Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
31 ile 60 arası toplam 117 sonuç

Konu: Nannar's Mentality for FM 2010

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

forvetlerin birini deeplying diğerini advanced rolleriyle oynatırsan daha çok pozisyona giriyor takım
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

YENİLENMİŞ HALİ!!! için tıklayın!

bu şekilde daha etkili oldu taktik...

Fenerbahçe ile yeni kariyer açıp taktiğini denedim.Yarım sezon oynadım henüz ligde Bursaspor'un ardından 2. UEFA'da ise Roma,Sparta Prag,NAC Breda ile birlikte olduğum gruptan grup 1. olarak çıktım.Aslında taktiği sadece birkaç maç deneyecektim ama oyun içerisindeki paslaşmalar,harika ara pasları ve büyük takımlara karşı aldığım başarılı sonuçlar dikkatimi çekti ve taktiğini incelemeye karar verdim.Bu güzel taktiği hazırladığın için önce tebrik sonra teşekkür ediyorum...

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Ben indirip denemedim ama emeğine sağlık. Bu diziliş 2010' da gerçekte iyi iş yapıyor. Ben de adanaspor kariyerimde geniş bir kadrom olmamasına karşın bu dizilişin liberolusuyla çok iş yaptım. Geriden gelip 9-10 puan fark yapmıştım. Komutlarımız farklı ama izerinde çalışmışsın. İyi olduğuna eminim. Emeğine sağlık
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by byvirus View Post
    Fenerbahçe ile yeni kariyer açıp taktiğini denedim.Yarım sezon oynadım henüz ligde Bursaspor'un ardından 2. UEFA'da ise Roma,Sparta Prag,NAC Breda ile birlikte olduğum gruptan grup 1. olarak çıktım.Aslında taktiği sadece birkaç maç deneyecektim ama oyun içerisindeki paslaşmalar,harika ara pasları ve büyük takımlara karşı aldığım başarılı sonuçlar dikkatimi çekti ve taktiğini incelemeye karar verdim.Bu güzel taktiği hazırladığın için önce tebrik sonra teşekkür ediyorum...
    Zaten taktikte benim hasta olduğum şey de pas trafiğini mükemmel yaparak bazen müthiş takım golleri atılması Dün 15 pas arka arkaya yaparak bir gol attım Haftanın golü seçildi haliyle... Doğru mevkilere doğru oyuncuları koyduğumuzda skor olarak istediğimizi alamasak bile müthiş keyif veren oyun oluyor sahada Yorumlar için teşekkürler..

Quote Originally Posted by EL-Hadji View Post
    Ben indirip denemedim ama emeğine sağlık. Bu diziliş 2010' da gerçekte iyi iş yapıyor. Ben de adanaspor kariyerimde geniş bir kadrom olmamasına karşın bu dizilişin liberolusuyla çok iş yaptım. Geriden gelip 9-10 puan fark yapmıştım. Komutlarımız farklı ama izerinde çalışmışsın. İyi olduğuna eminim. Emeğine sağlık
    teşekkürler... Enteresan ir şekilde başarılı oluyor diziliş... Aslına bakarsanız bence 4-2-3-1'in pabucunu dama atabilir bu diziliş...

Abi bu yeni taktikde oyun kurucu AMC mevkisinde oynayacak oyuncu demi ?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Evet Barış aynen öyle...

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Abi akşam msn'ye girer misin lütfen,logo pack'i isteyecektim .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by Knightmare View Post
    retain posession deyin oyuncularınıza pozisyonlarını korumaya daha çok çalışırlar - ki Hasan hocam zaten taktik içinde aktarmış bunu. bana kalırsa en önemli iki touchline instrucions; retain posession(pozisyonunu koru) ve stand-off opponents (rakibin önünde dur) kondüsyonu iyi dayanıklı oyuncularda varsa oof

bu arada Hasan hocam yapmışsa kalitelidir, gönül rahatlığıyla indirip deneyebilirsiniz.
    kadromuza da bayağı ortak oyuncu varmış hocam bende Bandırmaspor'la oynuyorum bu aralar.
    hocam yalnız retain possession pozisyonunu koru değil topa sahip ol anlamına geliyor benim bildiğim.. ukalalık etmişim gibi olmasın da millet yanlış yönlenmesin diye söylemek istedim..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Evet,"Retain Possession"datopu kaybetmemek için oyunu daha geride kuruyor takım.

Taktiği denemedim Hüseyin abi,fakat ne kadar iyi olduğunu tahmin edebiliyorum tebrikler.

Taktiği denemeden konuşuyorum ama o profillere sahip oyuncuları orta büyüklükteki bir takım 3-4 sene sonunda anca elde edebilir diye düşünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by serwan View Post
    hocam yalnız retain possession pozisyonunu koru değil topa sahip ol anlamına geliyor benim bildiğim.. ukalalık etmişim gibi olmasın da millet yanlış yönlenmesin diye söylemek istedim..
    "Retain possesion" pozisyonu korumaktan ziyade oyun temposunu yavaşlatarak risksiz oyun anlayışı Yani önde oldugumuz maçlarda ya da hararetli derbilerde bu komut baya işe yarıyor Ukalalık olur mu canım? Bizlerin de yanıldığı şeyler vardır mutlaka

Quote Originally Posted by magirus View Post
    Evet,"Retain Possession"datopu kaybetmemek için oyunu daha geride kuruyor takım.

Taktiği denemedim Hüseyin abi,fakat ne kadar iyi olduğunu tahmin edebiliyorum tebrikler.
    Kullanmadan yorum yapmayın yaww Belki bende tutmuştur fakat şunu açıkca belirteyim, gerçekten sahada skoru alamasam da oyun olarak istediğimi oynuyor takım sağol

Quote Originally Posted by ForeverFener View Post
    Taktiği denemeden konuşuyorum ama o profillere sahip oyuncuları orta büyüklükteki bir takım 3-4 sene sonunda anca elde edebilir diye düşünüyorum.
    Demek istediğini anlamadım tam olarak iyi birşey mi dedin, yoksa kötü birşey mi?

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Taktikle 1 sezon oynadım Altınordu ile ligi 2.bitirdim (Afyon çıkamadı geçmiş olsun ) arada saçma sapan mağlubiyetler alsak da genel olarak iyiydi taktik.SSleri basarım yakında .

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Oğuz dün gece misafirlikteydim,sonra da maçım vardı, gelince de msn açmadım hiç bu akşam msn'de olmasam bile forumdan mesaj at bana da görünce msn'den verem logoları

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Burdayım ben abi .Canın sağolsun ya .

Nesil
    2003
    Yer
    ısparta

sevgili nannar, yenilenmis taktigini 3 mac denedim. takimim fulham yıl 2016. hilesiz oynuyorum. fulhamin bu seneki medya tahmini 9 ve ben 30 macta lig 2.ydim. taktigini denemek istedim. 3 macim;
    liverpool-fulham 5-0
    middesbourgh - fulham 3-3 (3-0dan 3-3 yapti takim)
    tottenham -fulham 3-0

devam etmekten vazgectim. oyuncular adam markaji yaptigi icin o kadar cok pozisyon hatasi yapiyor ki maci hep 5 puanin altinda bitiriyorlar. kendi taktigimde (4-1-2-1-2) defans oyunculari adam markaji digerleri alan markajiydi. 30 macta 19 gol yemistim. bu pozisyon hatalarina bir cözüm bulursun umarim.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by tanKer View Post
    sevgili nannar, yenilenmis taktigini 3 mac denedim. takimim fulham yıl 2016. hilesiz oynuyorum. fulhamin bu seneki medya tahmini 9 ve ben 30 macta lig 2.ydim. taktigini denemek istedim. 3 macim;
    liverpool-fulham 5-0
    middesbourgh - fulham 3-3 (3-0dan 3-3 yapti takim)
    tottenham -fulham 3-0

devam etmekten vazgectim. oyuncular adam markaji yaptigi icin o kadar cok pozisyon hatasi yapiyor ki maci hep 5 puanin altinda bitiriyorlar. kendi taktigimde (4-1-2-1-2) defans oyunculari adam markaji digerleri alan markajiydi. 30 macta 19 gol yemistim. bu pozisyon hatalarina bir cözüm bulursun umarim.

Garip... gerçekten üstte Fenerbahçe'de deneyerek oyun planını ve paslaşmayı birinin övüp ,başka birinin taktiği yerden yere vurması çok ilginç... Ben ligin en az gol yiyeni ve en çok gol atanıyım Bir gariplik var ama çözemedim

sevgili nannar taktiğini bende beşiktaşla 2010 - 2011 sezonunda denedim ve korner taktiğine hayran kaldım.. bence oyundaki en iyi korner taktiği ve şunu da ekliyeyim avrupadaki maçlarımda ezilmediğim tek taktik. oyuncuların bireysel hatalarından dolayı çok fazla gol yedim özellikle adam markajlarından dolayı sanırım arkaya çok adam kaçırdım. göbekte otamendi-rafael toloi sağbekte rıdvan sol bekte ismail orta sahada mariga-jem karacan-necip uysal dmc de tabiki sandro amc de riquelme forvette ise milevski ve nihat 11 ile çıkıyorum. zor pozisyona giriyoruz ama dediğin gibi maçta pas oranları felaket derecede güzel. ama dediğim gibi pozisyon bulmakta güçlük çekiyorum. belkide rıdvan ve ismail tam o bölgenin adamları değiller ama malum yabancı kontenjanı sıkıntısı war. buraya oynadığım maçlarla ilgili görüntü koyucaktım ama windows 7 kullandığım için print screen yapıyorum oyunda nedense masaüstünün fotoğrafını çekiyo pc ama bence taktiğin güzel olmuş paylaşımın için teşekkür ederim.
    Bir kaç istatistik koyayım dicektim ama olmadı maçlar şöyle
    Bjk - Fener = 3-0 (ilk bu maçta kullandım )
    Bjk - Bordoex = 2-2 (hakan arıkanın son dakikada akıllara zarar hareketiyle gol yedim
    ç.rize - bjk = 0 - 2
    denizli - bjk = 1 - 3
    csk moskowa - bjk = 1-2 bu maça hasta oldumsüper zevkli maçtı
    bjk - eskişehir = 1-3 bu maçta topa sahip olma oranım %61 toplam şut 15 kaleyi bulan 4. 4 tane adamım maçı 5 ortalama ile bitirdi beklerim ve defans oyuncularım. ama yenildik
    kayseri - bjk = 0-2 kornerlerden gelen goller
    bjk - m.united = 1-1 yine bi avrupa maçı ortada olan maçı kornerden gelen golle berabere bitirdik
    bjk - antep = 1-0 yine bir korner golü galibiyeti getirdi

paylaşımın için teşekkürler.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Yorum için teşekkürler... Pozisyon bulma sorunu ve kalende fazla pozisyon yeme sorunu oyuncularla ilgili olabilir... Bir de korner taktiği tam olarak bana ait değil. "BURSASPOR" nickli Oğuz kardeşimiz patentine sahiptir

Tekrar tekrar söylüyorum ama Ben sistemi kuruyorum.Oyuncuları seçmek ve sistemi durumlara göre yönetmek sizin elinizde...

Şu anda Barcelona'nın ortaya koyduğu stilde ve dizilişte bir sistem kurmaya çalışıyorum,çok yakında yayınlarım.

Abi taktiği denedim gerçekten güzel Everton'la ılk sezonu 4. bitirdim.Ama bu dizilişe bir türlü alışamıyorum ben. Kanatlı bi taktik üzerinde çalışıyorsun sanırım,inşallah en kısa zamanda yayınlarsın..

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

Taktik çok güzel teşekkür ederim, tek sorun gördüm geriye düştüğümüz maçları çevirmede çok zorlanıyoruz. Bazen çeviremiyoruzda..

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

ben geriye düştüğümde ön liberodaki elemanı çıkarıp forvet hattını üçlüyorum o şekilde baskı kurmaya çalışıyorum. Taktik iyi işlese de diziliş hoşuma gitmiyor O yüzden Barcelona'nın dizilişi üzerinde bir sistem oturtmaya çalışıyorum.onu da yayınlarım yakında

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

korner taktiği herkesi içeri çekip dışarda adam bulundurma mı?

öyleyse denedim, gol oluyor hakkaten ama çok aptalca ve oyun hatası gibi duruyor. bedava galibiyet.

yok başka bişeyse sizden kopyalamam lazım

Hocam taktiği indirip denedim(yenilenmiş halini) müthiş pas yüzdesi oyun hakimiyeti oyunu açma becerisi ve tabi ki taktik deha her şeyden var bu taktikte zaten bu taktiği yapsa yapsa bu oyunu uzun süre oynamış oyunu okuma becerisi olan biri yapardı ama herkes gibi benim de takıldığım noktalar var tabi:
    -Hocam sunderland de taktiği denedim ve şunu gözlemledim büyük takımlar karşısında mümkün olduğunca topa sahip olma oranı var nitekim man. city gibi bir takımı zorlanmadan yendim ama sorun küçük takımlarda pas yüzdesi düşüyo hakimiyet azalıyo ve rakip rahatça pas yapıyo sanırım bu rakibin defansı geride tutmasından kaynaklanıyo. bu durumda ne gibi önlemler almamız gerekir topa hakim olmak için?
    -Topu oyuna sokan defans oyuncularım yok bu yüzden direk toplarda başarısızlık var bunu nasıl kapatabilirim?
    -bu diziliş için önerdiğiniz 3-5 tane bek oyuncusu var mı sunderland için?
    -Amc oyuncum Van Der Vaart olmasına rağmen etkili olamıyo ne yapmalıyım?
    Her şey için şimdiden teşekkürler... Kanatlı dizilişi dört gözle bekliyoruz

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by nessus View Post
    korner taktiği herkesi içeri çekip dışarda adam bulundurma mı?

öyleyse denedim, gol oluyor hakkaten ama çok aptalca ve oyun hatası gibi duruyor. bedava galibiyet.
    Quote Originally Posted by nessus View Post

yok başka bişeyse sizden kopyalamam lazım

evet korner taktiği o, yani yeni ve benim meydana getirdiğim birşey değil

Quote Originally Posted by blackwhiter View Post
    Hocam taktiği indirip denedim(yenilenmiş halini) müthiş pas yüzdesi oyun hakimiyeti oyunu açma becerisi ve tabi ki taktik deha her şeyden var bu taktikte zaten bu taktiği yapsa yapsa bu oyunu uzun süre oynamış oyunu okuma becerisi olan biri yapardı ama herkes gibi benim de takıldığım noktalar var tabi:
    Quote Originally Posted by blackwhiter View Post

-Hocam sunderland de taktiği denedim ve şunu gözlemledim büyük takımlar karşısında mümkün olduğunca topa sahip olma oranı var nitekim man. city gibi bir takımı zorlanmadan yendim ama sorun küçük takımlarda pas yüzdesi düşüyo hakimiyet azalıyo ve rakip rahatça pas yapıyo sanırım bu rakibin defansı geride tutmasından kaynaklanıyo. bu durumda ne gibi önlemler almamız gerekir topa hakim olmak için?
    -Topu oyuna sokan defans oyuncularım yok bu yüzden direk toplarda başarısızlık var bunu nasıl kapatabilirim?
    -bu diziliş için önerdiğiniz 3-5 tane bek oyuncusu var mı sunderland için?
    -Amc oyuncum Van Der Vaart olmasına rağmen etkili olamıyo ne yapmalıyım?
    Her şey için şimdiden teşekkürler... Kanatlı dizilişi dört gözle bekliyoruz

Şimdi bu taktik bir sistemdir.Sistemin doğru işlemesini sağlamak için de doğru oyuncuları seçmemiz lazım Sistem için gereken 3-4 önemli noktayı ben yazayım da, bunları sağladıktan sonra taktiğin eksilerini konuşalım:

1- Savunma hattınız hızlı olmalı, ayrıca defanslardan biri oyunu geriden kurabilecek yeteneklere sahip olmalı.

2- Orta alanda oynayan 2 oyuncunuz mutlaka çift yönlü ve yüksek kondisyonlu olmalı.

3- Bekleriniz mutlaka hücumu da becerebilmeli.

4- Takımınızda yer alan tüm oyuncularınızın iyi pas yetenekleri olmalı

Bu gereksinimlerin hepsini sağladıktan sonra zaten çoğu maçta arkanıza yaslanarak maçı izlersiniz.

pas yüzdeniz düşükse pas stilini değiştirin, rakip çok pas yapıyorsa pres ayarını ve top kapmayı arttırın, savunmayı ileriye sürün. Çok yakında yeni taktik gelecek. Hoffenheim ile turnuvaya katılıyorum. Turnuvada deneyeceğim taktiği. eğer başarılı olursam yayınlarım

Yorumlar için teşekkürler...

abi indirmeme gerek yok aynı taktiği ben kendim uyguluyorum 1 aydır herşey aynı çalmışsın benden

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by Emirhan Cihad View Post
    abi indirmeme gerek yok aynı taktiği ben kendim uyguluyorum 1 aydır herşey aynı çalmışsın benden

pardon o zaman

Nesil
    2008
    Yer
    Mersin

Genel olarak taktik çok iyi ama geriye düştüğümüzde kesinlikle geri çeviremiyordum oyunu...Kornerden 15 gol attım Şunuda söleyeyim kadrom ve oyuncu yeteneklerim çok kısıtlıydı buna rağmen 1. bitirdim...

Quote Originally Posted by nannar View Post
    Yorum için teşekkürler... Pozisyon bulma sorunu ve kalende fazla pozisyon yeme sorunu oyuncularla ilgili olabilir... Bir de korner taktiği tam olarak bana ait değil. "BURSASPOR" nickli Oğuz kardeşimiz patentine sahiptir

Tekrar tekrar söylüyorum ama Ben sistemi kuruyorum.Oyuncuları seçmek ve sistemi durumlara göre yönetmek sizin elinizde...

Şu anda Barcelona'nın ortaya koyduğu stilde ve dizilişte bir sistem kurmaya çalışıyorum,çok yakında yayınlarım.
    O korner taktiğinin 10.3 patchinin bir açığı olduğunu biliyorsunuz değil mi?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

bildiğimiz için dedikya zaten "bug" diye ben normal kariyerimde kullanmıyorum onu zevki kaçıyor...

SS'leri paylaştıgın için sağol görkem... kaliteli oyuncularla kullandıgınızda kornerler ekstra oluyor

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri