Sayfa 15 / 27 İlkİlk ... 5131415161725 ... SonSon
421 ile 450 arası toplam 809 sonuç

Konu: En Büyük Asker Bizim Asker

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by uAburak89 View Post
    24 günlük acemilik dönemi bitti, bügün 11.00'de yemin ettik. Usta birliğim, 7. ana jet üs komutanlığı erhaç / malatya oldu.

Kütahya maceram fena geçmedi, TSK benden 24 gün çaldı olarak düşünüyorum şu anda. Yine de şanslıydım, en ballı bolüğe düştüm, ellerim yere değmeden yani şınav sürünme falan gibi şeyler olmadan acemilik tamamladık.

Çavuş olamadım, bakalım usta birliğinde ne gibi şeyler olacak 2 gün yol iznim var, perşembe günü teslim olacağım, şimdilik bu kadar. Malatya'da olan varsa forumdan ziyarete beklerim.
    Flawless Victory Malatya'da Gelir o

Edit : Elazığ'daydı Emrah abi memleketi Malatya

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Hayırlı olsun Burak.
    So what?
    Saike

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by KaPaLı View Post
    Allah bir dert vermezse. Yoklamaya girmeyi düşünüyorum bende önümüzdeki hafta. Tecilim bitmişti zaten. En azından sağlık muayenesine gireyim. Ne olacağı belli olsun önümüze daha net bakalım.
    Dur reyiz nereye gidiyon, var senin zamanın daha
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Dur reyiz nereye gidiyon, var senin zamanın daha
    Valla Özgür yaş oldu 24 bu yaştan sonra daha zor gelecek Hem aradan çıksınki hayırlı işlerimizi hayırlara vesile edip jubilemizi yapalım

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Yarın muayene için İzmir'e gidiyorum. nerde İzmir'de muayene olacak yer bilgisi olan varmı ? Büyük ihtimalle gidemiyorum askere.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Hatay'da Asker Hastanesi'nde muayene olursun eğer direk muayeneye geleceksen.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Direk muayene olacak Serkan. Askerlik şubesi bugün Garnizon'a gönderdi oraya gittim onlarda İzmir'e sevk etti. Farklı bir yerde yapma ihtimalleri varmı peki. Yoksa ben bu Hatay'daki şubeye nasıl gidicem.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Hilal'de Askerlik Şubesi var ama orasıyla işin olduğunu sanmıyorum. Metro'ua binip Üçyol'da indiğinde, yokuş aşağı yürüyeceksin. Aynı yol üzerinde, sağ tarafta hastane zaten görürsün, metroya yakın ve kolay yerde.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Metroya İzotaş'tan binemiyorum demi ? Orda hiç görmedim metro olduğunu

neyseki Garajdan 3yol Hatay serviside gidiyomuş oraya

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Servis güzargahını bilmiyorum da, eğer servise binmeyeceksen, Menemen dolmuşuna binip, Bölge durağında metroya geçerek gidebilirsin. Benim için en pratik yol bu olur.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

ben önümüzdeki ay gidecektim ama özel durumumdan ötürü askere gidemiyorum heyetten çürük raporu aldım nedenini soranlar bana özel mesaj atsınlar

12. Default

Aynı Sorundan Muzdarip'im Okulu Haziranda Bitireyim Hemen Sonrasındaki Celpte Gideceğim Kabul Ederlerse

İşin Ucunda Ne Kadar Geç Gidersem Ödeyeceğim Ceza Miktarı Artırıyor, Çok Ödemeseydik Bari

Benim Sorumda Bu Bakaya Kalanların Ödediği Ceza Ne Kadar ? Şubedeki 400-500 Ödersin Diyordu Temmuz-Ağustosa Kadar Gitmezsen, Normal Celp Dönemim Benim Geçen Şubatmış Yani 5-6 Aylık Bir Bakaya Durumu Oluyor

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

3'ÜNCÜ P.EĞT.TUG. 58'İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI/MERKEZ Ulaştırma Şöförü olarak gidiyorum

21'inde nasipse bakalım

Nesil
    2010
    Yer
    [01]

Şafak 106 az kaldı...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by World Hollow o1 View Post
    3'ÜNCÜ P.EĞT.TUG. 58'İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI/MERKEZ Ulaştırma Şöförü olarak gidiyorum

21'inde nasipse bakalım
    Bilgisi olan varmı acaba, nasıl bir yerdir nereye gönderir gibi.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

NEresi orası Serhat il olarak?

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Burdur....

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Hayırlısı olsun kardeşim.

http://www.selcukhoca.com/burdur-58-...unlerim-4-son/

Şuraya bir bak.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Mescid
    Burdur’da bana en ilginç gelen şeylerden birisi de kışlada güzel bir mescit olmasıydı. Daha doğrusu namaz kılma yeri. Alay içtima alanının hemen arkasında olan bu mekânda vakit namazları “bireysel” olarak kılınabiliyor. Eğer izin alınırsa cuma namazını kılmakta mümkün. Ne diyelim düşünenden, yapandan, yaptırandan Allah razı olsun…
    ALLAH razı olsun, inşALLAH fazlasıyla kullanmak için çaba sarf etcem.

Nesil
    2010
    Yer
    [01]

Quote Originally Posted by CoşkuN ÖzdemiR View Post
    Benim Bir Sorum var. Yardım

Arkadaşlar Benim kütük Sivas Şarkışla. Ben işlemleri Bursadan yabancı şubeden yatırdım. Muanemi falan oldum 2 ay önce. Yalnız Bağlı olduğum şubenin ilk celp dönemi Şubat 2012. Şubatın 10nunda gidip gitmiyeceğim belli olacak.

Ben doldurdugum evraklarda ilk celp döneminde gitmek istemiyorumu işaretledim. hemen altında hangi celp döneminde gitmek istersiniz yazıyor. Sıralama

1-) Şubat Celbi
    2-) Mayıs Celbi
    3-)Ağustos Celbi
    4-) Kasım Celbi

Ben sıralamayı 4-3-2-1 olarak yaptım. yani kasımda gitmek istiyorum dedim. Memura sordum dikkate alacaklar mı diye? Asal belirliyor. Askeri ihtiyaca göre dikakte alırlar dedi.

Tek umudum KASIM celbinin çıkması? 1 dersim var. onun verirsem temmuzda ertelecem.

Bu tarz bir durum başına gelen oldu mu? Sizce ne olur. Kasımda mı giderim. yoksa ilk celp döneminde mi?

Birde ameliyat olmam lazım. Askere gitmeden olursam şubat çıkarsa celp dönemim rapor alıp diğer celbe attırabilirmiyim.

Valla kime sorsam hiç birşey bilmiyor. Kimse gitmedi mi yahu istediği celp döneminde..
    Ben 24.04.2011 tarihinde muayene oldum ilk celbe attılar beni, belli olmuyor eğer kasım ayında gidersen 92-ye 4 tertip olarak gidersin ki hiç tavsiye etmem, çünkü 92/4 tertipler askerde 2 kış görüyor baya zorlu geçer senin için benim tertip 91/2 20 ağustosta askerliğim bitiyor hayırlısıyla, sanada şimdiden hayırlı tezkereler

Yanlışın Var Ozzy Coşkun ile Ben Kısa Dönem Gideceğiz İnşallah

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by World Hollow o1 View Post
    Bilgisi olan varmı acaba, nasıl bir yerdir nereye gönderir gibi.
    Ben de orada bulundum. Oradayken konuşulan, genelde Kıbrıs, Ankara ve Çorlu'ya gönderdiği yönündeydi. Ne derece doğrudur bilmiyorum. Bu ayın 21'inde gidiyorsan, sıcağa hazırlıklı ol. Çok yanacaksın. Kulakların kabuk bağlayacak. Bizlerin öyle olmuştu.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Gidenlere şimdiden hayırlı teskereler.

Quote Originally Posted by KaPaLı View Post
    Yarın muayene için İzmir'e gidiyorum. nerde İzmir'de muayene olacak yer bilgisi olan varmı ? Büyük ihtimalle gidemiyorum askere.

Bu mesajı yazmamın üstünden tam 3 buçuk ay geçti ve benim işlemlerim daha yeni bitti. Ekim ayına kadar rahatım sonra 1 defa daha gidicem İzmir'e. Ondada muhtemelen 1 yıl atacaklar rahat edicem. Gitmiyorum şu 5-6 aylık sürede hastalık bela olurda kilo veremezsem. Gitmeyi çok istiyodum şu askerlik işleri başlayana kadar ama inanın beni delirttiler artık.

KBB polikliniğinden 6. hafta sonunda zar zor imza attırarak Odyometri testine girdim. Şimdiye kadar defalarca yapıldı bu testten bana. Duyduğun zaman butona basıyosun mantık olarak. Ses geliyo butona basıyorum hayır basmıyosun gelmiyo buraya işaret diyo. Kaldırıp gösteriyorum yok olmuyo diyo. En sonunda zor bela duymayan kulağımı duyuyo çıkardılar. Yalancı durumuna düştüm. Kulağın duymuyo ama asker olabilirsin Komando olamazsın diyen bir doktora denk geldim. Tüm bu işlemler 13. haftaya kadar sürdü.

Sonrasında birde heyet işleri başladı. Artık tamamen bittiği gün heyet raporunu saat 08:30'da aldım götürdüm sağlık kuruluna teslim ettim. Saat 13:30'a kadar sağlık kurulu açılsın diye bekledim. O bitti tekrar boy kilo ölçümü yapıldı ve her ölçtüklerinde 3 cm uzadım, kısaldım. Kilo 5-6 kilo oynadı. Hadi dedim sabır sabır. Sabah 08:30'da bıraktığım raporun yüzüme okunmasını bekledim saat 15:00'a kadar. Neyse onuda okudular bu sefer ön rapor çıkacak yine bekleyeceksiniz. Bekle Allah bekle sen nasıl geliyosun, nasıl gideceksin demek yok.

Velhasıl kelam askerlik yapacaklara şimdiden uyarı. Mantığınızı, beyninizi kışlanın dışında bırakıp koyun olarak girin kışlaya. Mantık aramayın hiçbirşeyde.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Ben de orada bulundum. Oradayken konuşulan, genelde Kıbrıs, Ankara ve Çorlu'ya gönderdiği yönündeydi. Ne derece doğrudur bilmiyorum. Bu ayın 21'inde gidiyorsan, sıcağa hazırlıklı ol. Çok yanacaksın. Kulakların kabuk bağlayacak. Bizlerin öyle olmuştu.
    Aynen abi bu ay gidiyorum yani 12 13 güne kadar.

Bilmiyoruz bakalım gidince görecez inşALLAH, nereye gönderiyor ne iş yaptırıyorlar

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Fazla kilolarımın faydasını sanırım askere gitmeyerek göreceğim

Haziran'da okul biter bitmez başvurayım da askerliğe sağlık raporundan geçemeyeyim.

Bu arada Düz Taban olanlar askere alınıyor mu ?

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

22'sinde yola çıkıyorum..
    Sülüs'üde aldık yol parası verdiler 50 lira beklemiyordum.

Ne kadar çabuk geçmiş zaman, muayne olmaya gittiğimde utanan çocukları görüyordum soyuyorlar dediklerinde, kıp kırmızı hallerini hatırlıyorum 10 dakika öncesi gibi..

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Askerliği de yedik..

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Haydi geçmiş olsun Burak.
    So what?
    Saike

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Geçmiş olsun Burak. Artık rütben bu; Hür General.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Sağolun Valla istemiyorum rütbe falan.

Sayfa 15 / 27 İlkİlk ... 5131415161725 ... SonSon

Mesaj Yetkileri