Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 61 sonuç

Konu: Onların ben kalıplarına tükiriyim

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2010/0...etlese_giyiyor

demek istediğim bu işte. bu haberlerden sonra yardım yapılacak ama gibi şeyleri savunmayın. kimsenin kimseye bunu yapmaya hakkı yok. fakir olabilirler ama unutmasınlar ki bu insanların da bir gururu var. bunu yaşamak zorunda bırakmayın insanları.

Nesil
    2006
    Yer
    Pizzacı

Quote Originally Posted by Nedvedmania View Post
    Tam diyecektimki bu konuda tartışma çıkar diye ama çoktan çıkmış

Bu videonun başıda var. Öğrencilerin sınıftaki videosu. Onu izlerken tüylerim diken diken oldu. İleride böyle gençlerin olacağını bilmek gurur verici. O videoyu izlemenizi tavsiye ederim.
    gizem adlı kızın ezber yeteneğine hayran kaldım. belliki her gün işlenmiş çocuk ailesi tarafından hatta ne yapacağı ezberletilmiş. canlı yayında bile ne kadar rahat oldukları belli oluyor. hangi birimiz tv ye çıkıp bu kadar rahat olabiliriz?

ayrıca okan bayülgen'den hiç hazzetmeyen biriyim ama beyaz'ın son zamanlarda yaptığını okan bayulgen kesinlikle yapmazdı.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by gerrrard View Post
    gizem adlı kızın ezber yeteneğine hayran kaldım. belliki her gün işlenmiş çocuk ailesi tarafından hatta ne yapacağı ezberletilmiş. canlı yayında bile ne kadar rahat oldukları belli oluyor. hangi birimiz tv ye çıkıp bu kadar rahat olabiliriz?

ayrıca okan bayülgen'den hiç hazzetmeyen biriyim ama beyaz'ın son zamanlarda yaptığını okan bayulgen kesinlikle yapmazdı.
    Sınıftaki konuşmalarıda ezber demi ? Kaç tane bu kadar olgun konuşan kız gördün sen ?
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2006
    Yer
    Pizzacı

Sınıftaki konuşmalarıda ezber demi ? Kaç tane bu kadar olgun konuşan kız gördün sen ?
    sınıftaki konuşmaları ezber olmasa öğretmeni eline kamerasını alıp çekmeye yeltenmez .

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

İzlemeyenler için. Sınıftaki konuşması

http://www.facebook.com/?ref=home#/v...7215797&ref=mf

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by gerrrard View Post
    sınıftaki konuşmaları ezber olmasa öğretmeni eline kamerasını alıp çekmeye yeltenmez .
    Yok artık Sana bile verseler o konuşmayı ezberleyemezsin küçücük kızlarmı ezberliyecek.

Çok ön yargılısınız çook.

Nesil
    2007
    Yer
    Yalova

Sınıftaki konuşmasını o anda yapmış gibi ama canlı yayında birilerinin talimat verdiği belli gibi geliyor bana.Ne de olsa Türkiye izliyor.
    Twitter

Maalesef bir zamanlar Glader77 idi nickim

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Heralde yani sokaktan çocuğu kolundan tutup küt diye canlı yayına sokmazlar. Arkada canlı yayında konuşmanın kurallarını adabını öğretmişlerdir. Ek olarak Anne Babasıda şöyle şöyle söyle demişlerdir.

TV dekilerden kim % 100 doğal ki ?

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Böyle çok bilmişlik yapan kızlara oldum olası gıcık olurum.Sınıf başkanının sınıfta yaptığı konuşmalara koptum ya.Yok ben 100 aldım sizinde almanızı istiyorum.Yok tahtaya soru yazmışmış yok ders anlatmaya çalışıyormuş.Hadi lan ordan derdim şayet ben o kızın sınıfından bir öğrenci olsam.Sana mı düştü öğrenciye ders anlatmak.Neyse yaramı deşti bu videolar eski anılarım depreşti.Bu kızların hepsini reklamcı olur yahu

Nesil
    2007
    Yer
    Yalova

Heralde yani sokaktan çocuğu kolundan tutup küt diye canlı yayına sokmazlar. Arkada canlı yayında konuşmanın kurallarını adabını öğretmişlerdir. Ek olarak Anne Babasıda şöyle şöyle söyle demişlerdir.

TV dekilerden kim % 100 doğal ki ?
    Adabını pek öğretmemişler gibi Anne ve babasını kastetmiştim ben.
    Twitter

Maalesef bir zamanlar Glader77 idi nickim

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by hayfandoğan View Post
    Böyle çok bilmişlik yapan kızlara oldum olası gıcık olurum.Sınıf başkanının sınıfta yaptığı konuşmalara koptum ya.Yok ben 100 aldım sizinde almanızı istiyorum.Yok tahtaya soru yazmışmış yok ders anlatmaya çalışıyormuş.Hadi lan ordan derdim şayet ben o kızın sınıfından bir öğrenci olsam.Sana mı düştü öğrenciye ders anlatmak.Neyse yaramı deşti bu videolar eski anılarım depreşti.Bu kızların hepsini reklamcı olur yahu
    Şimdi bi cevap yazardım ama tartışma çıkacak

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

yaz yaz farketmezben söylediklerimin arkasındayım.Tartışma çıkmadan konuşabiliriz.Tamamen o yazdıklarımda benim görüşüm.Katılmayabilirsin.Bugüne kadar böyle öğretmene yağcılık çeken ağlayan sızlayan ineklerden çok çektiğimi dile getirdim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Öğretmene soruşturma açılmışsa çok büyük ihtimal ceza alacak öğretmen çünkü okullarda böyle video çekip internette paylaşmak suç diye biliyorum geçen sene sınıf öğretmeni hep diyodu bize sınıfta ders sırasında bişey çekip internete koyarsanız ben ceza alırım filan diye.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

"Nedvedmania" kardeşim herkes seninle aynı fikirde olmayabilir..

Doğan arkadaşımıza bende katılıyorum..

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by hayfandoğan View Post
    yaz yaz farketmezben söylediklerimin arkasındayım.Tartışma çıkmadan konuşabiliriz.Tamamen o yazdıklarımda benim görüşüm.Katılmayabilirsin.Bugüne kadar böyle öğretmene yağcılık çeken ağlayan sızlayan ineklerden çok çektiğimi dile getirdim.
    Yahu sence bu yağcılıkmı ? Bi kız ağlıyor diğeri durumunu anlatıyor. bence sınıftaki konuşma %100 doğal. Yağcılık yapmak onların neyine zaten. Kaç yaşında çocuklar o yaşta yağcılık yapsa ne olucak. Kız zaten her sınavdan 100 alıyormuş 101 mi yapıcak hoca puanını

Quote Originally Posted by kaanali View Post
    Öğretmene soruşturma açılmışsa çok büyük ihtimal ceza alacak öğretmen çünkü okullarda böyle video çekip internette paylaşmak suç diye biliyorum geçen sene sınıf öğretmeni hep diyodu bize sınıfta ders sırasında bişey çekip internete koyarsanız ben ceza alırım filan diye.
    Zaten bu olaydaki tek suçlu hoca. Ama hoca bu videoyu çekmeseydi bu kadar akıllı kızlarımızın olduğunu bilemezdik.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

He bu arada şunuda anlatayim. Bizim okuldada 2 tane bu tipten kişi var. 2 side erkek. Biri bizim sınıfta biri başka dalda (Eşit Ağırlık). İlk sene okula geldiğimde söz alıp yaşından kat kat olgun konuşuyordu. Bende "Of başladı yine felsefe yapmaya" diyordum Ama zamanla onu tanıyınca 18 yıllık hayatımda en iyi arkadaşımın o olduğunu farkettim. Diğeride aynı. O dahada büyük gibi konuşuyor ama gerçekten beyin yaşı o konuşmaya yakışıyor.

Bunun gibi arkadaşlarım ortaokulda da oldu. Orda da bi kız vardı yaşından büyük konuşuyordu hatta videodaki gibi bir duruma kızıyordu. Ben içimdne gülüyordum ama zamanla yapmacık olmadığını anladım.

Bu tip insanları bildiğim için bu konuda bu kadar hassasım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by galatasaray12 View Post
    Bu video'yu hocasının kızı koymuş internet'e. Açıkcası küçük kıza bir kaç taktik verilmiş sanırım..
    Eralp'in düşündüğü gibi düşünüyorum bende. O yaşta bi kız bunları söyleyemez. Hem Vali'nin, öğretmenin il dışına gitmesine izin vermemesini kız nerden biliyor?

Yakında bende böyle bir video çekicem arkadaş. Beyaz'a çıkarım o zaman sizede selam söylerim.

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

[quote=Nedvedmania;1642280]Yahu sence bu yağcılıkmı ? Bi kız ağlıyor diğeri durumunu anlatıyor. bence sınıftaki konuşma %100 doğal. Yağcılık yapmak onların neyine zaten. Kaç yaşında çocuklar o yaşta yağcılık yapsa ne olucak. Kız zaten her sınavdan 100 alıyormuş 101 mi yapıcak hoca puanını

Zaten senin de dediğin gibi küçük çocukların o kadar büyük bir not beklentisi olmaz.Ama burada çocukların amacı sınıfta sürekli ilgiyi üzerlerine çekmek olduğu anlaşılıyor.Sürekli sınıfa liderlik etme isteği,herkese kendi sözünü dinletme isteği.Tabi diğer öğrenciler kulak asmayınca hemen başlıyor ağlamaya zırlamaya ki öğretmenleri diğer çocukları uyarsın ve yine başkanımız kendi sözünü dinletebilsin.Bunun başka bir açıklaması olamaz.Hepimiz gittik ilkokula yapma şimdi o günlerini hatırla.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Yada olaya şöyle bakalım. Ders boş hoca gelmemiş tahtaya bir ögrenci çıkıyor ve ders anlatmaya başlıyor. Kaçımız dinler ?.. Cevabı tahmin ediyorum. Sanırım 0..

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Beyler, hepiniz oturduğunuz yerden bunları yazıyorsunuz, o kızın evini de gördüğünüzü farzediyorum. millet ne kolpalıklar yaparak ülkeyi soyarken bu kızın yaptığına da bir nevi kolpalık diyorsanız, ben buna inanan kerizlerden olmayı tercih ederim. çünkü bu inanan kerizlerin çoğu bu kızın durumuna yardım etmek ister.

yardıma ihtiyaç olana da yardım edeceksin. varsın yaptığı en büyük kolpalık bu olsun. tartıştığınız şey çok anlamsız geliyor bana.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by Aydın View Post
    Beyler, hepiniz oturduğunuz yerden bunları yazıyorsunuz, o kızın evini de gördüğünüzü farzediyorum. millet ne kolpalıklar yaparak ülkeyi soyarken bu kızın yaptığına da bir nevi kolpalık diyorsanız, ben buna inanan kerizlerden olmayı tercih ederim. çünkü bu inanan kerizlerin çoğu bu kızın durumuna yardım etmek ister.

yardıma ihtiyaç olana da yardım edeceksin. varsın yaptığı en büyük kolpalık bu olsun. tartıştığınız şey çok anlamsız geliyor bana.
    Nedense bu yazdıklarınızı hiç üzerime almadım.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Sen alınma Emre'cim de şimdi şöyle bir durum var, dilencilerin de yardıma ihtiyacı var bir nevi. Ama onlar iyi niyeti suistimal ediyorlar. Burada bu çocukların yaptığı olay, kameraya çekme, feysbuka koyma, meşhur olma vs. bir organize işmiş gibi lanse ediliyor. Bunu planlayan öğretmenleriyse helal olsun derim ben. Çünkü kıza yardım sağlamış dolaylı olarak da olsa.

Ama işin içinde çakallık varsa, sesinizi çıkaracağınız konu yanlış bence. Tabii fikirlerinizi yazmakta özgürsünüz ama özellikle bu konuda haticeye değil neticeye bakılmalı. Yardıma muhtaç kişilere yardım sağlandı mı? Sağlandı. Gerisi önemli değil.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bişeyler karalayacaktım bende ama Aydın abi son noktayı koymuş, üstüne laf gereksiz olur...
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Bence o kadar basit değil Aydın ve başından beri söylemeye çalıştığım şey bu. İnsanlar fakir olabilir, yardıma ihtiyaçları olabilir ama bunun bu yoldan yapılması yanlış. Yani sonucu iyi diye yapılan davranışın da doğru olduğunu savunmak ya da yapılan yanlışa göz yummak olmaz. Öğretmeni bunu planlayarak yaptıysa ben senin gibi düşünmüyorum mesela. Helal olsun iye değil de yazıklar olsun diye düşünüyorum.

Yardıma ihtiyacı olana elbette yardım edeceksin ama bunun bu şekilde yapılması insanın onurunu ayaklar altına almak demek. Bu çocuklara ve ailelerine ne yardım yapıldı? Muhtemelen kömür, giyecek, yiyecek vs. ama kırılan onurları ne olacak?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Doğru söylüyorsun da Emre abi sence onlar için gurur o kadar önemli mi? Zaten kızın gösterdiği yırtık bot 2 yıl önce komşuların verdiği zekatla alınmış ablasına ki ikisi dönüşümlü giyiyorlarmış. Hala ne gururundan bahsediyorsun? Ne onuru hala?

Yardıma muhtaçlar hemde fazlasıyla ve yaşamak için doğru düzgün yaşamak için yapılmış bir kurmaca olsa bile bu artniyet aranamaz. Çaresizlik onuru ve gururu yok eder bilirsin..

En basit örnek vereyim bazı arkadaşlar için, testere filminde. Diğer kişinin karnında olan anahtarı almak için delik deşik ediyor elemanımız onur,gurur,acıma nerde tüm o duygular??

Herneyse son olarak ekleyeyim, onlar belki şu ülkedeki bir çok insandan daha çok hakediyorlar lüks içinde yaşamayı..
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yakında bende çekiyorum bir tane. Beklemede kalın.

Nesil
    2007
    Yer
    Nilüfer / Bursa

Bu kızın yolu yol değil benden söylemesi (:

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Quote Originally Posted by AlieN View Post
    Bu kızın yolu yol değil benden söylemesi (:
    süpersin

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by TaYLaN View Post
    Doğru söylüyorsun da Emre abi sence onlar için gurur o kadar önemli mi? Zaten kızın gösterdiği yırtık bot 2 yıl önce komşuların verdiği zekatla alınmış ablasına ki ikisi dönüşümlü giyiyorlarmış. Hala ne gururundan bahsediyorsun? Ne onuru hala?

Yardıma muhtaçlar hemde fazlasıyla ve yaşamak için doğru düzgün yaşamak için yapılmış bir kurmaca olsa bile bu artniyet aranamaz. Çaresizlik onuru ve gururu yok eder bilirsin..

En basit örnek vereyim bazı arkadaşlar için, testere filminde. Diğer kişinin karnında olan anahtarı almak için delik deşik ediyor elemanımız onur,gurur,acıma nerde tüm o duygular??

Herneyse son olarak ekleyeyim, onlar belki şu ülkedeki bir çok insandan daha çok hakediyorlar lüks içinde yaşamayı..
    Elbette önemli onlar için gurur onur yahu. Böyle saçmalık mı olur? İnsan şu dünyada ne için yaşıyor onuru gururu olmasa? Yardım edecekler daha iyi yaşayacağız diye insan onurundan gururundan vazgeçer mi?

Ben demek istediğimi anlatamıyorum galiba. Benim karşı çıktığım zaten ailelere neden yardım edildiği değil. Yardım edilme şekli. Bak o zekatla alınmış bot var ya, o zekatı veren insan benim için bu aileye yardımda bulunmuş insandır. Video yok, sansasyon yok, tamamen saf duygularla. Videoyu çeken öğretmen bunun böyle olacağını bilerek yaptıysa o da yanlış yaptı. Yardım edilmesini istiyorduysa başka yollardan aileye yardım ettirecekti. Ne biliyim belediye kanalıyla, valilik ya da sosyal hizmetler kanalıyla. Ama televizyon kanallarıyla değil.

Testere filmi örneği ile çok farklı bu bahsedilenler. Birinde canın söz konusu, diğerinde yaşam standartların. O yüzden mukayese edilemez.

Lüks içinde yaşamayı hakediyorlardır muhakkak zaten onlara bir lafım yok. Lafım onların bu hallere düşmesine neden olan politikacılar, yöneticiler, yaşam standartları, televizyoncular vs.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Öğretmenin derste böyle bir video çekmesi yanlış,kızlarının bunu internete yüklemeleri daha yanlış,bu kızların televizyona çıkartılması en yanlış olanı.
    So what?
    Saike

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri