Sayfa 12 / 17 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
331 ile 360 arası toplam 484 sonuç

Konu: 10.3.0 Yaması Çıktı

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by tahatto93 View Post
    aydoğan abi 10.3 ü çözdünmüben hep bi yerden eksik veriyorum.oyunun kontrolü bende oluyor yeniliyorum.topla alakamız olmuyo maç boyunca 3-4 tane atıyorum.böle olunca hiç zevk almıyorum oyunu kapatıyorum.olanda miles'a oluyo.hep ona çatıyorum oyunu kapatırken
    Taktiksel olarak derin detaya girmedim. Girince Taktik ve Antrenman bölümünden takip edebilirsin.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Evet canım abisi en önemli olan o. Bri bakıyorsun bu forumdaki herkes testerlardan daha çok şey buluyor daha bir hafta bile olmadan.

Ama konunun SI tarafına bakalım,böyle böyle bir şey var diyosun, gerçekten mi diye şaşırıyolar. Ve de şaşıranda oyunla en alakalı kişilerden biri .

Yok şaka yaptık demek lazım aslında

Demek ki bu tester işi batak bir iş ve bu konuya dediğin gibi bir çözüm bulmaları gerekiyor.

Bir ara bende bunu söylemiştim ama aldığım cevap sen testerlar nasıl seçiliyor biliyor musun bil de ona göre konuş olmuştu.

Bazı şeyleri konuşmak için bilmek gerekmiyor hele durum apaçık ortadayken.

Neyse canım abisi,bu kafayla giderlerse kaybeden kendileri olur, kullanıcılar bir tamam der iki tamam der,sonra bir de diğer oyun vardı denesek mi derler ve ona geçerler.Ve bu piyasada biliyorsun eğer bir oyundan diğerine geçiş yapılırsa,sen ne kadar aklını başına alırsan al bir daha geri dönüş zor oluyor,çünkü kaybedilen güven oluyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Abi dedikleriniz çok doğru ama hep diyoruz SI tamamen cebini düşünüyo. Bu oyun iyi veya kötü umurlarında değil. Zamanında nasıl CM oynardık. Ama 1-2 sene yaptıkları kötü iş yüzünden şimdi CM çok iyi oyun yapsada kimse ona bakmıyo niye çünkü zamanında yaptıkları şeyler iyileştiricez diye batırmak oldu.

Orjinal alanda korsan kullananda şikayetçi SI'nin yaptığından. Ne olacak FM bırakırsam hayatımdan birşey eksilmez. Sadece akşamları kendime uğraşacak başka şeyler bulurum. Maketten uçak falan yaparım ama yaparım bişeyler. Artık bu hale geldi çünkü. Piyasada o kadar çok oyun varki.

Nesil
    2003

Baba Hamdi: Gel seni beta test ekibine ekleyelim. FM 2011'de herhangi bir hata olursa, herkesin senden sormasini beraber izleriz. Tamam mi?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bakın işte yanıt aynı bu tarz.

Yorumu size bırakıyorum. Benim demem gereken bir şey kalmadı.

Biz burda testerların profesyonelleşmesinden bahsediyoruz ama verilen yanıt hiç değişmiyor.Sen toz kondurma testerlara.

Bende o kadar işim arasında tester olayım.

Sanki bunu iddia ettim , bazrn çok gülünç oluyorsun kusura bakma

İlla tester da tester bu sistem çok güzel ben korurum diyorsan o senin bileceğin iş bir şey diyemem.

Ama aynı zamanda sen araştırma ekibindensin ve burdaki çocuklar canla başla o datayı bu hale getirmek için çalışıyolar ki buna sende dahilsin. Hak verilecek yerde hakkını teslim etmesini bilirim.

