Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 47 sonuç

Konu: 10.3 yaması ile oyun zor geldi

Question 10.3 yaması ile oyun zor geldi

Yaklaşık 1.5 aydır yeni yamayı bekleyerek FM oynamadım. Dün büyük heyecanla Fenerbahçe kariyeri açtım. Öncelikle transfer saçmalıkları ortadan kalktığı için çok memnun oldum. Ama sonuçlara gelince UEFA'da elemede BATE'ye elendim, ligde 17 G, 13 B, 4 M ile 3. oldum. Sadece süper kupa ve Türkiye Kupasını aldım. Uzun süredir oynamadığımdan oyunu mu unuttum yoksa forvet alamadığımdan mı bu kadar sıkıntı çektim anlamadım ama en kötü fb kariyerimi geçirdim. Ama yamayı bir çok saçmalılğın giderilmesinden dolayı beğendim. Merak ettim sizede zor geldi mi diye. Yoksa sıkıntı bende mi?

Biri cok kolay gol oluyor her mac 3-4 atiyoruz diyor, biri cok zor diyor Bence hepsi tamamen rastlantisal. Oyun normal ayarinda. Bende dun yukledim bugun acip oynayacagim bakalim nasil olmus. Ama insallah zor olmamistir Ki herkesin dedigi kaleciyle karsi karsiya kalinca daha fazla gol oldugu.

Fb'den dir takimi degis yenersin :P

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Ben interi aldım bi tek hazard ve asamoahı alarak kadroyu genişlettim sakatlıklar için ve lig ile şampiyonlar ligini kazandım banada koaly geldi bu arada bilginiz olsun 10.3 de hazard wonderkid

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

10.2 ve 10.0 'daki taktiğim ile oynuyorum 2 gündür..Sonuca bakarsak pek bi farklılık yok ama oyun olarak daha zor geçiyor maçlarım..taktiğe ayar çekmek lazım heralde..

bende tam oyun kolaylaşmış mı diye başlık açacaktım şöyleki serie b ye ilk çıktığım senedeym ve ilk yarıyı 12.kaptmıştım devre arasında 10.3 yamasını yükledim ve artık karşı karşı pozisyonlarım kaleciyi nişanlamak yerine ağlarla buluşunca oynadığım 10 maçta 8 galibiyet 1 beraberlik 1 mağlubiyet aldım ve bir anda 4.lüğe yükseldim ve bu performans devam ederse bir anda hiç aklımda yokken serie a ya çıkabilmeyi düşünmeye başladm ama bence bu olay şundan da kaynaklanıyor olabiliyor bence;

maç skoruna etki eden en büyük değişiklik kaleciyle karşı karşıya pozisyonlarda olan gollerin yüzdesinin eskiye göre çok artması eğer sizin oynadığınız taktikte 10.2 de de karşı karşıya pozisyonları bulup atamadığınızdan dolayı puan kaybediyorsanız bu sefer oyun kolaylkaşmış gözüküyor
    yada tam tersi karşı takıma çok fazla karşı karşıya pozisyon veriyosanız ve 10.2 bunlar gol olmadığı için daha raht kazanıyorsanız bu pozisyonlar şimdi gol olacağı için oyun size zorlaşmış gibi gelebilir diye düşünüyorum nacizane.

oyun gerçeğe yaklaşmış ben çok sık taktik değiştirdim bundan dolayı 8 hafta tıkır tıkır oynadı takım sonrasında ise attığım 7 puan fark kapandı üstüne de 2 puan geriye düştüm bu arada çok sık taktik değiştirdim ve sezon başında ki taktiğime geri döndüm takıma biraz zaman tanıdım ve anladım ki gerçekçi olması için bir maçta veya birkaç maçta üst üste kötü sonuçlar veya çok iyi sonuçlar alınabiliyor oyunu daha da tatlı yapıyor aslında...

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

Oyunda yapak zeka fazla geliştirilmiş. Kolaymı zormu deseniz bence biraz zorlaştırılmış gibi.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Bence tam tersi daha kolay olmuş.Barcelona real madrid gibi takımlara dişe diş mücadele edebiliyorsun.

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Kesinlikle katılıyorum oyun çok zorlaştı taktik kurmakta zorluk çekiyorum..

10. Default

bende sizleri okurken heyecan ile yüklemeye baslıyacağım yeni yamayı bakalım ne tür özellikler çıkacak

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by CoşkuN ÖzdemiR View Post
    Oyun daha zorlaşmış arkadaşlar,kim ne derse desin. Bu günü görememek için kör olmaya gerek yok.

Bursaspor ile ligin ilk yarısnı yenilgisiz lider bitirdim.. Bana göre kolaylaşmış.. Taktiklere göre dğeişiyor sanırım..
    Sentugo.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Oyun zorlaşmış gibi duruyor ama daha da kolaylaşmış bence, en azından takımım yaptığım taktiğe çok iyi uyum sağladı. Özellikle kornerlerde çok can yakılıyor, eskisinden daha da fazla.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Quote Originally Posted by Bursaspor View Post
    Oyun zorlaşmış gibi duruyor ama daha da kolaylaşmış bence, en azından takımım yaptığım taktiğe çok iyi uyum sağladı. Özellikle kornerlerde çok can yakılıyor, eskisinden daha da fazla.
    korner taktiğinizi anlatabilir misiniz ?
    6 pasa atıyorum işe yaramadı
    ön direğe kullandırttım o da işe yaramadı şuan mixed kullandırtıyorum ama 1-2 gol oldu anca 22 maçta.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Korner taktiğim biraz karışık, forvetlerimi dışarıda bırakıyorum (İkili forvet oynuyorum.), ortaları da penaltı noktasına yapıyorum. Beklerim ve dmc'deki oyuncularımda şuan için geride kalıyor. Kalan 6 oyuncumda kale önünde engelleme, direk dibinde durma gibi işlevler yapyıorlar.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

taktiğini oturtursan takır takır oynuyorlar ve maçın tüm kontrol ü sende oluyor ben bjk ile maç yapıyorum gs takımını yönetiyorum inönü de ardanın daha 13 dk atılmasına rağmen 4-0 yendim ve bjk son 6 maçını kazanmış eksiksiz bir kadro ile çıkmıştı karşıma kaleyi bulan şutları bile yoktu... iş taktikde bitiyor ancak sürekliliği yok bu işin sezon başında ki gs ile sezon ortasında ki gs nin performans farkını herkes biliyor aynı böyle bir durum var herşey yolunda giderken bir anda tersine dönebiliyor...

