Anket Sonuçlarını Görüntüle: Böyle Manidar Avatarların Kaldırılmasına Ne Diyorsunuz?

Voters
69. You may not vote on this poll
  • Haklı bir uygulama

38 55.07%
  • Haksız bir uygulama

31 44.93%
Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
31 ile 60 arası toplam 91 sonuç

Konu: Kaldırılan Avatarlar

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Fernando Gago View Post
    Cezalar silinmeden önce benimde bu konuyla ilgili bir cezam vardı . Avatarların tahrik edici yönü var bu konuda kaldırılmaları doğru olabilir ama standart getirilmesi lazım . Neye göre verilecek bu cezalar yazılı belirlenmesi lazım. yoksa tahrik edici kavramının ucu çok açık . kişisel boyutları çok fazla
    İşte zaten bu yüzden buna bir standart oturtmak güç.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Avatarlarla ilgili bahsetmek istediğim bir şey var.Kontrol Panelinin Avatar bölümünde Diğer seçeneğindeki resim bölümlerinde birçok küçümseyici resimler mevcut.Bilmiyorum o resimler nasıl oraya yerleşiyor.Böyle aşağılayıcı resimlerin forumun bir bölümünde bulunması hoş bir şey değil bence..Birisi o resimlerden birini koysa ve siz kaldırsanız forumdan aldım koydum sakıncalıysa neden forumda barındırıyorsunuz diyebilir..Burda konuşulan konuya gelecek olursam bazı insanlar vardır en ufak şeyde tahrik olur bazıları vardır ne yaparsan yap takmaz geçer.Bu durumun bir standartı yok bence.Kimi tahrik olurken kimisi olmaz.Bir orta yol bulunması zor.

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Bence avatarlar küfür,hakaret içermedikçe kaldırılmamalı...
    Tahrik olan var,olmayan var.Standart oturtmak zor bu konuda.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by skinclub View Post
    Bence avatarlar küfür,hakaret içermedikçe kaldırılmamalı...
    Tahrik olan var,olmayan var.Standart oturtmak zor bu konuda.
    Kesinlikle. Fenerbahçe Türkiye Kupası alamadığından dolayı, taş devrinden hep avatarlar yapılırdı, bir Fenrebahçe'li olarak çok hoşuma giderdi. Sonuçta bunda ne küfür ne hakaret var ama; birisi gelsin şimdi böyle bir avatar koysun, iddia ediyorum çok fazla Fenerbahçe'li üye itiraz edecek ama; yarın aynısı başkalarına yapınca benim avatarımı neden kaldırdınız şeklinde soracaklar.

Bundan 2,5 - 3 ay önce avatarım da bu görüntü vardı. Peki bu hangi gerekçeli sebeple kaldırılmıştı ?

Bu fotoğrafta argo, küfür, hakaret, tahrik edici söz mü vardı ? Devletin güvenlik görevlisi bu pankarta izin veriyorda forumda mı yasak oluyor ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yakında takım avatarıda koyamayız.

Sheriff Misafir

Bu tür avatarlara izin versek olacakların farkında değilsiniz, göremiyorsunuz neler olabileceğini..

Tahrik içeren bir cümle geçtiği için kaldırılmıştır. Aynı yazıların yazdığı imzalarda, mesajlarda kaldırılmıştır.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by meddah View Post
    Bu arada, üç ayrı başlıktan konuyu takip ediyorum, sürekli gözden kaçırılan bir şey var:

Volkan'ın topu kontrol ettiği organını, yumuşatmadan, evirip-çevirmeden halk arasındaki söylenişiyle yazabiliyor musunuz buraya? Önce bunu bir düşünün, ondan sonra yorum yapın derim ben.
    Ben yazabilirim. Yazayım mı?

Quote Originally Posted by Ayg.22 View Post
    Avatarlarla ilgili bahsetmek istediğim bir şey var.Kontrol Panelinin Avatar bölümünde Diğer seçeneğindeki resim bölümlerinde birçok küçümseyici resimler mevcut.Bilmiyorum o resimler nasıl oraya yerleşiyor.Böyle aşağılayıcı resimlerin forumun bir bölümünde bulunması hoş bir şey değil bence..Birisi o resimlerden birini koysa ve siz kaldırsanız forumdan aldım koydum sakıncalıysa neden forumda barındırıyorsunuz diyebilir..Burda konuşulan konuya gelecek olursam bazı insanlar vardır en ufak şeyde tahrik olur bazıları vardır ne yaparsan yap takmaz geçer.Bu durumun bir standartı yok bence.Kimi tahrik olurken kimisi olmaz.Bir orta yol bulunması zor.
    Bu çocuk doğru söylüyor oraya bir el atmak lazım.

Kaldırın avatarları bitsin gitsin. Bir ara uzun süre yoktu avatar kullanmak. Bir eksiğimiz de yoktu.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Nasıl bir eksiğimiz yoktu Kimse kimseyi tanıyamuyordu. Tek tek nicklere bakıyorduk bunu kim yazmış diye. Şimdi ben senin yazını okurken göz ucuyla avatarına bakarak anlıyorum senin yazdığını. Ayrıca forum çok renksiz olmuştu. Umarım bir daha o kötü günlere dönmeyiz
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Quote Originally Posted by Nedvedmania View Post
    Nasıl bir eksiğimiz yoktu Kimse kimseyi tanıyamuyordu. Tek tek nicklere bakıyorduk bunu kim yazmış diye. Şimdi ben senin yazını okurken göz ucuyla avatarına bakarak anlıyorum senin yazdığını. Ayrıca forum çok renksiz olmuştu. Umarım bir daha o kötü günlere dönmeyiz
    Avatar değişsin, o delikanlı fatih terim oradan kalksın yerine dwight howard gelsin o zaman sadece nickten taıman gerekir ama

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Konu farklı bir hal almış...

Ben bu konuyu açarken müzdarip olduğum durum avatarların kaldırılması değildi...

Uygulama farklılıklarıydı.Bu tür avatarların kaldırılıp kaldırılmamasında çifte standartların başgöstermesi yada yöneticilerin görevlerini eksik yapmasıydı...

Yine haksızlık dediğim hadise bu tür avatarların kaldırılması değildi.Aynı hatta daha vahim düzeyde tahrik unsuru içeren avatarların kaldırılmamasıydı...

Buna paralel olarak ankette son derece yanlış.Ben avatarların kaldırılması haksız bir uygulama demedim ki,neden böyle bir anket yapılıyor.Bunun kararını verecek olan sizlersiniz zaten...

Benim anlatmak istediğim ya hep silinir ya da hiç silinmez.Benim adil davranılması gerekiyor dediğim durum bu...

Yoksa ya hiç olmaz bu tür avatarlar yada serbest olur.Söylemek istediğim buna bir standart getirilsin.Bazılarınınki silinmeyip bazılarınınki silinmesin...

Sırf bir avatar yüzünden çifte standar olmasın dye kaldırılsın istedim ben de zaten.

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by anilton View Post
    Konu farklı bir hal almış...

Ben bu konuyu açarken müzdarip olduğum durum avatarların kaldırılması değildi...

Uygulama farklılıklarıydı.Bu tür avatarların kaldırılıp kaldırılmamasında çifte standartların başgöstermesi yada yöneticilerin görevlerini eksik yapmasıydı...

Yine haksızlık dediğim hadise bu tür avatarların kaldırılması değildi.Aynı hatta daha vahim düzeyde tahrik unsuru içeren avatarların kaldırılmamasıydı...

Buna paralel olarak ankette son derece yanlış.Ben avatarların kaldırılması haksız bir uygulama demedim ki,neden böyle bir anket yapılıyor.Bunun kararını verecek olan sizlersiniz zaten...

Benim anlatmak istediğim ya hep silinir ya da hiç silinmez.Benim adil davranılması gerekiyor dediğim durum bu...

Yoksa ya hiç olmaz bu tür avatarlar yada serbest olur.Söylemek istediğim buna bir standart getirilsin.Bazılarınınki silinmeyip bazılarınınki silinmesin...
    Bahsettiğin türdeği avatarları yöneticilere raporlarsan, yöneticiler gerekeni yapacaktır. Gözden kaçmış olabilir, üzeriden çok zaman geçmiştir artık kimse tahrik olmuyor yada farketmiyor olabilir. Raporlamanız yeterli.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Uygulamada standart olmamasının sebebi birazda şu Anıl. Yönetim elbette ortak bir karar alıp uygular ama bu avatar değiştirme hadisesi anlık bir olaydır. Yani işlem yapılır ve sonra bilgilendirilir diğer yönetici arkadaşlar. En azından benim zamanımda öyle oluyordu. Avatar değiştirme yetkisi de sadece Üst Yöneticiler ve Adminlerde mevcut. Bu insanların da hepsinin hayata farklı bir bkış açısı var. Mesela Aydın'a kalsa hiç bir avatar kalkmaz ama konunun içinde DisCo olunca o avatar sorunludur ve kaldırılır. (Burada DisCo ve Aydın ismi sadece örnek olması açısından verildi) Yani standardı tutturamamanın nedeni de biraz bu. Kimisi olaya bir tarafından bakar, kimisi diğer tarafından.

Peki çözümü nedir? Çözümü aslında çok basit. Kaldırılan avatarlar için kaldıran kişinin mutlaka bir açıklaması vardır. Buna karşı ama bak şu da vardı kaldırmadınız diyorsanız emin olun ki görünmediği için kaldırılmamıştır. Rahatsız olduğunuz ya da forum kurallarına uymadığını düşündüğünüz imza, avatar, mesaj neyse bunlar yöneticilere bildirir ya da şikayet butonunu kullanırsanız ancak bir standart sağlanabilir diyebiliriz. Aksi halde yönetici gördüğünü kaldırır yine, siz isyan edersiniz.

Bu işte bir orta yol ya da standart bulunacaksa bu işbirliği ile olur ancak. Nacizane benim tecrübelerimden de yola çıkarak fikirlerim bu yöndedir.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Şahsi fikrim başkadır ama yönetici olarak yapmam gereken başkadır, bana kalırsa bu tür avatarların olmasında bir sakınca yok ama, işte aması var. Birisi portakal koyar, sonra da ben portakalı çok sevdiğimden koydum der, peki neden koymuştur, çünkü küfürlü bir tezahuratı akıllara getirmek istemiştir, küfürü direk yazamadığı için de bu yolu seçmiştir.

İnleyen nağmaler azar birisi, neden yazar, o tezahuratı akıllara getirmek için, o tezahuratın içerisinde küfür varsa en azından bulunduğu dörtlükte, devamını da yazamayacağı için küfürden dolayı demek ki, o anlamı çıkaracak kadarını da yazmamalıdır.

Bu şekilde kuralı uygulayabiliriz ama Mor Menekşe yazar birisi, devamında küfür yoktur, güzel bir espridir, rakibi de biraz sinirlendirir, zaten artık aşmış kişiler bu takılmalara espriyle cevap verir, sinirlenmez bile. Bunu kaldırmam ama birisi gelip, diğeri tahrik etmiyor muydu, o kaldırıldı bu da kaldırılsın der ama amaç tahrik etiği için kaldırılmak değildir ki, küfür, hakaret içerdiği için kaldırmaktır.

6-0 ya da 5-1 avatarlarına neden izin verilmiyor ya da imzalarda olmasına, bunları gören birisi mesajında GS yerine 6S yazıyor mesela. Herhalde en çok verdiğim uyarıdır F5 ve 6S yazılan mesajlara. Sizin görmüyor olmanız, müdahele edilip, mesaj silindiğinden olabilir.

Burada bu ayrımı iyi yapmak gerektiği için, bu tür sakıncalı avatarların olmaması daha doğru olur. Bunun standartını da koymak zordur, ben portakalı sevdiğim için koydum der, Hollanda hayranıyım der mesela çıkar birisi. Takımların her kullandığı tezahuratı yazıp, sakıncalılar diye ayırma gibi bir durumumuz da olmadığından ve uygulamada maalesef kiüyelrin bunu onuki silinmemişti, bunda ne var diyerek savunma yapacaklarından, bu tür şeylerin kullanılmaması, adaletin de sağlanması açısından doğrudur.

Şahsi fikim ise kullanılmasının bir sakınca doğurmayacağıdr.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Birde şu nokta var.

Bir taraftar forumunda bahsi geçen olay mesaja, avatara, imzaya yansıyor. Burada bunu yazarak şu taraftar forumundaki şu olayı kastediyorlar. Siz kaldırmıyorsunuz deniyor.

Ben o forumu takip etmiyorum ki olayın ne olduğunu bileyim. Bu kadar ince nem kapmalar varken standart yakalanmaz.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Emre'nin kol hareketi maç oynanmadan kaldırıldı mesala. El Barto'nun da belirttiği gibi sizlerin de rahatsız olduğunuzu söylemeniz gerekir ki ben portakalı görsem acaba neden diye düşünmem bile, bırakın küfürlü tezahurat içerdiğini bilmeyi.

Eğer acil kaldırılması gerekmiyorsa zaten sakıncalı avatarların yönetim tarafından da kaldırılması hoş değil, üyeye mesaj atıp bu konuda bilgilendirmeli ve avatarı kendisi değiştirmesi istenmelidir öncelikle. Tabi bu esnada neden bu üyenin avatarı kaldırılmıyor diye karşı tarafın da şikayeti sürekli devam edebilir, avatar anında kaldırıldığında da üye söyleseydiniz kaldırırdım diye sitem edebilir.

Yani 2 tarafı da her zaman memnun edecek souçları ortaya çıkaramayabiliriz, böyle durumlarda da herkesi memnun etmek düşüncesiyle değil de, verebileceği zararı en aza indirme düşüncesiyle hareket etmeliyiz.

Senin şikayetini anlıyorum Anıl ama olayın yaşandığı dönemin de etkisi var, ha neredeyse 10 sene olmuş 6-0 üzerinden diyebilirsin. İşte böyle karışık olduğu için durum, bu tür tartışmalar yaşanıyor ya.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Avatarların kaldırılması konusu bana göre çok saçma..Neden diyecek olursak ;

Fenerbahçe'nin Türkiye Kupası ile ilgili olan mizahsen avatarları var bunları görünce ben eğleniyorum.

Beşiktaş'ın 8-0 lık maçla ilgili olan mizahsen avatarları var bunları görünce ben eğleniyorum.

Galatasaray'ın 6-0 lık maçla ilgili olan mizahsen avatarları var bunları görünce ben eğleniyorum.

Bursaspor'un Bizans muhabbetine ilgili olan avatarları var ben bunları görünce tüylerim diken diken oluyor.

Peki ben Fanatikmiyim ? Çoğuna göre evet çünkü neden ben Sarı Kırmızı veya Siyah Beyaz renklere gönül vermiyorum .. Peki ben kime göre fanatik değilim Sarı Lacivertliler için fanatik değilim .. Peki ben kime göre fanatiğim Sarı Kırmızı ve Siyah Beyaz renklere gönül verenlere göre .. Peki ben neden fanatik değilim bu işlerin boş olduğunu biliyorum .. Peki ben neden fanatiğim kazananı tebrik edebildiğim için

Avatar konusundada imzayla her türlü hatırlatma yapılabilirken avatarlada rakibe manidar bir gönderme yapmak bence güzel bir olay.Zaten fazlası olunca hemen banned ! bırakında fazlası olunca banned olsun .. Herkesi sitede tutmak amaçsa bırakında biraz eğlenceli olsun Turksportal .. Herkesde kabul ederke forumda 1 1buçuk sene önceki hallerden eser yok

SaygıLarımLa .. Yönetim ve Üyeler ..
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Bu konuda senin başını çok ağrıtmıştım Serkan Abi,sen biliyorsun...

Hala kıyıda köşede kalmıştır,görülmemiştir deniliyor...

F.Bahçe - Beşiktaş'ı yendikten sonra "inleyen nağmeler" avatarları ve imzaları havada uçuştu ses çıkmadı...

Mor menekşe konuldu ses çıkmadı...

Beşiktaş - F.Bahçe'yi yendikten sonra "portakal" koyduk anında silindi...

Bursa,Beşiktaş ve F.Bahçe'yi yendikten sonra "kiralık katil Zapo" ve "2 avans 3'te biter" konuldu ses çıkmadı...

Dün Volkan avatarları anında kaldırıldı...

Bunların hepsi "tahrik edici,rakibi kızdırıcı takılmalar" değil mi?

Bunlar arada kalan,gözden kaçacak,köşeye sıkışmış olaylar olamaz.Toplu şekilde yapılan şeyler bunlar.Görülmemesi olanaksız...

Eeee niye o zaman bu uygulama farklılığı.Bu bence çifte standartda değil.Tamamen yöneticilerin aksaklığı...

Ben bu konudan son derece rahatsızlık duyuyorum...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Anıl'a katılmamak elde değil.
    Önemli sorunlardan bir taneside budur,bende çok rahatsız oluyorum. Darılmaca gücenmece olmasın.
    Yönetici aksaklığı açık ve net bir şekilde var. Farklı şeyler uygulanıyor,aynı şey bir gün yasaksa diğer gün olmuyor.
    Aranızda kopukluklar var gibi. Sanki herbirinizin kuralları farklı gibi.

Sheriff Misafir

O konuya mesela sadece bir Galatasaray'lı veya sadece bir Beşiktaş'lı karar vermiyor. Konu yönetimce tartışılıyor ve kaldırılması gerekip gerekmediğine karar veriliyor. Yani yönetimde çifte standart olması mümkün değil. Genel görüşle alınıyor karar.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Ben maçları izlediğim için maç anlarında burada olmuyorum genelde, sonra da girmiyorum bazen, bu şekilde başka yöneticiler de olabilir, görülmemesi normaldir.

O zamanlarda da söylemişimdir Anıl, belki benim saflığım, bu bir cahillikte benim cahilliğim küfürlü tezahurat bilmemek ve o tezahuratın bir kısmı yazıldığında bunu anlamamak.

Arada fark var, tahrik, neye göre tahrik? Tahrik nedeniyle mi avatarlar kaldırılıyor yoksa başka sebeple mi?

Küfürü, küfürlü tezahuratı andırıyorsa kaldırılıyor hem imza hem avatar. 6-0, 5-1 neden kaldırılıyor yukarıda yazdım, bunu gören mesajlarına 6s-f5 yazma ihtiyacı hissediyor.

Aradaki o ayrım önemli, üyenin onu koyma amacı önemli, kimse çıkıp mertçe ben bunu küfürlü tezahurat hoşuma gittiği için, küfürlü yeri koyamayacağım için belli kısmını aldım diyebilir mi? Yoksa saf ayağına mı yatar?

Bunu iyi ayırabilirsek, tahrik olunabilecek avatarlara da izin veririz zaten. Amacı bir küfürü anımsatmak olmayan ama rakibi kızdıracak her türlü avatara da izin verebiliriz, sonra burada özgürlük isteyenler özelden gelip neden bu avatarlar kaldırılmıyor diye şikayette bulunacaklar ama.

Avatarında ve imzasında küfürlü tezahuratı anımsatacak şeyi koyanı da uyarmadan banlarız, kabul ediyorsa herkes, uygulamaya geçmek bizim için sorun değil, tahrik amaçlı koyulanlar serbest olur ama amacı başka şey olan avatar ve imza yazanların cezası da buna bağlı olarak daha ağır olur ki, üyeler kendi kontrollerini sağlayabilsinler.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by SerKaN View Post
    Anıl'a katılmamak elde değil.
    Önemli sorunlardan bir taneside budur,bende çok rahatsız oluyorum. Darılmaca gücenmece olmasın.
    Yönetici aksaklığı açık ve net bir şekilde var. Farklı şeyler uygulanıyor,aynı şey bir gün yasaksa diğer gün olmuyor.
    Aranızda kopukluklar var gibi. Sanki herbirinizin kuralları farklı gibi.
    Yönetimdeki işleyişi bilmediği için bir üye size böyle gelebilir ama bu tür önemli kararlar alınacksa, birisi atılacaksa, yazarlığı alınacaksa, hatta çoğu zaman uyarı verilecekse, verildiyse bile, bu yöneticiler tarafından tartışılır, kimse kafasına göre hareket edemez burada.

Mesela kurallara aykırı bir mesajı yönetici görmüştür ama orada mesajı silme yetkisi yoktur, bunu ofise yazar, mesaj silinir, uyarı verilecek mi bu tartışılır ve uyarı verilsin dendiğinde de uygun olan bir yönetici verir. Burada mesajı görüp bildiren, mesajı silen ve uyarıyı alan farklı yöneticiler olabilir hatta aldığı uyarıyla yazarlığı da alınacaksa, bunu da bazı yöneticiler yapabildiği için, mesajı gören, mesajı silen, uyarıyı veren ve yazarlığını alan farklı yöneticiler olabilir ve hatta iş paylaşımı olsun diye kara tahtaya konu açan da bambaşka bir yönetici olabilir.

Böyle bir işleyiş varken, yöneticilerin kendilerine göre davranması çok düşük ihtimal.

Tabi bizlerin de hatası yok mu, bazı uygılamalarda sıkıntı çekmiyor muyuz, elbette var ve çekiyoruz. Bunu da aynı bu konuda üyelerle nasıl tartışıyor, orta yol bulmak istiyorsak, aramızda da tartışıp orta yol bulmaya uğraşıyoruz.

Şimdi burada bunları yazmamın imkanı yok ama merak edenlere, gerçekten samimilerse, bilgilendirme yaparım, ondan sonra yöneticiler kafasına göre mi takılıyor yoksa verilen her uyarıda her yöneticinin söz hakkı var mı, bunu görmüş olursunuz.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bence diller takılmanın ötesine geçmediği sürece avatarların bir mahsuru yok. Yeterki herkes takılmayla saldırma arasındaki farkı bilsin.

Yoksa bu tür avatar olsun falan fıstık olsun herkes her yerde görüyor ve ben bu konuda kara muratlığa soyunanını henüz görmedim gerçek hayatta

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Quote Originally Posted by vuque View Post
    Ben Rahatsız Olmadım Bugüne Kadar,Bundan Sonrada Olmam...
    O Sebeple Haksız'ı İşaretledim...
    Eğer Her Takım'a Eşit Derecede Uygulanacağına İnansaydım Ben Rahatsız Olmadığım Halde Haklıyı İşaretlerdim Çünkü Ben Rahatsız Olmuyorum Diye Başkasıda Rahatsız Olmayacak Değil...
    Ancak Burada Objektiflik Sağlanamayacağını Düşündüğüm İçin Herkes'e Serbest Bırakılmalı Diyorum...
    Derbilerin Tadı Tuzu Bu,Yenen Taraf Gırgır Şamata Yapacak.Yenilen Tarafta Birazcık Sinirlenecek...
    Gerçek Hayatta Arkadaşlarımıza Takılmıyormuyuz?
    Onları Kızdırmıyormuyuz?
    Mesela Kadıköy'deki Maç İçin Mor Menekşe Olayı Bence Çok Güzel Bir Olaydı(Mor Forma İle Gitme Kararı Alıp Sonra Vazgeçen Galatasaray Olduğu İçin,Galibiyetten Sonra Bu Tür Takılmalar Normaldir Bence),
    Aynı Şekilde Galatasaray'lı Arkadaşların Türkiye Kupası Tartışmalarında Fenerbahçe'nin Yıllardır Türkiye Kupasını Alamamasıyla İlgili Sataşmalarıda Güzeldir.(Dikkat Ediniz Sataşma Diyorum.Yani Masum Olacak Şekilde.Hakaret Falan Değil.)
    Bunlar Bu Rekabetlerin Tuzu Biberidir...
    Takımım Kazandığında Birazcık Gırgır Yapamayacaksam Ne Anlamı Kalır Bu Galibiyet'in?
    Aynı Şekilde Yenildiğinde Üzülmeyeceksem...
    Tabii ki Bunlar Benim Düşüncelerim...
    Gerçk hayata takılanlara küfür ediyorum, o zaman burada da edelim küfür... Bu kadar düz mantık hayatımda görmedim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by büyükpivot View Post
    Gerçk hayata takılanlara küfür ediyorum, o zaman burada da edelim küfür... Bu kadar düz mantık hayatımda görmedim.
    Takılanlar diyor takılanlara küfür mü ediyorsun?

Bu konuda birşey de ben söylemek istiyorum.Bu konuda standart oturtmak zor hakikaten böyle olunca kimine göre tahrik edici kimine göre normal avatarları yönetici üyeden kaldırmasını isteyebilir veya kendisi kaldırır.Böyle bir durumda ısrarcı olmak gereksiz gibi.Yöneticilere yardımcı olmak gerekiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Benim şahsi fikrim direkt küfür içermeyen (ki bunda görece yoktur) hiçbir yazı ve içeriğe ceza verilmemeli ve sansür getirilmemelidir. Sataşmalar neticesinde küfreden olursa bu kişilere de ağır cezalar verilmelidir. Zaten kendini bilen insanlar küfretmezler. Tabi bu söylediğim yöneticilere bir hayli yük getirecektir. Uygulanabilirliği tartışılır.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by ibob View Post
    Yakında takım avatarıda koyamayız.
    İşte bu tavırla bir yere varamayız. Hani uzlaşmacı olabilmekten bahsediyoruz ya, bu o değil işte. Siz birine gidip bu tarz bir üslup ile şikayette bulunursanız, şikayetinizde haklı olsanız bile kişi istediğinizi yapmak istemeyebilir.

Bakın bu tavra çok güzel bir karşılık verilebilir:

Burası bizimdir. Kararımızı beğenmeyen istediği gibi çekip gidebilir. Kuralları da biz koyarız, biz istersek uygularız.

Ama Turksportal'ın tavrı asla yukarıdaki gibi değildir. Asla böyle bir şey yapmadık, yapmayacağız. Ama özel ricam, sizden de bu tavrı, uzlaşmacı tavrı bekliyoruz.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Aydoğan View Post
    İşte bu tavırla bir yere varamayız. Hani uzlaşmacı olabilmekten bahsediyoruz ya, bu o değil işte. Siz birine gidip bu tarz bir üslup ile şikayette bulunursanız, şikayetinizde haklı olsanız bile kişi istediğinizi yapmak istemeyebilir.

Bakın bu tavra çok güzel bir karşılık verilebilir:

Burası bizimdir. Kararımızı beğenmeyen istediği gibi çekip gidebilir. Kuralları da biz koyarız, biz istersek uygularız.

Ama Turksportal'ın tavrı asla yukarıdaki gibi değildir. Asla böyle bir şey yapmadık, yapmayacağız. Ama özel ricam, sizden de bu tavrı, uzlaşmacı tavrı bekliyoruz.
    Yapamazsınız zaten bu tavrı. Biz olmasak site bir hiç olur. Futbol bölümü olmasaydı sitenin halini merak ederdim açıkcası. Zaten sürünüyor.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri