Beni tanıyanlar, bilenlerden bazıları uzun süredir bir şey üzerinde çalıştığımı biliyorsunuzdur, hatta son birkaç gündür de imzamda ne kadar süre kaldığını dahi belirttim.

İşte sonunda bütün bu uğraş ve beklemelerin meyvesini aldım, uzun zamandır yaptığım ve son zamanlarda bitirmeye ulaştığım yamayı artık yayınlıyorum.

Sayılarla yamanın durumu;

Yamadaki her şey sıfırdan yapıldığı için bazı şeylerle ilgili sayıları vermenin doğru olduğu kanaatindeyim.

5 adet oynanabilir lig, 1. Lig için tüm sezonlardaki ilk 3'ler işlenmiştir. Diğer ligler için çalışma devam etmektedir.
2 adet oynanabilir kupa, tüm kazananları, kaybedenleri eklenmiştir.
3 adet oynanabilir olmayan kupa, bu kupalarında tüm kazanan ve kaybedenleri eklenmiştir.
109 adet oynanabilir kulüp, bu kulüplerin tüm başarılar eklenmiştir.
215 adet yerleşim yeri, her yere ait koordinat ve nüfus bilgileri eklenmiştir.
20 adet basın kuruluşu eklenmiştir.
3500 adetin üzerinde oyuncu, bu oyunların CA/PA, doğum yeri, yaş bilgileri ve büyük çoğunluğun posiyon bilgileri doğru girilerek eklenmiştir.
135 adet teknik ekip üyesi, başkan, teknik direktör ve yardımcı teknik direktör olarak ilk 3 lig üzerindeki tüm takımlara ve milli takıma eklenmiştir.
39 adet hakem eklenmiştir.
113 adet stadyum eklenmiştir. Kapasite ve yerleşim yerlerine uygun olarak eklenmiştir.
54 adet ödül, tüm bu ödüller liglere göre dağıtılmıştır.

Tüm liglerin gerçekteki düşme/çıkma yapıları eklenmiştir.
Tüm takımların bütçeleri gerçeğe en yakın ölçüde yapılmaya çalışılmıştır.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin dostluk/rekabet durumları eklenmiştir.
Orjinal veritabanında Cyprus diye adlanan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi olması gerektiği adıyla düzeltilmiştir.

İşte yamadan görüntüler;

Genel Görünüm

1. Lig

2. Lig

3. Lig Grupları

Yükselme 1. Ligi Grupları

Yükselme 2. Ligi Grupları

Kupa Kazananları

Süper Kupa Kazananları

Teknik Ekipler

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Genel Bilgiler

İndirmek İçin;

Buraya tıklayınız ve herhangi bir siteyi seçiniz.

Kurulum dosyası içerisinde mevcuttur ama basitçe anlatayım.

İçindeki dosyalardan herhangi birini Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2010\editor data klasörüne yapıştırınız.

Oyun içerisinde ne yapacaksınız;

Normal yeni oyun kurar gibi 'New Game'e tıklıyoruz.

Daha önce zaten bu tip bir yama kurduysanız yapmanız gerekeni biliyorsunuz demektir. 'Change' kutusuna tıklayıp 'Ok' demeniz gerekiyor.

Daha sonra bir bölüm açılıyor bu bölümde sizin indirdiğiniz bu yamada KKTC.dbc ve KKTC.xml dosyalarından biri gözükecek burada, bunlardan yalnızca birini seçmeniz gerekiyor. Seçtikten sonra yine onay tuşuna basınız.

Ve işte sol bölümdeki ülkeler arasında 'Northern Cyprus' gözüküyor bunu seçiniz. Ve sağ kısımda buluna bölümde hangi lige kadar açmak istiyorsanız ona kadar seçiniz.

Yamada emeği geçenler;

Değerli Abi'lerim Ergun Abim ve Ömer Abim (perpetua), KTFF'nin internet sitesi sorumluları ve diğer çalışanları, Yeni Düzen ve Kıbrıs başta olmak üzere bütün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gazeteleri, alt liglere ve üst liglerdeki birçok bilgiye ulaşmamı sağlayan ve kulüplerden bu bilgileri benim için toplayan Özhan Monargalı ve tüm bu kişilerin ardından da projeyi kafasına bu kadar takarak sonunda gerçeğe ulaşmasını görebilen kendim (Oğuz Kağan).

Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle;

Not: Yakında bu yamayla ilgili grafik paketleri de kullanıma açılacaktır.