Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 117 sonuç

Konu: Nannar's Mentality for FM 2010

Nannar hocam taktik galatasaray'a uyar mı sence?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Uymasına uyar da Keita,kewel,Dos Santos ve Arda gibi kanat oyuncuları olan takımda daha farklı taktik dizilişi lazım bence 4-2-3-1 deneyebilirsin.. Oyuncu komutlarını bu taktikten inceleyerek oraya aktarmaya çalış
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

ya abi sen şun Mc'lerdeki oynaya bilecek oyuncuları örnek vererek yazsan çok iyi olacak

Hocam oncelikle taktiğini şu korner hatasını orenmek için deniyim dedim ve çok memnun kaldım ellerine sağlık.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by resdiyer View Post
    ya abi sen şun Mc'lerdeki oynaya bilecek oyuncuları örnek vererek yazsan çok iyi olacak
    Yaww 2 yönlü oyuncular işte... Bunda bir norm yokki...oynadıgın takım barcelona ise xavi,iniesta, olur ama Galatasaray ise Barış özbek ve ayhan akman olur...Yani hem savunmayı hem de hücumu becerebilecek oyuncular olmalı

Quote Originally Posted by killyou View Post
    Hocam oncelikle taktiğini şu korner hatasını orenmek için deniyim dedim ve çok memnun kaldım ellerine sağlık.

teşekkürler...oyunu zevksizleştiren bir hata ben kullanmıyorum ama sizler belki kullanırsınız diye ekledim taktiğe

Quote Originally Posted by nannar View Post

teşekkürler...oyunu zevksizleştiren bir hata ben kullanmıyorum ama sizler belki kullanırsınız diye ekledim taktiğe
    Bencede zevksizleştiren bir hata ama merak etmiştim denedim ve ordan atılan 2 golu çıkarırsakda çok güzel bi oyun vardı.taktiğin kendi gayet güzel.Golleri çıkarınca 4-0 oluyor zaten Kendi korner taktiğimi uygulayacağım o taktikle.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

daha iyi işleyen bir taktik yaptım ama şu anda paylaşmayacağım turnuvada kullanıyorum..hele bir turnuva bitsin de

Turnuva biter inşallah en kısa sürede

sene 2025, takım bursaspor. 2.'ye bursaspor ile tatile çıkamadan 2025'e geliyorum ve şu ana kadar kullandığım en iyi taktik diyebilirim.

Nesil
    2008
    Yer
    Mersin

Hocam taktiğin komutlarını değiştirmeden kanatlı bir sistem yapmayı düşünüyüyorum başarılı olursam haftaya yazarım hafta sonları kafeye geliyorum

GK

DR DC DC DL

DMC

MC MC

AMR AML

FC

-----------------------------------------------------

şeklinde

Yav Ne Taktiği Bu Müdürün Taktiklerinden Birşey Olmaz İnanmayın Hurafedir Hurafe

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Galatasaray ile fenerbahçeye karşı deplasmanda 4-0'lık tarihi hezimet aldım..

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by tanKer View Post
    sevgili nannar, yenilenmis taktigini 3 mac denedim. takimim fulham yıl 2016. hilesiz oynuyorum. fulhamin bu seneki medya tahmini 9 ve ben 30 macta lig 2.ydim. taktigini denemek istedim. 3 macim;
    liverpool-fulham 5-0
    middesbourgh - fulham 3-3 (3-0dan 3-3 yapti takim)
    tottenham -fulham 3-0

devam etmekten vazgectim. oyuncular adam markaji yaptigi icin o kadar cok pozisyon hatasi yapiyor ki maci hep 5 puanin altinda bitiriyorlar. kendi taktigimde (4-1-2-1-2) defans oyunculari adam markaji digerleri alan markajiydi. 30 macta 19 gol yemistim. bu pozisyon hatalarina bir cözüm bulursun umarim.
    Quote Originally Posted by ajna View Post
    Galatasaray ile fenerbahçeye karşı deplasmanda 4-0'lık tarihi hezimet aldım..
    En iyi yorumlar bunlar

Uzun süreli denemelerden sonra taktiği değerlendirin demiştim ama nafile...

Hüseyin abi taktiği denedim
    Taktiğin olumlu yanları: Sadece topa sahip olma oranları
    Taktiğin olumsuz yanları:Maçlarda insanın uyyası geliyo o derece pozisyon azlığı var,geri düştüğün zaman maçı çevirmek çok zor,gollerin ekserisi kornerden gelen goller.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Korner taktiğini kaldırarak o pas yüzdesinin üzerine bir de pozisyona girmeyi sağlamaya çalışalım bakalım

hazırlık maçlarıyla beraber 15e yakın maç oldu sanırım.izlenimlerim şu şekilde;
    -pozisyon itibari ile defansif zaafı olabilir diye bir önyargım vardı.açıkçası tam tersi çıktı.defansif anlamda çok kuvvetli bir taktik olmuş.
    -goller genelde organize şekilde atılıyor.
    -sabır isteyen bir taktik çünkü golün gelmesi bazen 65.dk ları bulabiliyor.
    -ilk beş maç mc leri box to box bıraktım ama verim alamayınca ki bunda benim oyuncularımdan da kaynaklanan sorunlar olabilir cm supporta döndüm.takım ofansif anlamda daha verimli oldu diyebilirim.
    -genel olarak iyi bir taktik olmuş defansif ve ofansif dengeyi kurduğu için denenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Galatasaray la 2. sezonda deniyorum taktiği. 18 maçta 18 galibiyet gidiyorum. Kurduğum kadro biraz lig e fazla olabilir ama bu kadar başarıyıda taktiğe bağlıyorum. Korner taktiği biraz oyunu zevksizleştiriyor olabilir ancak tam kilit noktalarda kornerden gelen bir gol oyunun güzelleşmesini de sağlıyor. Hem defansif hem ofansif mükemmel bir taktik olmuş. Elinize sağlık

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by ozgenoc View Post
    hazırlık maçlarıyla beraber 15e yakın maç oldu sanırım.izlenimlerim şu şekilde;
    -pozisyon itibari ile defansif zaafı olabilir diye bir önyargım vardı.açıkçası tam tersi çıktı.defansif anlamda çok kuvvetli bir taktik olmuş.
    -goller genelde organize şekilde atılıyor.
    -sabır isteyen bir taktik çünkü golün gelmesi bazen 65.dk ları bulabiliyor.
    -ilk beş maç mc leri box to box bıraktım ama verim alamayınca ki bunda benim oyuncularımdan da kaynaklanan sorunlar olabilir cm supporta döndüm.takım ofansif anlamda daha verimli oldu diyebilirim.
    -genel olarak iyi bir taktik olmuş defansif ve ofansif dengeyi kurduğu için denenmesi gerektiğini düşünüyorum.
    Evet,korner taktiği çıktıgında kalite ayaklarınız yoksa gol yollarında baya sabırlı olmanız lazım ama savunma anlamında başarılı bir taktik olduguna inancım tam Yorumlar için teşekkürler

Quote Originally Posted by unqualled View Post
    Galatasaray la 2. sezonda deniyorum taktiği. 18 maçta 18 galibiyet gidiyorum. Kurduğum kadro biraz lig e fazla olabilir ama bu kadar başarıyıda taktiğe bağlıyorum. Korner taktiği biraz oyunu zevksizleştiriyor olabilir ancak tam kilit noktalarda kornerden gelen bir gol oyunun güzelleşmesini de sağlıyor. Hem defansif hem ofansif mükemmel bir taktik olmuş. Elinize sağlık
    Yorumlar için teşekkürler...beğenmenize sevindim...

Kendi taktiğime Nannar'ın korner komutlarını ekledim, müthiş oldu. 2.Ligde oynuyorum Kocaelispor'da, uzaktan şutu 13 , ilk dokunuşu 11 olan bir futbolcu bile bir maçta hat trick yaptı. 6-1 bitti maç Teşekkürler.
    Last edited by emrahozsahin : 07.Nisan.2010 at 21:31

Demek istediğini anlamadım tam olarak iyi birşey mi dedin, yoksa kötü birşey mi? [/QUOTE]

Ya aslında denemediğim için taktikle ilgili bir yorum yapmadım ama oyuncular için gerekli özellikler vermişsiniz başta,bu tip özellikteki oyuncuların kolay elde edilemeyeceğini söyledim.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Yaww o özellikler 15+ olsun anlamında değil...Lige göre düşün onu...Mesela 2. ligde o özellikleri 10+ olsa yeterli... yani bulundugun ligin ortalama özellikleri düşün...Mesela bitiriciliği ve top sürmesi 12 olan bir forvet Premier ligde hiçbir işe yaramazken, 2. ligde gol kralı olur

Nesil
    2008
    Yer
    Mersin

http://www.speedyshare.com/files/218..._Ock_2010_.tac

gol yollarındaki sıkıntı tamamen geçti denemenizi tavsiye ederim...isteyen olur diye nannar hocamın korner taktiğini ekledim...benim kariyerimde yoktu....

Nesil
    2006
    Yer
    kediye kafa attığım yerde

taktiğin süper 20 maç oldu yediğim gol 2 19 galibiyet 1 beraberlik gs ile 2015 de denedim

elelrine sağlık

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Hasan hocam geçen sene senin ligde evertonla benle bu tip bir taktik yapıp oynatmıştım takımı ama ozamanlar siz demiştiniz bu kadar defansif taktik mi olur çok defansif adam var diye. ben o taktiği şuanda geliştirdim ve sadece amc deki adam fc de yani 3 forvet Sen de benim taktik tarzına dönmüşsün ve 2 def 2 wb oynatıyosun

eminin iyi taktiktir tavsiye ederim
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2006
    Yer
    kediye kafa attığım yerde

bende bazen amc yi kaldırıyorum 3 fc ile oynuyorum iyi gol atıyor

bir nevi barçanın süper taktiği gibi bu

Quote Originally Posted by nannar View Post
    Yaww o özellikler 15+ olsun anlamında değil...Lige göre düşün onu...Mesela 2. ligde o özellikleri 10+ olsa yeterli... yani bulundugun ligin ortalama özellikleri düşün...Mesela bitiriciliği ve top sürmesi 12 olan bir forvet Premier ligde hiçbir işe yaramazken, 2. ligde gol kralı olur
    Evet haklısın o konuda... o şekilde olursa uyar tabi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

yabancı forumlarda gezdim dolaştım yok jp woody falan hepsi yalan gerçekten güzel taktik tebrik ederim tavsiye ederim

Bursaspor'la ilk sezon 72 puanla şampiyon oldum. Taktik anlayışını overload yapınca çok etkili oluyoruz. 4 büyüklere karşı sonuçlar

GS
    2-2 ve 1-1

FB
    3-1 ve 1-2

BJK
    2-0 ve 2-1

TS
    1-1 ve 0-0

İlk baştaki sonuçlar deplasmanlar.

4 takıma karşı da 2li averajda üstünlük sağladım.

2. sezonda ilk maç Kayseri'yi kendi sahamda 2-1 yendim.
    2. maç deplasmanda FB'yi 1-0 yendim.

Taktikten memnunum

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

birçok denemenin ardından şunu söyleyebilirim kanatlı taktikler fm2010'da kanatsızlar kadar başarılı olmuyor 47. turnuvada bu taktiği biraz daha geliştirerel 4-3-1-2 dizilişiyle hoffenheim ile finalde kaybettim kupayı. Kesinlikle oyun hakimiyeti ve pas yüzdesinin üst düzeyde tutmayı başardıgım tüm dizilişler kanatsız dizilişler. Hem top kaybınız az oluyor hem de ara paslarla gelen goller ayrı bir keyif veriyor.

Yorum yapanlara teşekkürler...

Tabiki kanat hücumu izlemekten keyif alanlar bu taktiği kullanmayacaktır onlar için de önerim kanat oyunu oynuyorsanız 2 forvetli sistemler kurun

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Abi bende kanatsız bir taktik yaptım biliyorsun ama bek oyuncuları iyi durumdaysa benim kullandığım Ömer Aysan ve Çağlar Birinci onlarda hucuma katkı sağlıyor ve kanattanda atak yapmış oluyorsunuz kanatsız taktiklerde bek oyuncuları iyi ise ile gittiklerinde geri dönebilecek kadar fizik varsa ortalar çok verimli oluyor.

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri