Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 55 sonuç

Konu: Forumdaki Kesinti.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Exclamation Forumdaki Kesinti.

Yaklaşık 2-3 gündür forumda ciddi bir kesinti var.Ana sayfaya girilebiliyor fakat foruma hiçbir şekilde girilemiyor.

Aksaklık hakkında bir bilgilendirme yapılabilirmi acaba ? Devam edecekmi yoksa varsa bir sorun halledildimi ?
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

Bende Böyle Bir Başlık Açacaktım Site Sahibinin Yıllardır Özel Nedenlerden Dolayı Bir Türlü Değiştiremediği Sistemi, Yeni Siteyi Bence Tamamen Bıraksın. Hobi ve Eğlence Amaçlı Bir Site Olarak Varlığını Sürdürüyorsa Bence Kesinlikle Bu Siteyi Dahada İyi Hale Getirebilecek Kişilere Satmalı ve Yeni Sahibi Yeni Bir Heyecanla Çok Daha Keyifle Atılımlarını ve Yılların Vermiş Olduğu Geleneği Sürdürmeli.

Eğer Maddi Boyut Olarak Bir Kazanç Varsada Orasını Bilemem Devredip Devretmeme Hakkında. Ama Bence Özel Nedenleride Eklersek Sorunları Sıkıcı Geliyorsa Uğraşmak Bu Siteyi Derhal Devretme Zamanı Gelmiştir Kanımca. Bence Açık Artırma Yada Başka Yollarla Siteye Talip Olanlar Varsa Bu Fikir Değerlendirilmeli. Yıllardır Neredeyse Yalan Olan Yeni Hayali ve de Her Sene İyice Dahada Önemini Kaybeden Bir Site Yeniden Canlandırılmalı Yeni Sahiplerinin Heyecanıyla

Nacizhane Bir Fikrimdir. Sahiplere Duyurulur.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Site zaten son 2 sezondur yeni sisteme geçecek (: Yaklaşık 1.5 senedirde bunun çalışmaları yapılıyor(muş)

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Aynen ya 2 senedir yeni sitedir gidiyor. Konu açılıyor özel hayat iş güç diyorsunuz. 2 senede hiç mi bitmiyor hiç mi bir birkaç hafta ayırıp yapamıyorsunuz ben anlamadım. Şimdi bu mesajımada dicek biçok kişi tepki verir, özel hayat var hep siteyle mi ilgilenicekler diye ama öyle yani 2 senedir aynı senaryo.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

tarkan nacizhane fikirlerin için teşekkür ederim. Bu platformun şu anki halinden çok memnun sayılmam ama boş zamanlarımda -keyifle- geliştiriyorum, 1.5 yılda sürer belki 4 senede, bir gün bakarsın tek ben kalırım (: ama böyle bir durumda diye çok üzülmüyorum çünkü hayatım burası değil, buralar sayesinde çok değerli insanlar kazandım, parada kazandım şimdi eksi getirsede umrumda değil. Allah'a bin şükürler olsun burayı finanse edecek ekonomik gücüm var ve gördüğün üzere reklamsız bir platformu size sunuyoruz. Arada bu tip takılmalar, açılmama gibi sistemsel sorunlar yaşanabilir, bunlarıda hoşgörü ile karşılamanız gerekir diye düşünüyorum. Buradaki kurduğumuz topluluk çok değerli ki insanları buradan gereksiz fevri hareketleri nedeniyle kaç kere atsak bile yalvar yakar yine buradalar mı? af ettik, buradalar... Eh durum böyle olunca demekki site 10 senede böyle kalsa değerli üyelerimiz bir şekilde ortama alıştığı zaman bırakmakta istemiyorlar.. Sistem eskiymiş yok site eskiymiş çok takılmayın. Yeni halini vakit buldukça ekleyeceğim. Siteyi satmam veya devretme gibi aksiyonlara pek girme taraftarı değilim (:
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Zaten Ortam ve Keyif İçin Takılıyoruz O da Olmasa Sıkıcılığı Çok Fazla. Yeni Site Faaliyete Geçecek Laflarından Sıkıldım Artık. Bunuda Anlayışla Karşılamanız Lazım. Eski Hali, Yeni Hali Benim İçin Önemli Değil. Önemli Olan Sorunsuz Bir Çalışma İstiyoruz. Bu Site Devamlı Kamu Kurumlarının Sitesi Gibi Çökecekse ve Yavaşlaması Sinir Edecekse Bir Yerlerde Eksik ve Hatalı Birşeyler Var Demektir. Özel Sitelerde Bu Sorunun Yaşanması Çok Alışılmış Birşey Değil.

Alt Yapı veya Site Temelleri Düzgün Değilse Bu Yanlışta Israr Etmek Saçmalıktır Sadece Bana Göre.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

vieri haklı beyler

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by BaFraLı View Post
    Aynen ya 2 senedir yeni sitedir gidiyor. Konu açılıyor özel hayat iş güç diyorsunuz. 2 senede hiç mi bitmiyor hiç mi bir birkaç hafta ayırıp yapamıyorsunuz ben anlamadım. Şimdi bu mesajımada dicek biçok kişi tepki verir, özel hayat var hep siteyle mi ilgilenicekler diye ama öyle yani 2 senedir aynı senaryo.
    yaşın yüzünden bunu anlayabileceğini sanmıyorum Tolga. yaşına bakıp seni küçümsediğimi sanma. ama "birkaç hafta ayırıp yapamıyorsunuz" dediğin zaman bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş olursun. okulun bitip, iş hayatına atıldığında ne demek istediğimi daha iyi anlarsın .)

bizi de oldukça sıkıyor sitenin gecikmesi olayı. sizin de sıkılmanız, bayılmanız gayet doğal. ben bahane üretmekten de sıkıldım. ama ürettiğimiz bahaneler maalesef hayatın gerçekleri. ve söylediğiniz şeyler farkında olmadığımız şeyler değil. site kendini döndürsün diye zamanında kulüp üyeliği sistemini çıkartmıştık. sitenin kendisini döndürmesi dışında ticari bir kaygımız olmadı. hobi için giriyoruz buraya. benim gibi türkçeleştirmeye yıllarını vermiş arkadaşlar hariç yine herkes gönüllü olarak zamanlarından çalıp siteye, foruma birşey katmaya çalışıyorlar.

Baga Tarkan, abi bunlar yine iyi hallerimiz. forumun 1-2 hafta kapalı olduğu zamanları da biliyorum. forum ile siteyi ayrı olarak düşünmelisiniz. www.turksportal.net açık olduğu sürece bir sorunumuz olmaz. forum.turksportal.net'teki sorunlar ise can sıkıcı sorunlar olsa da dediğim gibi çok çok büyütülecek şey değil. kısacası forum açılmıyor diye siteyi devretmeye gerek yok .) ama dediğin gibi artık yeniliğin gelmesi şart.

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Quote Originally Posted by Aydın View Post
    yaşın yüzünden bunu anlayabileceğini sanmıyorum Tolga. yaşına bakıp seni küçümsediğimi sanma. ama "birkaç hafta ayırıp yapamıyorsunuz" dediğin zaman bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş olursun. okulun bitip, iş hayatına atıldığında ne demek istediğimi daha iyi anlarsın .)

bizi de oldukça sıkıyor sitenin gecikmesi olayı. sizin de sıkılmanız, bayılmanız gayet doğal. ben bahane üretmekten de sıkıldım. ama ürettiğimiz bahaneler maalesef hayatın gerçekleri. ve söylediğiniz şeyler farkında olmadığımız şeyler değil. site kendini döndürsün diye zamanında kulüp üyeliği sistemini çıkartmıştık. sitenin kendisini döndürmesi dışında ticari bir kaygımız olmadı. hobi için giriyoruz buraya. benim gibi türkçeleştirmeye yıllarını vermiş arkadaşlar hariç yine herkes gönüllü olarak zamanlarından çalıp siteye, foruma birşey katmaya çalışıyorlar.

Baga Tarkan, abi bunlar yine iyi hallerimiz. forumun 1-2 hafta kapalı olduğu zamanları da biliyorum. forum ile siteyi ayrı olarak düşünmelisiniz. www.turksportal.net açık olduğu sürece bir sorunumuz olmaz. forum.turksportal.net'teki sorunlar ise can sıkıcı sorunlar olsa da dediğim gibi çok çok büyütülecek şey değil. kısacası forum açılmıyor diye siteyi devretmeye gerek yok .) ama dediğin gibi artık yeniliğin gelmesi şart.
    Sadece benim demek istediğim uzun zamandır yeni site diyorsunuz. Ondan sıkıldım bende. Yani bu benim görüşüm tabi. Bu halide çok güzel zaten ben bişey demiyorum tek dediğim yeni siteye bir geçilseydi herkes rahatlamış olurdu. Bende hobi için burdayım beğenmessem bişey yapmassam zaten burda yorum bile yazmam ama bende buradayım takılıyorum yani yeni siteye geçilirse daha iyi olacaktır.

Ha birde iş güç, özel hayat varken böyle şeylerin arka planda kalmasıda normal. Ama ne diyim inşl. en kısa zamanda planladıklarınız hayata geçirilir.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Foruma bir bot dadanmış tüm sistemin kökünü kazıyordu. Şimdilik ipini çektim
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    Foruma bir bot dadanmış tüm sistemin kökünü kazıyordu. Şimdilik ipini çektim

buna rağmen problem devam ediyor, ve problem bir kaç gün sürebilir, sunucudaki donanımsal bir problemden kaynaklanabileceği belirtildi
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Yeni Mesajlar butonu gitmeseydi iyiydi : )

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by KaPaLı View Post
    Yeni Mesajlar butonu gitmeseydi iyiydi : )
    Geldi neyse ki
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Geldi neyse ki
    Çok iyi oldu valla.Bir de artık kesinti olmazsa çok daha güzel olacak.
    So what?
    Saike

Sistemi uprage etseniz? Büyük ihtimalle sürüm çok düşük. Copyrghttan sürümü silmişsiniz. 3.8.5 falan olsa

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Sorunun kaynağı bulundu.

tüm sistemi sömüren Cuil arama motoruna ait Twiceller adındaki crawl botuymuş.

Web sitesinin içeriğini topluyor, arama sonuçlarında çıkması için tabi bunu yaparkende aynı anda bir çok kez scriptleri çalıştırıyor, scriptlerde sürekli veritabanından sorgu yaptıkları için veritabanını zorluyor ve işlemci kullanım oranı tavan oluyor, DDOS saldırısı gibi sisteme erişimi engelliyor.

Detaylı bilgi
    http://www.sitepoint.com/forums/showthread.php?t=560037
    http://forum.x-cart.com/showthread.php?t=34911
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Abone olunan tüm konular silinmiş.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

ilk başta abone olunan konulara mail gönderimde bir problem vardı ki halen var. Bu sebeple temizlemek durumunda kaldık
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Abi bunu daha önce belirtmiştim bir yerde. Abone olunan konular için şöyle yazmıştım :

"Bir konu açtığımızda konuya abone ol dediğimizde abone olunmuyor"

Mail gönderilmesi vs. denemedim ama o kısımda sorun olduğunu belirtmiştim.

Quote Originally Posted by CoşkuN ÖzdemiR View Post
    Virus mu oluyor bu abi...
    Onun gibi bir şey

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Foruma girmede güçlük yaşıyorum.Çok geç bağlanıyor siteye.Bazı saatler arasıda hiç girmiyor.Hala sorun çözülemedi mi?

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Çok yaşanıyor bu sorunlar çözülmesi lazım.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Sorun halen daha devam ediyor.Artık tamamıyle bir düzeltme yapılması lazım değil mi ?

Sonuç olarak aktif olarak forumda takılan herkes pc'yi açınca direk girilen siteler arasında ilk 3 de gelen bir siteye giremiyoruz.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Gerçekten çok sinir bozucu.Sürekli oluyor bu sorun.Başladı mı da 2-3 saatten az sürmüyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Şimdilik düzeldi gibi..

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Valla Mehmet hep şimdilik düzeliyor.Fakat gün içinde en az 1-2 kere oluyor ve 2-3 saat sürüyor en az.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

yalnış anlaşılmasın ama bu problemden dolayı forumdan soğudum.. maçlar bitiyor ya da bi transfer oluyor hemen akabinde foruma girip yorum yazayım istiyorum.. hevesim kursağımda kalıyor..

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Yanlış anlaşılacak bir durum bulunmuyor.

Hemen hemen her sene bu dönemde aynı sorunu yaşıyoruz. Bunu inkar edemeyiz. Tabi devamında da forum düzeldi, uçuyor, eskisinden iyi oldu yorumlarınıda duyuyoruz. Bunuda inkar edemeyiz.

Yani sorunlarımıza karşı duyarsız değiliz. Çözmek için uğraşıyoruz. Çözüncede daha iyi konuma getiriyoruz.

Daha önce çoğu yerde belirtilsede ben tekrar söylemekte fayda görüyorum.

Biz forum.turksportal.net'ten çok turksportal.net'i bir yerlere getirmeye çalışıyoruz. Bugüne kadar bu platformda sıkıntı yaşamadık. Yeni siteye geçeceğiz derkende turksportal.net'i kastediyoruz. Yeni bir foruma geçeceğiz dediğimizi hatırlamıyorum. Daha kötüsü forum kapatılacakken sizlerin bu alana olan alışkanlığından ötürü yeniliklerin buraya entegre edilmesi söz konusu oldu. Bundan aylar önce dosya bölümü devreye sokuldu. Bu yenilik bizleri rahatlattı. Yarın turnuva alanı devreye sokulduğunda sizler için müthiş kolaylıklar ve zevk unsurları oluşacaktır. İster çok erken ister çok geç olsun tırmalamadan bekleyen herkes muradına erecektir. Amacımız siteyi daha yukarılara çekmekken forumuda dışlamıyoruz. Bulunan her yönetici arkadaşımız acaba daha nasıl yeni icatlar türetiriz onun peşinde. Forum kapanıyor hemen Mustafa abi'ye ulaşılıyor.

Bunlar yaşanırken beceremiyorsanız devredin, şu serverı kullansanız uçar gideriz gibi yorumları doğru bulmuyor, kesintiler konusunda da sonuna kadar sizleri haklı görüyorum.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Burak şöyle bir cümle kullanmışsın '' Daha kötüsü forum kapatılacakken ''

Halen daha böyle bir durum söz konusu mu ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Forum kapanmasa bile siteye gelecek yenilikler sayesinde gerek duyulmayacak.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri