Sayfa 9 / 9 İlkİlk ... 789
241 ile 270 arası toplam 270 sonuç

Konu: FM 2011'den Beklentileriniz

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

5-4-1 dönüşümlü 3-5-2 hep hayalimdir
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir-Ordu

şu altyapıdan oyuncu yetiştirme olayına bir el atsalar güzel olcak yıllardır altyapımdan dünya yıldızı çıkarırdım son 2 seridir 1 tane ilk 11 oyuncusu zor çıkartıyorum

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

4-2-3-1 4-2-4 dönüşümlü oynamak en kralı

basın toplantıları, oyuncu-menejer ilişkileri geliştirilmeli. her basın toplantısında aynı soruların sorulması çok can sıkıcı. ayrıca değişik ülkere futbolcu kampları kurma fikri mantıklı ve gerçekte de çokça kullanılıyor. oyunda olacağı açıklanan dinamik reputasyon harika bir şey olucak zaten. "feeder club"ları bizim yönetime önerebilmemiz de düşünülebilir. bir an önce çıkmasını diliyorum ama ygs-lys senesinden sonra geçen senenin acısını iyice çıkarmak istiyorum!

artik linux destegi istiyorum. biliyorum yine yapmicaklar ama bir umut iste

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

maç motoru..maç motoru..maç motoru..gerisi hikaye..daha gerçekçi taktik yapabilme..takımın ataktaki taktiğini ve savunmaydayken taktiğini ayrı ayrı ayarlayabilme..örneğin ben 4-2-3-1 den savunmada 4-5-1'e geçmesini isterim ama şu anki maç motoruyla bunu yapmak imkansız oluyo.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by nannar View Post
    Taktik ayarlama ekranında "top bizdeyken" ve "top rakipdeyken" adı altında 2 tane diziliş ekranı olmasını çok isterdim. Bu sayede takımın hücuma çıkarken ve top rakipteyken savunma yaparken neler yapacağını tam anlamıyla yansıtabilirdik oyuna....
    düşüncelerime tam olarak tercüman olmuşsun..oyun içinde atak ve savunmaydayken ayrı ayrı diziliş belirleme seçeneği olsa harika olurdu...!!!

Nesil
    2008
    Yer
    Mersin

Derbilerde taraftarlar arasında kavga çıksın para ve seyircisiz oynama cezası falan gelsin.

Quote Originally Posted by MoNToLiVo_ View Post
    oyunda menejer gecmişi ekleme yapabilsek cok iyi olur ..

mesela milli oyuncu olarak başlıyoruz fakat.. hangi takımlarda oynadıgımız belli degil böyle bir özellik olsa güzel olmaz mı ??
    katılıyorum abi. Kulüple anlaştıktan sonra yuvaya döndü tarzı haber başlıklarıda çıkabilir Old xxxteam player ....

Nesil
    2006
    Yer
    kastamonu

Quote Originally Posted by ozaniel View Post
    Takımın pas oranı, şutları, hücum oyuncuları gibi istatiktiklere dayanarak bir pozitif-negativ futbol puanı yaratılması güzel olurdu. Ayrıca bu puan taraftar sayısını ve taraftarların mutluluğunu etkilemeli.
    bu fikir baya iyi bakalım böyle bişey yapacaklar mı...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

özellikle derbi maçlarda iki takım oyuncuları sert faul sonrası birbirine girsin yumak olsun, hakemde uzaktan izlesin -) Sonradan sarı ve kırmızı kartlar havada uçuşsun.Hatta bizde kenardan futbolculara karışma, sakin ol diye bağırabilelim.

Yine özellikle derbilerde seyirciler taşkınlık yapsın, hakem oyunu durdurup anons yapsın.Federasyon takıma ceza kessin.

Maç esnasında hakeme müdehale edebilelim.Çok itiraz ettiğimizde bizi tribüne göndersin.Federasyon bizede ceza kesebilsin.

Seyirci baskısını hissedebileleim.Deplasmanda atak yaparken ve top bizde iken trübinlerde uğultu olsun.Hakem bizim lehimize karar verdiğinde yine uğultu olsun.

Haftalık antreman performansları bize rapor edilsin, takım kurarken gözönüne alalım.Antrenmanda gelişme sağlayan ve başarılı olan oyuncular değerlendirilebilsin.Buda furbolcular için motivasyon olsun.

Taktik antremanlarında asıl ve yedek takım olarak maç organize edebilelim.Takımın eksik ve zayıf yönlerini antremanda görebilelim.

Basın toplantılarında aynı sorular olmasın artık.Hatta tv veya dergi lere uzun röportajlar verelim.Bu röportajlarda herşey sorulsun herkeze mesaj gönderebilelim.

maç öncesi ve devre arası futbolcuyu gaza getirecek seçenekler olsun, arttırılsın.

Antremanlarda özel çalışmalar olsun ve bunları maçta uygulamalarını istiyelim. Verkaç, defans arkasına uzun veya çapraz koşular.

taktikte markajın yanında kademeye girecek oyuncuları belirliyebilrlim. markaj yaptırdığım oyuncu gol atınca sinir oluyorum da :-)

Maç esnasında ast. manager dan sürekli anlık feedback alalım, biraz işe yarasınlar. Ortasahayı kalabalıklaştırmamız lazım, çok kontra yiyiyoruz önlem almazsak şu adam gol atacak gibi bilgiler gelsin.

duran top ve kornerlerde birden fazla taktik ayarlayıp sürekli değişmesini sağlıyabilelim.

maç esnasında karşı takım teknik direktörü veya futbolcusu bize laf atabilsin :-)

Futbolcular gol attıktan sonra bize koşsun, sarılsınlar : -)))

Hakemler ve federasyon hakkında istediğimiz kadar atıp tutalım, atanan hakeme itiraz edelim, federasyon başkanı bizi uyarsın.

karşı takımın her futbolcusu için etki altında bırakmak için yorum yapabilelim (sadece bir oyuncu için değil)

Diğer takımlardan nenejerler aracılığı ile gizli teklifler gelsin.Özel yemek buluşmaları olsun :-)

Antrenmanların günde kaç defa kaç saat olacağını hangi günler olduğunu belirliyebilelim.Futbolcuların pestili çıktığında koçlar bizi uyarsın.Motivasyonu etkileyecekler izinler verelim.

Takım adına kaptanın istekleri olsun.Sistem ve antremanlar hakkında yorum yapsın itiraz etsin, futbolcuları ispiyonlasın, takım içinde gruplaşmalar olsun, hatta maç içindeki paslaşmaya ve performansa etkisi olsun : -))

takım içinde kavga edenler olsun biz araya girelim, ceza veya barıştırma yoluna gidelim.

Maç içinde her futbolcuya talimat verebilelim, uyarabilelim. özellikle kaptan maçın gidişatı ile ilgili bizden talepte bulunsun.

Kondisyonu düşen veya sakatlanan furbolcu beni çıkar diye bizden talepte bulunabilsin.

Transfer yaptığımız futbolcuyu ikna etmek için ev araba özel okul gibi seçenekler sunabilelim.

Düşündükçe çok şey çıkar ama şimdilik aklıma gelenler bunlar. Herşey daha gerçekçi olması için.

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Yedek kulübesinde biz de olalım.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Yedek klübesinde biz de olalım hatta bizi favori personeline ekleyen oyuncular golden sonra bize de koşsunlar

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by yıldo_23 View Post
    düşüncelerime tam olarak tercüman olmuşsun..oyun içinde atak ve savunmaydayken ayrı ayrı diziliş belirleme seçeneği olsa harika olurdu...!!!
    taa seneler once CM iken oyun, vardi bu; topsuz alandayken rakibin etrafina dizerdik oyunculari her pozisyon icin, boylece ya hic kimseye pas atamazdi ya da gecirse bile ofsayt olurdu

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Ya taraftarlar sahaya hiç girmiyor ya. Bu da eklensin.

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

ben yıllardır olan isteğimi tekrarlıyorum : kupa töreni

Nesil
    2008
    Yer
    fethiye

Fm 2008'den beri devam eden ültimatom sorununun düzeltilmesi.Ayrıca oyuncu fiyatları acayip yüksek.Yine fm2008'de olduğu gibi ucuz fiyata da wonderkid bulunabilmeli.17 yaşındaki oyuncuya 4-5 milyon dolar para vermek gücüme gidiyor
    Last edited by nikootinn : 24.Eylül.2010 at 11:42

1- 2010 da ligimizdeki oyuncuların değerleri aşırı yüksek bu kadar da abartı olmaz ki sen değerini doğru yap klübün istediği ücret yüksek olsun.

2- Herhangi bi takımda efsane oluyosun bi sürü kupa kazandırmışsın bi istifa ya da başka takıma gittiğinde veya kovulduğunda adın klubun efsane bölümünde yok favori personelde bile yok.Bu mantık gerçege hiç yakın değil.

3- Transfer olayının geliştirilmesi lazım kesinlikle. Herhangi bi oyuncuya teklilf yapıyosun oyuncunun değerinin 4 katı peşin bi de adamlar kabul etmiyo sonra adamı şizofren yapıcak olay gerçekleşiyo senin verdiğinin yarısına adamı satıyolar. Monitör faciaları bu sebebten oluyo.

4-Bi takımın Gençlik ve antreman tesislerini en yüksek seviyeye (20) getirip takımı bırakıp başka takıma geçtiginde eski takımın bu değerleri düşmeye başlıyo.Saçma bi olay tamam düşebilir ama neden düşüyo klübte para desen var itibar desen var düşmemesi lazım.

5-Fm 2010 oynarken hep Tsl den beşiktaşı alırım. Diğer takımların da avrupa maçlarını takip ederim. Uefa maçlarında anadolu klüpleri paf kadroyla çıkıp eleniyolar inanın bu oldu bende ve oyunu hemen sildim. Rahatça eleyip tur geçebilicegi takımın karşısına paf takımla çıkıyolar. 2010 dan bi mantık hatası daha

6- Türk liginin yayın gelirlerini iyi ayarlanması lazım eğer gene aptalca mevlalar yazarsa oynamam bu oyunu.

7- Basın toplantılarını daha kapsamlı olması lazım.

8- Güven bölümünde oyunucu sattığımızda taraftar sürekli üzülüyo lan bi kere sevin adam 30 yaşında 2 katından fazlasına satmışız niye kızgınsın

9- Şut u 8 olan adamın 35 metreden çatalı kasması çayı boğazında bırakıyo. senin 16 lık adam sabri mübarek hep yukarı dikiyo.

10- 2010 da alt yapıdan çıkan Türk oyuncularını Forrest gump la yarıştırmak istemişler herhalde. Degiştirilmesi lazım

11- Emenike nin profili hakkettiği değeri bulsun ve kara diyarın lordu öne çıksın

Bu özellikler 2011 de degiştirilir halledilirse oyun daha iyi olur

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Klüpte çok başarılı olur isek istifamız kabul edilmesin.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Ya da bir daha düşün denilebilir.

OYUNUN EKONOMİSİ DEĞİŞMELİ

dandik türk oyuncular maaş olarak 60-70k € istemesin yeter.hele arda ya baktım gs'de 160k € alıyordu OHA dedim.Drogba,xavi,iniesta gibi futbolcualr bile o kadar almıyo arda 160k €!!!!

serdar azizi alcam 60k€ sitiyo kimsin sen zapata bile 30k alıyo

ligde 14 maçta 12 gol 12 assist yapan oyuncumun değeri 6milyon avro rossi ondan kötü oynadığı halde onun 10m € adamın özelliklerid esen gelişmiyor oyuncu kötü oynarsa özellikleri düşmeli iyi oynarsa gelişmeli onlar her yıl yapıyorlar (fm'i yapanlar) ama oyunda olmuyo

hamsik,montolivo,zapata,alexis sanchez 30 m€ etmez beklere bile 15-20m avro veriyoruz

GS'Yİ alıyorum ilk yıl 120m€ transfer yapıyorum yönetim buna bir sınır koymalı.

adamı ŞL şampiyonu yapıyoruz ek transfer büğtçesi sitiyoruz vermiyo,ültimatomv eriyoruz kovuyor.favori personelo bakıyoruz 1 yıllık oyuncular var 4 yıllık TD yok

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Yılmaz Vural modu olsun ana bacı sövebilelim maçta

transfer yaparken istenen uçuk miktarları düzeltsinler ben eski kadrolarla da oynarım yav
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Aynen katılıyorum. Kaliteli bir oyuncu için minimum 20 Milyon € para istiyorlar sürekli.

Nesil
    2006
    Yer
    11

Biran önce çıksın artık...

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Yapay zeka biraz daha zekası olsa gerizekalı olacak şekilde tasarlanması.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by resdiyer View Post
    OYUNUN EKONOMİSİ DEĞİŞMELİ
    ligde 14 maçta 12 gol 12 assist yapan oyuncumun değeri 6milyon avro rossi ondan kötü oynadığı halde onun 10m € adamın özelliklerid esen gelişmiyor oyuncu kötü oynarsa özellikleri düşmeli iyi oynarsa gelişmeli onlar her yıl yapıyorlar (fm'i yapanlar) ama oyunda olmuyo
    İyi de bu dediğin olayın olma sebebi oyuncuların yanlış değerlendirilmesi veya oyuncunun beklenmedik bir düşüş yaşaması. Kötü oynamak özelliklerin düşmesinin nedeni değil, sonucu.

Transfer saçmalığı bir düzeltilse çok iyi olur...

Mesela benim bir oyuncum var... Değeri 10 milyon €. Ben 15 istediğimde pazarlık yapmadan direk geri çekiyorlar transfer işlemini... Fakat ben onların bir oyuncusunu istediğimde 10luk adama 50 istiyorlar...

Sonra da başka takım isteyince 20'e satıyorlar.

bir an önce çıkması şu an için tek beklentim

Bence Bunlar Olsa Daha Iyi Olurdu:

1-teknik Ekib Olması Dahaeğlenceli Ve Daha Zorlu Olur.

2-türkçe Olması Oyunun

3-anteremanları Izlemek.

Ve Son Olarak

4-transfer Bütçesi Daha Açık Olması Lazım

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

Quote Originally Posted by lordcellad View Post
    Transfer saçmalığı bir düzeltilse çok iyi olur...

Mesela benim bir oyuncum var... Değeri 10 milyon €. Ben 15 istediğimde pazarlık yapmadan direk geri çekiyorlar transfer işlemini... Fakat ben onların bir oyuncusunu istediğimde 10luk adama 50 istiyorlar...

Sonra da başka takım isteyince 20'e satıyorlar.
    Kesinlikle katılıyorum.

Sayfa 9 / 9 İlkİlk ... 789

Mesaj Yetkileri