Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 79 sonuç

Konu: Oyundan Sıkılabilirsiniz.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

@ kocari ; vallahi açıkçası böbürlendim böyle mesajları görünce (:

Çok teşekkürler genel sonuçlarıda bizle paylaştığın için
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Ben bu taktiği sadece şampiyonlar liginde Debrecen'e karşı kullandım.

Bjk 5-0 Debrecen
    Debrecen 0-2 Bjk

Yalnız ikinci maçta bu taktiğe ikinci yarı geçtim. Öyle 2 gol attık.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Ya bjk gs filansan tamam da hadi git de bi kayserispor olda al bakalım bu sonuçları Aynı taktiğin mcleri destek olanını oynuyorum. Sonuçlarım süperdi. Sonra dedim takım komutlarına bkıyım hiç bakmamıştım en başta detaya girdim biraz taktik allak bullak oldu süper oynayan takım bi anda ne hale geldi Ben bi türlü forvetlere tom taşıyamıyorum. Ne yapabilirim? Ayrıca 4-2-3-1 oynayan takım beni madar ediyor. Kanatlardan olsun AMCdekin adamdan olsun beni delirtiyor. Onun için de bazı şeylere baktım 2 MC değil 1 DMC 1 MC oynuyorum daha az atak yiyorum. DR ve DLyi de destek yaptım daha az pozisyon yiyorum. Senin 34 te 34 yapmanın sebebi kadronun süper olması. İlk sezonda Galatasarayla bu taktik çok zor ama 2. sezon kesinlikle bu taktiği kullancam
    turksportal...

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by playeray View Post
    Ben bu taktiği sadece şampiyonlar liginde Debrecen'e karşı kullandım.

Bjk 5-0 Debrecen
    Debrecen 0-2 Bjk

Yalnız ikinci maçta bu taktiğe ikinci yarı geçtim. Öyle 2 gol attık.
    İşe yarıyor demekki demek geliyor içimden (:

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by Mert Kurtoglu View Post
    Ya bjk gs filansan tamam da hadi git de bi kayserispor olda al bakalım bu sonuçları Aynı taktiğin mcleri destek olanını oynuyorum. Sonuçlarım süperdi. Sonra dedim takım komutlarına bkıyım hiç bakmamıştım en başta detaya girdim biraz taktik allak bullak oldu süper oynayan takım bi anda ne hale geldi Ben bi türlü forvetlere tom taşıyamıyorum. Ne yapabilirim? Ayrıca 4-2-3-1 oynayan takım beni madar ediyor. Kanatlardan olsun AMCdekin adamdan olsun beni delirtiyor. Onun için de bazı şeylere baktım 2 MC değil 1 DMC 1 MC oynuyorum daha az atak yiyorum. DR ve DLyi de destek yaptım daha az pozisyon yiyorum. Senin 34 te 34 yapmanın sebebi kadronun süper olması. İlk sezonda Galatasarayla bu taktik çok zor ama 2. sezon kesinlikle bu taktiği kullancam

Aşşağıda bir link vereceğim orda 3 takım'da kullandım bu taktiği

Fenerbahçe - Samsunspor - Bursaspor .. Kadroları zaten oradada görebileceksiniz (:

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=88371

Aldığım sonuçlar yine değişmedi.34 tr 34 olmasa bile düşmemeye oynayan takımlarla biraz iyi bir kadroyla ilk 4 kaçınılmaz oldu (:

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Emektar yöneticim taktiğinizi indirmedim yalnız çok benzeyenini oynuyorum. Dediğim gibi dr ve dller destek komutunda sağ taraftaki mc destek oynuyor. Ama bi türlü istediğim gibi oynayamıyorum. Top rakipte gereğinden fazla duruyor. Ve top fazla forvetlere gitmiyor. Kanatlar alıyo ortayı açıyo pozisyon bitiyor :s ne yapmam lazım? Çok rahat gol yiyorum bir de
    turksportal...

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by Mert Kurtoglu View Post
    Emektar yöneticim taktiğinizi indirmedim yalnız çok benzeyenini oynuyorum. Dediğim gibi dr ve dller destek komutunda sağ taraftaki mc destek oynuyor. Ama bi türlü istediğim gibi oynayamıyorum. Top rakipte gereğinden fazla duruyor. Ve top fazla forvetlere gitmiyor. Kanatlar alıyo ortayı açıyo pozisyon bitiyor :s ne yapmam lazım? Çok rahat gol yiyorum bir de
    Pardon (: ben denedinizdede olmadı zannetim

Dr ile dl bendede aynı mc lerin ikiside hücumda dayalı.Zaten hücum üzerine kurulu taktiğim.

Pres'i full yaparsan belki biraz olsun yardımcı olabilir.Kanatları ne olarak oynatıyorsun orta değilde ben daha fazla paslaşmalarını sağlıyorum..

Gol yeme sorununa pek birşey diyemeceğim.

Şuan oyun açık değil o yüzden tam olarak net bir bilgi aktaramayacağım.Oyuna girdiğim zaman daha detaylı bir bilgi aktarabilirim.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Mevkileri tek tek inceleyeceğim (:

Kaleci : Kaleciniz orta seviyenin biraz üstünde olursa sizi yeterince götürecekdir.

Fenerbahçede kalecim her ne kadar volkan olsa'da Samsunspor'da Orkun Bursaspor'da ise Cenk vardı (:

Defans ( DL ) Sol bek'iniz hücuma katkı yapacak bir oyuncu olmalı.Yeri geldiğinde forvete kadar çıkabilmeli.

Fenerbahçede Maxwell Samsunspor'da Özgür Çek Bursaspor'da Asare vardı.

Defans ( DR ) Sağ bekiniz de sol bek gibi hücuma katılabilen bir oyuncu olmalı.Ama bi yandanda defansta sağlam olmalı.

Fenerbahçede Gökhan Gönül Samsunspor ve Bursaspor'da Emre Balak vardı.

Defans ( DC ) İki defansınızda emniyet sibopu gibi olmalı.Hem savaşan agresif hemde defansdan iyi top çıkarabilen oyuncular olmalı.

Reelde kimse beğenmesede Lugano - Bilica oyunda ideal 2 li

Orta Saha ( MC ) İki oyuncuda orta saha'nın tam göbeğinde hücuma ayarlı olmalı.Doğal olarak buradaki iki oyuncunuzda hücumsal yetenekleri olan oyunculardan olmalı.Aynı zamanda koşan ve savaşan iki oyuncu olmalı.Sebebine gelince pres'i 90 dakika yapıyoruz.

Emre - Mehmet Topuz // Jem Karacan - Özer Hurmacı // Mehmet Topal - Mehmet Topuz

Ofansif Orta Saha ( AML ) Buradaki oyuncu hücumsal özellikleri son derece üst seviyede olmalı.ML İle arasında büyük farklar var çünkü burası AML ! O yüzden sol bek'iniz saüğlam olmalı (:

Ofansif Orta Saha ( Amr ) Sol'daki oyuncudan hiç farkı olmamalı.Ne kadar hücum o kadar pozisyon ne kadar pozisyon o kadar gol gibi.

Forvet ( Sağ ) Hedef Oyuncu olarak ayarlarsanız faydasını görebilirsiniz.Ben bu mevkide Turgut Doğan Şahin'in üstüne tanımam

Forvet ( Sol ) Partner Hedef olunca buradaki fırsatçı oluyor ama siz kendi forvetinize göre daha iyi ayar verebilirsiniz.

Komutlar ise bu şekilde :

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Son mesaj düzenlensin diye gerekisz bir mesaj

Nesil
    2006

Farklı skorlar olabiliyor fakat önemli maçlarda yani ne bileyim Libertadores Kupasının Çeyrek Finalinde eleniyorum.Ki ilk maç 4-2 yenmiştim.Fakat evimde 4-1 yenildim.O sizin beceriksizliğiniz diyebilirsiniz ama Kenar Talimatlarından da denemediğim şey kalmadı.Ortasaha çok hücumcu bu yüzden mi bu kadar gol yeniyor acaba?
    Not: Sağ olun taktik için bu arada...

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by Crazycat View Post
    Farklı skorlar olabiliyor fakat önemli maçlarda yani ne bileyim Libertadores Kupasının Çeyrek Finalinde eleniyorum.Ki ilk maç 4-2 yenmiştim.Fakat evimde 4-1 yenildim.O sizin beceriksizliğiniz diyebilirsiniz ama Kenar Talimatlarından da denemediğim şey kalmadı.Ortasaha çok hücumcu bu yüzden mi bu kadar gol yeniyor acaba?
    Not: Sağ olun taktik için bu arada...
    Gol yeme sıkıntısı orta saha'nın hücumcu olduğundan dolayı.Fakat savunma bloğunu çok sağlam tutarsanız bir nebze olsun gol yeme sıkıntısını çözebilirsiniz.

Bu arada est. ne beceriksizliği.Taktiği deneyenlerden farklı farklı yorumlar geliyor tabiyki.Herkesde aynı sonucu göstermiyebiliyor.Kenar tailmatlarına pek dokunmayın derim tavsiye olarak.

Eğer gerideysem ki bu taktikde pek olmadım (: 2.Yarı başlarken tüm hatlarıyla rakip sahaya saldırırken full risk alarak oynatıyordum takımı.Tek yaptığım kenar talimatı buydu yani.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by CeNTeR_TR View Post
    Gol yeme sıkıntısı orta saha'nın hücumcu olduğundan dolayı.Fakat savunma bloğunu çok sağlam tutarsanız bir nebze olsun gol yeme sıkıntısını çözebilirsiniz.

Bu arada est. ne beceriksizliği.Taktiği deneyenlerden farklı farklı yorumlar geliyor tabiyki.Herkesde aynı sonucu göstermiyebiliyor.Kenar tailmatlarına pek dokunmayın derim tavsiye olarak.

Eğer gerideysem ki bu taktikde pek olmadım (: 2.Yarı başlarken tüm hatlarıyla rakip sahaya saldırırken full risk alarak oynatıyordum takımı.Tek yaptığım kenar talimatı buydu yani.
    Ben de 2.yarı sizin yaptığınız gibi yapıyordum geriyedeysem fakat Libertadores kupası elden gidiyor diye değişik şeyler yaptım fakat olmadı bu arada kadro bu şekilde;

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Sandro destekçi olarak gözüküyor.Bende hepsi atak

Eğer gol yemede sıkıntınız varsa bir ön libero bir mc'ye çevirin diye bir önerim olabilir.Ön libero savaşçı ve defansif olursa 'belki' sıkıntınıza yardımcı olabilir.

Nesil
    2006

Sandro destekçi olarak gözüküyor.Bende hepsi atak

Eğer gol yemede sıkıntınız varsa bir ön libero bir mc'ye çevirin diye bir önerim olabilir.Ön libero savaşçı ve defansif olursa 'belki' sıkıntınıza yardımcı olabilir.
    Gol yeme problemini önlemek için yapmıştım onu Sandro defansif ortasaha olduğu için bir tane defansif adam olsun dedim ortasahada.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Gol yeme problemini önlemek için yapmıştım onu Sandro defansif ortasaha olduğu için bir tane defansif adam olsun dedim ortasahada.
    Demek istediğim

Dmc >> Defansif Orta Saha > Savunma

Mc >> Orta Saha >> Hücum

Ön liberoya yerleştirirseniz ve ön libero görevi verirseniz daha iyi olabilir.Mesela Emre'nin ve Mehmet'in oynamadığı maçlarda ben orada jem Karacan ile devam ediyordum veya M.Dirarra'yı dmc yapıp oynatıyordum.

Diarra olduğu zaman daha az pozisyon verip doğal olarakda daha az gol yememize sebep oluyordu.

Nesil
    2006

Demek istediğim

Dmc >> Defansif Orta Saha > Savunma

Mc >> Orta Saha >> Hücum

Ön liberoya yerleştirirseniz ve ön libero görevi verirseniz daha iyi olabilir.Mesela Emre'nin ve Mehmet'in oynamadığı maçlarda ben orada jem Karacan ile devam ediyordum veya M.Dirarra'yı dmc yapıp oynatıyordum.

Diarra olduğu zaman daha az pozisyon verip doğal olarakda daha az gol yememize sebep oluyordu.
    Hem Fm oynayıp hem mesaj okumaya çalışırsan böyle oluyor işte. Yanlış anlamışım ben tamam Sandro'yu Dmc'ye çekeyim o zaman.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Hem Fm oynayıp hem mesaj okumaya çalışırsan böyle oluyor işte. Yanlış anlamışım ben tamam Sandro'yu Dmc'ye çekeyim o zaman.
    (: Denedikten sonra yine aldığın sonuçları belirtirsen sevinirim.

Nesil
    2006

Şu anda deniyorum sene sonuna kadar böyle devam edeyim bakalım ne olacak.

Ek: Bu arada Otamendi ile Miranda'ya defansta daha farklı bi görev versem daha iyi olabilir mi?Yoksa olduğu gibi mi bırakayım...
    Last edited by Crazycat : 17.Temmuz.2010 at 16:54 Reason: Ek

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Şu anda deniyorum sene sonuna kadar böyle devam edeyim bakalım ne olacak.

Ek: Bu arada Otamendi ile Miranda'ya defansta daha farklı bi görev versem daha iyi olabilir mi?Yoksa olduğu gibi mi bırakayım...
    İki oyuncuyuda hiçbir kariyerimde almadım ne tür özelliklere sahip biLmiyorum ama olduğu gibi bırakmanızı tavsiye ederim (:

Nesil
    2006

İki oyuncuyuda hiçbir kariyerimde almadım ne tür özelliklere sahip biLmiyorum ama olduğu gibi bırakmanızı tavsiye ederim (:
    Cruzeiro'yu yönetiyorum da takımın çoğu Brezilyalı diğer ülkelerden oyuncu gelmiyor kolay kolay.Mecbur Brezilyalı almak zorunda kalıyorum. 2-3 tane de Arjantinli var.Onlardan biri de Otamendi zaten.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Cruzeiro'yu yönetiyorum da takımın çoğu Brezilyalı diğer ülkelerden oyuncu gelmiyor kolay kolay.Mecbur Brezilyalı almak zorunda kalıyorum. 2-3 tane de Arjantinli var.Onlardan biri de Otamendi zaten.
    Otamendiyi her kariyerde görüyorum ama bir kere bile merak edip bakmadım (: Klasikleşen transferler vs vs durumlarından olsa gerek

Eee sonuçlar nasıl vardır umarım bir düzelme..

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya-Kanada

Vay arkadaş ligde nağmağlup giderken 10 maçta 9 mağlubiyet 1 beraberlik alıp şampiyonluğu kaçırdık denemeyin ha . Şaka bi yana biraz daha üstünde dursan abi iyi taktik olabilir . .

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

HooijDonk07 ; Kullanıcı adı olan arkadaşı ciddiye almamanızı öneririm

Nesil
    2006

Otamendiyi her kariyerde görüyorum ama bir kere bile merak edip bakmadım (: Klasikleşen transferler vs vs durumlarından olsa gerek

Eee sonuçlar nasıl vardır umarım bir düzelme..
    Ortasaha'dan bi adamı alıp defansif ortasahaya çekince daha kötü oldu nedense.Hem gol atamıyorum hem de gol yiyorum bu duruma geldik.Sonra Power Of The Goal 2010 Versiyonun takım talimatlarını senin dizilişin ile birleştirdim.Takım şu anda bu şekilde.5. yiz fakat çok sakat ve cezalı oyuncu var.Takımın oyunundan genelde memnunum.Bir de Libertadoresi alabilsem.

http://img19.imageshack.us/gal.php?g...2017404104.jpg

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Ortasaha'dan bi adamı alıp defansif ortasahaya çekince daha kötü oldu nedense.Hem gol atamıyorum hem de gol yiyorum bu duruma geldik.Sonra Power Of The Goal 2010 Versiyonun takım talimatlarını senin dizilişin ile birleştirdim.Takım şu anda bu şekilde.5. yiz fakat çok sakat ve cezalı oyuncu var.Takımın oyunundan genelde memnunum.Bir de Libertadoresi alabilsem.

http://img19.imageshack.us/gal.php?g...2017404104.jpg
    Başlığı Brezilya hariç diye değiştireceğim

Bu haftadan sonra oyunu oynayacağım birde ben deneyeyim bakalım Brezilya Ligin'de.Valla işe yaramadı sizde kusura bakmayın artık (:

Nesil
    2006

Başlığı Brezilya hariç diye değiştireceğim

Bu haftadan sonra oyunu oynayacağım birde ben deneyeyim bakalım Brezilya Ligin'de.Valla işe yaramadı sizde kusura bakmayın artık (:
    Deneyin isterseniz belki eksik yaptığım bi şeyler vardır.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Tam benim yönettiğim takıma uygun bir diziliş.Denilenlere göre tutmuş bir taktik.Bende bir ara deneyeceğim.Sonuçları yazarım denedikten sonra.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu taktik ile çıktğım ilk maçta Frankurtla 3-3 berabere kaldım.Sonrasında Nünberg galibiyeti ve Dortmund mağlubiyeti aldım.Takımım Hoffenheim.
    Last edited by C h A o S : 20.Temmuz.2010 at 20:19

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by C h A o S View Post
    Tam benim yönettiğim takıma uygun bir diziliş.Denilenlere göre tutmuş bir taktik.Bende bir ara deneyeceğim.Sonuçları yazarım denedikten sonra.
    Quote Originally Posted by C h A o S View Post
    Bu taktik ile çıktğım ilk maçta Frankurtla 3-3 berabere kaldım.Sonrasında Nünberg galibiyeti ve Dortmund mağlubiyeti aldım.Takımım Hoffenheim.

Öncelikle sonuçları paylaştığın için teşekkür ederim.

Sonuçlardan skor olarak bahsedersen sevinirim.

Valla anladığım kadarıyla kimi arkadaşlarda taktik tuttu kimi arkadaşlarda tutmadı (:
    Last edited by CeNTeR_TR : 20.Temmuz.2010 at 22:24

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Deneyin isterseniz belki eksik yaptığım bi şeyler vardır.
    Deneyeceğim kesinLikLe Ayın 25 inde falan büyük ihtimal bir değişiklikle en azından size özel mesaj ile taktiği yollayabilirim (:

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri