1 ile 21 arası toplam 21 sonuç

Konu: Saçma Transferler

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Default Saçma Transferler

Türkiye liglerinde birçok kişininde gözüne çarpmıştır ki çok saçma transfer politikaları uyguluyor takımlar örneğin; Fenerbahçe, 37 yaşında, cv açısından pek iyi olmayan bir oyuncuyu alabiliyor. Ya da Galatasaray, Brezilya liginden 17 yaşında pek fazla Pa olmayan oyuncu alabiliyor ben bunları gerçekte pek görmüyorum ve bence oyunun gerçekciliğinide etkiliyor.

Aynı şekilde Anadolu takımlarıda saçma transferlerle klüplerine zarar verebiliyor.

Tabi sorucaksın, "Türkiye liginin gerçekteki transfer politikası zaten çok saçma değil mi ?" diye ama bunun nedeni kariyeri iyi olmasına rağmen kendini gösteremeyen oyuncular, kariyersiz ve hiç bir işe yaramayan oyuncular değil.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by aniltorres9 View Post
    Türkiye liglerinde birçok kişininde gözüne çarpmıştır ki çok saçma transfer politikaları uyguluyor takımlar örneğin; Fenerbahçe, 37 yaşında, cv açısından pek iyi olmayan bir oyuncuyu alabiliyor. Ya da Galatasaray, Brezilya liginden 17 yaşında pek fazla Pa olmayan oyuncu alabiliyor ben bunları gerçekte pek görmüyorum ve bence oyunun gerçekciliğinide etkiliyor.

Aynı şekilde Anadolu takımlarıda saçma transferlerle klüplerine zarar verebiliyor.

Tabi sorucaksın, "Türkiye liginin gerçekteki transfer politikası zaten çok saçma değil mi ?" diye ama bunun nedeni kariyeri iyi olmasına rağmen kendini gösteremeyen oyuncular, kariyersiz ve hiç bir işe yaramayan oyuncular değil.
    Bu konuda FM 2011 icin biraz degisiklik olmasini ben de istiyorum. Sadece gelen oyuncular degil, giden oyuncular icin de ayni sey gecerli.

Alinan oyuncularin garipligi disinda, oyun yabanci kisitlamasi nedeniyle Turk oyuncularin ne kadar degerli oldugunun farkinda degil. Bunun da duzeltilmesi gerekli.

Her Türkiye ligi kariyerimde banko alınan oyunculardan sadece 2'si:

Nesu
    Zanev

Genelde Mehmet Eren Boyraz ve Aydın Toscalı BJK'ye gidiyor.

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Fener ilk sezon küme düşmemeye oynuyor iyi ihtimal orta sıralar saçma saçma transferler yapıyorlar. Gitmiş 31 yaşındaki Robert Flores'i alıyor. Zaten ligin en kötü yabancı transferi seçilmişti o da ayrı. Sadece böylede sınırlı değilki ne siz sorun ne ben söyüyeyim.

2-3 tane orta avrupa oyuncusu kiralayıp kadro numarası bile vermiyor gs fb ve bjk.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bende sadece bir sefer Galatasaray düzgün transferler yapmıştı. 2. sezon Mahir Sağlık, Esteban Granero ve Gabriel Milito'yu getirmişlerdi ama onun dışında düzgün transfer yapıldığını hatırlamıyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Benim de hemen hemen her oyunumda GS Vaart'ı kiralıyor.. Diyeceksinizki bunun neresi kötü , hiçbir sakatlığı vesairesi olmadığı halde oynatmıyorlar =/

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

bende ilk sezonlar kötüydü ama regenler çıkmaya başlayınca gs bjk fb acayip transferler yapıp avrupaya yıldız satıyorlardı.Gençleri yetiştirip ama ilk sene nedense bir kiralama hevesi var

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Quote Originally Posted by anil luque View Post
    Benim de hemen hemen her oyunumda GS Vaart'ı kiralıyor.. Diyeceksinizki bunun neresi kötü , hiçbir sakatlığı vesairesi olmadığı halde oynatmıyorlar =/
    Evet ya bende de hiç boş geçmiyorlar. İkinci gün Galatasaray'da Vaart.

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Valla ilk sezondan sonra bunlara pek rastlamıyorum git gide düzeliyor oyun sezon geçtikçe 4. sezondayım çok önemli oyuncular var 4 büyüklerdede anadoludada işte yeterli oyuncular var ama FM 09'da çok manyak adamlar alınıyordu saçma transfer falan yoktu hiç..Ayrıca M.Eren Boyraz hep FB'ye gidiyor Suarez direk Chelsea sanki Chelsea'ye transfer oldu gerçekte..

bende fener 2. sezonda david villa yı almıştı.Ekrana baka kalmıştım

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Litmanen futbolu bırakmanın eşiğinde bi bakıyorum Fenerbahçe alıyor.

M.Eren Boyraz direk Fenerbahçede.
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Binbir uğraş ile 6.5MN€'ya sattığım Uğur Boral'ı ben ayrıldıktan 1 gün sonra 6MN€'ya geri transfer etti Fenerbahçe (= Sattığım takımda sadece yarım sezon oynadı.

Nesil
    2006
    Yer
    kediye kafa attığım yerde

şimdi bana şöyle bir şey geldi pek katılırmısınız bilmem

takımın başındaki hoclar lig kurallarını bilmiyor

yada fm gerekli özeni ligimize göstermiyor

bakıyorum adamlar almışlar 11 yabancı 4 ü dışarda satamıyorda

kiraladığı adamı oynatıyor

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Leo Franco'yu kulüplere önerin ilk sezon Real Madrid ya da Barcelona'ya kiralanıyor 2. sezon önerdiğinizde de yine bu iki kulüpten birine bonservisiyle gidiyor
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by aniltorres9 View Post

gerçekte de saçma transferler yok mu oyun gerçeğe o kadar bağlı kalıyor ki oyunda da gerçekte de saçma transferler yapılıyor
    remzi bende 18 adam aldım bu arada sata sata 9-10 a düşürdüm ama 1 kişi gene kaldı diye de oyunu bıraktım şimdi editörden yeni takımımdayım.
    lifbmanen oldu zaten o

Yönetime kızıp istifa ettiğim Fenerbahçe benim zamanımda transferden kar edecek teklifler gelmesine rağmen satmadığım, güçlükle 20m $ a aldığım muhteşem performans gösteren SANDRO yu 8.5m $ a satmış..Bunun üstüne geleceğe yatırım yetenekli gençlerimin önünü tıkayıp 30lu yaşlarda adı bile duyulmamış yabancılar almış,personel listesinde de bir sürü garip gureba isim..Ne yapmaya çalışıyorlar anlamadım valla

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

sadece türk takımları değil barça ve real inanılmaz saçma transferler yapıyor . real zaten bonservisi 1m$'ı geçen bütün 18 yaşından küçük adamlarınıza saldırıyor .

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

3 büyükler çok vasat romanyalı brezilyalı kiralıyo genelde bendede çok saçma dediğiniz gibi 11de böyle olmaz umarım

galatasaray emre çolak ' ı 1.5 milyona bordeaux a sattı. yarım sezon sonra hıc oynamadıgı halde 16.5 milyona geri aldı :S

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Bnde gs defederico ve graneroyu almıstı 2 kere uefayı aldılar adamlar super

Mesaj Yetkileri