1 ile 10 arası toplam 10 sonuç

Konu: FM'yi LAN üzerinden oynamak

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Default FM'yi LAN üzerinden oynamak

Herkese Merhaba;

Fm'yi LAN üzerinden oynayabiliyormuyuz.Yoksa illa ki internet üzerinden mi oynamamız gerekiyor.Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum...Saygılar...

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Lan üzerindeki bir bilgisayarda oyun kurulduğunda, diğer bilgisayar bunu network'e girdiği zaman görebilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Oynarsın oynarsın. Sitede Xxvolkan09xX var o geliyo yanıma yaz aylarında Türkiye'ye geldiğinde biz bol bol yapıyoruz : ) Ama ağı çok kişi kullanıyosa aynı anda kasma yapar.

Oyunu kurun bir PCde. Ama run as server seçili olsun. Diğer PC Network girdiği zaman görebilir oyunu.

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

çok saolun bilgilendirme için. peki 2 laptop arasında ağ kurarak oynasam bu değişmez değimi aynı şekilde oynayabilirim sanırım

Hamachi ile oynamanın amacı zaten budur. Bilgisayarları aynı ağdaymış gibi göstermek. Sonuç tabii ki oynanabilir.

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by Matteo Ferrari View Post
    Hamachi ile oynamanın amacı zaten budur. Bilgisayarları aynı ağdaymış gibi göstermek. Sonuç tabii ki oynanabilir.
    Hamachi sadece net üzerinden değil mi? Ben Ağ üzerinden oynamak istiyorum internet üzerinden değil.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Hamachi net üzerinden oynamayı sağlıyor elbette ama onun mantığı oyuncuları sanki aynı lan'daymış gibi göstermek.

Bilgisayarlar aynı modeme bağlıysa hamachiye gerek yok. Ben şu an oynuyorum. Sadece modemin ev ağına bağlı olmanız yeterli wireless veya kabloyla bağlanmış farketmez ayrıca. Bilgisayarları da birbirine bağlamana gerek yok. Evdeki internet modemin yeterli

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by bugra68 View Post
    Bilgisayarlar aynı modeme bağlıysa hamachiye gerek yok. Ben şu an oynuyorum. Sadece modemin ev ağına bağlı olmanız yeterli wireless veya kabloyla bağlanmış farketmez ayrıca. Bilgisayarları da birbirine bağlamana gerek yok. Evdeki internet modemin yeterli
    iyide benim için önemli olan da zaten internet üzerinden değil normal ağ üzerinden oynamak.2 kişi işyerinde laptoplar ile kendi aramızda ağ kablosu çekerek oynamayı planlıyoruz amaç o.yoksa internetimiz olsa zaten bu kadar üzerine düşmezdim

Quote Originally Posted by La BruJiTa View Post
    iyide benim için önemli olan da zaten internet üzerinden değil normal ağ üzerinden oynamak.2 kişi işyerinde laptoplar ile kendi aramızda ağ kablosu çekerek oynamayı planlıyoruz amaç o.yoksa internetimiz olsa zaten bu kadar üzerine düşmezdim
    Öyle de oynayabilirsin. Cross kablo lazım bunun için. Ama biraz uğraştırabilir. Yeni bir workgroup oluşturup IP'leri otomatik değil manuel girmen lazım.

Mesaj Yetkileri