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

ilk senemde Bursaspor ile şampiyon oldum hayatımda ilk defa... Bana göre kolaylaştı
    Sentugo.

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Bana kalırsa kesinlikle zor

Kornerlerde açık var.Taktiğinizde kullanıyor musunuz bilmiyorum ama kullanırsanız ve uzaktan iyi şut çeken oyuncunuz varsa neredeyse her korner gol oluyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Biraz daha açar mısınız şu kornerlerdeki açık konusunu? Nasıl bi açık var
    turksportal...

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Evet kornerlerde açık var, sistemi iyi kullanırsanız gol makinası yaratabilirsiniz. Sistem çok basit aslında, isterseniz yazabilirim komutları.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Lütfen iyi olur aslında

Şampiyonlar ligi finallerinde bu tür şeyleri sevmesem bile kullanırım valla.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Takımınızdaki en iyi korner atan adama her iki taraftaki kornerleri de kullanmasını ayarlayın.

Kornerleri 'Penalty Area' ya kullandırın.

Gelelim oyuncu komutlarına,

Korner atan ve uzaktan şut çekecek olan oyuncunuzu lurk outside area olarak ayarlayın.

İşin püf noktası şu vereceğim korner noktalarının her birinde 2 oyuncu bulundurmanız.

Near post flick on, challenge keeper, stand on far post ve tabii stay back,

Zaten 2 oyuncuya lurk outside area vermiştiniz.

Yukarıdaki 4 komuta istediğiniz gibi oyuncuları dağıtabilirsiniz, DC'ler için challenge keeper, DR ve DL'ler için stay back tercih edilebilir, siz bunları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Evet bu taktikle şu an 24 marttayım Galatasaray ile.3 forvet oynatıyorum Cardozo,Jo,Baros.Alex(Spartak Moscow) kornerleri kullanıyor,Cardozo vuruyor.

Şimdiye kadar :
    Ligde
    Alex 21 maç 7 gol 35 asist 7 kere maçın adamı ortalama : 8.54

Cardozo
    23 maç 38 gol 18 asist 10 kere maçın adamı ortalam : 8.58

UEFA

Alex 19 asist

Cardozo 20 gol

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Takımınızdaki en iyi korner atan adama her iki taraftaki kornerleri de kullanmasını ayarlayın.

Korner atan ve uzaktan şut çekecek olan oyuncunuzu lurk outside area olarak ayarlayın.

İşin püf noktası şu vereceğim korner noktalarının her birinde 2 oyuncu bulundurmanız.

Yukarıdaki 4 komuta istediğiniz gibi oyuncuları dağıtabilirsiniz, DC'ler için challenge keeper, DR ve DL'ler için stay back tercih edilebilir, siz bunları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
    Oğuz, 433C taktiğimde kullandığım korner taktiğinde komutlar sanki benzer.O da çok işe yaramıştı.Hep aynı yere gol atmak yerine aynı anda farklı organizasyonlar yapan bir sistem geliştirirseniz boşta kalan organizasyona çıkartabilir korneri kullanan oyuncu.Ben de kornerde çok gol atıyordum, sistemimin ss'ını alıp koyayım bir ara.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Türkçesini yazsaydın daha makbule geçerdi.Cogu arkadaş oyunu türkçe ile oynuyor çünkü

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Tabi Türkçe'lerini yazayım ama kullandığınız yamada o şekilde olmayabilir bu komutlar.

Lurk outside area : Alan dışında bekle ya da ceza sahası dışında bekle diye olabilir.

Near post flick on : Ön direkte bekleme, hareketlenme olabilir. Ama çeviri de ön direğe koş diye de çevirmiş olabilirler.

Stand on far post : Arka direkte bekleme

Challenge keeper : Kaleciyi rahatsız etme, engelleme

Penalty Area : Penaltı alanı
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

SSleri yayınlarmısın bizde görelim.
    Tabii yayınlarım.Yeni sezona gçtiğim için bu resimleri koyabiliyorum.. Başka resim isterseniz koyabilirim..

Sentugo.

Nesil
    2006
    Yer
    Biliyosun ?

Bence 10.3 daha kolay,diğer serilerde Fenerbahçe'yle ligde zar zor 3.olurdum.Şimdi daha kolay gibi geldi.Daha büyük başarılara imza attım

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Nasıl bir dizilişle çıktın taktiğin nedir?
    Valla 10.02 yamasının aynısını kullanıyorum. Hiç bir değişiklik yapmadım.. Yazımın sonunda ekledim taktiğimi..

Maç içi ekranındaki taktikte oklar gözükmüyordu.. Bende taktik ekranındaki resi de koydum.

Bir de klüp fikstür'ünden eski maçlarıbuldum

İşte taktik. Bir de adımı verdim Çünkü forumda paylaşıcaktım.. Ama maç sonuçlarıfalan gerkti o zaman üşenmiştim. Bu zamana kısmetmiş

http://www.mediafire.com/?0dytdjymyjy
    Sentugo.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri