Sayfa 11 / 27 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
301 ile 330 arası toplam 809 sonuç

Konu: En Büyük Asker Bizim Asker

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Hayırlı tezkereler.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Ben 4 yıllık mezunu olarak Aralık'ta gidebiliyormuşum galiba, benim askerlik hakkında en ufak bir fikrim & bilgim yok biraz araştırdım ancak kafam almıyor bu ara pek vaktim de yok. Şubeyi aradım, telefondaki kadın önce Kasım dedi sonra Aralık'ta gidersin 16-21 Eylül arasında gel dedi. Yani kafası biraz karışık kendisinin, sıcaklardan herhalde. Bir de şu kısa dönem uzun dönem olayları var, gidenler veya bilenler kısaca bilgi verebilir mi bana zahmet olmazsa ?

Edit: Bu arada Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği mezunuyum, uzun dönem için bir artısı olur mu ? Ayrıca dizimden sorunum var, emar çektirdim sonucunda tendonumda 2. derece yırtık varmış, kritik bir konumdayım yani ameliyatlık değilim ama her anda olabilirim. Bunun bir faydası ya da zararı olur mu ?

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Ne öğrenmek istiyorsan sor canım söyleyelim deden olarak

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

2012 Mayıs...
    Ölmez sağ kalırsak, herşey vatan için.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by uAburak89 View Post
    Ben 4 yıllık mezunu olarak Aralık'ta gidebiliyormuşum galiba, benim askerlik hakkında en ufak bir fikrim & bilgim yok biraz araştırdım ancak kafam almıyor bu ara pek vaktim de yok. Şubeyi aradım, telefondaki kadın önce Kasım dedi sonra Aralık'ta gidersin 16-21 Eylül arasında gel dedi. Yani kafası biraz karışık kendisinin, sıcaklardan herhalde. Bir de şu kısa dönem uzun dönem olayları var, gidenler veya bilenler kısaca bilgi verebilir mi bana zahmet olmazsa ?

Edit: Bu arada Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği mezunuyum, uzun dönem için bir artısı olur mu ? Ayrıca dizimden sorunum var, emar çektirdim sonucunda tendonumda 2. derece yırtık varmış, kritik bir konumdayım yani ameliyatlık değilim ama her anda olabilirim. Bunun bir faydası ya da zararı olur mu ?
    Araık'ta askere gidebilirsin. Diploman ya da geçici mezuniyet belgen ve 4 fotokopisi, nüfus cüzdanı ve 4 fotokopisi 6 ya da 8 tane de vesikalık istiyorlardı yamulmuyorsam. En geç Kasım 25'ine kadar sanırım işlemlerini yaptırman gerekli Zaten mezun olduğun için de gidip muayene olmalısın. Bu evraklarla gidip muayene olduğunda 2 yıl olan tecil hakkını kullanıp kullanmak istemediğini soruyorlar. İstemiyorum Aralık'ta gideceğim ben dersen gidersin.

Kısa dönem uzun dönem olayı da 1-2-3 Aralık'ta yapılacak sınavlardan sonra belli olur. Ama o sınav tamamen göstermelik bir sınav. Seni alacaklarsa uzun o sınavın sonucu önemli değil.

Okuduğun bölümün uzun dönem için artısı olur. Muhtemelen havacı yapabilirler ve uzun gitme ihtimalin bana göre yüksek. Dizindeki sorununun uzun dönem gitme konusuna eksisi olabilir ama. Kısa gidersen de spordan falan muaf tutulabilirsin mr sonuçların ile. Hatta ameliyat olmayı düşünüyorsan git orada ağrım var deyip hastaneye hava değişimi alırsın.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by El Barto View Post
    Ne öğrenmek istiyorsan sor canım söyleyelim deden olarak
    Çok sağ ol dedeciğim.

Şimdi öncelikle 12 ay askerlik mi, 5.5 ay mı ? Bana işin para kısmından ötürü 12 ay cazip geliyor tabii bu tercihe kalmış bir şey değil onu biliyorum. Bunun gerçekleşmesi için ne yapmak lazım ?

Şubeye ne zaman gitmem gerektiğini tekrar arayıp teyit ettireceğim, evrak olarak da ne istediklerini az çok biliyorum. Ancak kafama takılan bir konu var, bu diplomanın aslını neden istiyorlar ? Onlarda mı kalıyor ?

Ayrıca ehliyet askerlik için önemli mi ben gidene kadar almış olacağım ehliyeti kursum yeni başlıyor. İstediklerine göre aslını ve fotokopisini vardır bir hikmeti diye düşündüm ? Ek olarak kpds sınav sonucuna kadar varsa getirin demişler, ne alaka anlamadım ?

Son olarak ilk mesajımdaki Edit: kısmındaki sorularıma cevap verebilirsen sevinirim, genel olarak hints & tips kısmını istiyorum askerliğin.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Araık'ta askere gidebilirsin. Diploman ya da geçici mezuniyet belgen ve 4 fotokopisi, nüfus cüzdanı ve 4 fotokopisi 6 ya da 8 tane de vesikalık istiyorlardı yamulmuyorsam. En geç Kasım 25'ine kadar sanırım işlemlerini yaptırman gerekli Zaten mezun olduğun için de gidip muayene olmalısın. Bu evraklarla gidip muayene olduğunda 2 yıl olan tecil hakkını kullanıp kullanmak istemediğini soruyorlar. İstemiyorum Aralık'ta gideceğim ben dersen gidersin.

Kısa dönem uzun dönem olayı da 1-2-3 Aralık'ta yapılacak sınavlardan sonra belli olur. Ama o sınav tamamen göstermelik bir sınav. Seni alacaklarsa uzun o sınavın sonucu önemli değil.

Okuduğun bölümün uzun dönem için artısı olur. Muhtemelen havacı yapabilirler ve uzun gitme ihtimalin bana göre yüksek. Dizindeki sorununun uzun dönem gitme konusuna eksisi olabilir ama. Kısa gidersen de spordan falan muaf tutulabilirsin mr sonuçların ile. Hatta ameliyat olmayı düşünüyorsan git orada ağrım var deyip hastaneye hava değişimi alırsın.
    Abi bu sınavda ne soruyorlar ?

Genelde böyle bir kanı var bölümle ilgili ama okulumdan giden 1 kişi olmuş bugüne kadar. Dizim konusunda, koşmayı sporu bırak postacı yürüyüşü bile yasak.

Bu askerliği 2 yıl erteletmek için askeri şubeye gitmek gerekiyor sanırım yanımızda ne getirmemiz lazım nasıl oluyor bu işler anlayan beri gelsin

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Sınavda bir şey yok genel kültür şeklinde. Bende 2013'te gidecem

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by uAburak89 View Post
    Abi bu sınavda ne soruyorlar ?

Genelde böyle bir kanı var bölümle ilgili ama okulumdan giden 1 kişi olmuş bugüne kadar. Dizim konusunda, koşmayı sporu bırak postacı yürüyüşü bile yasak.
    Sınavda Türkçe, matematik soruları var. zaten sınava girene kadar geçireceğin süreden sonra soruları okumayacaksın bile. a-b-c-d-e-d-c-b-a şeklinde desenler yap.

Diplomanın aslı onlarda kalmıyor. Fotokopisini de istiyorlar zaten fotokopileri alıyorlar. Aslını sadece görmek için istiyorlar. Fotokopilere aslı gibidir mührü vuruyorlar.

KPDS sonucun varsa götürmen yedek subay olarak askerlik yapmanda etkili olabilir. Ben götürmedim bir şey olmadı.

Evet gitmeyen herkese uzun gideyim hiç olmazsa para alayım fikri cazip geliyor. Bana sorarsan ne kadar para verirlerse versinler 5 dk. fazla kalınmaz askerde. Yedek subay olarak gitmek ayrı bir sorumluluk zaten. Asker beceremez sen fırça yersin. Gerçi sonra gider askere fırça atarsın ya orası ayrı. Bizim Sekopej şimdi yedek subay olarak askerde. O konuyu görürse daha detaylı bilgi verebilir yedek subaylık için.

Ehliyet şoför olmak gibi bir durumun olursa işe yarıyor. Ama kısa dönem gidersen genellikle şoför yapmıyorlar. Zaten yaparlarsa da olma arabaı üzerine zimmetliyorlar uğraş dur.

Başka sorun varsa alaım.

Bu askerliği 2 yıl erteletmek için askeri şubeye gitmek gerekiyor sanırım yanımızda ne getirmemiz lazım nasıl oluyor bu işler anlayan beri gelsin
    Evet şubeye gidip muayene olman gerekiyor. Üstte yazdığım gibi diploma ya da mezuniyet belgesi ve fotokopisi, nüfus cüzdanı ve fotokopisi ve resim yeterli oluyor. Muayene oluyorsun ve sana soruyorlar zaten tecil hakkını kullanmakistiyor musun diye. İstiyorum dersen bir dilekçe yazdırıyorlar. Ama bu gidiş zamanını milletin askere gideceği zamana getirme çok sıra beklersin.

Nesil
    2010
    Yer
    Rize #53, Mersin #33

15-30 Eylül tarihleri arasında galiba tecil işlemleri başlıyor. Benimde muayene kağıtlarım geldi. Umarım o vakte kadar bi üniversiteye kapak atarız yoksa bu tecil işleriyle falan uğraşılmaz (:

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Sınavda Türkçe, matematik soruları var. zaten sınava girene kadar geçireceğin süreden sonra soruları okumayacaksın bile. a-b-c-d-e-d-c-b-a şeklinde desenler yap.

Diplomanın aslı onlarda kalmıyor. Fotokopisini de istiyorlar zaten fotokopileri alıyorlar. Aslını sadece görmek için istiyorlar. Fotokopilere aslı gibidir mührü vuruyorlar.

KPDS sonucun varsa götürmen yedek subay olarak askerlik yapmanda etkili olabilir. Ben götürmedim bir şey olmadı.

Evet gitmeyen herkese uzun gideyim hiç olmazsa para alayım fikri cazip geliyor. Bana sorarsan ne kadar para verirlerse versinler 5 dk. fazla kalınmaz askerde. Yedek subay olarak gitmek ayrı bir sorumluluk zaten. Asker beceremez sen fırça yersin. Gerçi sonra gider askere fırça atarsın ya orası ayrı. Bizim Sekopej şimdi yedek subay olarak askerde. O konuyu görürse daha detaylı bilgi verebilir yedek subaylık için.

Ehliyet şoför olmak gibi bir durumun olursa işe yarıyor. Ama kısa dönem gidersen genellikle şoför yapmıyorlar. Zaten yaparlarsa da olma arabaı üzerine zimmetliyorlar uğraş dur.

Başka sorun varsa alaım.
    Yani buradan çıkardığım sonuç benim için kısa dönem daha iyi olur, hazır dizimde sakat spordur koşudur yırtma ihtimalim de var.

Çok teşekkür ederim cevaplar için, soracak başka sorum yok ama şimdilik tabii. Senin varsa eklemek istediğin bir nokta seve seve dinlerim.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Bana göre öyle. Kısa dönem herkes için en iyisi.

Aklınıza takılan bir şey olursa yazın cevaplayabilirsem yardımcı olmaya çalışayım. Çünkü kendimden biliyorum bilen, askerliğini yapmış birinden tavsiyeler almak oldukça önemli oluyor.

asal'ın web sayfasını takip edebilirsiniz bu tarihler için.

www.asal.msb.gov.tr/

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Abi bu site iyi de, tasarımı çok başarısız ve karışık yahu. Yine de takip etmek lazım tabii, tekrar teşekkürler. Ben ara ara rahatsız ederim seni gidene kadar, biraz gözümde büyüttüm çünkü askerlik mevzusunu.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Gözde büyütülecek bir şey yok çok eğlenceli.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Ben de her konuda yardımcı olurum, burada pek yazmıyorum da ofiste yedek subaylığın neler getirip neler götürdüğünü zaman zaman yazıyorum.

Sonuçta bu kısa dönem ya da yedek subaylık genelde şans işi, hal böyle olunca şöyle yap kesin şu olursun denemez. Bu nedenle artı ve eksilerini yazmak da pek işe yaramaz şu anda ama isteyen olursa yazayım.

Şunu da belirteyim, sağlık sorunu da çok önemli değil, içine girdiğinizde anlayacaksınız, çapraz bağı kopuk arkadaş komando eğitimi aldı mesela, böyle bir sistem var.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Arkadaslar, an itibariyle yedek sb. sinavina girmis bir askerim, resmen askerim. Kisa donem tercih ettim, umarim kisa donem cikar Herkese selam
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Aydın & İlhan El Ele Hep Beraber Askere

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by Ilhan View Post
    Arkadaslar, an itibariyle yedek sb. sinavina girmis bir askerim, resmen askerim. Kisa donem tercih ettim, umarim kisa donem cikar Herkese selam
    Hayırlısı olsun asker abeeeee.

Sonuçtan da haberdar et İlhan.

Nesil
    2008
    Yer
    İzmir

5 Eylül de askerim bende.
    Tourner dans le vide, tourner dans le vide..
    Et je m’envole, vole, vole, vole, vole...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Gölpazarı'na bekliyorum o zaman seni Yaşar.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Arada bir tanede uzun dönem kaçırdık. Hayırlısı olsun Yaşar Allah gönlüne göre versin.

Nesil
    2008
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Gölpazarı'na bekliyorum o zaman seni Yaşar.
    Valla abi sevgilim karadeniz tarafında artık nasip mümkünse ona doğru çıkalım

Arada bir tanede uzun dönem kaçırdık. Hayırlısı olsun Yaşar Allah gönlüne göre versin.
    Sağol Emre abicim inş öyle olur.
    Tourner dans le vide, tourner dans le vide..
    Et je m’envole, vole, vole, vole, vole...

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Kısa dönem gençlerin kaderi bu gece belli oluyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

arkadaslar meslek kurasi cikti bana. makina muhendisi meslek kurasi cikti. yedek subay olarak yapacagim askerligi ankara polatli'da yani memlekette yapacagim acemiligi 18 gun surecek sonrasinda gelismeleri size burada bildiririm.

aydin'a da ankara jandarma komutanligi cikti. acemilikte de usta birliginde ankara'da olacak. kisa donem er olarak yapacak.

tabii ikimiz de sevinç modlarindayiz su anda. sonucta tertibim de ben de dogu ciksin istemiyorduk. ikimize de ankara cikmasi sevindirdi.

bize tavsiyeler verebilecek arkadaslarimizin tavsiyelerini bekleriz. facebook'tan arkadasim olanlar da tavsiyelerini verdi bol bol zaten

hepinize tesekkurlerimi sunuyorum
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Hadi hayırlı olsun
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Quote Originally Posted by Ilhan View Post
    arkadaslar meslek kurasi cikti bana. makina muhendisi meslek kurasi cikti. yedek subay olarak yapacagim askerligi ankara polatli'da yani memlekette yapacagim acemiligi 18 gun surecek sonrasinda gelismeleri size burada bildiririm.

aydin'a da ankara jandarma komutanligi cikti. acemilikte de usta birliginde ankara'da olacak. kisa donem er olarak yapacak.

tabii ikimiz de sevinç modlarindayiz su anda. sonucta tertibim de ben de dogu ciksin istemiyorduk. ikimize de ankara cikmasi sevindirdi.

bize tavsiyeler verebilecek arkadaslarimizin tavsiyelerini bekleriz. facebook'tan arkadasim olanlar da tavsiyelerini verdi bol bol zaten

hepinize tesekkurlerimi sunuyorum
    Abi akrabamla aynı bölgeye düşmüşsün yahu.
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

İlhan bak en önemli tavsiyelerden biri kafayı giderken evde bırakın. Pek lazım olmuyor zaten.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Bugün şubeye gittim karar aldırmak için ancak biraz geç kaldığım için sadece dilekçe ve form aldım, pazartesi tekrar gideceğim. Aklıma takılan bir konu var, özellikle Emre dedeme soruyorum.

Verilen formda, ek 5 verem savaş dispanserinden akciğer film yazmışlar, buna gerek var mı ? İnternette istenilen evraklarda yazmıyordu çünkü.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Onu sen işlemleri yaptırırken yolladıkları hastanede alıyorsundur heralde. Ama ben film falan çektirmedim. Hastane diye de sağlık ocağına yolladılar iki doktorun imzasını aldım o kadar. muayene falan da olmadım. Sanırım ona gerek olmuyor. Tabii ben almadım ama başka birinden istemişlerse o da yazarsa iyi olur.

Sayfa 11 / 27 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

Mesaj Yetkileri