Anket Sonuçlarını Görüntüle: Böyle Manidar Avatarların Kaldırılmasına Ne Diyorsunuz?

Voters
69. You may not vote on this poll
  • Haklı bir uygulama

38 55.07%
  • Haksız bir uygulama

31 44.93%
Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 91 sonuç

Konu: Kaldırılan Avatarlar

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Default Kaldırılan Avatarlar

Bu avatar silme konusu daha önce Beşiktaş - F.Bahçe maçından sonra benim başıma gelmişti ve bu konunun üzerine çok gitmiştim...

Çünkü daha önce ondan çok daha ağır ve "tahrik" edici avatarlar koyulup ses çıkartılmamıştı.Benim amacım standartın sağlanmasını belirtmekti.Başka bir zaman koyulan bir avatara ve ya imzaya ses çıkarmayıp aynı düzeyde başka bir avatarın silinmesi haksızlığın daniskasıdır.Ben haksızlığın olduğu heryerde benle alakası olsun olmasın,benim takımım olsun olmasın konuşmaya mecbur hissediyorum kendimi...

Şimdi Volkan'ın fotoğrafını tahrik edici olduğu için avatarlardan kaldırdınız.Aklıma ilk gelen "2 avans 3'te biter", "Kiralık katil Zapo" imzaları avatarları vardı.Peki bunlar tahrik edici değil mi?F.Bahçeli ve Beşiktaşlı arkadaşları kızdırmıyor muydu?Kimse yanlış anlamasın,bana göre müthiş yaratıcılık taşıyan şeyler bunlar.Silinmesi gerekirdi demiyorum zaten.Eğer Volkan'ın avatarı siliniyorsa bunlarda silinmeliydi diyorum.Bizim portakal avatarları silindiği için silinmeliydi diyorum.Yani adil olunması gerektiğini düşünüyorum.Bir bakıma böylesi bir siteye bu yanardönerliğide yakıştıramıyorum.

Soru: Ama olur mu canım; oyun kuralları içerisinde bir hareket. Hakem kart bile göstermedi, falan filan.
    Cevap: Kıstas bu değil. Milli bir maçta Emre'nin basın tribününe yaptığı harekete de kart gösterilmemişti.

Yukarıda yöneticimiz böyle bir örnek vermiş.Ee arkadaş bu hareketin avatarı zaten vardı.Ara arada koyuluyor zaten...

Buna bir an önce standart getirilmeli...

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Quote Originally Posted by anilton View Post
    Soru: Ama olur mu canım; oyun kuralları içerisinde bir hareket. Hakem kart bile göstermedi, falan filan.
    Cevap: Kıstas bu değil. Milli bir maçta Emre'nin basın tribününe yaptığı harekete de kart gösterilmemişti.

Yukarıda yöneticimiz böyle bir örnek vermiş.Ee arkadaş bu hareketin avatarı zaten vardı.Ara arada koyuluyor zaten...

Buna bir an önce standart getirilmeli...
    Konuluyorsa şikayet edin, anında kaldıralım.
    "Beşerin taptığı bir kendisinin heykelidir"

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by meddah View Post
    Konuluyorsa şikayet edin, anında kaldıralım.
    O sadece bir örnek...

Benim sorunum bu konunun geneli...

Ona cevabınızı bekliyorum...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Her şeyin bir standardı olmalı hayatta. Ama bu tarz şeylerin standardını oturtmak zordur. Bu tarz şeyler yorumlama ile sonucuna varılacak şeylerdir. Verilen karara itiraz ederseniz tartışır, tatlı dille çözüme bağlarız tabii ki. Öcü değiliz
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Konunun geneline dair ben de bir örnek vereyim; malumdur, forumda 6S, F5 gibi göndermeler kullanmak da, gerek avatarlar, gerekse mesajlar için halen yasak.
    Buradan da anlıyoruz ki tahrik edici ifade, ibare, resim türü şeyler yasak.

Bu "tahriğin standardı" meselesi biraz zor ama..
    İlhan da bir benzerini söylemiş gerçi; etiğin bir standardı yoktur, esnektir, sürekli zemin ve zamana göre değişir. Buna yapabileceğimiz çok fazla bir şey yok; olayın toplumsal yansımasını göz önüne alıp, eh anlayacağınızı umuyorum, bazen biraz dinamik kararlar vermek zorunda kalacağız.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Alınan kararlar yöneticilerin kararıdır. Bugün bu yönetimde farklı insanlar bulunuyor. Konu taraftarlıksa Galatasaray'lısıda var, Fenerbahçe'liside, Beşiktaş'lısıda ve diğer takımların taraftarı olan kişilerde yönetici oldu ve olacaktır.

Bir üyenin yazarlığının alınması gerekiyor...

Kara tahtaya konu açıldı. Konuyu açan kim DisCo...

DisCo Galatasaray'lı, ceza alan Fenerbahçe'li ee başka birşeyde beklenemezdi.
    Oysa cezayı veren konu açar gibi bir sistemimiz bulunmuyor. Ceza ortak karardır -ortak kararı verenler arasında Fener'lide vardır - sadece başlığı açan herhangi bir yöneticidir.

Bu nedenle kullanıcı resimleri konusunda bu iş kesinlikle Galatasaray'lı yöneticilerin başının altında çıktı demek yanlıştır.

Kararı yorumlamaya gelirsek;

kimi konularda standart rahatlıkla sağlanır. Ofsayt'ın yorumu yoktur. Sadece yanlış görebilirsiniz. Bizler içinde bazı konuların yorumu yoktur. Küfür eder. Yoruma gerek yoktur. Sadece gözden kaçırabiliriz.

kimi konularda ise standart yakalayamazsınız değişkenlik gösterir.

Bugün Graeme Sounnes'ın bayrak dikmesi ile ilgili kullanıcı resimlerinden kimse rahatsız olmaz. İmzasından yada userbar'ından kimse rahatsız olmaz.

Ancak bayrak dikme olayını dün akşam yaşandı varsayarsak bundan rahatsız olanlar çıkacaktır.

Yani kullanılan zaman önemlidir.

Yine bırakılan kullanıcı resimlerinin içerdiği manalarda önemlidir. Portakal resmini bugün koysam futbolla ne ilgisi var kimse rahatsız olmaz. Ancak küfürlü bir tezahüratın arkasından koyduğumda farklı anlamlar çıkar.

Yani verdiği mesajda önemlidir.

Aslında forumda bulunan herkeste bu ayrımın farkında ancak madem bir yönetim var neden muhalafet olmuyoruz yaklaşımı yüzünden itirazlar geliyor. Yanlışsam düzeltmenizi rica ediyorum.

Standart için avatarların kaldırılması gerekiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Alınan kararlar yöneticilerin kararıdır. Bugün bu yönetimde farklı insanlar bulunuyor. Konu taraftarlıksa Galatasaray'lısıda var, Fenerbahçe'liside, Beşiktaş'lısıda ve diğer takımların taraftarı olan kişilerde yönetici oldu ve olacaktır.

Bir üyenin yazarlığının alınması gerekiyor...

Kara tahtaya konu açıldı. Konuyu açan kim DisCo...

DisCo Galatasaray'lı, ceza alan Fenerbahçe'li ee başka birşeyde beklenemezdi.
    Oysa cezayı veren konu açar gibi bir sistemimiz bulunmuyor. Ceza ortak karardır -ortak kararı verenler arasında Fener'lide vardır - sadece başlığı açan herhangi bir yöneticidir.

Bu nedenle kullanıcı resimleri konusunda bu iş kesinlikle Galatasaray'lı yöneticilerin başının altında çıktı demek yanlıştır.

Kararı yorumlamaya gelirsek;

kimi konularda standart rahatlıkla sağlanır. Ofsayt'ın yorumu yoktur. Sadece yanlış görebilirsiniz. Bizler içinde bazı konuların yorumu yoktur. Küfür eder. Yoruma gerek yoktur. Sadece gözden kaçırabiliriz.

kimi konularda ise standart yakalayamazsınız değişkenlik gösterir.

Bugün Graeme Sounnes'ın bayrak dikmesi ile ilgili kullanıcı resimlerinden kimse rahatsız olmaz. İmzasından yada userbar'ından kimse rahatsız olmaz.

Ancak bayrak dikme olayını dün akşam yaşandı varsayarsak bundan rahatsız olanlar çıkacaktır.

Yani kullanılan zaman önemlidir.

Yine bırakılan kullanıcı resimlerinin içerdiği manalarda önemlidir. Portakal resmini bugün koysam futbolla ne ilgisi var kimse rahatsız olmaz. Ancak küfürlü bir tezahüratın arkasından koyduğumda farklı anlamlar çıkar.

Yani verdiği mesajda önemlidir.

Aslında forumda bulunan herkeste bu ayrımın farkında ancak madem bir yönetim var neden muhalafet olmuyoruz yaklaşımı yüzünden itirazlar geliyor. Yanlışsam düzeltmenizi rica ediyorum.

Standart için avatarların kaldırılması gerekiyor.
    Fenerli arkadaşlar için bu anketide açsak rahatsız olurlar mı diye .Yada Fenerli arkadaşlarda artık 6-0 avatarları kullanabilsin yahu vakit geçmiş daha dün olan şey değil ya =).
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Açılan anket hepsini kapsıyor zaten.

Manidar avartarların kaldırılmasından bahsediyoruz. İçine bugüne kadar olan herşey giriyor.

Herkes birşeylerin bilincinde olsaydı bu tarz konularada gerek kalmazdı. Taraftar forumu değiliz diyoruz. 6-0 avatarına izin veriyoruz. Bundan yüz bulup Galatasaray'dan bahsederken cincon, 6S diyor. F5, ezik diyor 8taş diyor.Birazda aynayı kendimize tutmakta fayda var.

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

6s ve cincon diyeni msnde gördüm,ancak forumda hiç görmedim.Valla aynayı kendime tuttumda antalyaspor'la ilgili bir şey dememişim,manisaspor ile ilgili bir şey dememişim.Aynayı nereye yönelteyim Bursalı arkadaşlara mı .Burak abi ricam etsem nickimi yeşil siyah yapar mısın .

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Böyle Manidar Avatarların
    Diyerek Zaten Çıkmasını İstediğiniz Sonucu Vurgulamış Olmuyormusunuz?
    Bence Anket Yapılacaksa Baskı Oluşturmayacak Şekilde Avatarların Kaldırılmasını Nasıl Buluyorsunuz Şeklinde Olmalı...

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Aynayı kendine tuttuğunda bir sorun bulunmadığından bahsediyorsun. Bu forum senin üzerine kurulu değil ki.. Notts County96 avatarlar nedeniyle sorun çıkarmıyor, hadi serbest olsun diyelim.

Sen küfür etmiyorsun eden var. Sen dalga geçersin geçmeyen var. Yani bu kararların alınmasında genele bakmak lazım. Tabi ben onları yazarken sen yapıyorsun diye suçlamadım sadece genel yaraları karşılık yazarak gündeme getiriyoruz.

Kullanıcı adınla ilgili uygulamada bana özel bir durumdur. Malesef kıskanmaya devam edeceksiniz. Ancak canım isterse yada yönetici arkadaşlarımdan rica gelirse kaldırırım. Belki üyelerden birisi uğraşmak yerine rica etse yine kalkar. Hayat

Quote Originally Posted by vuque View Post
    Böyle Manidar Avatarların
    Diyerek Zaten Çıkmasını İstediğiniz Sonucu Vurgulamış Olmuyormusunuz?
    Bence Anket Yapılacaksa Baskı Oluşturmayacak Şekilde Avatarların Kaldırılmasını Nasıl Buluyorsunuz Şeklinde Olmalı...
    Tartışılan konular manidar avatarlardır. Üyeler olarak bunlardan rahatsız olmuyoruz diyorsanız biz bu tarz sataşmalara forumda izin veririz. Neticede anketten çıkacak sonuç önemlidir.

Volkan'ın popo olayından rahatsız olmam aynısını Kadıköy'de Leo yapsa yine olmam diyorsan haksızı işaretlersin.

Golden sonraki bir sevincin avatarı tabi ki bırakılabilir ancak gol sevincinde bir el hareketi varsa bu bırakılmasın diyorsan haklıyı işaretlersin.

Biz normal avatarları kaldırmıyoruz. Aradaki fark budur.
    Last edited by DisCo : 29.Mart.2010 at 14:54

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Aynayı kendine tuttuğunda bir sorun bulunmadığından bahsediyorsun. Bu forum senin üzerine kurulu değil ki.. Notts County96 avatarlar nedeniyle sorun çıkarmıyor, hadi serbest olsun diyelim.

Sen küfür etmiyorsun eden var. Sen dalga geçersin geçmeyen var. Yani bu kararların alınmasında genele bakmak lazım. Tabi ben onları yazarken sen yapıyorsun diye suçlamadım sadece genel yaraları karşılık yazarak gündeme getiriyoruz.

Kullanıcı adınla ilgili uygulamada bana özel bir durumdur. Malesef kıskanmaya devam edeceksiniz. Ancak canım isterse yada yönetici arkadaşlarımdan rica gelirse kaldırırım. Belki üyelerden birisi uğraşmak yerine rica etse yine kalkar. Hayat

Tartışılan konular manidar avatarlardır. Üyeler olarak bunlardan rahatsız olmuyoruz diyorsanız biz bu tarz sataşmalara forumda izin veririz. Neticede anketten çıkacak sonuç önemlidir.

Volkan'ın popo olayından rahatsız olmam aynısı Leo yapsa yine olmam diyorsan haksızı işaretlersin.

Golden sonraki bir sevincin avatarı tabi ki bırakılabilir ancak gol sevincinde bir el hareketi varsa bu bırakılmasın diyorsan haklıyı işaretlersin. Aradaki fark budur.
    Genel olarak söyledik ben forumda ne gs ne fb hakkında 6s veya f7 diye bir kullanım görmediğimi belirttim.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Kullanılıyor ben denk geliyorum ondan yazdım.

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Volkan'ın popo olayından rahatsız olmam aynısını Kadıköy'de Leo yapsa yine olmam diyorsan haksızı işaretlersin.

Golden sonraki bir sevincin avatarı tabi ki bırakılabilir ancak gol sevincinde bir el hareketi varsa bu bırakılmasın diyorsan haklıyı işaretlersin. Aradaki fark budur.
    Ben Rahatsız Olmadım Bugüne Kadar,Bundan Sonrada Olmam...
    O Sebeple Haksız'ı İşaretledim...
    Eğer Her Takım'a Eşit Derecede Uygulanacağına İnansaydım Ben Rahatsız Olmadığım Halde Haklıyı İşaretlerdim Çünkü Ben Rahatsız Olmuyorum Diye Başkasıda Rahatsız Olmayacak Değil...
    Ancak Burada Objektiflik Sağlanamayacağını Düşündüğüm İçin Herkes'e Serbest Bırakılmalı Diyorum...
    Derbilerin Tadı Tuzu Bu,Yenen Taraf Gırgır Şamata Yapacak.Yenilen Tarafta Birazcık Sinirlenecek...
    Gerçek Hayatta Arkadaşlarımıza Takılmıyormuyuz?
    Onları Kızdırmıyormuyuz?
    Mesela Kadıköy'deki Maç İçin Mor Menekşe Olayı Bence Çok Güzel Bir Olaydı(Mor Forma İle Gitme Kararı Alıp Sonra Vazgeçen Galatasaray Olduğu İçin,Galibiyetten Sonra Bu Tür Takılmalar Normaldir Bence),
    Aynı Şekilde Galatasaray'lı Arkadaşların Türkiye Kupası Tartışmalarında Fenerbahçe'nin Yıllardır Türkiye Kupasını Alamamasıyla İlgili Sataşmalarıda Güzeldir.(Dikkat Ediniz Sataşma Diyorum.Yani Masum Olacak Şekilde.Hakaret Falan Değil.)
    Bunlar Bu Rekabetlerin Tuzu Biberidir...
    Takımım Kazandığında Birazcık Gırgır Yapamayacaksam Ne Anlamı Kalır Bu Galibiyet'in?
    Aynı Şekilde Yenildiğinde Üzülmeyeceksem...
    Tabii ki Bunlar Benim Düşüncelerim...

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Quote Originally Posted by Notts County96 View Post
    Genel olarak söyledik ben forumda ne gs ne fb hakkında 6s veya f7 diye bir kullanım görmediğimi belirttim.
    Görmedin, çünkü yasak.
    Nice canlar yandı o uğurlarda..

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Açıkçası bende böyle düşünüyorum. Ancak dediğim gibi bu forumda sadece ben sen bulunmuyoruz. Ben maçta yapılan bir koreografiyi maç konusuna koydum diye özelden küfürlü mesaj geldi. Atabilirdim haklı olarak ama bu tarz konularda o kadar rahatım ki umrumda değil.

Kimisinin umrunda oluyor.

Belkide Özel Derbi Bölümü açarız. Kaldırabileceklere o bölümde yazarlık veririz. Abartmadan zekice dalgalarını geçebilirler. Rahatsız olan o konuya bakmaz yazarlığı olanda karşılıklı gıcık eder birbirini. Buda bir fikir.

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

kesinlikle forumun düzeyi adına Haklı bir uygulama

Nesil
    2008
    Yer
    SİVAS

Bence Haksız Bir Uygulama 6-0 5-1 Olsa Avatarda Yada Ne Bileyim Buna Benzer Şeyler Nolacakki Tahrik Diyorsunuzda Ya Olmuş Bitmiş Birşey Sonuçta Dünki Maç Bile Oldu Bitti İsteyen İstediği Avatarı Koysun O Yüzden Avatar Kaldırmayı Yanlış Buluyorum Haksız Bir Uygulama Bence
    Yada En İyisi Eskisi Gibi Avatarları Kaldırın Bu Sorun Kökten Çözülsün

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Kullanılıyor ben denk geliyorum ondan yazdım.
    Quote Originally Posted by meddah View Post
    Görmedin, çünkü yasak.
    Nice canlar yandı o uğurlarda..
    2 üst yöneticiden alıntı yapıyorum .

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Madem burası bir futbol platformu şöyle bir mesaj yazınca uyarı alıyoruz ;

http://forum.turksportal.net/vb/show...ostcount=45852

Avatar kullanıldığında süresi banlanılır sanırım.Onun için kaldırılması lazım yani sonuçta tahrik falan diyorlar kaldırılsın.

Nesil
    2006

Yıllar önce, kalede Pancu var iken Beşiktaş bizi 4-3 yenmişti. O maçtan sonra çeşit çeşit avatarlar görmüştük, bazıları skor tabelasını koymuş, bazıları Kadıköy Hatırası yazıyor veya Pancu'nun resimleri vardı. Tahrik olmadım.

Galatasaray'ı 6-0 yenmiştik. Belki şuan modası geçti ama; ben siteye ilk üye olduğumda hep bu maça ait avatarlar vardı. Kimsenin tahrik olduğunu görmedim.

İki yıl önce sitede bir grup Galatasaray'lı arkadaş, sabırsızlanma, geliyoruz pankartı koymuşlardı derbi öncesi bu avatarlar kaldırılmamıştı.

Benim düşüncem şu, futbolun bu tarz durumları o sporu renklendirir. Ama kullanılan avatar küfür içeriyorsa veya ağır hakaret var ise yasaklanabilinir(japonya bayrağı, direkt bayanlarımızın üstünden yapılan bir hakarettir) bunlar yasaklanabilinir.

Volkan'ın resim konusuna gelirsek, ben doğal olarak tahrik olmam. Ama Volkan böyle davranışları seviyor, yaptığı sportmence değil ama; biz taraftlar sportmen olmak zorunda değiliz. Sonuçta bu yaptığı hareketin, hernagibi bir küfür içeren veya ağır hakaret dolu bir anlamı yok. O sebepten izin verilmeli diyorum.

Sonuçta üç yıl önce bu forumda her türlü avatar koyup, bir kişi rahatsız olmazdı. Şimdi neden bu hale geldik merak ediyorum.

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Quote Originally Posted by Notts County96 View Post

2 üst yöneticiden alıntı yapıyorum .

Mesajı yazdıktan sonra düzenle tuşuna bastım, tam yazıyordum, sonra durdum; "Notts County96 gelip sorsun, ona cevap olarak yazarım" dedim.

Sen görmedin, çünkü yakalanınca editlendiler. Yönetici gördü çünkü editleyen kendisi. Bir yöneticinin bu tür mesajlara rastlama olasılığı senden fazla, çünkü bunları editlemekle mükellef.

Ben şahsen sürüyle bu tür mesaja denk geldim.

Artı, ne zamandan bahsediyoruz? Liverpool - Beşiktaş maçını geçiyorum, diğer yakıştırmalara konu olan maçları hatırlamayan üyeler vardır bugün aramızda.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Togiii senin konunda ayrı bir konu... İstersen destek merkezinde konuşabiliriz.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Japonya bayrağı haricinde katılıyorum Photograph'a . Japonya bayrağı bir ülkenin resmi bayrağı olduğu için yasaklanamaz bence. Yasaklanırsa Türkiye hariç tüm Brezilya,Arjantin vs bayraklar yasaklanmalı.

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Bu arada, üç ayrı başlıktan konuyu takip ediyorum, sürekli gözden kaçırılan bir şey var:

Volkan'ın topu kontrol ettiği organını, yumuşatmadan, evirip-çevirmeden halk arasındaki söylenişiyle yazabiliyor musunuz buraya? Önce bunu bir düşünün, ondan sonra yorum yapın derim ben.

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Togiii senin konunda ayrı bir konu... İstersen destek merkezinde konuşabiliriz.
    Yok ben sadece örnek verdim.Konu açmaya gerek yok da aynı şey gibi sonuçta her kesimden taraftar var burda.İllaki birisi çıkar bi resimden tahrik oldum der.Yani kaldırılması en iyi çözüm.Ama bende orda argo bir kelime veya küfür yazmadım.Neyse bana göre kaldırılması iyi olur.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Olur arada öyle. Biz de birbirimizin kankası değiliz. Beraber yaşamıyoruz ki beraber internete girelim. Birimizin rastladığına diğerimiz rastlamayabilir. O yüzden yadırgamayalım böyle durumda. Arkadaşlar buradaki yöneticiler de sizden insanlar. Eskiden biz de üyeydik. Sadece üyelerin birbirleri ile doğru ve uyumlu iletişimi için uğraşan insanlar topluluğudur yöneticiler.

Eğer bir kural, bir yaptırım veya uygulama dikkatinizi çeker ve yanlış bulursanız, belirtin tabii ki. Forum sizlerin en iyi şekilde kullanımına göre düzenlenir.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlarımıza bir maç sonucuna göre takılmıyormuyuz? Elbette takılıyoruz, ama ne yapıyoruz bir masum mor menekşe diyoruz, eski skorlarda atıflarda bulunuyoruz. Argo'da kullanıyoruz fakat bu forumdaki seviyeyi düşüreceği için bununla karıştırmayalım.

Ulusal gazeteler böyle maçlar sonrasında derbi geyikleri diye bir bölüm bile ayırıyor. Sinirlenip gazeteyi mi yırtıyorsunuz. Bazı şeyleri aşmamız gerek, böyle ufak takılmalara bence izin vermeliyiz, onun dışında hakaret ve küfüre varan anlamda olan şeyler varsa ona yasak koymalıyız.

Şahsen ne Souness'in diktiği bayrağa sinirlenirim, ne 5-1'e nede Fink'in gol sevincine. Ama gidip Ernst'in Selçuk'un üstüne düştüğü resmi koyulursada bu ceza gerektirecek bir davranış olacaktır.

İzin verildikten sonra avatar ve imzalarda bu konuda aşırıya kaçılırsa, olay hakaret ve küfüre varılırsada bunun yaptırımı daha kesin ve katı olmalıdır diye de düşünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Cezalar silinmeden önce benimde bu konuyla ilgili bir cezam vardı . Avatarların tahrik edici yönü var bu konuda kaldırılmaları doğru olabilir ama standart getirilmesi lazım . Neye göre verilecek bu cezalar yazılı belirlenmesi lazım. yoksa tahrik edici kavramının ucu çok açık . kişisel boyutları çok fazla

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri