Sekopej'în açtığı konuyu buraya da taşıyorum. Konu açmak isteyen üyeler yararlanabilir buradan.

Oyunu uzun yıllar oynamayı düşünüyorsak, el atacağımız konuların başında antrenörler gelir. Eğer üst düzey bir takım değilseniz, eldeki antrenörlerin pek iyi oldukları söylenemez. Bu nedenle kaliteli antrenör bulmamız gerekir. Takımımızın düzeyine göre her antrenörü alıp getiremeyiz, takımıza en uygun antrenörü bulmak için antrenörün özelliklerinden hangisi hangi antremana etki eder bilmek gerekir. Kalecilik antremanı özelliği 20 olan bir antröner her zaman 5 yıldızlık performans sergileyemez.

Farklı özelliklerin etkisiyle, bu antreman kategorilerinin antrenörler tarafından ne derece gerçekleştikleri hesaplanır. Bu hesaplamayı, şu konuda bilgilerini paylaşan arkadaşlarımızdan aldım, onlara da teşekkür ederim.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=81680

Unutmamak gerekir, sadece A takımı antremanları için geçerlidir. Genç takım için, antrenörlerin gençlerle çalışma özelliği de devreye girdiğinden doğru sonuçlar vermez.

İndirdiğiniz excel dosyası 2 sayfadan oluşmaktadır. İlk sayfada, elinizde yer alan bir antrenörün özelliklerine göre, hangi kategoride kaç yıldız alacağını hesaplatabilirsiniz. Özellikler kısmına antrenörün özelliklerini girmeniz yeterlidir. 2 yıldız altı olan durumlarda "İşe Yaramaz" çıkmaktadır.

İkinci sayfada ise, tek tek kategorilere ayrılmış olup, eksik olan kategoriye göre antrenör transfer etmek istediğinizde, antrenör özelliklerini girip, o kategoride kaç yıldız alacağını görebilirsiniz.

Yıldız sonuçları bulunan kutularda yer alan formüller üzerinde oynama yapmazsanız sorunsuz çalışmaktadır. Çok sayıda koç üzerinde denedim ve hepsinde doğru sonuçları verdi.

Genç oyuncuların antremanları için kategorilerin nasıl hesaplandığını bulabilirsem ona göre de bir cetvel oluşturacağım.

Doğru antrenörü bulmakta ya da eldeki antrenörleri doğru sınıflandırmada zorluk çekenlerin işine yaracağını düşünüyorum, sorunsuz kullanmanız dileğiyle...

İndirmek için tıklayınız..