güçsüz takımlar için ideal denilebilir.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

170 pa çıktı bende.. Şaşırtıcı
    Sentugo.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    170 pa çıktı bende.. Şaşırtıcı
    Çok iyi oldu, İngiltere Milli takımında 11 oynadı... 10- 15 sene sonra geriye kalan regen olmayan en iyi kaleci
    Sentugo.

Genç ve yetenekli bir kaleciye benziyor. Denenebilir teşekkürler.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

(/s)

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

pa sı -9, çok sağlam potansiyel var arkadaşta... ingiltere milli takımında oynattım, baya iyi işler çıkarttı...

Nesil
    2007
    Yer
    Nilüfer / Bursa

Tam bir penaltıcı. Oynattığım sürece 6 penaltıdan 4 ünü kurtardı en çok beğendiğim kalecilerden.
    Last edited by bySilver : 06.Eylül.2010 at 00:57

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

İngiltere Milli Takımı ile bir oyuna başlamıştım. Kaleci sıkıntısını bildiğim için genç bir kaleciye şans verip devam edeyim dedim. Huddersfield'deyken Milli Takıma çağırdım ve 3 sezon boyunca sürekli onu oynattım. Çok başarılı bir performans gösterdi. 2. sezonun sonunda Arsenal'e gitti ve 1. kaleci oldu orada. Ama Crush Dumps belası nedeniyle heb oldu o kadar emek.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

En ucuz ve en çok gelişen kalecilerden birisi.Yedek kaleci ihtiyacı olduğunda hemen alırım kendisini.Çokda iyi gelişiyor.

Mesaj Yetkileri