1 ile 19 arası toplam 19 sonuç

Konu: Artık dayanılcak gibi değil

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Angry Artık dayanılcak gibi değil

FM 2008'de 4 senede 20 kupa aldığımı hatırlarım.
    FM 2009'da 2 senede kümeden çıkartıp Lig şampiyonu yaptığımı hatırlarım.

ama 2010 da başarılarım sadece kümeden çıkarmak bir iki tane 2.lik bir iki tanede sampiyonluk

herkes yalovayla altayla bilmem sakaryayla superligi aliyor allah askna napiyorsunuz da alıyorsunuz REGEN alıyorum

FINISHING : 16
    DRIBBLING : 16 vs vs vs herkes boyle sezona baslıyorum sonuncuyum bu ne ya:S

NOT: ŞİMDİ BIRI CIKAR derki sen yönetemiyorsun '' 1.liklerim var kupalarım var 00-01 cm'den beri oynuyorum ama delirmemek elde değil ya 2 mac ard arda mac kazanamıosun bazen ya ben KAISER İLE kumeden cıkarken 33 mac 28 galibiyet le cıktım''

ikinci sezon 14. oldum sımdı kadro harıka yok kalecı hatası yok penaltı yok free kıck 17. mac yenemiyorum bu ne sacma sey ya.... adamın long shot 6 bana 35 metreden gol atıyor benım adamın long shot 20 mac ıcınde 12 tane atıyor kaleyı bulan yok...

TRANSFERLERIMI DUZGUN YAPIYORUM SUAN KENDIMI RESETLEYIP HIC BISE BILMIORMUSUM GIBI SIZE SORUYORUM BASARI ICIN NE YAPMALIYIM

bana REHBERI oku fln demeyın yalayıp yuttum soylenenlerı harfı harfıne kadar yapiorum olmuo yeter !

Özür dilerim yardımlarınızı beklerim saygılar

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Oyuncuya göre taktikmi yapıyosun yoksa taktiğe uygun adammı alıyosun ? Şu rehberi oku bu rehberi oku demem. Okumakla bakmakla olsaydı neler neler olurdu. 2010'da özellikle 10.3 yamasında taktik yapmak kolay geldi bana.. Diğerlerinde yapamamıştım bir türlü ama bunda karıştırarak değişik görevler vererek çok başarılı oldum. Ligde maç başına 3 gol altına düşersem başarısız hissediyorum kendimi. Ben 4-2-3-1 oynuyorum. Ama AMR - AML oyuncularımı full atak yaptım forvet gibi oynuyolar. Böylece ileride çok kişi kalarak bol gol buluyorum.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

oyuncular neye yatkınsa o taktıgı uygular cok eksık bolgelere transfer yaparım.dediğiniz tum herseyi yaptım 4-4-2 / 4-5-1 /4-3-3 / 4-1-3-2 vs vs herseyı yaptım oyuna basladıgınız anda transferlerden tut ne yapiyorda millet ALTAY'a Ligi kazandırıyor gerci bundesliga da oynadıgımdan cok zor hermac buyuk mac ama altaya uefa kazandıran gordum yahu yuh yuh

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Bence taktiğine göre almalısın. Benim oyun tarzımda Mehmet Topuz AMR değil MC oynuyo mesela. Çünkü atak oynatıyorum uzun şutunuda açtım. AML olarak Uğur Boral değilde Albin oynatıyorum hucum özellikleri güçlü olduğu için.

Şaşırmamalısın ben Aydın belediyespor'u her sezon 1 lig atlatarak çıkardım Süper Lig'e : )

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Bu tür ufak takımlarla üst seviye kupalar almak veya lig atlamak o kadar da zor değil aslında.Heleki Fm gibi bir oyun oynuyorsak (:

Taktiğinle oynama pek derim ben açıkçası.Bir taktik oturt ve o taktikle devam et.Belki 3-5 maç kaybedersin ama takım ritmini yakaladığı zaman patır kütür top oynamaya başlar.

Kadronuda bozmaman lazım.Full kadro değiştirmek her zaman bozuyor seriyi 1-2 takviye ile toparlıyabiliyorsun zaten takımını.

Okumakla olsa bu işler ohoho bu sefer kariyerlerin ne zevki kalır? Kendin birşeyleri yapmadıktan sonra uğraşmadıktan sonra taktiği koy antreman paketini koy devam et butonuna bas 1 sene sonra bırak.En güzeli kendin uğraşmak (:
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

ya tabi öyle 1 hafta evden çıkmıyorum ben bu oyun yüzünden ama yenil yenil yenil delircem yahu

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by KaPaLı View Post
    Bence taktiğine göre almalısın. Benim oyun tarzımda Mehmet Topuz AMR değil MC oynuyo mesela. Çünkü atak oynatıyorum uzun şutunuda açtım. AML olarak Uğur Boral değilde Albin oynatıyorum hucum özellikleri güçlü olduğu için.

Şaşırmamalısın ben Aydın belediyespor'u her sezon 1 lig atlatarak çıkardım Süper Lig'e : )
    ya fenerbahce fln zaten başarı geliyor ama mesela aydın'la uefa alan var mesela ben onu merak edıyorum

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by darkpart2 View Post
    ya fenerbahce fln zaten başarı geliyor ama mesela aydın'la uefa alan var mesela ben onu merak edıyorum

Alanlarda ilk senelerinde almıyorlar (: Birkaç sene geçiyor öyle alınıyor bak dedin ya 1 haftadır evden çıkmıyorum diye sen şimdi yapıyorsun onlarda zamanında yapmışlar
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

FM de benimde en çok canımın sıkıldığı nokta şimdi güzel güzel götürüyorsun sezonu mesela ben göztepeyle ligi 2. bitirmiştim.Bir sonraki sezona geldim.Taktiğimi değiştirmedim sadece daha kaliteli oyuncular aldım.Ama bir türlü kimseyi yenemedim.Zaten benim oyun tarzımda taktik formasyonları kısıtlı.4 lü savunma 2 li forvet hiç bir zaman değişmez.Orta sahayı şekillendiririm bir tek çeşitli varyasyonlarla.Ama ne denediysem oturtamadım bu sezon.6 sezondur güzel güzel götürdüğüm oyunumu bitirmek zorunda kaldım.Bu çok canımı sıkıyor.Çünkü CM 03-04 ten beridir hep böyle oluyor.Belli bir sezona kadar güzel güzel götürüyorum daha sonra kimseyi yenemez oluyorum.Hiçbir manager oyunumda hedeflediğim tek kariyeri bir türlü gerçekleştiremedim.Bir takımı alıp oyunun sonuna kadar o kariyerimle götüremedim bir türlü.Hep tıkandım 5 6 sezon sonunda

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Bence her sezon sonunda taktiklerinde ufak değişiklikler veyahut 2-3 farklı oyuncu monte etmelisin takıma. En çok dikkat ettiğim ve bence oyunun en büyük özelliği olan rakiplerinin senin taktikllerine göre değişiklik yapması oyunu çok akıcı kılmakla beraber senin başına gelen gib tıkanmalarada yol açabiliyor. Örneğin 1. sezon X takımını rahatça yendin. 2. sezon taktik değiştirmediysen dikkat et senin maçında farklı bir taktik varyasyonla oynuyorlar. Leeds ile oynarken Manu'yu 4-1 le geçtim. Bir sonraki sezon karşıma 4-3-3 ile çıktılar. Standart taktikleri olan 4-2-3-1 i değiştirdiler. Ve maçı 3-2 aldılar. Bu demek değil ki taktiğini değiştir. Sadece daha farklı formasyonlar,talimatlar veya oyucular kullan. Biliyorsun ki bu konuda FM gayet bonkör. Belki ilacın bu olur.Saygılar...

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Ayrıntılarını da düzenleyerek 4-2-3-1 taktiğini uygulayabilirsin. Single oyunda tutan en iyi taktik şu anda 4-4-2 ve 4-2-3-1.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Ayrıntılarını da düzenleyerek 4-2-3-1 taktiğini uygulayabilirsin. Single oyunda tutan en iyi taktik şu anda 4-4-2 ve 4-2-3-1.
    dl-dc-dc-dr
    dm-dm
    amr-amc-aml
    fc

böyle mi yoksa dm yerine mc'de mi oynasın onlar?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bence mc daha faydalı olur.. Sağ mc daha defansif sol mc oyunu 2 yönlü oynayabilen bir oyuncu olursa daha iyi verim alabilirsin..

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya-Kanada

Quote Originally Posted by darkpart2 View Post
    dl-dc-dc-dr
    dm-dm
    amr-amc-aml
    fc

böyle mi yoksa dm yerine mc'de mi oynasın onlar?
    Bence Amc oynama 2 Tane MC oyna 1 DMC MC'nin tekini oyun kurucu diğerini çok yölü orta saha yap.Daha çok verim alabilirsin.DMC önerim Annan MC önerim Mariga dene istersen.AMR AML'leride Gizli Forvet deneye bilirsin.Orta Saha'yı daha defansif yapıp.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

10.3 patchle ben de çok az başarı yakalabildim niyeyse 10.2 le süper gidiyorduk.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Yeni taktik olayını kuullanma önceki serilerde nasıl kullanıyorsan taktiğini cllasıc convert yap eski taktiğe göre ayarla takımını,ben yeni çıkan bu taktik siihirbazıyla ilk sene fb le 4. oldum bidaha açtım kariyer eski taktikle şampiyon oldum,çok ssaçma bir taktik olmuş bence o yüzden onu değiştirerek dene.Bide 4 1 2 1 2 taktiği bu seride çok etkili benım kullandıgım taktik değil ama etkili olduğunu keşfettim deneyebilirsin

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

[quote=darkpart2;1750860] adamın long shot 6 bana 35 metreden gol atıyor benım adamın long shot 20 mac ıcınde 12 tane atıyor kaleyı bulan yok...

ya kusura bakma ama finishing i 1 olan adamın gol attığını biliyoruz
    ca pa sıda önemli
    eğer seninkiler daha iyide olmuyor diyorsan yeni bir hava yaratman lazım taktik değiştirme adam satma alma yada almama gibi çok fazla transfer takım uyumunu bozdu bende örneğin sezon başlamadan önlemini almaya çalışıyorum.
    slmlar.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

sezon basinda cok fazla oyuncu alim satimi yapinca takimi kötü yönde etkiliyor eski serilerde 20 tane oyuncu satip 30 tane oyuncu alan vardi kadroyu komple yenileyenler vardi böyle etkilemiyordu bu seride takimin uyumu bozuluyor bunu bizzat kendim yasadim takimdan 10 15 oyuncuyu gönderdim 6-7 oyuncu transferi yaptim ve lige cok kötü basladim 6 beraberlik 2 maglubiyet 0 galibiyet sonradan uygun taktigi bulana kadar sürekli taktik degistirerek toparladim.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by KanaKe View Post
    sezon basinda cok fazla oyuncu alim satimi yapinca takimi kötü yönde etkiliyor eski serilerde 20 tane oyuncu satip 30 tane oyuncu alan vardi kadroyu komple yenileyenler vardi böyle etkilemiyordu bu seride takimin uyumu bozuluyor bunu bizzat kendim yasadim takimdan 10 15 oyuncuyu gönderdim 6-7 oyuncu transferi yaptim ve lige cok kötü basladim 6 beraberlik 2 maglubiyet 0 galibiyet sonradan uygun taktigi bulana kadar sürekli taktik degistirerek toparladim.
    mesela ben 30 alıp 50 satan yada tersi.
    ama bu oyunda kadro uyumu kısmından bakınca neden o kadar adamla başarısız olduğumu anlamış oldum
    acilen 30 oyuncu satmam gerek.öner diyince gitmiyorlar teklif de gelmiyor izl yazıyor ama teklif yok olsa hemen satıcam.
    bakalım ne olacak?

Mesaj Yetkileri