Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 56 sonuç

Konu: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yaması

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Default Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yaması

Beni tanıyanlar, bilenlerden bazıları uzun süredir bir şey üzerinde çalıştığımı biliyorsunuzdur, hatta son birkaç gündür de imzamda ne kadar süre kaldığını dahi belirttim.

İşte sonunda bütün bu uğraş ve beklemelerin meyvesini aldım, uzun zamandır yaptığım ve son zamanlarda bitirmeye ulaştığım yamayı artık yayınlıyorum.

Sayılarla yamanın durumu;

Yamadaki her şey sıfırdan yapıldığı için bazı şeylerle ilgili sayıları vermenin doğru olduğu kanaatindeyim.

5 adet oynanabilir lig, 1. Lig için tüm sezonlardaki ilk 3'ler işlenmiştir. Diğer ligler için çalışma devam etmektedir.
    2 adet oynanabilir kupa, tüm kazananları, kaybedenleri eklenmiştir.
    3 adet oynanabilir olmayan kupa, bu kupalarında tüm kazanan ve kaybedenleri eklenmiştir.
    109 adet oynanabilir kulüp, bu kulüplerin tüm başarılar eklenmiştir.
    215 adet yerleşim yeri, her yere ait koordinat ve nüfus bilgileri eklenmiştir.
    20 adet basın kuruluşu eklenmiştir.
    3500 adetin üzerinde oyuncu, bu oyunların CA/PA, doğum yeri, yaş bilgileri ve büyük çoğunluğun posiyon bilgileri doğru girilerek eklenmiştir.
    135 adet teknik ekip üyesi, başkan, teknik direktör ve yardımcı teknik direktör olarak ilk 3 lig üzerindeki tüm takımlara ve milli takıma eklenmiştir.
    39 adet hakem eklenmiştir.
    113 adet stadyum eklenmiştir. Kapasite ve yerleşim yerlerine uygun olarak eklenmiştir.
    54 adet ödül, tüm bu ödüller liglere göre dağıtılmıştır.

Tüm liglerin gerçekteki düşme/çıkma yapıları eklenmiştir.
    Tüm takımların bütçeleri gerçeğe en yakın ölçüde yapılmaya çalışılmıştır.
    Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin dostluk/rekabet durumları eklenmiştir.
    Orjinal veritabanında Cyprus diye adlanan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi olması gerektiği adıyla düzeltilmiştir.

İşte yamadan görüntüler;

Genel Görünüm

1. Lig

2. Lig

3. Lig Grupları

Yükselme 1. Ligi Grupları

Yükselme 2. Ligi Grupları

Kupa Kazananları

Süper Kupa Kazananları

Teknik Ekipler

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Genel Bilgiler

İndirmek İçin;

Buraya tıklayınız ve herhangi bir siteyi seçiniz.

Kurulum dosyası içerisinde mevcuttur ama basitçe anlatayım.

İçindeki dosyalardan herhangi birini Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2010\editor data klasörüne yapıştırınız.

Oyun içerisinde ne yapacaksınız;

Normal yeni oyun kurar gibi 'New Game'e tıklıyoruz.

Daha önce zaten bu tip bir yama kurduysanız yapmanız gerekeni biliyorsunuz demektir. 'Change' kutusuna tıklayıp 'Ok' demeniz gerekiyor.

Daha sonra bir bölüm açılıyor bu bölümde sizin indirdiğiniz bu yamada KKTC.dbc ve KKTC.xml dosyalarından biri gözükecek burada, bunlardan yalnızca birini seçmeniz gerekiyor. Seçtikten sonra yine onay tuşuna basınız.

Ve işte sol bölümdeki ülkeler arasında 'Northern Cyprus' gözüküyor bunu seçiniz. Ve sağ kısımda buluna bölümde hangi lige kadar açmak istiyorsanız ona kadar seçiniz.

Yamada emeği geçenler;

Değerli Abi'lerim Ergun Abim ve Ömer Abim (perpetua), KTFF'nin internet sitesi sorumluları ve diğer çalışanları, Yeni Düzen ve Kıbrıs başta olmak üzere bütün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gazeteleri, alt liglere ve üst liglerdeki birçok bilgiye ulaşmamı sağlayan ve kulüplerden bu bilgileri benim için toplayan Özhan Monargalı ve tüm bu kişilerin ardından da projeyi kafasına bu kadar takarak sonunda gerçeğe ulaşmasını görebilen kendim (Oğuz Kağan).

Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle;

Not: Yakında bu yamayla ilgili grafik paketleri de kullanıma açılacaktır.

Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Çok Büyük Bir Emek ve Göz Nuru Bir Çalışma. Kesinlikle Oynayacağım. Ellerine Yüreğine Sağlık Canım Kardeşim.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Ne demek Abi beğendiyseniz sorun yok, yakın zamanda ara transfer güncellemesini de çıkaracağım.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Şuan İndirdim. Türkiye 2.Lig ve KKTC 3.Lige Kadar Seçtim Data Geniş Kuruluyor.

Vee Kuruldu. Çetinkaya'nın Değeri İyiymiş. 2.7M Değeri. Bu Arada Dünya Kupası Elemelerinde Güney Kıbrısla Aynı Gruptayız Vay Anasını İrlanda ile Deplasmanda Berabere Kalmışız Gürcileri Sahamızda Yenmişiz. Bu Milli Takımda Hayat Var Hayat

Bu Arada Senin CA-PA Değerin Kaç Oğuz Bayağı İyi Değerin Var Dur Seni Keşfedem Ben

Seni Gol Kralı Yapıp Beşiktaşa Satacağım Söz Veriyorum Sana

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Valla dataya bir katkı olarak ekledik kendimizi iyi bir değerim olduğunu düşünüyorum. Cidden iyi çıkmış oyunda.

Datada birçok başarılı oyuncu var. Coşkun Ulusoy, Yasin Kansu, Selden kardeşler, birçok kaleci,

Bu arada KKTC'nin rating değeride güncel ranking ölçümlerine göre ortalama bir değer seçilmiştir.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Çok uzun zamandır, büyük emekler vererek bitirmeye çalıştığın bir çalışmaydı. Ve mutlu sona ulaşmışsın. Çok teşekkürler Oğuzcum.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Çok büyük emek, çok... Ellerine sağlık.
    (/s)

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Yorumlarınız için teşekkür ederim, bakalım bu çalışmayı her sene yapma kararı aldım, gitgide daha da güzel hal alacak bir şekle geleceğiz.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Oguz Kagan CA:112 PA:138
    Coskun Ulusoy CA:95 PA:95
    Yasin Kansu CA:90 PA:90
    Raif Selden CA:82 PA:87
    Sabri Selden CA:92 PA:92
    Fatih Selden CA:38 PA:38 Kardeşlerin En Yüz Karası

Heyecanlı Bir Lig Olacak Gibi Bakalım Kariyer Yapmak Nasıl Olacak.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Güzel yetenekli oyuncular var,

Recep Sagli var mesela, iyi bir sağ bek olacak.

Hüseyin Adal CA: 84 PA: 110
    Mehmet Çil CA: 89 PA: 115
    Ahmet Coskun CA: 89 PA: 108
    Hüseyin Küsbeci CA: 88 PA: 121
    Asilkan Sadikoglu CA: 88 PA: 121
    Reha Oguz Topril CA: 39 PA: -8 EPA'sı 155
    Hüseyin Tosun CA: 37 PA: -8 EPA'sı 153

Daha çok oyuncu var.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Abi çok güzel olmuş bu yama .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Oğuz oyuncu değerlerinde set PA vermek yerine hepsine -6'dan başlayarak -8'e kadar değerler versen daha iyi değilmiydi. Her oyunda değişirdi belki özellikler ama böyle daha iyi olurdu herhalde. ( Serzeniş değil sadece bir öneri )

Azerbaycan yamasından sonra beklediğim 2. süper yama. KKTC'yle her zaman oynamak istiyodum.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Set PA belli bir yaşın üzerindeki oyunculara vermeyi uygun bulduğum için öyle yaptım. Yukarıdaki oyuncularında büyük çoğunluğu yaşı geçkin kişiler. Yamayı incelerseniz yamadaki kriterleri sağlayan oyunculara PA olarak değişken değerler atadım.

Genç oyuncuların PA değerleri -3 ve -8 arasında değişiyor

Aynı şekilde belli bir yaşın üzerindeki oyuncularında PA değerleri 16 ve 138 arasında gidip geliyor.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Mağusa'da Okuyorum Ve Artık Bunun Üzerine Bi Mağusa Takımını Yönetirim
    Not:Burada Bile Şehrin İsmi Konusunda Tartışma Var.Magusa-Mağusa-Magosa-Mağosa Diye Çeşitli Şekillerde Yazılıyor Ve Söyleniyor.Ancak Siz Resmi Kayıtlarda Geçen Şekliyle Yazmışsınız(Ğ Olmadığı İçin G Kullandığınızı Var Sayarak).Bu Bakımdan da Tebrik Etmek İstedim

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Yamanın tamamiyle gerçekçi olabilmesi için resmi kayıtlara göre hareket etmek durumundaydık. Bu yüzden de araştırma kısmı çok uzun sürdü.

Birçok farklı kaynaktan çapraz araştırma yapmak zorunda kaldık.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Bu Arada Yamayla İlgili Fikirlerimi Ve Teşekkürlerimi Yamayı Oynadıktan Sonra Yazmayı Düşünüyordum.Umarım Vay Terbiyesize Bak Bi Teşekkür Bile Etmedi Dememişsinizdir

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Quote Originally Posted by vuque View Post
    Bu Arada Yamayla İlgili Fikirlerimi Ve Teşekkürlerimi Yamayı Oynadıktan Sonra Yazmayı Düşünüyordum.Umarım Vay Terbiyesize Bak Bi Teşekkür Bile Etmedi Dememişsinizdir
    Aklımdaydı valla .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Yama zaten özellikle Kuzey Kıbrıs'ta yaşayan ya da okuyan sizlerin yorumları vs. doğrultusunda gelişecektir.

Yamayı yaparken çok fazla fırsat bulamasam da haftasonları 1. lig maçlarını izledim. Yakında çıkartmayı düşündüğüm yamanın ikinci versiyonu ile de hataları iyice azaltmayı ve mükemmele yakın bir yama sunmak istiyorum.

Öncelikle ara transferler olacak bu güncellemede, bunun dışında daha fazla teknik ekip, daha doğru oyuncu değerleri gibi şeyler bulunacak.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Quote Originally Posted by Bursaspor View Post
    Yama zaten özellikle Kuzey Kıbrıs'ta yaşayan ya da okuyan sizlerin yorumları vs. doğrultusunda gelişecektir.

Yamayı yaparken çok fazla fırsat bulamasam da haftasonları 1. lig maçlarını izledim. Yakında çıkartmayı düşündüğüm yamanın ikinci versiyonu ile de hataları iyice azaltmayı ve mükemmele yakın bir yama sunmak istiyorum.

Öncelikle ara transferler olacak bu güncellemede, bunun dışında daha fazla teknik ekip, daha doğru oyuncu değerleri gibi şeyler bulunacak.
    Yardımcı Olabileceğim Birşey Varsa Herzaman.Söylemeniz Yeterli.Dediğim Gibi Mağusa'da Okuyorum

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Gerçekten iyi olur eper yardımcı olabilirseniz. Günlük gazetelerde genelde o haftanın değerlendirmeleri yapılır, işte onlar bizim için çok önemli, çünkü mevkiiler olsun, değerler olsun bunlara dikkat ederek yaptık.

Bir de orada bulunduğunuz bizden daha iyi gözlem yapabilirsiniz oyuncular hakkında.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Oğuz Kağancığım gerçekten sebatla, özveriyle ve azimle müthiş bir çalışma çıkarttın ortaya. Bu işin yıllardır emekçiliğini yapan biri olarak ne kadar zor bir işi başardığını bir kere de herkesin önünde söylemek istiyorum. Seni tebrik ederim tekrar.

Sana yardım edemediğim için çok üzgünüm. İnanılmaz bir yoğunluğun içerisinde olmam nedeniyle bu seferlik edemedim. Umarım seneye yardım edebilirim...

Helal kardeşime...
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Quote Originally Posted by Bursaspor View Post
    Gerçekten iyi olur eper yardımcı olabilirseniz. Günlük gazetelerde genelde o haftanın değerlendirmeleri yapılır, işte onlar bizim için çok önemli, çünkü mevkiiler olsun, değerler olsun bunlara dikkat ederek yaptık.

Bir de orada bulunduğunuz bizden daha iyi gözlem yapabilirsiniz oyuncular hakkında.
    Pm'den İletişim Adresimi Veriyorum O Zaman.Daha Detaylı Konuşuruz.Elimden Geldiğince Yardımcı Olmak İsterim

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Çok güzel olmuş bu çalışma..

Ellerinize sağlık

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Emeği geçenlerin ellerine sağlık..Fm'den sıkılanlar için birebir..

Nesil
    2007
    Yer
    Hollanda Rotterdam

Ellerine saglik bende zaten vardi , 3 sezon oynamisdim Sonunda kovulmusduk hehe

You can call me a hero.
    I'm no hero. I'm a legend.
    Heroes last a lifetime. Legends last forever.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

@Ziya

Sendekinin üzerine biraz eklemeler oldu, bu son aşamadaki hali, bakalım bilgiler gelmeye devam ederse çok daha büyük bir yama olacak.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

üstad çok büyük bir iş yapmışsın eline koluna yüreğine sağlık ...

Elinize sağlık. Gerçekten tüm datayı sıfırdan yaratmaya çalışmak ne diyelim bi bu ve benzeri ülkeler bask, cebel-i tarık vb... bi de japonyayı yapanların emekleri saatlerle ölçülemez.

Abi mükemmel ötesi bir yama olmuş, hemen indiriyorum.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri