Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 141 sonuç

Konu: CM-FM Efsaneleri - Unutulmaz Yıldızlar

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Default CM-FM Efsaneleri - Unutulmaz Yıldızlar

Football Manager yada eski adıyla Championship Manager serilerini uzun zamandır oynayanlar için hoş anıların canlanacağı bir konu açmak istedim.

Bugüne kadar çıkan tüm serilerde hafızalarımızda silinmez yer bırakan unutamadığımız yıldızlar!

Not: Konuyu nereye açsam diye forumda biraz dolaştım fakat uygun kategoriyi bulamadım. Ayrıca benzer bir konu açıldı mı, onu da pek araştırmadım. Başka bir alana taşınması gerekiyorsa yönetici arkadaşlarım gerekeni yapacaktır

Yazdığım isimlerin birçoğu sadece birer CM-FM efsanesi olarak kalmış, gerçek hayatta ise asla beklenen yerlere gelememiş oyunculardır. Tabi birkaç istisna isim hariç.

Mevkilerini hatırladıklarımı yazdım, hatırlayamadıklarımı boş bıraktım. Başlıyoruz;

Kaleciler:

1- Dionisis Chiotis: Çok kısa zamanda müthiş gelişen bir kaleciydi. Favorilerimden...
    2- Hugo Pinheiro: Unutulmaz isimlerden birisi.
    3- Franco Costanzo: Onu daha çok müthiş profil özellikleriyle tanıdık.
    4- Mouselimis (ismini hatırlayamadım): Chiotis ile birlikte aynı seride yıldızlaşmıştı.
    5- Yury Tsigalko: Çok süper olmasa da bilindik bir isimdi.
    6- Guillermo Ochoa: Son iki versiyonun transfer edilebilecek en iyi kalecisi denilebilir.

Defans Oyuncuları:

1- Taribo West (D LC): Unutulmaz savunmacımız. Free olarak başladığı CM versiyonunda %99.9'umuzun ilk aldığı isimdi.
    2- Assane N'Diaye (D DMC): Favori savunma oyuncumdu. Sırf profili bile rakip forvetleri caydırmaya yeterdi.
    3- Isaac Okoronkwo (D RLC): Savunmadaki jokerimdi. West ve N'Diaye ile birlikte mutlaka aldığım oyunculardan biriydi.
    4- Andrey Milevskiy (DL): Hatırlamayanlar olabilir ancak savunmanın solunda çok başarılıydı.
    5- Ibrahim Said (D DMC): Süper bir yıldız değildi belki ancak birçoğumuzun en az bir kere transfer ettiği isimlerden biriydi.
    6- Tieme Klompe (savunmanın sağında oynuyordu ama çok yönlü bir oyuncuydu. Mevkisi tam neydi unuttum. D/DMRC gibi bişey olabilir.)

Orta Saha Oyuncuları:

1- Freddy Guarin (DMC): Bir dönem adından çok söz ettirdi sonra söndü gitti.
    2- Mark Kerr (MC): Profil olarak çok dikkat eden bir isimdi ancak yüksek performans alabilen fazla kişi olduğu söylenemez.
    3- Sergei Kovalchiuk (DMLC): Nikiforenko'nun takım arkadaşıydı (yanlış hatırlamıyorsam). Orta sahaya güç katan yetenekli bir oyuncuydu.
    4- Kennedy Bakircioglu (AMRC): Özellikle Türk takımlarını yönetenlerin almaya çalıştığı bir isimdi. Orta sahanın sağında etkiliydi.
    5- Alonso Solis: Sağ kanatta çok etkili bir oyuncuydu. Özellikleri müthişti. Tam mevkisini hatırlayamadığım için yazmadım.
    6- Benedict Vilakazi (DMC): Çok fazla kişinin aldığı bir oyuncu değildi belki ancak beğendiğim orta saha oyuncularındandı.
    7- Leonardo Pisculischi: Ofansif etkinliği yüksek bir isimdi.
    8- Juan Manuel Vargas: Son iki serinin bana göre en iyi sol kanat oyuncusu. İlerleyen yıllarda unutulmazlarımız arasına gireceğini düşünüyorum.

Forvet Oyuncuları:

1- Maxim Tsigalko (ST): Belkide 1 numaralı CM efsanesi. Tam bir GOL makinesiydi.
    2- Sergei Nikiforenko (AM/FC): Tsigalko ile 1.lik için çekişebilecek belkide tek isim. Vazgeçilmez yıldızımızdı. Onu unutmak mümkün mü?
    3- Marquinhos (AM/FRLC): Fm09'un tartışmasız en büyük yıldızıydı. Bug olarak nitelendirenler çok oldu.
    4- Peter Prospar (ST): Bir başka gol makinesi daha. Ben pek almadım ama alanların unutulmazlar listesindeki isimlerden biri.
    5- Julius Aghahowa: Okoronkwo, West gibi isimlerle aynı versiyonda yıldızlaşan bir isim. Bu 3 Nijeryalı gerçekten müthişti.
    6- Pawel Brozek (FRC): Polonyalı bu genç yıldız gene birçok CM severin favorilerindendi.
    7- Wael Ryad (FRLC): Çok sevdiğim bir oyuncuydu. Enteresan bir profili vardı.
    8- Michalis Konstantinou (ST) (isminden emin değilim): Her takımıma aldığım vazgeçilmez golcümdü. İdeal bir forvetti.
    9- Adrian Mihalcea (ST): Serinin etkili forvetlerinden biriydi ancak Tsigalko, Konstantinou gibi isimlerle kıyaslanamaz.
    10- Lourenço (FLC): Çok beğendiğim bir profili vardı. Sporting Lisbon altyapısından yeni Cristiano Ronaldo olarak çıkmıştı diyebiliriz.
    11- Evandro Roncatto (FLC): Almadığım ama bu listede olması gereken bir isim.
    12- Dagoberto (AMFC): Almak için çok uğraşırdım, genelde alamazdım Arsenal'e giderdi. Ondan sonra Arsenal'e karşı oynadığım maçlarda canıma okurdu.
    13- Javier Saviola (FC): Onu ilk olarak Barcelona'ya transfer olmadan önce CM'de tanıdık. Muhteşem bir forvetti.
    14- Robbie Keane (FC): Aynı Saviola gibi, benzer özelliklere sahip ve ilk olarak CM'de tanıdığımız bir isimdi. Önce Wolves ardından Leeds'ten almaya çalışırdık.
    15- Andri Sigşorsson (ST) (ne isminden ne soyisimden eminim İzlandalı işte): Eski CM'cilerin hafızalarında yer bırakan bir golcüydü.
    16- To Madeira (ST): Çok sevdiğim bir başka golcüydü.
    17- Cherno Samba (ST): Bir ara adından baya söz ettirmişti.
    18- Freddy Adu (AMFLC) (eski versiyondaki mevkisi böyleydi): Wonderkid kavramıyla tanışmamızı sağlayan oyunculardan biriydi.
    19- Alexander Farnerud (AMFRC): Süperstar sayılamaz ancak bilindik oyunculardandı.
    20- Mario Mandzukic (AMFC): Şimdiden efsaneleşmeye başladı bile. Listede olması gerekir diye düşünüyorum.

Mevkilerini Hatırlayamadıklarım:

Vitali Aleschenko
    Anatoli Todorov
    Supat Rungratsame
    Doung Thach
    Zizi Roberts

ve tabi ki efsane scout: KIT CARSON

Tüm bu isimler arasından benim favori kadrom (kalın yazdıklarım en sevdiklerim):

GK- Dionisis Chiotis / Hugo Pinheiro
    DR- Isaac Okoronkwo
    DL- Andrey Milevskiy
    DC- Assane N'Diaye
    DC- Taribo West
    MR- Alonso Solis / Marquinhos
    ML- Juan Manuel Vargas
    MC- Sergei Kovalchiuk
    MC- Freddy Guarin / Mark Kerr
    AMC- Sergei Nikiforenko
    FC- Maxim Tsigalko
    FC- Michalis Konstantinou
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Todorov forvetti. Litex de başLardı.

Kadro 12 kişi bu arada.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Vay bee hepside kadromda oynattığım adamlar. Taribo West - Okoronkwo ikilisini nasıl unutabilirimki. Her oyunumda defansımın bel kemiği 2 adamdı.

To Madeira diye birisi yok yanlız. O Portekiz araştırmacısının eklediği hayali birisi.

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Fikrim çalındı hakim bey .Fm'09 dan beri yapmayı planlıyordum .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Bu kadro ya CM05 in efsane ismi Mortem Gamst Pedersen`i ve Santos`un iki süper bebesi Diego ve Robinho yu da koymadan oLmaz.

MaLmö Lü İbrahimovic, Gremio Lu RonaLdinho, River pLate Li PabLo Aimar, Cruzerio Lu ALex De souza, Defoe, Joe CoLe vs vs gider.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

O zamanki Santos kadrosu zaten efsaneydi. Alex - Elano - Renato - Diego - Robinho o kadrodan sürekli aldığım adamlardı 1 tane daha AMR oyuncusu vardı ama aklıma gelmedi. Bu oyuncular kadar piyasa yapamadı o. Alex de Souza'yıda ekledimmi yanına kimse durduramıyodu takımı

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

crespo009: Vay bee hepside kadromda oynattığım adamlar. Taribo West - Okoronkwo ikilisini nasıl unutabilirimki. Her oyunumda defansımın bel kemiği 2 adamdı.

To Madeira diye birisi yok yanlız. O Portekiz araştırmacısının eklediği hayali birisi.
    O serilerin zevki bambaşkaydı demi Evet, To Madeira öyleydi. Onun dışında Tsigalko içinde öyle bir söylenti çıkmıştı ama bildiğim kadarıyla Maxim Tsigalko var.

Notts County96: Fikrim çalındı hakim bey .Fm'09 dan beri yapmayı planlıyordum .
    Hadi len, sen nerden bilecek Nikiforenko'yu West'i falan. Bizim neslin yıldızları onlar

eXciTinG: Todorov forvetti. Litex de başLardı.

Kadro 12 kişi bu arada.

Bu kadro ya CM05 in efsane ismi Mortem Gamst Pedersen`i ve Santos`un iki süper bebesi Diego ve Robinho yu da koymadan oLmaz.

MaLmö Lü İbrahimovic, Gremio Lu RonaLdinho, River pLate Li PabLo Aimar, Cruzerio Lu ALex De souza, Defoe, Joe CoLe vs vs gider.
    Doğru, şimdi hatırladım Todorov'u ama almadığım bir isim olduğundan hatırlayamadım ilk. Kadroyu 11 diye yapmadım Nikiforenko'yu en verimli olduğu yere yazmak isteyince öyle oldu 5-3-2 attacking taktiğinde AMC ileri ok vererek ne manyak oynardı...hey gidi günler hey

Evet, yazdığın isimleri kesinlikle atlamışım. Teşekkürler hatırlatma için.

Bu arada arkadaşlar eğer bulabilirsem tüm bu oyuncuların o zamanki profil resimlerini ekleyeceğim. Bu konuda yardımcı olmak isteyen olursa seve seve kabul ederim

Bize bu oyunu sevdiren, sırf yazıları takip ederek ne 2D ne 3D yokken müthiş keyifli zamanlar geçirmemizi sağlayan bu efsaneleri bide profilleriyle hatırlayalım istiyorum. O zamanlar CM-FM'in tadı bir başkaydı be
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

forvette temur altunhan ve serkan gedikte efsaneler arasındaydı.real madrid i yönetsem bile alır raulu filan keser ilk 11 de oynatırdım

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Quote Originally Posted by hissiz View Post
    O serilerin zevki bambaşkaydı demi Evet, To Madeira öyleydi. Onun dışında Tsigalko içinde öyle bir söylenti çıkmıştı ama bildiğim kadarıyla Maxim Tsigalko var.

Hadi len, sen nerden bilecek Nikiforenko'yu West'i falan. Bizim neslin yıldızları onlar

Doğru, şimdi hatırladım Todorov'u ama almadığım bir isim olduğundan hatırlayamadım ilk. Kadroyu 11 diye yapmadım Nikiforenko'yu en verimli olduğu yere yazmak isteyince öyle oldu 5-3-2 attacking taktiğinde AMC ileri ok vererek ne manyak oynardı...hey gidi günler hey

Evet, yazdığın isimleri kesinlikle atlamışım. Teşekkürler hatırlatma için.

Bu arada arkadaşlar eğer bulabilirsem tüm bu oyuncuların o zamanki profil resimlerini ekleyeceğim. Bu konuda yardımcı olmak isteyen olursa seve seve kabul ederim

Bize bu oyunu sevdiren, sırf yazıları takip ederek ne 2D ne 3D yokken müthiş keyifli zamanlar geçirmemizi sağlayan bu efsaneleri bide profilleriyle hatırlayalım istiyorum. O zamanlar CM-FM'in tadı bir başkaydı be
    Tsigalko var abi .Sana boşuna sinir demiyorduk .

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

supatıı forvete tek geçerim...2 sezon sonra 90 milyon euro oluyordu bende...ve en güzeli cm 03 te sözleşmeyle imzaladığım supatı sonrada 28 yaşına kadar oynatmak sora onu cok manyak bir fiyata real madrid gibi takımlara satmak hoşuma gidiyordu :d

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Süper kadro hissiz, evet şimdi ne oyunun eskisi gibi tadı var ,ayrıca ne de şimdiki kadroların O zamanlar oyuncularda döktürürdü,reklam şişirmesi yıldızlar değildi

Giannini Baresi Donadoni Ferri dersem çok çok gerilere gitmiş olurum fazla gitmemek lazım

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Quote Originally Posted by Baba Hamdi View Post
    Süper kadro hissiz, evet şimdi ne oyunun eskisi gibi tadı var ,ayrıca ne de şimdiki kadroların O zamanlar oyuncularda döktürürdü,reklam şişirmesi yıldızlar değildi

Giannini Baresi Donadoni Ferri dersem çok çok gerilere gitmiş olurum fazla gitmemek lazım
    Baresi ve Donadoni'yi biliyorum tek abi .

Nesil
    2006
    Yer
    İzmirli / Kocaeli Üni.

kalede ejide , savunmada de la cuesta , tahir alegoz , orta sahanın sagında tijjani babangida forvette todorov temur ikilisi hey gidi gunler hey =)

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Quote Originally Posted by Baba Hamdi View Post

Abi Ferenc Puskas'a kadar gider bu liste

Tsigalko yanlış hatırlamıyosam Özbek takımında şu anda. Ba'qoev'in takımındaydı.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Afanasıev - Kıslyak- Kallstrom - Toledo - Cercı - Tobros - Gökhan Şenol gıbı elemanlarıda unutmayalım lutfen

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bir de alt liglerin aranılan golcüsü Leo Fortune West i unutmamak lazım,genelde o zamanlar hep alt lig alırdım Ne golcüydü ama Bi de bir ortasaha vardı hep ismini unuturum Zaragozalı Seaman'ı kova yapan Uefa finalinde.Hatırladım Nayim

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by crespo009 View Post

Tsigalko yanlış hatırlamıyosam Özbek takımında şu anda. Ba'qoev'in takımındaydı.
    Puskas genç abisi bu Nejedly'e kadar gider

Hey gidi Tsigalko hey,şimdikilerde oyuncu mu? CR7 imiş peh,görüyoruz kendisini zor oyuncu karşısına geçince

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Yury Tsigalko profili iyi gider buraya Akşam eklerim onu

Koskoca Tsigalko'yu çok kötü yapmşlar ama :/

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Yabancı siteden yürütek

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Varmı böyle istatistik Cardozo'ymş pehhh Korner taktiğimi varmı önceden

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Eskiden yapay zeka daha gelişmişmiş abisi,nerde o zamanki yapay zeka

Artık morukladık ya her cümle nerde o eski şu nerde o eski bu diye bitiyor

Bu da bir psikonun Tsigalko kullanışı

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by crespo009 View Post
    ahahaha koptum ya
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by iLkeRisT View Post
    Afanasıev - Kıslyak- Kallstrom - Toledo - Cercı - Tobros - Gökhan Şenol gıbı elemanlarıda unutmayalım lutfen
    Hay diline sağlık. Afanasiev tabi ya nasıl unuttum onu. Kallström'ü de çok severdim halende sevdiğim bi oyuncu ama diğerleri kadar maçın kaderini etkileyen bir oyuncu olmadığından almadım listeye.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Yanlış hatırlamıyorsam CM 03-04'teydi, Advaldo isimli bir forvet vardı 17 yaşında brezilyalı 1-2 sene içinde deli bir şey oluyordu, durdurabilene aşkolsun. xD Bir de FM 2004 yada 2005'de Tijani Babangida diye bir adam vardı hız hızlanma 20ydi galiba, adam orta sahadan topu alıp tek başına yazıyordu golünü. xD

şu adamları cm 03-04 alan direk şampiyonlar ligi şampiyonu düşünün empoliyle bile 2. sezonda bunu başarmıştım (: :Evandro Roncatta,Toledo Robson,Julian De La Cuesta,Yury Tsigalko,Andrea Gasbarroni,Luca Toni (:

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by cris king View Post
    şu adamları cm 03-04 alan direk şampiyonlar ligi şampiyonu düşünün empoliyle bile 2. sezonda bunu başarmıştım (: :Evandro Roncatta,Toledo Robson,Julian De La Cuesta,Yury Tsigalko,Andrea Gasbarroni,Luca Toni (:
    Evandro Roncatto'yu da şimdi hatırladım valla, o da dehşetti xD

Ekşideki yorumlara bakın, komedi. xD

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp...dro%20roncatto

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Jimmy Briand
    Eddie Johnson
    Benedict Vilakazi
    Alou Diarra (favori DM idi)
    Aaron Niguez
    Aythami
    Pacheco

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Marquinhos'a oyunun Bug'u diyenler Tsigalko için ne diyecekler şimdi merak ediyorum

ekran görüntüleri için teşekkürler crespo ve baba hamdi saolun.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Benim bir oyuncunun daha ismini hatırladım ,kendisi speedy gonzalesdi

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

fredy thompson unutmayalım lütfen defans sagda Sarr...braathan olsun diego...bunlar acaipti ya diego da bütün özellikler 20 olabilirmir yaa :d

Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri