1 ile 7 arası toplam 7 sonuç

Konu: Atatürkçü Düşünce ve Din

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default Atatürkçü Düşünce ve Din

Atatürkcü düsüncenin temeli devletcilik mi yokksa millliyetcilik midir??

kemalist kime denir?
    kim atatürkcü kim degildir? atatürke özenen bir insan nasil bir karaktere sahip olmasi lazimdir ??

Atatürkcü düsünce avrupa da nasil karsilanir ? Atatürk ateist miydi?
    Atatürkcü düsüncede avrupa birligine girmek istegi nasil karsilanirdi?

Tartışmaya imkan varmıdır?
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Bence yoktur kan çıkar.

Bu konuları tartışıp karşımızdakinin fikrine saygı gösterecek kıvama gelemedik henüz forumcak.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

İmanla Paranın kimde olduğu belli olmaz.. Ateist demek için öncelikle görüp konuşup tanımak lazım hatta o bile yetmez.. Atatürk'ün komutanlık, liderlik özelliklerine hayranım... Onun gibi düşünmek, ülkeni onu gibi sevmek ve korumak her Türk gencinde olması gereken özelliklerdir diye düşünüyorum...

Sorulan sorular ayrıntılı ve biraz siyasi.. O nedenle burası yeri midir bilemediğim için daha üstü kapalı olarak fikirlerimi belirttim...

Şunu biliyorum ki, Atatürk zamanında biz Avrupa'ya değil Avrupa bize yalvarırdı... Kesinlikle Atatürk gibi soylu bir komutanı değil Avrupa Dünya Birliği kurulsa her lider yanında görmek isterdi.. Din konusu belirttiğim gibi çok zor bir konudur.. Çünkü dinciyim diyenede inanmak güç..

Ayrıca Atatürk'ün çeşitli kayıtlarda Cuma hutbelerinde konuşmaları ve İslamiyet'i övmesi kayıtlıdır...

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Bu tür konular zamanında çok cinayet işletmiştir, çok kişi banlanmıştır forumda. Bence de henüz bunları insan gibi tartışacak durumda değiliz.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Atatürk siyasi bir deha, askeri bir kahramandır benim gözümde. Ateistmiş, hrıstiyanmış, yahudiymiş, müslümanmış beni ilgilendirmez ve benim bakışım değişmez. Kiminle evlenmiş, çocuğu mu varmış, vs. özel hayatıdır, hiçkimseyi ilgilendirmez. Bir zamanlar alkolikti diye karalanmaya çalışılmıştı. Varsayalım öyle; alkolik haliyle bile 87 yıldır yıkamadıkları bir ülke yaratılmasına öncülük etmiş. Ötesi yok.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2010
    Yer
    Rize #53, Mersin #33

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Atatürk siyasi bir deha, askeri bir kahramandır benim gözümde. Ateistmiş, hrıstiyanmış, yahudiymiş, müslümanmış beni ilgilendirmez ve benim bakışım değişmez. Kiminle evlenmiş, çocuğu mu varmış, vs. özel hayatıdır, hiçkimseyi ilgilendirmez. Bir zamanlar alkolikti diye karalanmaya çalışılmıştı. Varsayalım öyle; alkolik haliyle bile 87 yıldır yıkamadıkları bir ülke yaratılmasına öncülük etmiş. Ötesi yok.
    Bravo abi aynen katılıyorum söylediklerine
    Alkış...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Siyasi ve askeri tartışmaları yasaklamıştık.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Mesaj Yetkileri