Ancak; bir oyun araştırmacısı olarak ve araştırma yapan diğer kişiler olarak yaptığınız datanın ve verdiğiniz onca emeğin SI tarafından yapılan laubali uygulamalar ve maç motoru sayesinde işlevsiz hale gelmesini,emeklerinin boşa gitmesini sen içine sindirebiliyorsan bu senin bileceğin iş.

Nokta.

Bu konuda da bir daha ne laf ederim ne de döner bakarım.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

İşi sadece Tester boyutunda düşünmemek gerek. Tabi profesyoneL Tester oLsa da Sigames in veriLen eksik noktaLarı giderme konusunda ne kadar başarıLı oLduğu konusu da ortaya çıkıyor. BeLki Tester Lar da bu hataLarı görüyordur. Ama Sigames bu hataLara çözüm buLamıyordur.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2003

Utopik buldugum testerlarin profesyonellesmesi dusuncesinden devam etmedim cunku kontrolum altinda olan bir sey degil.

Ama beta test yapmanin ne oldugunu gorebilmen ve verecek bir katkin varsa vermen icin ekibe eklenmeni saglamam mumkun. Merak etme, o zaman sana da toz kondurtmam. Ne de olsa ortaya bir emek koymus olursun o zaman.

Testerlari burada elestirmem cunku verdikleri emege, yazdiklarini okuyarak, verdikleri raporlari gorerek tanik oldum. Elestireceksem, yuzlerine karsi elestiririm.

Kodcularin hemen hemen her duzeltilen, ve duzeltilmeyen/duzeltilemeyen sorun icin de nedenleri okuyabildim. Elestirmem gerektigi zaman, onlari da yuzlerine karsi elestiririm. Ben kendi acimdan muhasebemi yaptim ve vardigim sonuc belli.

Bu arada, 4-5 yil once disaridan bakarken, senin mevcut dusuncelerinden cok farkli bir dusunceye sahip degildim. Bu nedenle de yadirgamiyorum.
    Last edited by perpetua : 08.Mart.2010 at 17:26

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    İşi sadece Tester boyutunda düşünmemek gerek. Tabi profesyoneL Tester oLsa da Sigames in veriLen eksik noktaLarı giderme konusunda ne kadar başarıLı oLduğu konusu da ortaya çıkıyor. BeLki Tester Lar da bu hataLarı görüyordur. Ama Sigames bu hataLara çözüm buLamıyordur.
    Cozum bulamamak degil de, bazi temel cozumlerin ileriye atilmasi sozkonusu. Mesela vergilerle ilgili 1 yil once yazarak bunu kodlayacak olan kisinin bu sorunu bir kenara yazmasini sagladim.

Ama onlarin da bir planlamalari var. FM 2010 icin farkli ulkelerin, farkli vergi duzenlerinin eklenmesi planda yoktu. Bunun icin gerekli olan alt yapi calismasi yapilmamisti (veritabanina eklenecek yeniliklerden oyunda verginin kullaniciya nasil anlatilacagina kadar).

Belki FM 2011 icin yapilir. Belki FM 2022. Bu da onlarin bu konuda verdikleri oneme bagli. Yani kisacasi, oyunun en cok satildigi Ingiltere'de sorunun ne kadar az hissedilebilir olduguna bagli.

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Filler Tepişti Arada Çimenler Ezildi Yine
    Bizim Tester'lık İşi İle İlgili Sorumuz Güme Gitti
    Başlayalım Mı SI'nin Forumlarında Boy Göstermeye

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Çok iyi ing. bilmen gerekli.

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Quote Originally Posted by Ahmet Goktas View Post
    Çok iyi ing. bilmen gerekli.
    Oha Bu Ne Hız Yaff
    Yazdım Konudan Çıktım Forumdaki Yeni Mesajlara Baktım Cevap Attığını Gördüm
    Bu Arada İngilizcem Fena Değildir

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by vuque View Post
    Filler Tepişti Arada Çimenler Ezildi Yine
    Bizim Tester'lık İşi İle İlgili Sorumuz Güme Gitti
    Başlayalım Mı SI'nin Forumlarında Boy Göstermeye
    Gume gitmedi.

Ozellikle bu bolum beta test'e katkida bulunabilecek kisileri bulma amacli acildi.

Ama maalesef forumun en corak bolumlerinden biri.

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Gume gitmedi.

Ozellikle bu bolum beta test'e katkida bulunabilecek kisileri bulma amacli acildi.

Ama maalesef forumun en corak bolumlerinden biri.
    Aslında Sizde Haklısınız,Daha Türkçe Forumda ki Kısım'a İlgi Gösterilmiyor SI Forumlarını Soruyoruz...
    Ama Sorunlar Genelde Her Platform'da Dile Getiriliyor Diye Orayı Kullanmıyorum Ben.(Biraz Bahane Oldu Ama )
    Şu Aşamada Zaten Yapabileceğimiz Çok Birşey Yok...
    Fm 2010 Son Halini Aldı...
    Ama Sormak İstediğim Soru SI Forumlarında Gözükmemiz Gerekiyor Mu?
    Yoksa Burada Bulunmamız Yeterli Mi Tester'lık İçin?
    Teşekkürler...

Nesil
    2003

Yapacak bir sey yok demek hic dogru degil. Elinizde en yeni olan FM 2010'un 10.3 surumu var. FM 2011'de bunun uzerine insa edilecek.

FM 2011 calismalari ise bir kac hafta icinde baslar.

Iyi derecede ingilizce bilinmesi ve SI forumlarinda yazilabilmesi onemli. Yazmis olmak onemli degil, beta tester olduktan sonra yazabilmek onemli. Burada zaten eksiklikler, hatalar yazildikca, FM 2011 icin duzeltilmesi gerekenler de ortaya cikmaya baslar.

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Yapacak bir sey yok demek hic dogru degil. Elinizde en yeni olan FM 2010'un 10.3 surumu var. FM 2011'de bunun uzerine insa edilecek.

FM 2011 calismalari ise bir kac hafta icinde baslar.

Iyi derecede ingilizce bilinmesi ve SI forumlarinda yazilabilmesi onemli. Yazmis olmak onemli degil, beta tester olduktan sonra yazabilmek onemli. Burada zaten eksiklikler, hatalar yazildikca, FM 2011 icin duzeltilmesi gerekenler de ortaya cikmaya baslar.
    Öncelikle Ben Birşey Yapılamaz Derken Fm2010 İçin Demiştim.Bir Yama Daha Gelmeyeceği İçin FM2010'a Düzeltme Yapılmaz Amacıyla Demiştim...
    İngilizce Konusunu Yukarıda Yazmıştım.İngilizce'nin Bana Çok Büyük Bir Problem Çıkaracağını Sanmıyorum...
    SI Forumlarında Şu Anda da Daha Sonrada Yazabilirim
    Önceki Sayfalarda Belirtmiştim Mutu'yu Bedava Bile Satamama Olayından Sonra FM'ye Girmedim Bile Daha...
    Bu Sebeple 10.3 Yamasının Ne Gibi Eksileri,Artıları Var Bilemiyorum...
    Ama Bugün Bir Kariyer'e Başlayarak Deneyeceğimden Emin Olabilirsiniz(Detayları Daha İyi Yakalamak İçin Türkiye Veya İngiltere Liglerinden Birisini Oynayacağım)
    Cevaplarınız İçin Çok Teşekkürler...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Bana 10.3 yaması için 2 hafta süre ve 200 euro verselerdi, sabah akşam oynar, çeşit çeşit taktikleri maç motorunda dener, ve bulurum. Hata bulmak çok da zor değil. Deneyerek zaten bulursun. Tek input da yamanın ta kendisi. Zaten keyif alıyorsun, bir de yanında aldığın parayla sana sorumluluk da yükleniyor.

Ya, ben herhalde anlayışı kıt bir insanım. Yama çıkalı kaç gün oldu, hemen bulduk korner taktiğini. Bu kadar mı zor testerlık?

Bunu Woodg ile paylaştığımda (bilen bilir) bir test ekibinin olduğunu ancak profesyonel olmadığını, başvuru yapan kişilerden ekip kurduklarını belirtti. Bunun kesinlikle profesyonelleşmesi gerektiğini belirttim.

Utopik falan değil bu mesele. 400 euro vereceksin 2 kişiye, sadece maç motorunu test etmeleri için ve bitecek. Zaten korner hataları 1 haftada bulunuyor. Diğer düzenlenecek rutin eyler de istatistikler versus gerçek hayat istatistikleri ile karşılaştırılır.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

semih_usta Misafir

Maalesef FM 2010 sınıfta kaldı oyunu hala savunanları anlayamıyorum nie bu kadar popülist yaklasıyorlar bu oyunu senelerdir biz de oynuyorz... Ama maalesef yine paramızla rezil olduk..

Nesil
    2008
    Yer
    fethiye

Ben çok iyi İngilizce bilirim.

iyi günler şimdi bir kaç şeyden bahsedeceğim.

10.3 çıktığımdan beri herkes diyorki çok kolay gol atıyoruz peki nasıl gol yiyiyoruz?

10.2 oynuyorum kaleciler hopluyor zıplıyor,birmingham kalecisi cech'den daha iyi(gerçek hayattaki) hatta o maçta dünyanın en iyi kalecisinin 2 katı diye bilirim(gelmiş geçmiş)... Yakınıyorum bu kadarda abartıdan neyse 10.3'e geçiyoruz.Tothenam dayım kalecim Gomes.Profil müthiş karşıdaki Reina onun profili daha iyi ilk yarının sonlarına geliyoruz.Dirk Kuyt orta sahadan topu alıyor.(Hız 13,Hızlanma 13) arkasında corluka,palacios ve 3 tane defans oyuncum daha var.Kuyt orta sahanın gerisinden topu sürüyor ceze yayına geliyor(arkasında 5 adam var ve yaklayamıyorlar)[ilginç]... sonunda penaltı noktasının 4metre gerisinde kuyt a yetişiyorlar kuyt birisini fiziksel( ) olarak geçiyor diğeri ise önünden geçiyor ve topu alamıyor .Kuyt o deplasmanda şutu çekiyor top yerde yatan Gomes'in top kadar üçgen şeklindeki koltuk arası boşluğundan geçiyor yani 6 adamı malup ediyor...Neyse dedim geçtim.Çok yüklendim onlarda hiç geri yaslanmadılar... TAM 21 ŞUT BULDUM Bunların 2si çarpma idi yani yön değiştirme idi ve reina HİÇ zorlanmadan bu füzeleri tutu.hemde yön değiştiren füzeleri.Cruch kafa attı çapraz bir şekilde zıplayarak parmak uçlarıyla köşeye giden topu tutu ayrıca top 10 metre havaya fırladı.

benim itrazım bu olaylara değil.Bu olayların sürekli olmasına anlam veremiyorum.Tabi bu istisnaların gerçek hayatta olması imkansız.Yani Kuyt'ın bunu yapması için Sergio Ramos kadar dayanınlılığa,Ronney kadar fiziksel güce ayrıca Raul kadar iyi şut çekmesi gerek Gomes'in bu derbide,bu kadar baskı altında o golü yemesi içinde %3 ihtimal gerek yani bu olayların olma ihtimali Kuyt'için 1/100000 ama maç motorunda bunları hep görüyoruz.

__________________________________________________ ___________
    Şimdi soruyorum Hangisini tercih edersiniz?
    __________________________________________________ ___________
    Kuyt'ın yarım saha deparını ve anlattığım golünü mü?

Birmingham kalecisinin Cech'in 2-3 katı olması mı?

Yoksa kewell'ın 9,75M€'ya Barcelona'ya gitmesi veya Martin Palermo'nun Barçaya gitmesi mi?

Yoksa atletico madrid - villareal maçında defansın otaya göğüs ile kendi kalesine,ayrıca kalecinin duran topu ikikez tutamayarak gol yemesine mi?

Yoksa Gerçek hayatta fiyatı 10m€'yi geçmeyen oyunculara 30-40M€ vermeyimi veya Milanın 20 yaşındaki patoyu Real Madride oyundaki fiyatına satmasını mı?

Artık yeter diyorum,para verenlerin parasına yazık...

Biraz ağır eleştirdim ama kusura bakmayın

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Ankaragücü ile oynarken bir şey farkettim. Oyuncular iki takım rival olmamasına rağmen aynı şehirin başka takımlarına gitmiyor. Denemek için editörden Ediz'in sevdiği takımlara Ankaragücü'nü ekledim ama not interested bile demedi, no desire to join dedi. Sonra Ankaraspor'un stadını Sivas'a taşıdım Ediz'in sevdiği takımlara Ankaragücü'nü eklememe gerek bile kalmadan geldi.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Aydoğan View Post
    Bana 10.3 yaması için 2 hafta süre ve 200 euro verselerdi, sabah akşam oynar, çeşit çeşit taktikleri maç motorunda dener, ve bulurum. Hata bulmak çok da zor değil. Deneyerek zaten bulursun. Tek input da yamanın ta kendisi. Zaten keyif alıyorsun, bir de yanında aldığın parayla sana sorumluluk da yükleniyor.

Ya, ben herhalde anlayışı kıt bir insanım. Yama çıkalı kaç gün oldu, hemen bulduk korner taktiğini. Bu kadar mı zor testerlık?

Bunu Woodg ile paylaştığımda (bilen bilir) bir test ekibinin olduğunu ancak profesyonel olmadığını, başvuru yapan kişilerden ekip kurduklarını belirtti. Bunun kesinlikle profesyonelleşmesi gerektiğini belirttim.

Utopik falan değil bu mesele. 400 euro vereceksin 2 kişiye, sadece maç motorunu test etmeleri için ve bitecek. Zaten korner hataları 1 haftada bulunuyor. Diğer düzenlenecek rutin eyler de istatistikler versus gerçek hayat istatistikleri ile karşılaştırılır.
    Ilhan:

Sahada 10 oyuncu var (korner kullanan oyuncu haric). Bu oyuncularin her birine 12 ayri taktik verebiliyorsun. Korner kullanan oyuncuya da 6 ayri taktik verebiliyorsun.

Kac tane farkli korner taktigi yaratilabilir?

Beta tester'e 400 Euro veriyorsan, bunlarin her birini test etmenin getirisi saatte ne kadardir (varsayalim ki her taktigi denemek 15 dakika aliyor)? Ve tabii iki kisiye ne kadar surer?

Bank asyada 1 sezon oynadim. 2. bitirdim. 34 macimda toplam 110 gol olmus Mac basina 3.25 gol Cok fazla gol oluyor.

Ayrica birsey farkettim. Mac basina 2 topum direkten donuyor 34 macta 50 den fazla topum direkten dondu Ya oyuncular topu direge nisanlamak icin ugrasiyorlar yada bu kadarda random olmaz 2. sezona baslayinca bakalim aynisi mi olacak

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

araştırmacı arkadaşlara bir sorun olacak arka sayfaları okumaya çalıştım sorulduysa gözümden kaçmış olabilir:
    oyun ocak güncellemesi olduğuna göre toraman ve delgadonun sakatlalıkları ocak ayına göre kısaltılıp, nihatın askerliği düzeltilemezmiydi.
    ferdinandın sakatlığı eklendi çünkü 10.3 de.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Toledo'nun sakatlığıda eklenmedi oyuna.

Yamada birşey dikkatimi çekti eğer Finishing - Composure iyiyse karşıkarşıya hiç kaçırmıyo adamlar.

Kanat oyuncularım AMRC - AMLC bunları ortasaha geniş> ATAK oynatıyorum her maç bu oyuncuların golleri var. Forvet oyuncularım Vassell - Mehmet Çakır sürekli geriye geliyolar bu kanatlar içeri girip gol atıyo.
    Last edited by KaPaLı : 09.Mart.2010 at 09:45

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by crespo009 View Post
    Toledo'nun sakatlığıda eklenmedi oyuna.

Toledo sezon basladiktan sonra sakatlandi.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Ilhan:

Sahada 10 oyuncu var (korner kullanan oyuncu haric). Bu oyuncularin her birine 12 ayri taktik verebiliyorsun. Korner kullanan oyuncuya da 6 ayri taktik verebiliyorsun.

Kac tane farkli korner taktigi yaratilabilir?

Beta tester'e 400 Euro veriyorsan, bunlarin her birini test etmenin getirisi saatte ne kadardir (varsayalim ki her taktigi denemek 15 dakika aliyor)? Ve tabii iki kisiye ne kadar surer?
    Olay tecrübeye dayanır.

2007 yılı için bir korner taktiği vardı, hatırlarsın.
    2008 yılında bu çözüldü, bu sefer başka bir korner taktiği bulundu.
    2009 yılında da aynı senaryo yaşandı diyelim.

Şimdi 2010 yılı için elimizde 3 veri var. Yani 3 tane hatadan tecrübe kazanılmış. Öncelikle bu 3 korner taktiğini teker teker denersin. Problem varsa çözdürürsün.

Diyelim ki bu 3 klişe hata yok. O zaman çeşitli şekillerde denersin. Mesela benim 2010 için denediklerim arasında bu yukarıdakiler dışında denediklerim:

- 2 adamı ön direğe dikmek. 3 tane adama ön direğe saldır komutu vermek. Bir tane adam da lurk outside area olsun. Korneri ön direğe kullandır.

- Aynı işlemi arka direk için yap.

10.2'de arka direk taktiği başarılıydı. 34 maçlık ligde 14-15 korner golüne erişiyordum.

Şimdi amaç senin dediğin gibi permütasyon kombinasyon yapmak değil. Extreme korner taktikleri denemek. Mesela 5 adama lurk outside area vermek. Bir tane adama da challenge keeper verip korneri 6 yard box'a attırmak. Bu da denenebilir. Sonuçta elinde tecrübelerin de var. 2007 korner taktiğini tekrar denersin, tekrar aynı tongaya düşüyor muyum diye bakarsın.

Şimdi soralım bakalım, 2007 korner taktiği denenmiş mi? Denenmişse ve 2010 10.3'te de olabiliyorsa bunun sorumlusu kimdir?

Herhangi bir korner hatası yama yayınlandıktan 5 gün sonra ortaya çıkabiliyorsa kimse kusura bakmasın, bu tamamen testing sorunudur.

Testing çok önemlidir. Ha bire zırt pırt yama çıkarmamak için testing çok önemlidir. En az kodlama kadar önemlidir. Benim kendi işimde de hazırladığım dosyayı amirim mutlaka kontrol ediyor. Çünkü müşterimiz Ford ve Ford'a yanlış teklif verirsek veya yanlış parça yollarsak bu bizim sonumuz olur, ya elimizdeki kalite belgelerini kaybederiz, ya da büyük zarara uğrarız. Sonuçta bu benim sorumluluğum ve ben bu bilinçle bunu hatalı yapmam, yapsam bile amirim farkeder.

Aynı şekilde testerlar da para alsa, daha az hatalı bir yama olur.

Nesil
    2006

4-5-1 taktik ile oynuyorum.Bir kaç ayar değiştirdikten sonra 2. senemde şampiyon oldum Eskişehirspor ile.Ayrıca ilk senenin sonunda şansımdan mıdır bilemiyorum bedavaya 2 adam aldım.Biri Buonanetto mu ne o biri de Henrique diye bir adam.2 si de ben aldıktan sonra değerini katladı.Oyun basit olmuş gibi geldi bana.Transferler çok saçma gerçekleşiyor ama bu kesin.Buna bi çözüm bulunması gerek.
    Last edited by Crazycat : 09.Mart.2010 at 16:16

Nesil
    2003

Olay tecrübeye dayanır.

2007 yılı için bir korner taktiği vardı, hatırlarsın.
    2008 yılında bu çözüldü, bu sefer başka bir korner taktiği bulundu.
    2009 yılında da aynı senaryo yaşandı diyelim.

Şimdi 2010 yılı için elimizde 3 veri var. Yani 3 tane hatadan tecrübe kazanılmış. Öncelikle bu 3 korner taktiğini teker teker denersin. Problem varsa çözdürürsün.

Diyelim ki bu 3 klişe hata yok. O zaman çeşitli şekillerde denersin. Mesela benim 2010 için denediklerim arasında bu yukarıdakiler dışında denediklerim:

- 2 adamı ön direğe dikmek. 3 tane adama ön direğe saldır komutu vermek. Bir tane adam da lurk outside area olsun. Korneri ön direğe kullandır.

- Aynı işlemi arka direk için yap.

10.2'de arka direk taktiği başarılıydı. 34 maçlık ligde 14-15 korner golüne erişiyordum.

Şimdi amaç senin dediğin gibi permütasyon kombinasyon yapmak değil. Extreme korner taktikleri denemek. Mesela 5 adama lurk outside area vermek. Bir tane adama da challenge keeper verip korneri 6 yard box'a attırmak. Bu da denenebilir. Sonuçta elinde tecrübelerin de var. 2007 korner taktiğini tekrar denersin, tekrar aynı tongaya düşüyor muyum diye bakarsın.

Şimdi soralım bakalım, 2007 korner taktiği denenmiş mi? Denenmişse ve 2010 10.3'te de olabiliyorsa bunun sorumlusu kimdir?

Herhangi bir korner hatası yama yayınlandıktan 5 gün sonra ortaya çıkabiliyorsa kimse kusura bakmasın, bu tamamen testing sorunudur.

Testing çok önemlidir. Ha bire zırt pırt yama çıkarmamak için testing çok önemlidir. En az kodlama kadar önemlidir. Benim kendi işimde de hazırladığım dosyayı amirim mutlaka kontrol ediyor. Çünkü müşterimiz Ford ve Ford'a yanlış teklif verirsek veya yanlış parça yollarsak bu bizim sonumuz olur, ya elimizdeki kalite belgelerini kaybederiz, ya da büyük zarara uğrarız. Sonuçta bu benim sorumluluğum ve ben bu bilinçle bunu hatalı yapmam, yapsam bile amirim farkeder.

Aynı şekilde testerlar da para alsa, daha az hatalı bir yama olur.
    Sordugum soruyu cevaplayacak kadar matematik bilgin var Ilhan.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Sordugum soruyu cevaplayacak kadar matematik bilgin var Ilhan.
    Amacım senin sorunu cevaplamaktansa testingte yapılması gerekenin sorunun cevabı kadar olmadığıdır. Senin de bunu anlayacak kadar kapasiten olduğunu düşünüyorum.

Nesil
    2003

Amacım senin sorunu cevaplamaktansa testingte yapılması gerekenin sorunun cevabı kadar olmadığıdır. Senin de bunu anlayacak kadar kapasiten olduğunu düşünüyorum.
    Boyle dusunuldugu icin zaten bu hatalar cikiyor. Yani senin tavsiyen de sorunu cozecek cinsten degil. Hatta mevcut yapilandan da farkli degil.

Sayfa 12 / 17 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon

Mesaj Yetkileri