Sayfa 2 / 9 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 270 sonuç

Konu: FM 2011'den Beklentileriniz

Nesil
    2006
    Yer
    Ali Sami Yen

Öncelikle şampiyonlar ligi ve derbi maçlarının basit bir lig maçı havasından farklı olmasını diliyorum
    Fm10 da taktik olayından yeterince tatmin oldum diyebilirim bundan sonra daha fazla grafik eklentisi istiyorum özellikle stadyum bana maçın önemini hissettirmeli.

tek bir şey söylüyorum taraftarları ve stadları yenilesinler

Kasa, banka hesabi gibi birsey olsun. Kazandigimiz paralar orada biriksin(maas,bonus falan). Yoksa yillik 100 milyon$ maas alsam ne olacak 1 $ alsam ne olacak. Bi ise yaramiyor. Sozlesmede sampiyonluk halinde 1M $ bonus vb. seyler olsun. Beni kovarlarken tazminat odesinler falan.

Oyuncularin dogum gunu gelince, sampiyon olunca, zor mac yenince falan secenekler ciksin "1 gun parti icin izin ver, tesislerde dogum gunu kutla" falan. Bunlarda oyuncunun moralini etkilesin.

Her mactan once/sonra basin toplantisi olmasin. Toplanti yapmak istersek biz cagiralim veya yapmak istemiyorum diye secenek olsun. Her mactan once/sonra ayni sorulara cevap vermek biktiriyor insani. Otomatige bagliyorsun zaten. Okumadan cevapla.

Oyun sadece taktik ver mac yonetden ibaret olmasin. Taktik oturdukdan sonra tek yaptigimiz maca cikmak. Zaten iyi kadro varsa fazla degisiklik yapmiyoruz. Ayni takimla devamli maca cikiyoruz. Oyuna mac harici eglenceli seylerinde gelmesi lazim artik. Yoksa herkes en fazla 5 sezon oynayip kapatiyor. Yeni oyun aciyor.

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Oyunda özel hayat olması oyuncu sayısını 2 3 arttırsada 10 15 düşürür şahsen ben oynamam tamamen gerçeklikten uzak çocuk oyununa döner ki bunu isteyen kişilerinde 15 yaş altı oldugunu dusunuyorum yok neymiş fifa managerde bir yere tıklıyormuşsun cocuk yap varmıs falan filan bu ne ya mantık bunun neresinde 2 3 öneri dışında hayali öneriler var gerçekçi bir şeyler söylemek gerekirse

Manager eklerken sadece favori takımımızı seçebiliyoruz favoru personellerimizi kişiliğimizi (Medya dostu.neşeli vs..)seçebilelim yönettiğimiz takımlarda mtsuz olabilelim örneğin ben suan mıddlesbroughu yönetiyorum online oynuyorum arkadasla ama hıc memnun değilim takımdan tıp*kı oyuncu gibi bende mutusz olabileyim kulüpten ayrılmak istediğimi falan açıklayabileyim Profilimiz normal managerler gibi olabilir ve oyuncu etkileşimi kesinlikle arttırılmalı morali kötü olan oyuncuyu düzeltemiyorsun ve serwana kesinlikle katılıyorum kendi teknik heyetimizi oluşturabilmemiz çok hoş olurdu ve altyapıdan gelen oyuncuların daha hızlı gelişmesi gerektiğii düşünüyorum

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

teşvik primleri konulabilir. mesela başkan final günü öncesi bu macı kazanın şu kadar para cebinizde diyipte gaza getirebilir bu gerçektede olan bişey ama fm de yok.

Diğer takımların transfer politikaları biraz daha geliştirilmeli misal şuan 2013-2014 sezonundayım R.Madrid 3-4 senedir sadece 2 oyuncu transfer etmiş keza İnter , Chelsea , Man Utd , Barcelona vb. takımlar hep aynı şekilde çok az transfer yapıyorlar gerçekle hiç bağdaşmayan birşey bu konuda da biraz geliştirmeleri lazım gerçekçi olması dileğiyle.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

SI forumlarında rastladığım bi fikri aktarmak istedim.yazı çok uzun olduğundan çevirmek zor geldi o yüzden özet geçmek istiyorum..
    oyuncuların (bizim oyuncular da dahil) özellikleri 1-20 arasında değerlendirilmemeli.bu gerçeklikten uzak bir yaklaşım.bunun yerine coachlar bize şu oyuncunun dribblingi mükemmel,markingi zayıf gibi raporlar sunmalı..bunun dışında oyuncularımızın yeteneklerini antrenman ve maçları izleyerek kendimiz saptamalıyız..aynı şekilde scoutlar da oyuncuların özelliklerini göstermemeli bize.sadece geniş bir rapor sunmalı.oyuncunun şöyle şöyle yetenekleri var.hava toplarında mükemmel ama zaman zaman konsantrasyon sorunu yaşıyor vs şeklinde..
    bu fikir bana çok güzel gibi geldi.yani bence asıl teknik direktörlük bu olur. ek olarak şöyle bi düşüncem var.gerekirse oyuncunun özelliklerinin yer aldığı kısım oyun içersinde değiştirilebilecek şekilde boş bırakılır.kendi takımımızdaki oyuncuların özelliklerini keşfedebildiğimiz kadarıyla biz yazarız oralara 20 üzerinden.hatta raporlar ve izlenimlerimiz doğrultusunda tahmin ettiğimiz potansiyel değerleri de yazarız.oyunun database'nde oyuncuların asıl değerleri olur ancak biz bunları asla göremeyiz.hatta oyun database ve bizim girdiğimiz değerleri karşılaştırarak bizim judging player ability ve judging player potential özelliklerimizi belirler.
    ayrıca kesinlikle bizim de td yeteneklerimiz görünmeli oyunda.sadece squad discipline,hands on approach,financial control değil..ne var ne yoksa hepsi..

Nesil
    2005

Ben istifa veya takım değiştirme olayları sonrası daha ayrıntıya gidilmesini isterim şahsen. Yani bir takım değiştiriyoruz 1-2 tane haber çıkıyor ve bitiyor. Ne basın toplantısı var ne birşey .

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by serwan View Post
    SI forumlarında rastladığım bi fikri aktarmak istedim.yazı çok uzun olduğundan çevirmek zor geldi o yüzden özet geçmek istiyorum..
    oyuncuların (bizim oyuncular da dahil) özellikleri 1-20 arasında değerlendirilmemeli.bu gerçeklikten uzak bir yaklaşım.bunun yerine coachlar bize şu oyuncunun dribblingi mükemmel,markingi zayıf gibi raporlar sunmalı..bunun dışında oyuncularımızın yeteneklerini antrenman ve maçları izleyerek kendimiz saptamalıyız..aynı şekilde scoutlar da oyuncuların özelliklerini göstermemeli bize.sadece geniş bir rapor sunmalı.oyuncunun şöyle şöyle yetenekleri var.hava toplarında mükemmel ama zaman zaman konsantrasyon sorunu yaşıyor vs şeklinde..
    bu fikir bana çok güzel gibi geldi.yani bence asıl teknik direktörlük bu olur. ek olarak şöyle bi düşüncem var.gerekirse oyuncunun özelliklerinin yer aldığı kısım oyun içersinde değiştirilebilecek şekilde boş bırakılır.kendi takımımızdaki oyuncuların özelliklerini keşfedebildiğimiz kadarıyla biz yazarız oralara 20 üzerinden.hatta raporlar ve izlenimlerimiz doğrultusunda tahmin ettiğimiz potansiyel değerleri de yazarız.oyunun database'nde oyuncuların asıl değerleri olur ancak biz bunları asla göremeyiz.hatta oyun database ve bizim girdiğimiz değerleri karşılaştırarak bizim judging player ability ve judging player potential özelliklerimizi belirler.
    ayrıca kesinlikle bizim de td yeteneklerimiz görünmeli oyunda.sadece squad discipline,hands on approach,financial control değil..ne var ne yoksa hepsi..
    Bu çok güzel olabilecek, ama bir yandan da tepki çekebilecek bir şey bence. Böyle bir şey olursa devrim olur ancak bunun riski alınır mı, bilinmez.

Ben de maç öncesi ve sonrasında toplantıların isteğe bağlı olması kanaatindeyim. Ayrıca sezon ortasında bir değerlendirme toplantısı mutlaka olmalıdır (ligdeki duruma göre sorular, istatistikler hakkında sorular, iyi veya kötü oynayan oyuncular hakkında geleceğe dair fikirler). Böyle şeyler nispeten kolayca halledilebilecek şeyler. Asıl mühim olan maç motorunun defalarca, yılmadan test edilmesi. Bayağı sorun yaşadı SI bundan dolayı. Sorunsuz bir maç motoru hiçbir şeye değişilmez.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    11

Quote Originally Posted by serwan View Post

Bence bu şekilde gerçeklikten uzak bir yaklaşım olur.Dünya yıldızlarının değerlendirmesini bizim yapmamız çok fantastik bir durum.Yada alt liglerdeki oyuncuları nasıl seçeriz?Bütün oyuncular vasat-kötü.Özelliklerini görmediğin bi oyuncuyu nasıl alıp oynatabilirsin.Özellikleri göründüğü zaman en azından 1-2 puan daha yüksek olanı seçebilirsin.Hem 1-20 arası numara olmazda raporlama olursa, bu kadar detaylandıramazsın.Adamın diyelim Marking 13, ne diyecek buna asistan yada gözlemci.20 tane ayrı ayrı yorum olamazki.Üstelik küçük takımların gözlemcileride vasat olacağı için ne derecede sağlıklı rapor verebilirler.

Benim en çok istediğim, alttaki maç kontrol çubuğunda gözüken gol,sarı-kırmızı kart gibi bildirgelerin üzerine mouseyi getirdiğimizde, golün hangi oyuncunun attığını yada kartı kimin gördüğünü göstermesi.Tv pitchde izlerken maç ekranında istatistik menüsünün açık olması beni rahatsız ediyor.Ve birde hiç 3D ye geçilmesin, hep 2D geliştirilsin.Forza 2D

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

e zaten dünya yıldızlarının değerlendirmesini bizden birileri yapıyor halihazırda..ayrıca zaten sadece kendi takımımızdaki oyunculara yapabilmeliyiz bunu.sanırım doğru düzgün bir 3d ile 15-20 maç izleyen biri az çok bi karara varır.en azından bence bu da teknik direktörlüğün önemli bir parçası.bunun dışında 20 tane yorum olsun diye bişey yok.4-5 tane olur. mükemmel,çok iyi vs şeklinde..küçük takımlar konusuna gelince.zaten gerçek hayatta da böyle olmuyor mu?kötü antrenör ve gözlemciler yüzünden yok olup giden oyuncular gerçek hayatta da var.herşeye rağmen yeteneklerine inandığınız oyuncuda ısrar edip onu kazanabilirsiniz.ya da yanılabilirsiniz de tabi
    bu zorunlu olmasın ama..bir oyun modu olarak konabilir bence.ve çok da güzel olur.

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Küçük bir öneri FM 2010'da yeni fark ettim kırmızı kart yiyen oyuncu kulübede duruyor bence saha dışına çıkarılmalı.

Ama değişen oyuncular kalabilir.

Ayrıca 3D kaldırılsın oyunun kapasitesi artıyor ve daha çok zorluyor bilgisayarı.

Neredeyse 3D benim devre dışı hiç kullanmıyorum istesemde kullanamıyorum bilgisayar kasıyor.

Nesil
    2006

Taraftarların biraz daha önemi artması. Tribünde öyle oturuyorlar veya arada bir omuz omuza veriyorlar. Ses kalitesinin artması gerek.

Sözleşmelere opsiyon hakkı verilmeli.

Daha gerçekçi skorlar gerekiyor. Bazı liglerde inanılmaz sonuçlar elde ediliyor, milli takımlar içinde geçerli.

Birde büyük kulüpler teknik adam yolladıkları zaman, kaliteli teknik adamlar alması gerekiyor. İsmi duyulmamış kişiler ile sözleşme imzalıyorlar.

Quote Originally Posted by Addolorato View Post
    Şu Final maçlarına sinir oluyorum maç bittiği an adamlar soyunma odasına gidiyor.. Gitme kardeşim sahada bir tur at sevincini yaşa. Yenildiysende çök otur sahada kal ağla zırla.
    Katılıyorum. Kutlama töreni izlememiz gerek.

taraftar memnuniyetleri gerçekçi olsun.galatasarayla ikinci sezonda şampiyonlar liginde real madridle deplasmanda 1-1 berabere kalınca moralman çökmesinler...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Altyapı Antrenörü olabilmeliyiz bence U21 takımları alabilsekte atıyorum Galatasaray PAF'ta çalışmaya başlayıp yavaş yavaş yükselmek daha çok zevk verebilir.

Oyun sırasında, kariyere devam ederken birilerini ya da bazı kulüpleri favorilere ekleyebilmeliyiz. sadece favori takım seçebiliyoruz başta, o kadar.

Nesil
    2006
    Yer
    gebze/kocaeli

2d görüntüde oyuncular gibi td simgeside olsun td özelliğine göre hareketleri olmalı
    mesela yılmaz vural olunca yerinde durmayan ,aragones olunca kulübeden çıkmayan gibi

Nesil
    2005

Quote Originally Posted by Addolorato View Post
    Altyapı Antrenörü olabilmeliyiz bence U21 takımları alabilsekte atıyorum Galatasaray PAF'ta çalışmaya başlayıp yavaş yavaş yükselmek daha çok zevk verebilir.
    Bunu bende istiyorum güzel olabilir gerçekten.

Birde aman Fifa'ya felan benzetmesinler oyunu çok sıkar o zaman.

Quote Originally Posted by Goosfraba View Post
    sosyal hayatımızın olması iyi olurdu. ne bileyim bir eşimiz olsun. belirli münasebetlerde bulunalım. çocuklarımız olsun. bir pazar günü maçtan sonra birlikte sinema keyfi yapalım
    Belirli münasebet derken
    Ayrıca fikrine katılıyorum. Bilenler vardır mutlaka sitede New Star Soccer diye bir oyun var. 16 yaşında futbolcu yaratıp yönetiyosun ayrıca maçlar dışında antrenmana çıkıyosun, sosyal hayatın oluyo, marketten istediğin şeyi alabiliyosun. Sevgili bulup evlenebiliyosun, çocuk sahibi olabiliyorsun vs. Oyunda böyle şekillenmeli bence
    Ayrıca her sene takımların formaları değişmeli. Oyunun gerçekçiliği açısında
    Basın toplantılarında daha fazla seçenek bulunmalı önümüzde. Daha bir çok şey yazabilirim ama bunlar bazıları.

Quote Originally Posted by EndoplazmiK RetikuluM View Post
    Belirli münasebet derken
    Ayrıca fikrine katılıyorum. Bilenler vardır mutlaka sitede New Star Soccer diye bir oyun var. 16 yaşında futbolcu yaratıp yönetiyosun ayrıca maçlar dışında antrenmana çıkıyosun, sosyal hayatın oluyo, marketten istediğin şeyi alabiliyosun. Sevgili bulup evlenebiliyosun, çocuk sahibi olabiliyorsun vs. Oyunda böyle şekillenmeli bence
    Ayrıca her sene takımların formaları değişmeli. Oyunun gerçekçiliği açısında
    Basın toplantılarında daha fazla seçenek bulunmalı önümüzde. Daha bir çok şey yazabilirim ama bunlar bazıları.
    NSS süperdi Şimdi oynayasım geldi valla

Bence sosyal hayat olayına fazla girmeye gerek yok.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Birde oyunu açtığımızda dil seçme seçeneğimizde olmalı. Atıyorum Türk uyruğunu seçtiğimizde sadece Türkçe bilerek oyuna başlıyoruz.Bir kaç seçenek daha olmalı. Ayrıca dil sorunu oyuncularla aramızı etkilemeli basın toplantısında soru olarak gelsede sadece Türkçe bilen bir teknik direktörün bir yabancı takımda hiç bir sorun yaşamadığını görüyoruz.

Nesil
    2004
    Yer
    İstanbul

gecen oynarken farkettim sacma gelebilir ama benim gibi üşenenler de vardır mutlaka.. maçta yardımcı antrenör kendi istegiyle oyuncu degisikligi yapabilmeli..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by aLka View Post
    gecen oynarken farkettim sacma gelebilir ama benim gibi üşenenler de vardır mutlaka.. maçta yardımcı antrenör kendi istegiyle oyuncu degisikligi yapabilmeli..
    O çok saçma olur ama öneri olarak getirebilir maç esnasında. Atıyorum sağ alttan bir yazı çıkar ve Yardım Antrenörünüz Arda Turan'ın çıkmasını öneriyor der.

24. Default

1. Artık Bir Football Manager Türkçe yakışır diye düşünüyorum.

2. 3d maç motorunu Cm'ninki gibi yapsın. Bilmem aranızda Cm 2010 oynayan oldu mu. Ama 3D maç motoru gayet güzel yapmışlar.

3. İşe başladığımda teknik kadroyu bana sormalı.

4. Yeni mod olarak kendi takımınızı kurmak olmalı. Editörden değilde oyunun içinde kurulmalı. Mesela renkleri, Stadyum adını, Takım adınız kuruluş bilgileri falan olmalı. Hatta bir bütçe vericek. Bu bütçeyi ya stadyum altyapı ve antremanları geliştirmek için yada kadro için harcama seçeneklerimiz olacak. Takım oynamak istediğiniz ülkenin amatör liginden başlayıp yükselmeli.

5. Kupalarda yada şampiyonluklarda sevinç gösterileri olmalı. Oyunun uzatmalarında yada son dakikada kupaya götüren gollerde yedek klubesinin karışması gayet güzel bir atmosfer yaratabilir.

6. Taktikler ezberden çıkmalı. Ayrıca taktik sayfasında kalıplar yerine serbest still olması gerekir. Mesela 4-4-2 taktik yaptığımda adamları taç çizgisinde tutmak isteyebilirim.

7. Transfer anlaşmaları daha mantıklı bir hale getirebilir. Çekişmeli transfer ortamları yaratılabilir.

8. Asistanların maç sırasında, antremanlarda yada taktiklerde bizleri uyarmalı veya tavsiyeler vermeli.

9. Top toplayan elemanların olması artık şart.

10. Özel transferler için yönetim kuruluna sunum yapılabilir. (Bütçe olmadığı zamanlar)

11. Ya bize maaş vermesinler yada maaşı harcamak için birşey bulsunlar

12.Oyuncu moralleri için sosyal hayatlar olsun.

Şimdilik bukadar oldukça eklicem

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Yukarda finallerde direk soyunma odasına gitmesin diye yazmışlar doğru.Bi de ezeli rekabetlerden tat almalıyız yani Fenerbahçe-Galatasaray maçı normal bir maç gibi veya Milan-İnter,Barça-Real gibi.

Quote Originally Posted by Hugo View Post
    NSS süperdi Şimdi oynayasım geldi valla

Bence sosyal hayat olayına fazla girmeye gerek yok.
    Ben hale oynuyorum NSS3'ü
    2064'teydim en son

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

bi takımı bırakırken ya da bırakmak istediğimizde direk istifa ediyoruz o olmuyor mesela son 4 hafta kala basın açıklaması yapıp sezon sonu bırakacağım diyebiliriz ya da sezon ortasında kötü gidişattan dolayı bırakıyorum tarzı şeyler söyleyebilmeliyiz yani istifamızın gerekçelerini açıklayabilmeliyiz bence...
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

doğum günümüz kutlansın en azından (:.

Nesil
    2005

Bu tür istekleri ciddiye alıp değerlendiriyorlar mı ? Yoksa biz burda hayal mi kuruyoruz ?

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Buraya ve Türkçe yazarsak değerlendiremezler. Ancak Turksportal yönetimi bu cümlelerimizi derleyip SI'ya gönderirse ya da direkt SI forumlarına İngilizce olarak yazarsak 20 yıla yayıp değerlendirirler ki başka şansları da yok zaten, sürekli geliştirmek zorundalar, yoksa Fifa Manager diye bir oyun yükselir gider.

Sayfa 2 / 9 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri