Sayfa 21 / 27 İlkİlk ... 111920212223 ... SonSon
601 ile 630 arası toplam 809 sonuç

Konu: En Büyük Asker Bizim Asker

Nesil
    2013
    Yer
    09

Quote Originally Posted by goosfraba View Post
    3 şubatta manisa kırkağaç, 6. jandarma komando eğitim alay komutanlığına teslim oluyorum.
    Hayırlı tezkereler, er mi oluyorsun komandomu detay anlatır mısın ? hiç bilgim yok şu askerlikle alakalı seneye bu zamanlarda büyük ihtimal benimde yerim belli olur.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by World Hollow o1 View Post
    En büyük asker bizim askerrr..

ALLAH hayırlı tezkere nasip etsin abim, herşey hakkında hayırlı olur umarım.
    sağol kardeşim

Quote Originally Posted by alexdeozil View Post
    Hayırlı tezkereler, er mi oluyorsun komandomu detay anlatır mısın ? hiç bilgim yok şu askerlikle alakalı seneye bu zamanlarda büyük ihtimal benimde yerim belli olur.
    komando eğitimi alıp güneydoğu veya doğuya sevk olacağım muhtemelen.
    (/s)

Nesil
    2012
    Yer
    İzmir

@goosfraba peki tecilin varsa kaldırman mı gerekiyor gitmek için nasıl oluyor ?
    Edit : Birde Sülüs ne demek oluyor ?

Nesil
    2013
    Yer
    09

komando eğitimi alıp güneydoğu veya doğuya sevk olacağım muhtemelen.
    Peki sen mi tercih ettin komando olmayı ?

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by benzema35 View Post
    @goosfraba peki tecilin varsa kaldırman mı gerekiyor gitmek için nasıl oluyor ?
    Edit : Birde Sülüs ne demek oluyor ?
    Askerliğe başlama tarihin.

Abi bu arada yeme milleti nereye komando olup gidiyorsun doğuya bilmesek bizide yiceksin he
    Gitceğin en fazla istanbulda bir karakol ya da en fazla alay olacak.

Nesil
    2012
    Yer
    İzmir

@World Hollow o1 ,Bu konuda bilgilisin galiba neye göre komanda falan yapıyorlar fizikle falan mı alakalı ?

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Bizim yedek subaylar için yerler daha belli olmamış.Sanırım 24 ünde belli olacak.Kısa dönem çıkar inşallah.Tüm planlarımı kısa döneme göre kurdum.Asteğmen olmak isteyenlere çıkmaz şanstan bize çıkar asteğmenlik.Ozaman da al başına belayı Tüm iş hayallerim suya düşer valla.24 üne kadar zaman geçmez şimdi.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

3 şubatta manisa kırkağaç, 6. jandarma komando eğitim alay komutanlığına teslim oluyorum.
    Kardeşim Allah yardımcın olsun. Su gibi geçer gider inşallah.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben birşey danışmak istiyorum, fikri olanlar benimle paylaşırsa memnun olurum. Önemli bir mevzuu benim için.

Aralık 2015'e kadar tecilim bulunuyor. Daha önce 2 defa kilo fazlalığından erteleme aldım. Hala da vermiş değilim Soruma gelecek olursam; Şubat'ın ilk haftası tecilimi bozdurursam tahminen hangi ay giderim askere?
    Tabi bu işin muayene kısmı var. Kilom hala olduğu için erteleme alma şansım ya da çürük raporu alma durumum hala var sanırım? doğru mudur?

Sanırım nisan,ağustos ve aralık aylarında askere alıyorlar. Benim istediğim Ağustos ayında gitmek böyle bir şansım var mı?

Şubatta bozdurursam tecilimi ve askere elverişli raporu alırsam, tahminen hangi ayda giderim? ya da ağustos'ta gider miyim? Kısa olarak sorum budur.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

şubatta bozdurursan nisanda alirlar bekletmezler agustosa. Nisan celbi gectikten sonra bozdur tecili agustosa kal agustos istiyorsan. kilo isi de hala devam ediyorsa askerlige elverissiz raporu da alabilirsin tabii

Nesil
    2006

Benimde yavaştan geliyorda ben astlım ilaçsız yaşayamıyorum psikolojik bağım var birliğide almam yasak ne yapcam .

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by El Barto View Post
    şubatta bozdurursan nisanda alirlar bekletmezler agustosa. Nisan celbi gectikten sonra bozdur tecili agustosa kal agustos istiyorsan. kilo isi de hala devam ediyorsa askerlige elverissiz raporu da alabilirsin tabii
    teşekkür ederim abi. bir sorum daha olacak, bu nisan,ağustos,aralık dedim fakat doğru mu? 2 yıllık üniversite mezunuyum başka aylar var mı? değişiyor mu mezun olma durumuna göre bilmediğim için.

2014 yılı celp tarihleri; şubat,mayıs,ağustos,kasım olarak var. Sanırım şubat'ı atlattığım takdirde mayıs ayında giderim.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Ben de bir şey soracağım.Tecil süremizin ne zamana kadar olduğunu e-devlet şifresiyle öğrenebiliyor muyuz? Yoksa illa askerlik şubesine mi gitmemiz gerekiyor? Bu sene mezun olacağım inşallah.Mezun olduktan sonra Çin'e gitme gibi bir ihtimalim var.Bu tecil olayını bir öğrensem iyi olacak diye düşünüyorum.Tecil süresi geçtikten sonra gitmediğin her dönem için ceza parası ödüyormuşsun.
    So what?
    Saike

14. Default

Quote Originally Posted by Universal View Post
    Benimde yavaştan geliyorda ben astlım ilaçsız yaşayamıyorum psikolojik bağım var birliğide almam yasak ne yapcam .
    Askere Gidersin Ama Muhtemelen Birliğinden Askeri Hastaneye Sevk Ardından Hastanede de Rapor Alırsın Sonra Çürüğe Çıkarsın

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

15. Default

Quote Originally Posted by GeNç KaRTaL View Post
    Ben de bir şey soracağım.Tecil süremizin ne zamana kadar olduğunu e-devlet şifresiyle öğrenebiliyor muyuz? Yoksa illa askerlik şubesine mi gitmemiz gerekiyor? Bu sene mezun olacağım inşallah.Mezun olduktan sonra Çin'e gitme gibi bir ihtimalim var.Bu tecil olayını bir öğrensem iyi olacak diye düşünüyorum.Tecil süresi geçtikten sonra gitmediğin her dönem için ceza parası ödüyormuşsun.
    Tecil Belgende Mevcut Ne Zamana Kadar Olduğu Ama Eğer Kaybettiysen Malesef Şubeden Öğrenebilirsin Sadece

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Tecil Belgende Mevcut Ne Zamana Kadar Olduğu Ama Eğer Kaybettiysen Malesef Şubeden Öğrenebilirsin Sadece
    Abi öyle bir belgem olmadı hiç bugüne kadar. Okul hallediyor çünkü,bildiğin üzere. Tecil süresini bir tek şubeye gidip öğrenebilirsin diyorsun yani? Uğraştırırlar mı peki,bunu al,şunu getir diye?
    So what?
    Saike

17. Default

Quote Originally Posted by nerazzuri View Post
    teşekkür ederim abi. bir sorum daha olacak, bu nisan,ağustos,aralık dedim fakat doğru mu? 2 yıllık üniversite mezunuyum başka aylar var mı? değişiyor mu mezun olma durumuna göre bilmediğim için.

2014 yılı celp tarihleri; şubat,mayıs,ağustos,kasım olarak var. Sanırım şubat'ı atlattığım takdirde mayıs ayında giderim.
    Eğer Tecilin Dolduysa Gideceğin Tarih Tecilinin Dolduğu Tarihe Müteakip Askere Gitmek Zorundasın

Yalnız Şöyle Bir Durum Var Bir Sonraki Celp Döneminde Gitmek İstiyorsan Eğer Yoklama Elindeyse veya Eline Geldiyse Hiç Şubeye Uğrama Bir Sonraki Celp Dönemini Takip Et Onda Şubeye Uğrayıp Gerekli İşlemleri Başlat O Zaman Gidersin

Sadece Senin Celp Kaybın Olduğundan Cüzi Bir Miktarda Askerlik Sonrası Ceza Ödersin Bende Geçen Sene Bu Ayda Gelmiştim Geldikten 4-5 Ay Sonra Şubeden Zarf Geldi Celp Cezası 99 Lira Onuda Ödedim Vergi Dairesine

18. Default

Abi öyle bir belgem olmadı hiç bugüne kadar. Okul hallediyor çünkü,bildiğin üzere. Tecil süresini bir tek şubeye gidip öğrenebilirsin diyorsun yani? Uğraştırırlar mı peki,bunu al,şunu getir diye?
    Okul Hallediyorsa Okuldaki Dosyanda Mevcuttur O Zaman. Bir Öğrenci İşlerine Uğra Derim

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Uğraştırmazlar Şemsi , Okul bittikden sonra çıkış belgelerini aldıktan sonra şubeye gidip 2 sene tecil ettirebiliyorsun zaten.Okuldayken zaten öğrenciliğin bitene kadar tecillsin.Eğer bittiği zaman gidip ekstra tecil yaptırmassan sonraki süreçte kaçak durumuna düşüyorsun zaten.

Kısacası okul bittikden sonra evraklarınla şubeye gittiğin süreçten 2 yıl sonrasına kadar tecilin olacak.
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Quote Originally Posted by CeNTeR_TR View Post
    Uğraştırmazlar Şemsi , Okul bittikden sonra çıkış belgelerini aldıktan sonra şubeye gidip 2 sene tecil ettirebiliyorsun zaten.Okuldayken zaten öğrenciliğin bitene kadar tecillsin.Eğer bittiği zaman gidip ekstra tecil yaptırmassan sonraki süreçte kaçak durumuna düşüyorsun zaten.

Kısacası okul bittikden sonra evraklarınla şubeye gittiğin süreçten 2 yıl sonrasına kadar tecilin olacak.
    Tam olarak öğrenmek istediğim şey buydu abi,teşekkür ederim.
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Eğer Tecilin Dolduysa Gideceğin Tarih Tecilinin Dolduğu Tarihe Müteakip Askere Gitmek Zorundasın

Yalnız Şöyle Bir Durum Var Bir Sonraki Celp Döneminde Gitmek İstiyorsan Eğer Yoklama Elindeyse veya Eline Geldiyse Hiç Şubeye Uğrama Bir Sonraki Celp Dönemini Takip Et Onda Şubeye Uğrayıp Gerekli İşlemleri Başlat O Zaman Gidersin

Sadece Senin Celp Kaybın Olduğundan Cüzi Bir Miktarda Askerlik Sonrası Ceza Ödersin Bende Geçen Sene Bu Ayda Gelmiştim Geldikten 4-5 Ay Sonra Şubeden Zarf Geldi Celp Cezası 99 Lira Onuda Ödedim Vergi Dairesine
    yok abi tecilim aralık 2015'de bitiyor.

karışık bir durumum var aslında, askere gitmek aklımda yoktu değişik nedenlerden dolayı atlamak istiyorum bu durumu. şubat ortası tecilimi bozdurup, 2014 celp ayları şubat,mayıs,ağustos,kasım olarak geçiyor. ağustos'ta olursa benim için iyi olur öyle bir şansım var mı onu öğrenmek istiyorum aslında net olarak. önce size danışmak istedim. şubeyede gidip bilgi alacağım ama sizler biliyorsanız, fikriniz varsa bi' almak istedim

eğer ağustos gibi bir şansım varsa benim açımdan iyi olur, çünkü daha yeni iş buldum, imkanları ve maaşı gerçekten çok iyi o işi elimin tersi ile itip askere gidersem döndüğümde o şartlarda,o maaşla bir daha iş bulabileceğimi düşünmüyorum, askerlik aradan çıkması gerekiyor bulduğum iş yerinde biraz zaman geçirip öyle gitmek istiyorum askere bu yüzden ağustos'ta gitme şansımı öğrenmek istedim

Nesil
    2006

Askere Gidersin Ama Muhtemelen Birliğinden Askeri Hastaneye Sevk Ardından Hastanede de Rapor Alırsın Sonra Çürüğe Çıkarsın

Şuan bir bunalıma girdim çürük filan... Gitmişken yapmak isterim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Serkan kardeşim o zaman sen hiç kurcalamayacaksın Ağustos'a yakın gidip muayene olacaksın. Kilo problemi devam ediyorsa gitmezsin zaten. Olurda askerliğe elverişli raporu verirlerse de sonraki celp dönemi yani Ağustos'ta gidersin askere.

Şemsi sen de okul bittikten sonra askerlik şubesine gidip muayene olman gerekiyor zaten. 2 yıl tecil hakkım var deyip gitmezsen yoklama kaçağı sayıyorlar. Okul bitince alacağın diploma ya da geçici mezuniyet belgesi ve ıvır zıvır bir şeyler işte fotoğraf falan onlarla askerlik şubesine gideceksin. Yoklamanı olacaksın. Orada sana bir dilekçe yazdırıyorlar. 2 yıl tecil hakkımı kullanmak istiyorum diye. Yaptırdığın günden itibaren 2 yıl daha tecilli sayılırsın.

Batu bunalıma girme. Çürük raporu halk arasında bilinen adı. Aslında o belgenin adı "askerliğe elverişsiz raporu". Yalnız senin durumunda Baga'nın da dediği gibi önce askere alırlar. Askeri hastaneye sevk edip oradan verirler raporu.

24. Default

Quote Originally Posted by nerazzuri View Post
    yok abi tecilim aralık 2015'de bitiyor.

karışık bir durumum var aslında, askere gitmek aklımda yoktu değişik nedenlerden dolayı atlamak istiyorum bu durumu. şubat ortası tecilimi bozdurup, 2014 celp ayları şubat,mayıs,ağustos,kasım olarak geçiyor. ağustos'ta olursa benim için iyi olur öyle bir şansım var mı onu öğrenmek istiyorum aslında net olarak. önce size danışmak istedim. şubeyede gidip bilgi alacağım ama sizler biliyorsanız, fikriniz varsa bi' almak istedim

eğer ağustos gibi bir şansım varsa benim açımdan iyi olur, çünkü daha yeni iş buldum, imkanları ve maaşı gerçekten çok iyi o işi elimin tersi ile itip askere gidersem döndüğümde o şartlarda,o maaşla bir daha iş bulabileceğimi düşünmüyorum, askerlik aradan çıkması gerekiyor bulduğum iş yerinde biraz zaman geçirip öyle gitmek istiyorum askere bu yüzden ağustos'ta gitme şansımı öğrenmek istedim
    Şubat Değilde Haziranda Tecilini Bozdurup Ağustosta Gidebilirsin

Quote Originally Posted by Universal View Post
    Şuan bir bunalıma girdim çürük filan... Gitmişken yapmak isterim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Valla İşin İçine Sağlık Sıhhat Girince Bir Kusur Aramak Yanlış Olur Öyle Düşünme.

25. Default

Quote Originally Posted by El Barto View Post
    Serkan kardeşim o zaman sen hiç kurcalamayacaksın Ağustos'a yakın gidip muayene olacaksın. Kilo problemi devam ediyorsa gitmezsin zaten. Olurda askerliğe elverişli raporu verirlerse de sonraki celp dönemi yani Ağustos'ta gidersin askere.

Şemsi sen de okul bittikten sonra askerlik şubesine gidip muayene olman gerekiyor zaten. 2 yıl tecil hakkım var deyip gitmezsen yoklama kaçağı sayıyorlar. Okul bitince alacağın diploma ya da geçici mezuniyet belgesi ve ıvır zıvır bir şeyler işte fotoğraf falan onlarla askerlik şubesine gideceksin. Yoklamanı olacaksın. Orada sana bir dilekçe yazdırıyorlar. 2 yıl tecil hakkımı kullanmak istiyorum diye. Yaptırdığın günden itibaren 2 yıl daha tecilli sayılırsın.

Batu bunalıma girme. Çürük raporu halk arasında bilinen adı. Aslında o belgenin adı "askerliğe elverişsiz raporu". Yalnız senin durumunda Baga'nın da dediği gibi önce askere alırlar. Askeri hastaneye sevk edip oradan verirler raporu.
    Zaten Eline Diplomanı Aldığın Zaman Hemen Ertesi Hafta Yoklama Kağıdın Geliyor Eline

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Geldi çattı askerlik.Acemi Kastamonu Usta da Van a çıktı

Nesil
    2012
    Yer
    İzmir

Askerlik yaşı 21 olacakmış galiba öyle bir tasarı varmış kabul edilirse 21 olacak .

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Quote Originally Posted by ToRoSKaPLaNı View Post
    Hayırlı olsun Doğan.
    So what?
    Saike

29. Default

Quote Originally Posted by ToRoSKaPLaNı View Post
    Allahtan Kış Görmüyorsun Tam Döneminde Gidiyorsun Van'a O Dönem Çok Güzel Olur Van

Hayırlı Tezkereler Şuan 355.KD'ler mi Gidiyor ?

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Hayırlı olsun Doğan.
    Teşekkür ederim saolasın

Allahtan Kış Görmüyorsun Tam Döneminde Gidiyorsun Van'a O Dönem Çok Güzel Olur Van

Hayırlı Tezkereler Şuan 355.KD'ler mi Gidiyor ?
    Teşekkür ederim.Bakalım yinede bahar olsa bile Adanalı olduğum için sıcak iklimde yetiştim. Van ın bahar soğuğu beni etkiler.Bol bol içlik götüreceğim oraya

354. KD yiz.Bizden sonrakiler 355 olacak.

EDİT:355 te olabiliriz.Çifter çifter artıyor diyorlar ama tüm Şubat dönemliler için açılan konularda 354.KD deniyor.Emin olamadım şimdi kaç olduğumuza
    Last edited by ToRoSKaPLaNı : 26.Ocak.2014 at 00:56

Sayfa 21 / 27 İlkİlk ... 111920212223 ... SonSon

Mesaj Yetkileri