1 ile 21 arası toplam 21 sonuç

Konu: Elazığ 6,0'la Sallandı

Nesil
    2006
    Yer
    Başkent

Default Elazığ 6,0'la Sallandı

Elazığ'da 6,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre, sarsıntıda 41 kişi hayatını kaybetti, 100'e yakın kişi de yaralandı.

ELAZIĞ - Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre; saat 04.32'de merkez üssü Karakoçan ilçesi Başyurt beldesinde 6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Yerin 5 kilometre altında meydana gelen sarsıntı, yaklaşık 1 dakika sürdü.
    Deprem, Elazığı kent merkezi, Kovancılar ve Karakoçan ilçelerinde maddi hasarlara neden oldu.

Deprem en çok 6 köyü etkiledi. En büyük hasar ve can kayıpları Kovancılara bağlı, Aşağı ile Yukarı Kanatlı, Göçmeler, Aşağı ile Yukarı Demirci, Okçular köylerinde oldu.

Deprem, özellikle Okçular Köyü'nde büyük hasara ve çok sayıda ölüme neden oldu. Köydeki evlerin büyük bir kısmının yıkıldığı ifade edildi. İlk belirlemelere göre; depremde 41 kişi yaşamını yitirdi, 100'e yakın kişi de yaralandı.

Yıkılan binalarını büyük bir kısmının ker***ten yapılması dikkat çekti.
    Enkaz altında kalanların da olduğu belirtiliyor. Yukarıdemirci köyünde enkaz altında olduğu tespit edilen 4 kişiyi kurtarılma çalışmaları ise sürüyor.

5.5 PANİĞE NEDEN OLDU
    Saat 09.47'de merkez üssü Karakoçan ilçesi Başyurt beldesi olan 5.5 büyüklüğünde bir deprem deprem daha kaydedildi.

Bu arada, Elazığ Valisi Muammer Erol da depremin etkili olduğu köylerde incelemelerde bulundu.

ÖLÜ VE YARALILARIN İSİMLERİ
    Depremde yaşamını yitirenlerden 9'u ile yaralılardan 53'ünün kimlikleri belirlendi.
    Buna göre, Muhammet Emin Polat (Çocuk), Netice Polat, Medine Akdağ (Çocuk), Muhammet Özdoğan (Çocuk),Berivan Özdoğan, Özcan Cirit, Nazile Cirit, Murat Cirit, Fikri Özdoğan yaşımını yitirdi.

Yaralananlardan bazılarının isimleri ise şöyle: ''Hasret Kale, Süleyman Tosun, Halime Gündüz, Hilal Yağmur, Niyazi Keleş, Hasan Hüseyin Yüksel, Cihan Polar, Remzi Aydemir, Feyzullah Dağdöğer, Telli Özdoğan, Derviş Ersöz, Ramazan Karadağ, Fındık Karadağ, Melis Yüksel, Asiye Yüksel, Nazlı Ersöz, Remzi Aydemir, Mustafa Aydemir, Hakan Abdullah Dağdöğer, Berivan Yıldız, Rabia Aydemir, Yusuf Akdemir, Muhammed Yıldız, Harun Uygur, Hüseyin Yıldırım, Serhat Yıldız, Makbule Cirit, Emrullah Akdağ, Rukiye Yıldız, Mehmet Rıza Yıldız, Resul Cirit, Safiye Akdağ, Burhan Yüksel, Mücahit Yıldırım, Veysel Yıldız, Çiçek Yıldırım, Ayşe Yıldırım, Adem Yıldırım, Fatma Kahraman, Mikail Yıldırım, Mülkiye Yıldız, Feyza Yıldırım, Ruşen Yıldırım, Cevahir Çiçek, Aynur Yıldırım, Gökhan Yıldız, Ayni Çimen, Naciye Yüksel, Arzu Uzun, Abdurrahman Cirit, Remziye Doğan, Veysel Yıldız, Esma Demirtaş''

ERZİNCAN'DA CAMLAR KIRILDI
    Erzincan kent merkezinde de hissedilen 6,0'lık deprem nedeniyle bazı binaların camlarında çatlaklar oluştu.
    Sarsıntı, Tunceli, Malatya, Bingöl, Erzurum ve Diyarbakır'da da hissedildi.

HASARLI BİNAYA GİRMEYİN!
    Öte yandan, ilk depremin ardından bölgede en büyüğü 4,4 olmak üzere toplam 40 artçı sarsıntı gerçekleşti.
    Uzmanlar, artçı sarsıntılara dikkat çekerek, hasarlı binalara girilmemesi konusunda uyardı.

KURTARMA EKİPLERİ BÖLGEDE
    Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından bölgedeki hasarlı yapılara can güvenliği açısından girilmemesi gerektiği belirtilirken, Ankara, Kayseri ve Van'dan 3 ambulans helikopterin bölgeye intikal ettirildiği belirtildi.
    Bölgede toplam 23 araç, 127 arama-kurtarma personeli ile çevre il ve ilçelerden çok sayıda ambulans ve 82 kişilik medikal kurtarma-sağlık ekibinin çalışmalara devam ettiği bildirildi.

KIZILAY'DAN KRİZ MERKEZİ
    Kızılay tarafından Ankara'daki Afet Operasyon Merkezi'nde de kriz masası oluşturuldu.

Kızılay tarafından 230 çadır, 1000 battaniye, 20 mevlana evi, 2 seyyar mutfak, 18 personel de bölgeye sevk edildi.

Bölgede ortaya çıkabilecek kan ihtiyacının karşılanabilmesi için bölgeye yakın kan merkezleri de alarm durumuna geçirildi. Kızılay, Diyarbakır ve Malatya kan merkezlerinden bölgeye kan sevkıyatı için hazırlıklar da tamamlandı.

Bölgeye ulaşan afet müdahale ekibi yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine dağıtacak. Ayrıca bölgeye gönderilen seyyar mutfaktan halka ve kurtarma çalışmalarına katılan görevlilere sıcak yemek dağıtımı yapılacak.

BAKANLAR YOLDA
    Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve bazı bölge milletvekilleri ile birlikte deprem bölgesine gitti.

KÜTAHYA VE HATAY DA SALLANDI
    Öte yandan, Kütahya ve Hatay’da da depremler oldu. Dün akşam saat 22.58'de, merkez üssü Kütahya olan 3,7 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi.
    Hatay'ın Dörtyol ilçesinde merkez üssü Yakacık olan ve 8.2 km derinlikte 3,8 büyüklüğünde hafif şiddette bir deprem de meydana geldi.

Ntv
    Fenerbahçe Cumhuriyeti

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Elazığ'da yaşayan arkadaşlara geçmiş olsun sabah arkadaşlarımı aradım ben Allahtan onlarda bişey yokmuş İlçe çok fenaymış.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Çok kötü cidden ,
    Ölenlere allahtan rahmet diliyorum

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

İşin acı tabLosu Türkiye geneL oLarak deprem kuşağında yer aLıyor. BinaLarın, İdari binaLarın, HastaneLerin hepsinin Depreme uygun inşa ediLmiş oLması gerekirken az önce bir haberde okudum sadece ve sadece Türkiye geneLinde bu binaLarın %8 gibi komik bir rakamı Depreme dayanıkLı haLdeymiş.

Yani ŞiLi de ki depremin bir benzeri bizde oLsa ALLah göstermesin miLyonLarca kaybımız oLur. JaponLar 8,5 da saLLanınca aa deprem var birazdan geçer panik yok yapıyor, bir kişinin biLe burnu kanamıyor. Biz burda 6,0 şiddetinde ki depremde kaybettikLerimize üzüLüyoruz.

Çok vahim durumdayız, çok.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Ne suçu vardı annesini babasını kardeşini kaybeden insanların... Ne suçu vardı evlatlarını , annesini , babasını , kardeşini bu dünyada bırakıp , yokolan insanların... Lanet olsun , herkese , herşeye...

Nesil
    2006
    Yer
    Elazığ

Gece 4:30 da 6.0 , 9:30 gibi 5.5 , 11:00 de 4.8 daha sonra 5.1 ve 5.3 şiddetinde depremler oldu.Sallanıyoruz bakalım Allah sonumuzu hayır eylesin..

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Geçmiş olsun dostum allah yardımcınız olsun. Allah bu felaketi birdaha yaşatmasın. Evinizde veya civar bölgedeki evlerde hasar varmı ?

Nesil
    2006
    Yer
    Elazığ

Biz Merkezdeyiz merkezdeki evlerde birşey yok.İlçelerin köylerinde yıkılan evler var.Ölenlere Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Geçmiş Olsun Mert.

İnşl. bi daha sallanmaz ya Elazığ.Çok üzüldüm gerçekten, ölenlerin Allah Rahmet Eylesin.

Nesil
    2007
    Yer
    Şehr-i Bursa

gecmıs olsun Mert umarım sorununuz yoktur...
    Ayrıca tüm Elazığ a da gecmis olsun deprem cok acı bir olay.Mekanları cennet olsun ölenlerin,yaralı olan vatandaşlarımızın da bir an önce iyileşmesi en büyük temennim...

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

8 Mart 2010 Elazığ depremi ile Kuzay Anadolu Fay Hattı start verdi. Çeşitli basın organlarında, depremle ilgili, bilmiş geçinen pek çok kişi İstanbul Depremi beklerken, ben İstanbulun değil, ama Bingöl ve Erzincan çevrelerinin risk altında olduğunu söylemiştim. Çünki, Türkiyede 6 ve 6 nın üzerinde ölümcül depremler Kuzey Anadolu Fay hattının aktivitesinden kaynaklanmaktadır. Afrika kıtasının Arap yarımadasına, Arap yarımadasının da Güneydoğudan Anadolu topraklarına yaptığı basınç, Kuzeyde Karadeniz kıyıları sabit kalacal şekilde, Anadolu topraklarını batıya doğru ittirmektedir. İşte bu nedenden ötürü bilindiği üzere, Bingölden Yalovaya kadar uzanan bir fay kırığı bulunmaktadır. Bu fay kırığının kırılarak, Kuzey sabit kalmak üzere, Güney kısmının batıya kayması, Bingölden başlayarak Yalovaya kadar erişmesi ortalama 25 ile 30 yıllık bir zaman içerisinde olmaktadır.
    Bu sabah start Elazığ dan verildi. Şimdi sırayla, Erzincan, Tokat, Amasya, Çankırı, Düzce, Adapazarı, İzmit, Yalova hattı belirli aralıklarla kırılacaktır.

alıntıdır.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Şili'de daha geçenler deprem oldu adamlar o kadar hazırlıklılarki dışarıdan yardım bile istemediler. Biz kendimiz hallederiz dediler. Bizde en ufak depremde bile ölü sayısı hesaplıyoruz.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

son verilere göre 57 kişi ölmüş hepsine Allah'tan rahmet ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum... Bu arada geçmiş olsun Mert abi...
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Köyde yaşayan insanlarımızın durumu,kazançları belli.Onlardan depreme sağlam evler yapmasını istemek saçma olur.Kerpicten ev yapabiliyorlar anca.Burda iş üst makamlara düşüyor.En azından biraz daha sağlam evler yapmalı devlet,yardımcı olmalı..Kerpicten yapılan ev ne kadar sağlam olabilir ki ? Gördük bugün hepsi yıkılmış.Şehrin göbeğindeki evleri hep düşünmeyelim biraz da köydeki vatandaşlarımızı düşünelim.Bugün canını kaybeden,yaralanan herkes köyde yaşıyor.Allah rahmet eylesin,yaralılara acil şifalar versin.Daha kötüsü yaşanmaz umarım ve artık tedbirler alınır tüm insanlarımız düşünülür.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by Ahmet Goktas View Post
    Ne suçu vardı annesini babasını kardeşini kaybeden insanların... Ne suçu vardı evlatlarını , annesini , babasını , kardeşini bu dünyada bırakıp , yokolan insanların... Lanet olsun , herkese , herşeye...
    Sakin ol sakin. Hiç bir ölüm sebepsiz ve tesadüf değildir. Hele bu Doğal Afetse asla. Bugün depremde ölmese yarın başka bir hastalığa yakalanıp ölüceklerdi.Hiçbir ölümün Allah'ın emri dışında olmayacağını biliyoruz. Allah hayırlısı neyse onu yapar. Bunda şüphemiz olmadığına göre en hayırlısı olmuş demektir. O yüzden isyan etmeye gerek yok . "Yokolan insanlar" demişsin ama hiç kimse yok olmuyor. Bu dünya gelip geçici dünya en fazla 60 70 yıllık. Sonrasında sonsuz bir hayat var.

Ölenlere Allah rahmet eğlesin. Geride kalanlarada Allah Sabır versin.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Neyse burada inanış tartışmalarına girmeyelim şimdi. Sana göre doğal , bana göre yazık oldu.

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Bi nevide yazık oldu yani.Aygün'ün dediği gibi devlet yardımcı olup sağlam yapıtlar yapabilseydi o köylere daha farklı olabilirdi ölü bilançosu.Çünkü ker***ten ev ne kadar dayanıklı olabilirki.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Neyse burada inanış tartışmalarına girmeyelim şimdi. Sana göre doğal , bana göre yazık oldu.
    Evet yakınlarına yazık olmuş olabilir, ama hiç birimiz bu dünyada kalıcı olduğumuza inanıyor muyuz acaba (herhangi bir inançta)? Bana kalırsa öyle veya böyle, hiç birimiz bir sonraki nefesimizi alıp alamayacağımızın garantisini veremeyiz sonuçta. Dolayısıyla ölüm gayet doğal bir şey. Ama baş sağlığı diliyorum yakınlarına ölen insanların, allah sabır versin..

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Ölüm kadar doğal birşey yok zaten. Tüm canlılar Doğar ve Ölür. Bundan doğal bir olay yok . Burada konuşmak istemiyorsan msn den devam edebiliriz. Ö.m ile yolladım kabul edersen sevinirim.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Depremin en büyük hasarı verdiği Elazığ'ın Okçular köyünde enkaz altından yaralı olarak kurtarılan Keko Çiçek anne ve kardeşinin öldüğünden habersiz oyun oynuyor.

Babası yurtdışında olan Keko Çiçek, annesi Ayten Çiçek ve kardeşi Emre Çiçek'le birlikte dün meydana gelen depremde enkaz altında kaldı. Anne Çiçek ve kardeşi Emre hayatını kaybetti. Annesinin üstüne sarıldığı Keko Çiçek ise yaralı olarak kurtuldu. Elinden yaralanan küçük çocuk hastanedeki tedavisi tamamlanarak köye geri döndü. Anne ve kardeşinin öldüğünden habersiz Keko Çiçek, köyde oyun oynamaya devam ediyor.

Allah kimsenin başına vermesin böyle acılar ya.Gerçekten çok üzüldüm.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Geçmiş olsun
    Allah rahmet eylesin

Mesaj Yetkileri