Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 38 sonuç

Konu: Oyun Prensiplerimiz ¿

Nesil
    2006
    Yer
    11

Post Oyun Prensiplerimiz ¿

Çoğumuz yıllardır oynamaktayız bu oyunu.Herkezin bir takım alışkanlıkları vardır, oyuna dair, farkında olduğumuz yada olmadığımız.

Oyun içi, oyun dışı, maç esnası diye kategorilendirdiğimizde, biraz düşündükten sonra aklımıza gelmeye başlıyor oyun prensiplerimiz.

• Kariyer seçimlerim oyunun zevk seyri açısından çok önemlidir benim için.Önce oyun ilk çıktığında büyük liglerden şampiyonluğa oynayacak bir takım alrıım, oyunu çözmek-taktiğimi bulmak için.Ardından muhtemelen Fenerbahçe'yi alırım.Daha sonra Avrupa'nın nispeten daha zayıf liglerinden (Rusya-Hollanda-İskoçya) şampiyonluğu zorlayabilecek derecede bir takım alırım.Sonra büyük liglerin birinden diğerine zıplaya zıplaya bir kariyer yaparım.Ve en son (tahminen Ağustos aylarına denk gelir) İngiltere Konferans-Türkiye 2. Lig yada İtalya Serie C gibi dip liglerden bir takım alır, ve o serinin finalini yaparım.
    • Seçeceğim takımın rengine, armasına ve en önemlisi o takımı aldığımda gol attığım zaman gerçekten yürekten bir şekilde sevinip sevinmeyecğimi düşünür, o şekilde alırım.Buna çok dikkat ederim.Aksi taktirde oyundan çabuk soğumak için iyi bir neden oluyor "herhangi bir takımı almak".
    • Doğum tarihim gün ve ay olarak doğrudur.Fakat yıl olarak hep 1969'u kullanırım.Çünkü genel olarak kariyerinin başlarındaki teknik direktörlerin ortalama yaşları.
    • Oyunu 2D Tv View olarak izlerim.Önemli maçları genelde ayakta ve kollarımı birbirine bağlamış vaziyette izlerim
    • Her yeni kariyer açtığımda (genelde) skinimide değiştiririm.Oyun çıktıktan sonra o sene kullanacağım 3-5 favori skinimi belirlerim ve bu bahsettiğim olayı bu şekilde bi döngü haline getiririm.Bu insanın sürekli aynı menüleri, aynı arka planı, aynı yazı fontunu görüp oyundan soğumasını kısmen engelliyor.
    • Oyunda yönettiğim takımımın stadının resmini mutlaka masaüstüme arka plan yaparım.Bu bilgisayarımı her açtığımda, daha oyuna girmeden, kariyerime motive olmamı ve oyundan kopmamamı sağlar.Şuanda mesela Man. Utd. ile oynuyorum ve arka planım Old Trafford'un müthiş ambiansını yansıtan şık bir duvar kağıdı.
    • Her oyunun başında kendime bir taktik belirlerim ve o oyunuda o taktikle bitiririm.Transferlerimi buna göre yaparım.Kadroya göre taktik değil, taktiğe göre kadroculardanım
    • Sürekli aynı oyuncuları almamaya dikkat ederim ki buda oyun zevkini direkt olarak etkileyen unsurlardan.Zaten bunun için sırasıyla farklı lig ve güçlerden takımları alırım.Bazı arkadaşlara bakıyorum sürekli aynı transferleri yapıyorlar.Sonra Mart ayında Nisan ayında oyundan sıkıldık diye dert yanıyorlar
    • Cm 01/02'den beri maaşı "Yıllık", para birimini "U.S Dollar" oynarım.
    • Her oyunumda mutlaka Fenerbahçe, Roma ve Newcastle United'i alırım.
    • Eğer bir futbolcuya taktıysam o futbolcuyu kesin alırım 3M-5m fazla verir illaki alırım.Bu durum bazen zararımada yol açıyor tabi

Peki sizin oyun prensipleriniz nelerdir

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Nesil
    2010
    Yer
    Rize #53, Mersin #33

-Bende taşımı bire bir aynı yaparım o otomatikman en genç olarak ayarlıyo onu zaten.

-Benimde bazı maçlarda Fatih Terim olasım gelir el kol hareketleriyle sanki gerçekten oyuncuları yönlendiriyomuşum gibi geliyo.

-Bir futbolcuya asla büyük paralar vermem en pahalı transferim 20M Doları geçmemiştir ( Fazlası israf gibi geliyo )

-Oyundaki ismimi sessiz harfleri büyük sesli harfleri küçük olacak şekilde yazarım ( FaRuK aLTaY ) Eskiden kalma bi alışkanlık olmuş artık.

-Her yeni seride mutlaka uzun soluklu bir Fenerbahçe kariyeri sonrada Rizespor kariyeri yaparım.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar

Ben de sevmediğim kulübün kontrolünü almam. Man UTD, Leeds, Real Madrid, Arsenal ve bazı sevmediğim küçük kulüpler gibi..
    Para birimimi kesinlikle Euro yaparım.
    Maaşları Yıllık veririm.
    Oyunda küçük takım veya alt ligden takım alıyorsam yaşımı 35 civarı yaparım. Büyük takımlarda ise 40lara getiririm.
    Her sene Galatasaray, Kartalspor, Liverpool kariyeri yaparım.
    Seçeceğim takımın renkleri çok önemli. Şöyle geçmişe baltığımda Kırmızı renge sahip takımları yönetiyormuşum genelde Galatasary, Liverpool, Roma başlarda geliyor.
    Oyundaki skin'i son 3 yıldır değiştirmemeye özen gösteriyorum. Oyun dışı gereksiz grafikler yer almasın diye.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

00-01 den beri Her seride mutLaka RiqueLme ve Aimar iLe beraber aynı takımda yer aLırım. Bu adamLar futboLu bırakınca bende FM yi bırakıcam. BöyLe bir düşüncem var
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Denizlispor'u başarılı yapmadan başka takımlarla oynayamam sıkar .
    Tema olarak ilk açık renklilerle başlarım en son klasik temayla bitiririm .
    Her zaman sade logo packleri kullanırım .
    Para birimi olarak sterlin maaşları ise yıllık veririm .
    Her zaman okul ders v.s. bittiği zaman ingiltere 6.liginden takım yükseltirim .
    Takıma göre taktik oturtmayı denerim .
    Eğer takım küçükse ancak kaliteli 1-2 isim varsa açık futbol oynarım ki rakip taraftarlarda sevsin bizi .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bende çoğu kişi gibi ilk tuttuğum takımı alırım.
    Para birimi olarak TL yi tercih ederim.
    Real Madrid,Barcelona,Manu,Chelsea gibi üst düzey takımları asla yönetmem.
    Orta güçlü takımları Napoli,A.Villa vs.gibi takımları en çok yönetirim.
    Her kariyerimde bir kaç oyuncuya takılı kalmam.Yani aynı oyuncuları almamaya bende özen gösteriyorum.
    Genelde Oyuncularıma göre taktik ayarlarım.
    Kariyerlerimi sıkıldığım anda bırakıyorum.Çok fazla ilerlesem bile.Sıkıldığım oyuna devam etmek bir zulüm.
    Kariyerimi bitirdiğim takımın savelerini silerim oyundan.En son açtığım kariyerin save kalır pc de
    Her seride mutlaka alt liglerden bir takımla 2015-2016 gibi yılllara kadar yönetir ve oyunu bırakırım.Zaten yeni seri çıkmış oluyor

-İlk olarak Galatasaray ile başlarım 5-6 sezon sonra sıkmaya başlar bütün herşeyi elde ettiğim için bırakırım
    -Sıfırdan başlarım İngiltere-İngiltere 1-İspanya-İtaya-Almanya-Brezilya-Arjantin-Türkiye-Portekiz ve Rusya ligleri açıp işsiz olarak başlarım kimden teklif gelirse giderim ve hiçbiriyle sözleşme yenilemem sürekli dolaşırım yeni oyun çıkana kadar
    -Antremana katılmayan oyuncu olursa kim olursa olsun benim takımımda bir daha forma giyemez
    -Maaşları yıllık olarak şeçerim ve gerçektekilerle karşılaştırırım oyunda harbiden çok para istiyor bazı topçular

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Her yenı oyun cıktıgında kesınlıkle bır Galatasaray karıyerı yaparım ve buyuk ıtıbara sahıp menajer olsam bıle takımımı satmam Allah ne verdıyse 2016-17-18.. gıderım. Daha sonra itibarı kucuk tarıhınde 3. lugu zor gormus takımları alırım onlarla basarı yakalrım. Bu takımlarla oynarken buyuk takımlarla karsılasınca onlara gıpta ıle bakarım Barcelona R.Madrıd gıbı ve birgun bu takımların basında ben de olcam dıye hırs yaparım ( buda oyuna baglanmamı saglar (: ) daha sonra buyuk takımların basına gectıgımde o donemın en unlu yıldız oytuncularını kadroma katarım ve rüya takımı yaparım sonra da FİNİSH...

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Tek ve en çok takıntım olan şey Riquelmedir.Onsuz yapamam.
    Her zaman benimle kal Riquelme
    Birde eğer artık maçlar sarmıyorsa bazı önemsiz maçları ve kupa maçlarını asistana oynatırım kendimi kasmam
    Adrenalini severim.
    Külübün borsasını altüst ederim ama sonuna kadarda öderim

vedat1987 Misafir

Öncelikle maaşları yıllık ve dolar yaparım.

Her seride büyük takımları(Liverpool,Barcelona) alır daha maça çıkmadan kariyeri bırakır giderim

Her seride kesinlikle Ajax,Rosenborg,Ferencvaros,Celtic,Galatasaray ve İskoçya son liginden bir takımı yönetirim.

Oynadığım bir maçı kesinlikle tekrar oynamam.Örneğin 2 maç oynayıp kaydetmeden elektrikler kesilsin.O kariyer silinir hemen.

Oyunun tatil özelliğini hiç kullanmadım.Kullanan arkadaşlara kötü gözle bakarım

30 yaşını geçmiş oyuncuları kim olursa olsun transfer etmem

Bir kariyer açtığımda asla aklımda transfer edilecek oyuncu olmaz.Takımın eksiğine göre transfer yaparım.

Yönettiğim takımın geçmişini araştırırım.Rosenborg hangi sene Avrupada ne yapmış diye 1 gün boyunca araştırma yapmış ve not tutmuşumdur

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Her oyunda mutlaka Bjk ve Sasmun kariyeri yaparım.

Real madrid,Barça gibi takımları yönetemem 5 ayda (oyun süresiyle) sıkılırım.

Para birimi euro,maaşlar yıllıktır.

Oyuncum 30 yaşına geldiği anda yollarım.

Yedeklerimin yaşı 24 olduğunda yollarım.

Türkiye ligi için sadece 6 yabancı alırım.O +2 yi hiç doldurmam..Yabancı alıyorsam yedek için değil ilk 11 için alırım

Her yeni seride önce barca real chealse inter vb takımlardan birini alıp 1 sezon maksmum 2 sezon oynayarak oyunu çözmeye çalışırm

ardından bir galatasaray kariyeriyle minumum 3 sezon olamk üzere şampiyonlar ligini kaldırana kadar oynarım baznde en zengin kulup yapana kadar sıkılma süreme bağlı

ardında seri 2c den bir takım alarak şampiyonlar ligi şampiyonu yapmaya çalışırm bu baya bi zaman alıyo bugune kadar en az 6 senemi en cok 15 sezonumu aldı ama en sonunda her seferinde kaptım kupayı

ve son olarakta yine seri 2cden başka bir takım alıp bu sefer aynı takımla değil daldan dala atlayarak dünya çapında bir takımın başına gelip çeşitli liglerde çeşitli şampiyonluklar alarak tamamlamaya çalışırm

misal vermek gerekirse bu seride ilk sezon seri 2c den spezia ile başladım ardından 2c şampiyonluğunu kaptım 1c dede lider giderken devre arasından sorna düşme potasında olan diyarbakırspordan teklif aldım onları o sene ligde tuttuktan sonra ertesi seni takımı orta sıralarda bitirdim ve sezon sonunda almanyada stutgart'ın başına geçtim ilk senemizde almanya şampiyonu olup ueafa kupasındada yarı final oynadık ertesi sene henüz 7. yada 8. haftadayken orta sıralara mahkum kalan milandan teklif geldi hayır diyemeynce tabi oraya geçtik o sene 3.bitirdkten sonra ertesi sene hem italya şampiyonu olup hem şampiyonlar ligini kaldırdım. ve gerçekten tatmin olduğumu hissettim .

kesinlikle oynadığım bir maçtan çıkıp maçı tekarar yapmam böyle yaptığım zamn tüm kariyer gider çünkü

transferleri takıma göre yapsamda her yeni seride 1 kaç favori taktiğim oluşur defansf ve ofansif farklı tatkiklerde olsa o sezonki konumuma göre en çok oynuyacağım taktiğe göre geniş bir kadro kurmaya çalışırm

kadromda en az 25 oyuncu olur bu sayı bazen 35 lere kadar bile çıkabiliyor

yetenekli genç oyuncu görürsem ve finansımı zorlamayacak bir paraya alabiliyorsam kesin alırım oynatıp oynamıyacağıma bakmam takımda şans bulamıyacak gibi olursa bi kaç sezon kiraladıktan sorna satarak para kazanırım

hiç bir zaman hiç bir transfermde isimler bölümünden aratarak yapmam oyuncu arama bölümünde kriterlime uygun yada scootların önerdiği oyunculardan yaparım transferlerimi.

yıllık maaş ve abd doları kullanırm.

Nesil
    2006
    Yer
    ⓪❾

* 40 yaşında başlarım.

* İşssiz başlarım,teknik direktörü olmayan uygun takımlara başvuru yaparım.

* Maaşlar yıllık ve TL olur.

* Oyuncu özelliklerinde antreman etkileri sürekli açık olur,16 ve üzeri özellikler farkedilebilirliği daha yüksek renklerle değiştirilir.

* Bir aksilik olur (elektrik kesilir vb.) ve oyundan kaydetmeden çıkarsam,oyunu tekrar açtığımda istifa ederim.

* Karşılıklı anlaşma sürdüğü sürece yönettiğim takımın başında kalırım,bu takımla sürekli yeni hedefler kovalarım. 'Kimler geldi kimler geçti' durumunu severim.

* Yeni oyuna kadar tek kariyerle oyunu bitiririm.
    <')))))>-<

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Kariyer seçerken ilk Real Madrid, İnter ve Manchester United'ten birini seçerim oyunu kavramak için.

Sonra Fenerbahçe'yi alırım CL alana kadar oynarım.

Sonra Türkiye en alt ligdeki tanınmış takımlardan birini alarak yoluma devam ederim.

Mesela Sakarya, Göztepe yada FM 2006'da Eskişehir Spor gibi.

Eskiden bende bilgisayar yokken yani 5 sene önce falan FM 2005 zamano kankamın evinde FM oynardık ve bilgisayarı gören bir ayna vardı.

Penaltı olunca o aynadan izlerdik penaltıyı ama o zaman küçüktük.

Maç hep 2D oynarım 3D oynarsam az gol olacağına inandığımdan.

Gençlere 2. sezonda yatırım yaparım.

Ve özel bir durum olmassa taktiğim budur.

4 Defans - 2 Orta Sahanın ortası - 1 RWF, 1 LWF, 1 AMF - 1 Forvet.

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

-Her Sene Galatasaray ile Sezonu Açarım

-Daha sonra orta derece Avrupa takımları ile şampiyonluk almaya oynarım

-Daha sonra tabi ki Karabükspor ile bir kariyer açarım ve Ş.Ligini alana kadar devam ederim

-En çok taktiklerle uğraşırım nasıl bir diziliş,anlayış vs.felsefeme uygun 2-3 taktik yapar sene sonuna kadar o taktikleri geliştiririm

-Takım seçerken asla büyük takımlar almam oyunu orta ve küçük dereceli takımlarla daha zevkli gelmiştir.

-Para birimim neredeyse her zaman sterlindir.Ve maaşlar haftalık verilir

-Takım seçerken görselliğe önem veririm.Ayrıca kadro yapısınında taktiğime uyup uymadığı da önemlidir

-Cins liglere yönelmem(Atıyorum Mozambik gibi bi ülkenin ligine)

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

ohoo bende acayip takıntılar varya...

- para birimi USD ve Yıllıktır her zaman

- en az 4 yıldızlı antreman yaptıran koç bulana kadar sürekli koç değiştiririm

- genç takım ve as takım antremanlarını yaptıracak koçlar mümkün olduğu kadar ayrı olur(takım kaç tane koça izin veriyorsa hepsini doldururum muhakkak)

- avrupa kıtası dışından oyuncu almam (özellikle afrikalı kesinlikle almam) sebebi çok saçma sapan zamanlarda milli takımlara gidiyor ve beni mal gibi ortada bırakıyor olmaları

- + kontenjanları doldurmam sadece oynatabileceğim kadar yabancı alırım

- karektersiz oyuncu asla almam hele hele medya dostu oyuncu takımın yanından geçemez...

- taktiğimi belirler kadromu ona göre kurarım

- 29 yaşın üstünde oyuncu transfer etmem

- dev takımları 0 dan alıp çalıştırmayı sevmiyorum ama ufak takımlarda çalışırken teklif gelirse fırsatlarıda kaçırmam...

- bir oyuncu mutsuzsa düzelene kadar oynatmam ancak benden veya takımda kalmaktan dolayı mutsuzsa o oyuncunun katiyen şansı yoktur asla oynayamaz bir fiyat belirlerim o fiyata isteyen olursa gider olmazsa kontratı bitene kadar rezerv takımda durur...

- maaş bütçesini asla aşmam hatta maaşları mümkün olan en düşük seviyede tutarım kontrat tekliflerine balıklama atlamam muhakkak pazarlık ederim...

- kadromda 23 oyuncu bulunur her bölgede en az 2 oyuncu bulundururum...

- birde çok pis bir takıntım var bir oyuncuyu doğal bölgesi dışında mecburiyet yoksa oynatmam...bir oyuncunun doğal bölgesi amc ise mc oynatmam...transferide ona göre yaparım...

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by vego View Post
    Her oyunda mutlaka Bjk ve Sasmun kariyeri yaparım.

Real madrid,Barça gibi takımları yönetemem 5 ayda (oyun süresiyle) sıkılırım.

Para birimi euro,maaşlar yıllıktır.

Oyuncum 30 yaşına geldiği anda yollarım.

Yedeklerimin yaşı 24 olduğunda yollarım.

Türkiye ligi için sadece 6 yabancı alırım.O +2 yi hiç doldurmam..Yabancı alıyorsam yedek için değil ilk 11 için alırım
    Şunu untmuşum oyuncu sayım A takımda max 25 tir

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

- her seride kesinlikle Galatasaray'la başlarım ve bütün kupaları en az 3 kez alıncaya kadar devam ederim

-maaşlar yıllık, para birimi Euro'dur

-28 yaşın üstünde oyuncu almam kaleciler hariç

- 30 yaşına gelen her oyuncu eğer süper yıldız değilse (Agüero,Pato vb.) gereksizdir ve satılır

-TSL'de Anadolu takımlarının biriyle ya da işsiz başlayarak bir kariyer açarım İngiltere, İspanya, İtalya, Türkiye, Fransa ve Almanya'yı dolaşır bırakırım

-Eğer bi oyuncuyu kafaya taktıysam kesin alırım ya o anda oynadığım takıma ya da başka bi takıma ama mutlaka alırım

-Eğer oyunda takımıma aldığım genç 1-2 oyuncu ben nereye gidersem gelir, gelmek zorundadır
    Screw you guys, I'm goin' home

işsiz başlarsam belli stratejim vardır....
    sunday league footballer seçerim elden geldiğince...
    açabildiğim kadar lig açarım...
    eğer hepsini açtıysam en erken başlayan ülke ligine başvururum...
    (Eskiden Brezilyaydı şimdi Malezya)

Eğer 10'dan fazla lig açamayacaksam genelde tek ülke açarım...
    Eğer belli sayıda lig alıp avrupa turu gibi bişey yapıyorsam medyanın en düşük verdiği takımı seçerim...

Güzel konu!
    1-Para birimin EU,oyuncuların maaşı aylıktır.
    2-İlk kariyeri Fenerbahçe ile ardından tam bir fan'ı olduğum Newcastle United ile yaparım.Şampiyon yapmadığım sene yoktur.(Bazen zor da olsa)
    3-En son muhakkak Göztepe'yi alırım.
    4-Bir skin seçer ve sonra onla bütün oyun oynarım,çok tutucuyum.
    5-Büyük takım Fenerbahçe dışında asla almam.Milandır Chelseadir Realdir bilmem bile..
    6-Taktiğe göre takım kurarım.Takıma bakıp taktik seçmem.
    7-Adım hep Onur KEAGAN diye yazılır..Onur gerçek adım,Keagan ise Newcastle United'ın efsanevi teknik direktörü,efsane oyuncu Kevin Keagandan gelir..
    8-Takımın kendisine taraftar durumuna kadrosuna heyecanlanmam lazım.
    9-En az 3 ülke ligi açarım.İngiltere liginin 2 ligi garantidir.
    10-Genelde parasız ve düşük takımları rağbet ettiğimden yaşlı ama klas olan oyuncuları bir yıllık almaya bayılırım.son oyunda Tarık Sektoi gibi...
    11-Genelde herkeste Riquelme hastalığı varmışBende de bu sezona kadar Bocalı Palermo hastlaığı vardı.
    12-3d oynarım.Son eklenen TV görüntüsünü çok sevdim
    13-Son olarak ta hayalimi yazayım.Gecen sürümde Notts C ile en dipteki ligden her kupayı alarak 7 yılda herseyi yaptım.Ama daha büyüğü amatör liglerin en altından bir takımı alıp zirveye çıkarmaktır...

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Quote Originally Posted by Zekirdek View Post
    Kariyer seçerken ilk Real Madrid, İnter ve Manchester United'ten birini seçerim oyunu kavramak için.

Sonra Fenerbahçe'yi alırım CL alana kadar oynarım.

Sonra Türkiye en alt ligdeki tanınmış takımlardan birini alarak yoluma devam ederim.

Mesela Sakarya, Göztepe yada FM 2006'da Eskişehir Spor gibi.

Eskiden bende bilgisayar yokken yani 5 sene önce falan FM 2005 zamano kankamın evinde FM oynardık ve bilgisayarı gören bir ayna vardı.

Penaltı olunca o aynadan izlerdik penaltıyı ama o zaman küçüktük.

Maç hep 2D oynarım 3D oynarsam az gol olacağına inandığımdan.

Gençlere 2. sezonda yatırım yaparım.

Ve özel bir durum olmassa taktiğim budur.

4 Defans - 2 Orta Sahanın ortası - 1 RWF, 1 LWF, 1 AMF - 1 Forvet.
    Yazmayı unutmuşum. Ayrıca takımımımda hiç Brezilya'lı bulundurmam.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

ohoooo bende takıntı çook.

doğum tarihim gerçektir.
    para birimim her zaman eurodur ve yıllık veririm.
    3 seridir barcelona, real, milan, manu, chelsea vsvs gibi kafa takımları yönetmem. yani anlayacağınız daha messiyle cr7 ile adam akıllı hiç oynamadım sadece bi kaç kez barca ve manudan teklif geldi o zaman bi kaç maç yapıp hedefime ulaştım diye çıktım.
    taktiğim cm 97/98 deki monacodan (barthez, collins, guily, henry, trezegeut, diawara, legwinski vs vs) kalma 4-1-2-1-2 dir.
    hersene ilk seçtiğim takım BJK olur bi 3 sezon yaparım yeni yamaya kadar yeni yama gelince alt liglere dalarım öteki yamaya kadar sonra shaktar, cska, zenit, psg, stoke, dortmund benzeri takımlar seçerim.en son muhakkak BJK da bi 10 sene oynar yeni oyunu beklerim.
    özellik eklendiğinden beri her oyunda işsiz başlarım.
    takımımda ilk sezon dışında 30 yaş üzeri bulunmaz bulunsada oynayamaz.(iyi değil biliyorum ama alışkanlık)
    takıntılı olduğum oyuncuları muhakkak almam lazım.
    yabancı sınırı 8se bile eğer gençse 10 yabancı bile alabilirim ikisini kiralık salarım.
    fanatik Bjk lı olmama rağmen hersene bi fb sezonu açarım tek sezon oynarım.(o kadar finansa ve kadro kalitesine rağmen nasıl başarı gelmiyor diye bakmak için )
    favori takım asla yazmam.
    fm oynarken müzik dinlemem.
    son olarak seçtiğim takımda bütün asistanları kovup yerine kendi adamlarımı alırım.
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2006
    Yer
    KOCAELİ

gercekten cok guzel konu olmus bende genelden ozele baslıyorum
    1-para bırımı USD maaslar yıllık.kasadan ne kadar para eksılıyor goruyoruz haftalık olunca bısey bellı olmuyor
    2-dogum tarıhım gun ay dogru yıl olarak en kucuk 75 oluo sanırım onu yapıyorum buarada yasın buyuk ve kucuk kluplere gore etkısı degısıyormu?
    3-Cok cabuk sıkılırım nedenını bı turlu anlıyamıyorum ama kesınlıkle kaydedım gerı gelmedıgım ıcın ozellıkle tuttugum takım gs ıle fener yenılgısı veya ılk sezonda avrupadan erken elenırsem sınırlenıp kapatıyorum sonra baska takımla karıyer acıyorm ama aklımda hep gsde oluyor bı kac gun sonra tekrar gsye gerı donuyorm
    4-GS harıcı takım acarsam favorı takımım hep real madrıd olur ve ılerleyen yıllarda gecmeye calısırım
    5-ıspanya portekız ve ıngıltere lıgı dısında karıyer acarsam ıkıncı uyrugum portekızdır o lıglerden bırınde acarsam swiss olur uyrugum
    6-YENI KARIYER ACARKEN TS LIGINDE TAKIM YONETIYORSAM KENDIMI ULUSLAR ARASI FUTBOLCU OLARAK YAPARIM VE AYNI TAKIMA BI KAC KEZ BASTAN GIRERIM KI MILLI TAKIM GECMISIMDE MAC SAYIM VE GOLUM BIRAZ YUKSEK OLANA KADAR )
    7-gecmıs serılerde korfez beledıyeyı bu serıde KOCAELİ sporu alım en tepeye tasımak en onemlı gorevımdır
    8-yenı takıma gelır gelmez personelle bı yıllık sozlesme ımzalarım ardından hemn gonderırım
    9-yenı takıma gectıgımde ılk olarak gonderıleceklerı belırler hepsını satmaya calısırım

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Herkes 30 yaş üstü oyuncuyu hemen gönderiyor. Bende de, bende emekLi oLana kadar oynatma ve takımda tutuma takıntısı vardır. 37 Lik Nihat kahveci ye ŞL finaLinde hattrick yaptırdığım anında unutmam yani
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

-Her zaman oyuna Beşiktaş ile başlarım.
    -30 yaş üstü oyuncuları satmam. Performansı kötüyse ya da takımda istemiyorsam yollarım.
    -Her zaman para birimi olarak Türk Lirası kullanırım. TL bildiğiniz gibi diğer para birimlerine göre daha değersiz olduğu için daha fazla rakamla yazılır. Bu da kendimi zengin hissetmemi sağlar.
    -Maaşları hiç değiştirmedim. O yüzden aylık kullanıyorum.
    -Maçları önceden Klasik 2D ile izlerdim. Şimdi 3D TV View'e geçiş yaptım.
    -Fazla maaş isteyip de haketmeyeni direk yollarım.
    -Hakettiği halde fazla maaş isteyip bütçem yetmiyorsa yine yollarım
    -Staff'ımı mutlaka yenilerim. Bierhoff vazgeçilmezimdir.
    -Balance düşük olan Brezilyalıları almam. (Neymar, Dentinho)
    -48 ay taksit taktiği kullanmam. Taksit kullanırım ama bu şekilde değil. Bu 48 ay taksitle yıldızları transfer edip oyunumun zevkini bozmam. Gerçekte transfere neye gücümüz yetiyorsa ona göre transfer yaparım.
    -Team Instructions'un yarısından çoğu default olur.
    -Türkiye'de oynuyorsam gerçek adımı kullanırım. 2 tane daha alternatif ismim var yabancı uyruk için. Ama diğer ülkelere isim düşünmek çok zor oluyor.
    -Staff yenilerim ama kaç yıldız verdiğine göre değil. Özelliklerini beğenirsem alırım.
    -Hiçbir oyuncuya fazla kafayı takmam Gelirse gelir, gelmezse... başka oyuncuya yönelirim Her zaman bir alternatifim vardır.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

1- Para birim Euro,maaşlarda haftalıktır
    2- Tema olarak sadece oyunun temasını kullanırım
    3- Fikstür işlemini fastest yaparım
    4- Logo ve forma paket çıkmıssa kullanırım
    5- Türkçe yama asla kullanmam.Oyuncu özelliklerinin sırası değiştiği için orjinal oyunda türkçe dil seçeneği olsada alışmak zor olabileceği için çok zor geçerim gibime geliyor.

6- Her zaman Fenerbahçeyle kariyer yaparım başka takım almam teklif gelirse sadece Milli takımıda yönetirim ve uzun soluklu olur
    7- 1 kez işsiz başlayarak ülkeleri gezme hedefim olur
    8- 1 kere Türkiye son liginden semapti duyduğum bir takım alarak süper lige çıkartırım
    8- Oyuna her zman en az 10 ülke seçerek başlarım ve her zman large database olur
    9- Staffımı kendime göre kurarım 4 yıldızın altında personel bulunmaz
    10- Kadroda 22 oyuncu belki eksta 2 oyuncu daha bulunur 25 i kesiinlikle geçmez
    11- Taktiğime göre oyuncu alırım taktiğime uymayanı satarım
    12- Taktiğimi değiştirmem sabit bir taktikle oynarım
    13- Direk kırmızı kart gören oyuncuyu o maçta puan kaybetmezsem 2 maç maaş kesintisi veririm eğer yenilirsem takımda bir daha oynatmam
    14- Key playerlarıma aynı maaşı veririm ne eksik ne fazla hepsi aynı
    15- Transfer dönemine maçları yaptığım dönem kadar vakit ayırırım
    16- Yaş takıntım yoktur sadece yüksek maliyete aldıgım bir oyuncuyu yaşı ilerlediğinde aldıgım bonservis bedeline satmaya çalısırım
    17- Oynarken müzik dinlerim
    18- Benim olduğum kulüpte finans zarara uğrayamaz
    19- Transferlerim peşindir hem alımım hem satımım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

benim de vardır heralde diye dalıyorum konuya;

- Mutlaka Fenerbahçe ile başlarım oyuna, gözlemlerim oyunu önce tüm ligleri,takımları kadroları gezerim önce bir. Eğer zevk alabilirsem devam ederim, sıkılırsam kapatır takım arayışına başlarım.

-Takım seçerken takımın amblemine, forma rengine, özellikle gerçek hayattaki taraftarına çok önem veririm. Herhangi bir takım ile ben de zevk alamam oyundan. Alt liglerde oynamayı sevmem, hatta hiç oynamam.

-Mümkün olduğunca büyük takımlar ile oynamayı severim. Eğer ilgimi çekmeyi başaran bir orta sıra takımı olursa alabilirim.

-Reel hayatta olay yaratacak, yüksek fiyatlara transfer yapmayı severim. Takımımın verdiği transfer bütçesine layık oyuncular alırım. Şov yapamayı ve para saçmayı severim transferde.

- Genç oyunculara tahammülüm yoktur, hiç bir seride ucuz genç oyuncu alıp 2 sene sonra muhteşem fiyatlara sattığım olmadı. Bunu yapmayı bir kaç kere denedim fakat zevkimi kaçırdı, oyundan soğuttu.

- Euro kullanırım, maaş yıllıktır.

- Doğum tarihim genelde 1960 olur. Nedenini bilmiyorum bu ilk seriden beri böyledir.

- Skin sevmem, oyunun orjinal teması ile oynarım.

- Ayrıca rutin transferler yapmam. Ziya Doğan misali her gittiğim takıma aynı genç oyuncuyu almam. Kariyer alanını takip ediyorum da çoğu arkadaş sürekli aynı transferleri yapıyor. Hiç hoş değil.

- Bilgisayarımın durumuna göre 2d,3d farketmez her türlü havaya girerim.

- Taktik takıntım pek yoktur ama genelde 4-2-3-1 kullanırım. Zaman zaman aldığım oyunculara göre taktik yaptığım da oluyor.

- 30 yaş üstü takıntım yoktur, bir oyuncu 33 yaşında takıma yarar sağlıyabiliyorsa her zaman takımımda kendine yer bulabilir.

- Maçları ayakta değil de, oturduğum yerde kollarımı birbirine bağlı şekilde izlerim. Gayet ciddi durmaya özen gösteririm. Arada spikerlikte yaparım.

- Eğer maç oynanırken, salona,mutfağa vs. bir yere gittiğimde oyuncularımın benim takımı yalnız bıraktığımı düşünüp yenileceklerini düşünürüm. Aynı şekilde maç oynanırken yemek,çay,cips vs. şeyler yemem. Ciddi olurum demiştim.

- Eğer bir futbolcum beni yarı yolda bırakıp transfer listesine konulmak istiyorum derse kabul ederim, ama oynatmaya da devam ederim. Gün gelir takımda kalmak istiyorum der ama kabul etmem kaç paraya olursa olsun satarım.

- Oyuncularım konusunda katı değilimdir ama sözleşme yenilerken haddinden fazla para isteyen oyuncuya tahammülüm yoktur işte. Paf takıma gönderirim sözleşmesi bitene kadar bekletirim ara ara yoklarım istediğim fiyata imzalarsa tekrar çıkar oynar, yok imzalamadı sözleşmesi bitince gider.

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

-gerçek yaşımla, gerçek ismimle ve gerçek uyruğumla oynarım herzaman
    -maaşı yıllık birimini euro yaparım
    -favori takımım herzaman beşiktaş olur.
    -ingiltere, ispanya, fransa, almanya, hollanda, türkiye, italya, rusya birinci liglerini oynanabilir olarak açarım
    -ilk juventusu alırım eski günlerine ulaştırmak için. sonra beşiktaşı alır bazen daha lig başlamadan kapatırım ve ingiltere premier liginde man city'yi alırım. oyunun ingiltere çıkışlı olduğu için en kaliteli ve en zevkli lig olduğunu düşünüyorum (gerçi gerçektede öyle )
    -kadroma her zaman akinfeevi transfer ederim ilk olarak
    -takım seçeneklerinden hazırlık maçı düzenlemeyi ve hazırlık maçlarını asistanıma bırakırım
    -taktiğim her zaman 4-4-2 dir, ml ve mr açıkta olur
    -istediğim oyuncuyu ne pahasına olursa olsun alırım fiyatı önemli değil, şimdiki kariyerimde man city'ye fabregası 138 milyon euroya aldım
    -skinim her zaman dark skindir gözü yormuyor böylece
    -kadroma kesinlikle 26 - 27 yaş üzeri oyuncu transfer etmem, kim olursa olsun. aldığım en yaşlı oyuncu 26 yaşındaki robbendi
    -3d ile maçı seyrederim önemli anları, önemli anlar dışındaki sürede de kendi takımımın istatistiklerinin olduğu ekranda takip ederim
    -kariyerimi de sıkıldığım anda istifa ederek bırakırım

- Doğum tarihimi ay, gün, yıl olarak doğru yazardım ancak baktım ki futbolcular tavsiyelerimi dinlememekte inat ediyor, doğum tarihimi geriye aldım.
    - Skinlerde oyuncu özelliklerini ve oyuncuların mevkiye fit olup olmadığını gösteren renkler varsa tercihimi ayarlarım. Mesela Arsenal Skin' i çok beğenmiştim ama oyuncunun mevkiye adapte olup olmadığını belirten koyu çizgiler görünmediğinden vazgeçmek zorunda kaldım.
    - Her oyunun başında Galatasaray' ı alırım.
    - Gerçekte isteksiz ve hırssız oynayan futbolcularla ağır stoperleri mutlaka gönderirim. Ağır savunmayla oynamam. En düşük stoper hızı en az 13 olmalıdır bence.
    - Sürekli kendi ismimi kullanırım.
    - Target man oynatmam gerekmedikçe. Elbette hücum hattının hızının ortalama en az 14 olmasına dikkat ederim.
    - Marking ve tackling özellikleri düşük orta sahalarla oynamam.
    - Her Galatasaray Kariyerimin başında Misimovic ve İnsua' yı mutlaka gönderirim. Misimovic koşan takıma adapte olmadığından, İnsua da bek hızının kafamdaki limitinin altında kaldığından...
    - Galiba Galatasaray ile başarılı olmadan başka kariyer açmayacağım.
    Bu kadar...
    -Edit: Lim10' un tavsiye ettikleri haricinde forumlarda tavsiye edilen isim ve genç yetenekleri almam, iyi scoutlar bulur, kendi araştırdığım oyuncuları onlara inceletirim.
    - Ritchie De Laet' i Fm 2010' dan beri hangi takıma geçsem transfer ederim.
    Last edited by richard castle : 16.Ocak.2011 at 16:57 Reason: Ekleme...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Her zaman para birimim Euro'dur..

Maaşları kesinlikle haftalık veririm..

Değişik skinlerden nefret ederim her zaman oyunun orjinal skiniyle oynarım..

Oyuna her zaman Galatasaray ile başlarım..

Kesinlikle peşin transfer yapmam bütün transferlerim 48 ay taksittir..

Kesinlikle taksitle oyuncu satmam bütün sattıklarım peşindir ..

Bonservis değerini bile verseler oyuncu kiralamaktan nefret ederim..

Oyunu tamamen orjinal bilgilerimle oynarım doğum tarihimi 1972 yaparım..

Yaşlı oyunculardan nefret ederim fiziksel özellikleri düşükse kesinlikle yollarım..

3D'den nefret ederim her zaman 2D Classic olarak izlerim maçları..

Stafflara sözleşmeleri bitene kadar kesinlikle dokunmam öyle kovmak için uğraşmam..

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri