1 ile 4 arası toplam 4 sonuç

Konu: Scoutlar adam gibi oyuncu bulmuyorlar

Default Scoutlar adam gibi oyuncu bulmuyorlar

Merhaba arkadaşlar. fm2009 da man utd ile 2014 yılındayım şuanda. 12 den fazla scout var. Almanya, brezilya, hollanda gibi birkaç ülke daha var bu ülkelerden çook az oyuncu buluyorlar 1-2 tane bazen 5 tane. Neden bu kadar az olabilir.
    Ben genelde 23 yaş altını arattırıyorum. Arattırırken de roaming seçeneği oluyor bazen tıklanabilir durumda yani, olursa tıklıyorum. İngilizcesi gez demek galiba. Bu tam olarak ne işe yarar? Seçsem büyük etkisi olur mu?

Birde birkaçtane scout u world üzerinde 23 yaş altı araması yaptırıyorum. Onlar genel olarak daha çok oyuncu buluyorlar ve daha uzun süre çalışıyorlar. Normal olarak almanya ya yolladığım scout 1 tane buldu ve normal bir oyuncu ilgimi çekmedi. Ama real madrid almanyadan bir oyuncu(22 yaşında) bulmuş süper 44milyon pound'a satın aldım real den. Benim scoutlar neden bulamıyor bu tür oyuncuları. Birkaç tane daha var özellikler çok iyi olanlar hiçbirini bulmadılar. Scoutlarımın judging potential ve player ability özellikleri baya iyiler.

Acaba tüm scoutları world üzerinde aramayamı yollamamı önerirsiniz ? bu konuda fikirlerinizi almak istedim.
    Teşekkürler

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Roaming seçeneğini seçersen daha çok oyuncu bulacaktır.Scout'ları bölgelere dağıtmanı öneririm.

Nesil
    2003

Kocaelispor'a uygun oyuncu aramak ile Man Utd'a uygun oyuncu aramak arasinda buyuk fark var. Man Utd'da oynayabilecek cok az oyuncu bulunur, Kocaelispor'da oynayabilecek oyuncu ise coktur. Judging Ability ve Judging Potential'in disinda gozlemcinin determination ozelligine de dikkat etmek gerekli. Daha kararli gozlemci, oyuncu bulma konusunda daha cok calisacaktir.

Roaming'e gelince, taramasi bittikten sonra paydos yapmak yerine bu secili olan gozlemciler arastirmaya tekrar bastan baslarlar.

teşekkürler. determination olayına dikkat etmemiştim.

Mesaj Yetkileri