Anket Sonuçlarını Görüntüle: Böyle Manidar Avatarların Kaldırılmasına Ne Diyorsunuz?

Voters
69. You may not vote on this poll
  • Haklı bir uygulama

38 55.07%
  • Haksız bir uygulama

31 44.93%
Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 91 sonuç

Konu: Kaldırılan Avatarlar

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Biz dediğim Turksportal üyeleri.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Cevap gerektirmeyen, verilecek cevaba harcanacak zamanı karşılamayacak olan bir mesaj daha geldi.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Anketin ilginç bir noktasından bahsedeyim.

Şimdilik uygulamanın haksızlığını seçen 23 kişi bulunuyor.

Bu 23 kişi şundan bahsediyor. Bizler böyle ufak şeylerden tahrik olan insanlar değiliz. İşin boyutu abartılmadığı sürece ince takılmaların kullanıcı resimlerinde, imzalarda bulunması taraftarlığın güzel tarafıdır. [Bende bunu kabul ediyorum.]

Ankette "5-1'den, taş devrinden, mor menekşeden rahatsız olmayız haksız bir uygulamadır" diye oy verenlerden bazıları aynı zamanda sarı kırmızı olan üst yönetici rengimden tahrik oluyoruz diye ortada geziyorlar.

Daha renklere tahammül edemeyen kişilerin daha ağırlarını olgunlukla karşılarız demesi konunun samimiyetini öldürdüğü gibi anketinde doğru sonucu vermesi konusunda insanı şüpheye düşürüyor.

Nesil
    2009
    Yer
    ANTALYA

Eğer bir standart yakalanabilir, objektiflik sağlanabilir, bir zaman benzerine izin vermişken baskın havaya göre birkaç hafta sonra tıpatıp benzerine yasak getirilmezse, yani bilerek veya bilmeyerek çifte standart pozisyonuna düşülmezse gerekli ve zaruri bir uygulama... Sağlıklı birşeyler paylaşmak istiyorsak gürültü ve şamata yerine belli prensipler etrafında işlerin yürütülmesini tercih etmek durumundayız... Kurallar olmasa trafikte karşıdan karşıya bile geçemezsin... Değil ki, sitede sağlıklı bir paylaşım ortamı sağlayabilesin...

Temel prensip olarak "evet" demekle birlikte pratikteki uygulamalardan ve tutarlı olunup olunmadığından emin olmadığım için oy kullanmıyorum... Zaten benim avatarım belli; birgün onu değiştirecek olursam sadece ve sadece Michael Jordan'la değiştiririm nihayetinde... Majestelerini de sansürlemezler herhalde...

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Quote Originally Posted by büyükpivot View Post
    Gerçk hayata takılanlara küfür ediyorum, o zaman burada da edelim küfür... Bu kadar düz mantık hayatımda görmedim.
    Sen Küfür Ediyorsan O Senin Seviyeni Yansıtır...
    Ancak Forumda Küfür Edemezsin Ve Küfür Edemediğin İçin Sinirden Çatlarsın Ancak Böyle Bir Durumda

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Anketin ilginç bir noktasından bahsedeyim.

Şimdilik uygulamanın haksızlığını seçen 23 kişi bulunuyor.

Bu 23 kişi şundan bahsediyor. Bizler böyle ufak şeylerden tahrik olan insanlar değiliz. İşin boyutu abartılmadığı sürece ince takılmaların kullanıcı resimlerinde, imzalarda bulunması taraftarlığın güzel tarafıdır. [Bende bunu kabul ediyorum.]

Ankette "5-1'den, taş devrinden, mor menekşeden rahatsız olmayız haksız bir uygulamadır" diye oy verenlerden bazıları aynı zamanda sarı kırmızı olan üst yönetici rengimden tahrik oluyoruz diye ortada geziyorlar.

Daha renklere tahammül edemeyen kişilerin daha ağırlarını olgunlukla karşılarız demesi konunun samimiyetini öldürdüğü gibi anketinde doğru sonucu vermesi konusunda insanı şüpheye düşürüyor.
    Sizin Konunuz Biraz Farklı...
    Avatarlarına Takım Sembolleri Koyan Yöneticilerden Şikayet Var Mı?
    Yok...
    İsmi Fenerbahce Olan Yöneticiden Şikayet Var Mı?
    Yok...
    İmzasında Takımıyla İlgili Yazılar Olan Yöneticilerden Şikayet Var Mı?
    Yok...
    Sizin Meselenizde Durum Herkesden Farklı Olarak Onu Oraya Yazmanız...
    İnsanlar Bu Kişinin Ne Farkı Var Diyor?
    Bence Farkına Varmanız Gereken Nokta Bu...
    Oradaki Sarı Kırmızı'dan Kimse Tahrik Olmaz Yoksa...
    Haa Sen Rahatsızmısın Bu Konuda Diyeceksiniz.Şu Anda Değilim.Neden Değilim?
    Çünkü 1 Kişinin İsmi Sarı Kırmızı Yazmış,Mor Beyaz Yazmış,Yeşil Kırmızı Yazmış Ne Yazarsa Yazmış Umurumda Olmaz...
    Ne Zaman Rahatsız Olurum?
    İsmi Böyle Yazan Bir Kişinin Kendi Takımıyla Veya Rakip Takımlarla İlgili Bir Konuda Haksız Karar Verdiğini Düşünüyorsam,Takımını Kayırdığını Düşünüyorsam Rahatsız Olurum...

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by ibob View Post
    Yapamazsınız zaten bu tavrı. Biz olmasak site bir hiç olur. Futbol bölümü olmasaydı sitenin halini merak ederdim açıkcası. Zaten sürünüyor.
    Sürünüyorsa burada işin ne? Biz sürünenlerin arasında bulunmanı yadırgadım nedense birden. Yönetimin verdiği kararlardan sürekli memnun olmayan birisi olduğun için de böyle bir mesaj yazdığına şaşırmadım.

Bizim için araştırma önemlidir. O işliyorsa orada bir sorun varsa harcayacağımız zaman, diğer forum konuları için harcayacağımız zamanın 10 katıdır.

Bu konuya gelirsek, bu forumdaki kuralların böyle olmasının sebebi herkestir. Kimse keyfine göre kural oluşturmadı ki bu forumda. 11 yıllık bir siteyiz ve sizden önce (ibob mesela sen 4-5 sene öncesini bilmezsin) yaşananlar doğrultusunda bu kurallar kondu. Ben bu sitede yönetici değilken de böyleydi, ben yönetici olduktan sonra da bunlar uygulandı. Evet, dediğiniz gibi tutarsızlıklar var. Mesela güvenip yönetici yaptığımız kişiler, yetkilerinin de verdiği otoriteyi kullanarak fanatikliğin dozaşını arttırır olmuştu bir zamanlar.

O zamanları da geçelim. Laf sokmalı avatarların olmasını isterim ben. 6-0'lı avatarların da olmasını isterim bir Galatasaray'lı olmama rağmen. Çünkü Fenerbahçe tarihindeki bir gururdur bu. Ama Beşiktaş'ın 8-0'ını avatar yaptıramayız çünkü sadece Beşiktaş için değil Türk futbolu için kötü bir anıdır o maç. Bunun dalgasını da yaptıramayız.

Bu forumda yönetici olduğumdan beri kahve muhabbetini forumdan uzak tutmak istedim. Örnek olarak divxplanet buna çok güzel bir emsal teşkil eder. Buradaki muhabbetlerin taraftar forumlarındaki muhabbetlere dönmemesi için elimizden geleni yaptık. Nedir bu kahve muhabbeti ve taraftar forumu muhabbetinden kastım? Şudur: Bir konu konuşulurken gslilerin hemen eski defterleri açması, fblilerin de öyle, diğer takımların da öyle. Yani eğer yapmak istediğiniz hakkaten takımınızı bu şekilde savunmaksa bir sürü alternatif siteler var. Orada savunun takımınızı güzel güzel.

Burada futbolun güzelliklerinden bahsetmek istiyoruz biz. Nasıl ki futbol programlarında kalite denince akla ilk ntv programları gelir (ya da sadece benim aklıma onlar geliyor) böyle bir ortam olsun istiyoruz. Ben yaşlı değilim ama benden 10 yaş küçük olanlar daha o yaşlarda bir forum yüzünden, bir avatar yüzünden karşı takıma kin tutmaya başlayacaksa, biz bunun aracısı olmak istemiyoruz. İşte bu da en başta dediğim gibi bu forumda olanlar sayesinde bu kuralların konduğunu gösterir.

Çok uzun yazdım farkındayım ama bu anketin sonucu, kuralları değiştirmeyecek. Tartışma çıkartmak için bir kıvılcımı bekleyen arkadaşlarımızın mevcut olduğu bir forumda kuralları maalesef sıkı tutmak zorundayız. Ve bütün yöneticilerin verdiği tutarsız bir karar gördüğünüzde mutlaka destek merkezi forumumuza konu açın.

Quote Originally Posted by vuque View Post
    Bence Farkına Varmanız Gereken Nokta Bu...
    Bu kişinin farkı nickinin altında bulunan sarı kırmızı yazıda mı yatıyor? Böyle saçma şeylere takılan arkadaşlar bile var işte forumumuzda. Benim nickimin altında da Lministrator yazar. Benimki de farklı. Bir Turksportal üyesi, üst yönetici veya admin olduktan sonra dilediği gibi değiştirebilir kullanıcı başlığını. O konuya takılan arkadaşlara "size ne?" demek istiyorum. Bir terslik olsa zaten 15 küsür yönetici farkına varıp "napıyorsun sen" derdi. Eğer o sarı-kırmızı rengin verdiği kararlara etki ettiğini görürseniz gelin destek merkezine konu açın, gerekirse üst yöneticiliğini alalım. Şu ufacık şey için bile 1 paragraf yazı yazabiliyorsam, inanın bana bu kurallar şart.

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Quote Originally Posted by Aydın View Post
    Bu kişinin farkı nickinin altında bulunan sarı kırmızı yazıda mı yatıyor? Böyle saçma şeylere takılan arkadaşlar bile var işte forumumuzda. Benim nickimin altında da Lministrator yazar. Benimki de farklı. Bir Turksportal üyesi, üst yönetici veya admin olduktan sonra dilediği gibi değiştirebilir kullanıcı başlığını. O konuya takılan arkadaşlara "size ne?" demek istiyorum. Bir terslik olsa zaten 15 küsür yönetici farkına varıp "napıyorsun sen" derdi. Eğer o sarı-kırmızı rengin verdiği kararlara etki ettiğini görürseniz gelin destek merkezine konu açın, gerekirse üst yöneticiliğini alalım. Şu ufacık şey için bile 1 paragraf yazı yazabiliyorsam, inanın bana bu kurallar şart.
    Yazımda da Belirttiğim Gibi Ben Bu Detaylara Takılmıyorum Ancak Takılanlar Var Ve Neden Takıldıklarını Açıkladım...
    Ancak Altını Çizerek Söylemek İstiyorum ki Sizin Lministrator Yazınızla,Bir Takımın Renklerinin Kullanılarak ÜstYönetici Yazılması Farklı Şeyler...
    Mesele Değişik Yazı da Değil,Bir Takımın Renkleriyle Kendisinin Üstün Olduğunu Vurgulamak da(Her Ne Kadar Ben Böyle Düşünmesem de Görüntü Bu Şekilde)
    Yazımda da Belirttiğim Gibi O Renkleri Kayırmaya Varmadığı Sürece Benim İçin Önemli Değil Orada Ne Renkte Yazdığı...
    İsterse Sarı Kırmızı Şekilde Şampiyon Galatasaray Yazsın;Yeter ki Forum Yöneticiliğine Etki Etmesin O Yazı
    Arkadaşın Verdiği Kararlara Etki Ettiğini Görürsem Zaten Destek Merkezini Kullanırım

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Quote Originally Posted by vuque View Post
    Sen Küfür Ediyorsan O Senin Seviyeni Yansıtır...
    Ancak Forumda Küfür Edemezsin Ve Küfür Edemediğin İçin Sinirden Çatlarsın Ancak Böyle Bir Durumda
    Seviye filan diyip de kendini kandırma, %99 ihtimalle canın sıkılınca sen de sövüyorsundur

Nasıl forumda küfür edilemiyorsa , forumda rakip taraftarı tahrik edici şeyler de paylaşamazsın, zira burası taraftar forumu değildir. Senin takılıyorum diye koyduğun şey bana ekstra rahatsızlık veren birşey olabilir (Misal Volkan'ın top kontrolü, ki birçok kişinin hangi amaçla koyduğunu sen de biliyorsun). Bu durumda şikayet de ederim, laf da sokarım. Tersi bir durumda, ben seni rahatsız eden birşey koysam sen de aynı şeyi yaparsın.

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Quote Originally Posted by büyükpivot View Post
    Seviye filan diyip de kendini kandırma, %99 ihtimalle canın sıkılınca sen de sövüyorsundur

Nasıl forumda küfür edilemiyorsa , forumda rakip taraftarı tahrik edici şeyler de paylaşamazsın, zira burası taraftar forumu değildir. Senin takılıyorum diye koyduğun şey bana ekstra rahatsızlık veren birşey olabilir (Misal Volkan'ın top kontrolü, ki birçok kişinin hangi amaçla koyduğunu sen de biliyorsun). Bu durumda şikayet de ederim, laf da sokarım. Tersi bir durumda, ben seni rahatsız eden birşey koysam sen de aynı şeyi yaparsın.
    Ben Hayatımda Küfür Etmiyorum Demedim
    Böyle Takılmalara Küfür Etmiyorum Dedim
    Edebiliyorsan Sende Rakip Takım Taraftarını Sinir Et
    Tutan Yok
    Hakaret Ve Küfür İşin İçinde Olmadığı Sürece Ufak Takılmaları Kaldırabilmek Lazım

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Ben dürüst olmakta fayda görüyorum. Bu adam sarı kırmızı yapmış kararlarında adil olamaz diye maskeler takmak yerine benim bu adamla şahsi problemlerim var farklı işler yapmasına sinir oluyorum dersin dürüstlüğünden dolayı takdir ederim, kaldırırım.

Çünkü ben oraya bu renkleri vermesemde Galatasaray'lıyım. Profilimde yazar, userbar'da yazar. Ben o renkleri kaldırdığımda Galatasaray'lılığımdan birşey kaybetmeyeceğim. Diyelim ki hiç adil davranmıyorum. O renkler kaldırıldığında gökten bir anda bana adillik inmeyecektir.

Yine durumun farklılığı şuyu buyu diye ayırmamak lazım. İşte bunları bile kaldıramayacak durumdayken bu tarz konular için çözümler üretmeye çalışmak bana anlamsız geliyor. Bir düşünsene Tesadüfün Böylesi 5-1'li bir avatar kullandığımı. Fenerli ne kadar kişi varsa kaçacak yer arasın.
    Last edited by DisCo : 30.Mart.2010 at 10:01

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Ben dürüst olmakta fayda görüyorum. Bu adam sarı kırmızı yapmış kararlarında adil olamaz diye maskeler takmak yerine benim bu adamla şahsi problemlerim var farklı işler yapmasına sinir oluyorum dersin dürüstlüğünden dolayı takdir ederim, kaldırırım.

Çünkü ben oraya bu renkleri vermesemde Galatasaray'lıyım. Profilimde yazar, userbar'da yazar. Ben o renkleri kaldırdığımda Galatasaray'lılığımdan birşey kaybetmeyeceğim. Diyelim ki hiç adil davranmıyorum. O renkler kaldırıldığında gökten bir anda bana adillik inmeyecektir.

Yine durumun farklılığı şuyu buyu diye ayırmamak lazım. İşte bunları bile kaldıramayacak durumdayken bu tarz konular için çözümler üretmeye çalışmak bana anlamsız geliyor. Bir düşünsene Tesadüfün Böylesi 5-1'li bir avatar kullandığımı. Fenerli ne kadar kişi varsa kaçacak yer arasın.
    Yazının Bir Kısmını Alıp Kişiselleştirmek Kolay Olan...
    Ancak Yazılanı Anlamaya Gayret Etmek Zor Olan...
    Siz Galatasaray'lılığınızdan Birşey Kaybedeceksiniz Demiyorum,Avatarınızda Falan Olmasıda Birşey Yapar Demiyorum...
    İsmi Fenerbahce Olan Yönetici Var Birşey Oluyor Mu?
    Veya Galatasaraylı,Beşiktaş'lı Yöneticiler Var Birşey Oluyor Mu?
    Neden Sadece Siz?
    Bunu Düşündünüz Mü?
    Ben Bu Sorunun Cevabını Veriyorum Ancak Siz Anlamamakta Direniyorsunuz...
    Maskeler Takmaktan Falan Bahsetmişsiniz Ancak Maske Takan Sizsiniz...
    Benim Sizinle Bir Problemim Yok,ÜstYönetici Yazınızın Nasıl Yazdığıylada Yok,Mesajlarımı Dikkatli Okusanız Bunu Anlayabilirdiniz...
    Ben Sadece Size Oluşan Tepkilerin Sebebini Yazıyorum Ancak Siz Olayı Kişiselleştirmek İçin Bir Çaba Sarf Ediyorsunuz...
    Ayrıca 5-1 Avatarı Koysam Neler Olur Diyorsunuz,Ben Size Söyleyeyim Başka Bir Yönetici 6-0 Avatar'ı Koyarsa Ve Bir Başka Yöneticide Şu Son Derbideki Volkan'ın Kurtarışını Koyarsa Bir Sorun Olmaz...
    Ancak Siz Tek Başınıza Bir Avatar Koyar Ve Herkesten Farklıyım Ben Havası Yaratırsanız O Sorun Olur İşte
    Yani İğneyi Kendinize,Çuvaldızı Başkalarına Batırın Bir Önce Ve Oturup Öz Eleştiri Yapın...
    İnsanları Suçlamak Kolay,Aha İşte Sarı Kırmızı Yazmasını Bile Kaldıramıyorlar O Zaman Yasak Olmalı Demek Kolay...
    Bu Arada Önceki Mesajlarımdan Fark Etmediyseniz Tekrar Edeyim;
    Rütbenizin Sarı Kırmızı Yazmasıyla Bir Problemim YOK!
    Ancak Rütbesi Sarı Kırmızı Olan Birisinin Sarı Kırmızılı Bir Olayda Takımını Veya Renkdaşını Kayırdığını Veya Rakip Takım Taraftarlarını Ezdiğini Görürsem Problemim Olur Diyorum
    Böyle Böyle Yapıyor Demiyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Amma uzadı konu. 2-3 yıl önce erdemzorer diye üye vardı ''zıpla zıpla zıplamayan fenerli'' yazıyodu avatarında. Şimdi geldiğimiz noktaya bak. Derbi maçlarının sonrasında herkesin tabiki eğlenmeye hakkı var. Portakal kabuğu koydular Beşiktaş maçından sonra orda alındım biraz ama birşey demedim. Sonuçta 20 derbi olmuş 14 kere aynı şeyi biz yaptık. Herkesin eğlenmeye, karşı tarafı alaya alma hakkı var. Tabi terbiye sınırları içerisinde.

Üstteki mesajı yazan üyenin avatarı Volkan'ın sus işareti. Bundan alınan yokta afedersiniz oturgacıyla kontrol ettiği topamı alınan var. Veya hafta içi Nonda'nın 2 yıl önce attığı golu koydu kaç tane üye. Onlara birşey dendimi yok. Avatar serbestliği olmalı tabikide. İsteyen istediğini koysun. Ama diyorum '' TERBİYE '' sınırları içerisinde. Geçenlerde ben Latince avatar koydum oda kaldırıldı mesela. Ama o avatarda Veritas = Doğruluk, Aequitas = Adalet yazıyodu.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Dün Aygün söyledikten sonra kontrol edeyim dedim gözüme çarpan avatarlar.

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Ecnebice avatar, imza, vesaireler külliyen yasak; o ayrı bir mesele.

Volkan'ın şu hareketini terbiyesizlik boyutunda değerlendirmiyorsunuz ya, ona şaşıyorum ben hala. "Popo" diyorsunuz, "oturgaç" diyorsunuz; sokakta kullandığınız adını yazamıyorsunuz daha.. Ama terbiyesiz mi, yok canım, inceden tahrik, belki...
    Gluteus Maximus diyelim, hem entelektüel olsun, forumun seviyesi yükselir.
    "Beşerin taptığı bir kendisinin heykelidir"

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Belki yanlış biliyorum. Ancak insanlar hangi konu üzerinden konuşuyorsa yazılanlar ona hitabendir. Sen başka insanların fikirleri üzerine yorum yapıyorsun. Benimde cevaplarım sana değil bu fikirleri düşünenleredir. Bu cevapları seninle paylaşarak veriyor olmam senide içine katıyorum anlamını taşımaz.

Bir insan gerçeği saklayıp farklı yollardan birşeyler istiyorsa, şikayet ediyorsa dürüst davranmıyor demektir. 2+2=4

Aydın'ı kıskandım ve böyle birşey yapmak istedim. Canımda sıkılıyordu o ara. Yöneticilerin imza karakteri daha uzundur, kullanıcı resimleri daha büyüktür, kullanıcı başlıklarını değiştirme hakları vardır. Bende bu haklarımdan birini kullandım. Diğer yöneticiler bunu kullanmıyorsa ve DisCo için

Herkesten Farklıyım Ben
    havası yaratıyor anlamını o arkadaşlarımız çıkarıyorsa bu benim ayıbım değildir. Gerçi dediğim gibi kullanan arkadaşlarımız var.

Lministrator
    Bir paket sigara almaya çıkıp ortadan kaybolan yönetici

Acaba bunlar içinde herkesten farklılar diye o arkadaşlarımız bir kere düşündüler mi?

Ben niye bunu bu kadar uzatıyorum. Kişisel problemi olanlar gelsin çözelim. Çok şeker adamımdır.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Koyma şunları canım abisi ya,feci tahrik oldum tutmayın beni camdan atlayacağım

Bir topluluğun tartıştığı konuya bak.Bırakın onu bile tartışmayı beceremiyoruz.Konu neydi ne olmuş. Son yazılara baktım bir İsmail konuyla alakalı bir şeyler söylemiş bir de Aygün.

Bu konu Disco niye sarı kırmızı yazmış konusu değil.Bundan da tahrik oluyorsanız yani bilemiyorum. Yazar istediğini yazar,isterse dünyanın hakimi benim yazar. Kararlarını eleştirecekseniz eleştirin ama kararlarında eleştirecek bir şey bulamıyorsanız gidip de detaylara takmayın ve de bunu bu konunun içinde yapmayın.

Ne ota suya tahrik olan ülkeyiz yahu,her şey tahrik unsuru.

Başta düşünüyordum ve öyle oy verdim avatar konulsun kısıtlanmasın diye ama İsocum bunların tahrik potansiyeli çok fazla canım abisi, biz birbirimize takılır güleriz ama mazallah gider linç ederler bir avatar koyduk mu, tahrik olunan kişi olmak iyi bir şey mi acaba? Görende Megan Fox falan forumdan geçti sanacak

Başta oyumu kullanmıştım avatarlar istenildiği gibi konulsun yönünde ama bu kadar alakasız mesajı görünce oyumu diğer tarafa alıyorum.

Bu arada Avatar filmi sanıp konuya giren çok oldu herhalde,Disco avatar filminde oynamadı malesef ,burda tartışılan konu avatarlar

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Ben ofistede yazmıştım.

Kullanıcı resimlerinde özgürlük getirilsin. Terbiye sınırlarını aşanlar içinde gereken yapılır. Normal şeyler bırakanları engellemek yerine abartanları engelleriz.

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Şu sarı-kırmızı Kullanıcı Başlığı meselesini de bırakalım artık.
    DisCo'nun yönetici eylemleri ile ilgili bir şikayeti olan, kural gereği bir üst merciiye, yani adminlere durumu bildirir, gereken neyse yapılır. Bu çok zor bir şey değil.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Bu konu tamamen avatarın kullanıldığı zamanla ilgili... Sen 6-0'lık avatarı maçın gecesi koyarsan GS'liler kızar. Ya da biz kupadaki 5-1'lik skordan sonra avatar koysak Fenerliler kızar. İnsanların hassas olduğu bir günde sen sevincini yaşamak varken karşıdaki insanı sinir edecek bir resim koyup bununla sevinmeye çalışıyorsan avatarın kaldırılması % 100 haklıdır. Burası Ultraslan forumu da değil, Çarşı forumu da değil, antu hiç değil! Eğer fanatizmle yaklaşarak karşındakini düşünmeden yazacaksan, avatar koyacaksan taraftar forumuna gideceksin. Kupada Feneri 5-1 yendiğimiz maçtan sonra "kupayı en son gören fenerliler" resmi var ,herkes bilir o resmi... Yontma taş devri insanlarının olduğu malum resim. O resmi bizler avatara koysak Fenerbahçe'li akadaşların hoşuna gidermiydi? Adam afedersiniz bilmem neresiyle top durdurmaya çalışarak zaten stadda yer alan binlerce insanı tahrik eden provakatör bir davranış sergiliyor! Zaten fanbatizmden uzak baktığınızda yanlış olduğunu düşündüğünüz bu harekerin resmini siz avatar olarak kullanmaya çalışıyorsunuz. Soyulan portakal avatarı da yanlış! Burası taraftar forumu değil, burası FM forumu.Yöneticiler istese 2Türkiye'den futbol2 bölümü de açmayabilirlerdi. Sizlerin her türlü etkinliği bulabilecekleri zengin bir platform olsun diye her türlü konu ve bölüm düşünülmüş fakat bazı akadaşlar maalesef bu hassasiyetin karşılığını düşüncesizlikle veriyorlar.O avatarları koymasanız sizden çok şey gitmez ama koyduğunuzda rahatsız olanlar çıkıyor işte! bunun üzerinde ısrar etmenin anlamı nedir? "Ben rahatsız olmazdım kardeşim" diyerek çıkıp kendinizi savunacağınıza evde PC'de paint açıp o resmi kocaman açıp, bakıp bakıp gülün...Ne diye maç gecesi insanların sinirlerini daha da germeye çalışıyorsunuz ? Maç sevinci düşüncesiz ve provakasyon kokan bir hareketin resmiyle mi kutlanır?
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by meddah View Post
    Ecnebice avatar, imza, vesaireler külliyen yasak; o ayrı bir mesele.

Volkan'ın şu hareketini terbiyesizlik boyutunda değerlendirmiyorsunuz ya, ona şaşıyorum ben hala. "Popo" diyorsunuz, "oturgaç" diyorsunuz; sokakta kullandığınız adını yazamıyorsunuz daha.. Ama terbiyesiz mi, yok canım, inceden tahrik, belki...
    Gluteus Maximus diyelim, hem entelektüel olsun, forumun seviyesi yükselir.
    İşte olayın aslı burda yatıyor. Tahrik filan demeyin buna, bu tahrik değil terbiyesizliktir.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Bence her türlü avatar , küfür olmadığı sürece serbest olmalı.

Bir gün ben seni tahrik ediyorsam eğer diğer gün de sen beni edebilirsin. Böylece o avatara izin verildi buna verilmedi davası da kalkmış olur ortadan.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by crespo009 View Post
    Dün Aygün söyledikten sonra kontrol edeyim dedim gözüme çarpan avatarlar.

Bir süre öncesine kadar, üyeler forum datasına avatar yükleyebiliyorlardı. Oradan kalma olsa gerek bunlar. Düzeltiriz, haber verdiğiniz için teşekkürler.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Bu konu haddinden fazla uzadı bence. Kişisel tartışmalarda girdi işin içine şu ana kadar 85 tane mesaj atılmış bunların en az 40-50 tanesi kişisel tartışmadan dolayı. Sabit birşey söylemiyo kimse DisCo'nun Üst Yönetici yazısının sarı - kırmızı olmasından tutunda birsürü şey. Gerek yok bunlara. Herkes takıyo birine o doğruda dese yanlış algılıyo.

Önceki mesajımı tekrar okudum az önce Volkan'ın hareketine sanki normal hareket demişim gibi algılanmış. Asla öyle birşey demek istemem maç anında güzel gözüküyodu o heyecanla, ama maçın heyecanı geçtikçe itici gelmeye başlıyo zaten.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Hay patron gibi ekleyeceğimi ekleyemedim : ) Üstteki mesajın devamı.

Yani alınmak istedikten sonra herşeyden alınır insan bunu anlatmak istiyorum ben.

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Fazla abartılan bir konu bence. Biz İsmail ile mesela çok tartışıyoruz. Yeri geldiği zaman çok alevli tartışmalarda gerçekleşebiliyor. Ancak herhangi bir sorunumuz yok. En azından benim hiç bir sorunum yok İsmail ile. Herşeyi tadında bırakmak lazım. Ben Meşhur Liverpool - Beşiktaş maçından sonra İlhan abiden ceza almıştım. Maç sonunda İbrahim Üzülmez artık Üzülmüştür yazdığım için. Ama takılacak bir sorun değil ki. Yani hayatta var. Ben haklı bir uygulama dedim. Neden dedim? Çünkü şu an çok gergin bir ortam yok ama ileride çok gergin bir ortam olur ve herhangi bir sebepten dolayı aşırı reaksiyonlar gösterilmeye başlanır sonra bu konunun önüne geçilemez.

Saygılar..
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Mustafa tartışma her zaman olur. En basitinden dün ben Fenerbahçe - Galatasaray konusuna Alican'la ilgili birşey yazmıştım geldi bana msnden gider yaptı dalgaya aldım. Sonra başladık normal muhabbete. Aptalca bir maç için niye durduk yere birinin kalbini kırayımki. Bu seninlede böyle başkasıylada. Ahmet Göktaş mesela benle durmadan burda laf yarıştırıyodu. Adamla 10 dk konuştuk anlaştık şimdi hiç sorunumuz olmaz.

Abartmadıktan sonra istediğini koyabilmeli insanlar. Sonuçta burası bir forum, taraftar sitesi değil. Burasının herkese açık biryer olduğunu unutup taraftar forumu gibi davranıyosa o zaman gerekli işlem yapılır zaten. Burasını sadece eğlence amaçlı kullanıyo herkes. Kural kural diye sıkmaya ne gerek varki.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Arkadaşlar tabii ki tartışmalar olacak. Olacak ki sorunlar çözülsün.. Kişisel de olabilir genel de.
    Asıl kişi fikrini beyan etmekte çekinirse sorunlar o zaman başlar. Alttan oymaya çalışılır.. Bu yüzden karşılıklı hatalarımız var ise bunları birbirimize söylemeliyiz..

Şahsi fikrime gelince..

Avatar özgürlüğü getirilebilir tabii ki ancak bu konuda öylesine ince bir çizgi var ki, bunu kimse kolay kolay göremez. Bende göremeyebilirim, diğer yönetici arkadaşlarım da. Bu yüzden bir kişinin verdiği kararı onun takmıyla bağdaştırıp, fanatizmle / çifte standartla yargılamak olmaz..

Mahkemede hakim bir karar veriyor diyelim ancak karar temyizden dönüyor. Bu o hakimin kötü ya da yanlı bi hakim olduğunu mu gösterir. Hayır. Sadece Yorum farkıdır.. Ona göre değerlendirin lütfen..

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Anket sonuçlarını ve konuya yazılan mesajları da göz önünde bulundurarak aldığımız karar şu:

1. Rakip takımı veya taraftarları aşağılayıcı ve/veya hakaret, küfür vb. unsurlar barındıran avatarlar kullanmak yasaktır.

1.a Volkan'ın Galatasaray maçındaki hareketini gösteren avatarlar "rakip takımı veya taraftarını aşağılayıcı" nitelikte kabul edilecektir; yasaktır.
    1.b 6-0, 3-4, 5-1 gibi skorlarla ilgili avatarlar, birinci maddedeki hakaret ve aşağılama unsurunu barındırmadıkları sürece serbesttir.

2. Avatar, imza veya mesajlarda 6S, F5, 8JK türü ifadeler kullanmak, "rakip takımı veya taraftarları aşağılayıcı" kapsamında değerlendirilecektir; yasaktır.

3. Avatar, imza veya mesajlarda hakaret, küfür vb. biliyorsunuz, zaten yasaktır.

4. Şimdilik özetlenen bu maddelerin haricindeki tekil durumlar için ayrıca karar alınabilir/alınacaktır.

5. Uygulamaların sağlıklı ve objektif bir şekilde ilerleyebilmesi için lütfen yardım ve uyarılarınızı esirgemeyin; karşılaştığınız sorunları veya çifte standart olduğunu düşündüğünüz durumları Destek Merkezi veya Özel Mesaj yoluyla bizlere bildirin.

Yukarıda bir kısım avatar verilmişti örnek olarak. Onları baz alarak örnekleyelim:

Sakıncalı

Sakıncalı

Serbest

Serbest

Sakıncalı

Sakıncalı

Serbest

Serbest

Serbest

Serbest

Sakıncalı

Serbest

Serbest

Serbest

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bu avatar standartı bence kişiden kişiye değişir... Şahsen ben hiç bir rakip taraftarın avatarında çok çok takımıma aşağılayıcı yani küfür tarzında şeyler olmadıktan sonra, tahrik olacağımı düşünmüyorum... X arkadaş belki bu resimdende rahatsız olabilir. Ben çok doğru bulmuyorum ama saygı duyuyorum ve koymuyorum avatarı..

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri