Uzun uğraşlar sonucunda oluşturdum bu taktiği. Taktik; topa sahip olarak sabırlı bir şekilde hedefe ulaşmamızı sağlıyor. Yavaş bir tempoda oynuyoruz ve top rakipteyken rakibe sert giriyoruz. Bazı maçlarda eksik kalabilirsiniz bu yüzden Takımım Livorno olduğundan çok gol yedim. Ama çok da attım.

Gk: Kalecimiz biraz hızlı olsun çünkü defans hattımız çok ileride. 13 alt sınır diyebiliriz.

Defans bloğunda oynayacak oyuncuların "pace"nin en az 14 olmasına dikkat ediniz !

D r/l : Çok orta açacakları için "crossing"i iyi oyuncular seçilmeli. Bu oyuncularınız ne kadar iyiyse taktikden o kadar iyi verim alacaksınız.
Sol Dc : Klasik özelliklerinin yanında pas yapabilen bir dc
Sağ Dc : Takımınızdaki en hızlı dc'yi buraya koyunuz.

Sol Mc : Oyunu iki yönlü oynayabilen en iyi oyuncunuzu buraya koyunuz. Tackling'inin yüksek olmasına dikkat ediniz. Decisions, First Touch, Teamwork ve Strength en az 14 olmalı. Dribling en az 12.
Sağ Mc : Bu oyuncumuz Ball Winning Midfielder. O yüzden Strength özelliğinin çok yüksek olması gerekiyor. Benim önerim en az 16. Tackling en az 11.
Orta Mc : Bu oyuncumuz ise defanstan aldığı topları basit paslarla yanlara ya da ileriye taşıyacak. İlerde sıkışan oyuncularınıza yaklaşıp pas alacak. İlerden dönen topları karşılayacak. Sağ ve sol Mc'nin boşalttığı bölgelere girecek. Bu yüzden stamina, work rate, teamwork, positioning en az 15 tavsiye ediyorum. Jumping özelliği de yüksek olursa kornerlerden dönen topları da bu oyuncu ile karşılayabilirsiniz.

Sol Forvet : Buradaki oyuncu bizim en büyük gol silahımız. Strength'i en yüksek forvetinizi buraya koyunuz ve kesinlikle sol ayaklı olsun. Strength en aşağı 14 tavsiye ediyorum.
Sağ Forvet : Asistcimiz. Buraya top sürebilen hızlı bir forvet koyunuz; eğer orta açma özelliği de yüksekse orta açma komutunu often yaparsanız asistleriyle sizi coşturacaktır.
Orta Forvet : Buraya jumping'i strength'i en az 14 olan uzun boylu, bitirici bir forvet koyunuz. Antipication ne kadar iyiyse o kadar çok fırsat yakalayacaktır. Ama asıl görevi topu tutmak ve geriden gelen oyunculara zaman tanımaktır.

Genel olarak tavsiyem şudur ki Defansif çizgiyle oynamak yerine takımın mantalitesini değiştirmeniz daha iyi olur. Ayrıca passing ve creative freedom'u oyuncularınıza göre ayarlarsanız iyi olur. Ve takımda sadece bekler uzun şut sometimes diğerleri rarely. Uzun şutu iyi olan oyuncularınızın uzun şut ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Ss'lerden tatmin olmayan olursa diledikleri maçların ss'lerini verebilirim konu içerisine.

Taktik için BURAYA tıklayınız.

Kolay Gelsin
Edebiyle yapılan her türlü eleştiriye açığım.