Sayfa 6 / 27 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
151 ile 180 arası toplam 809 sonuç

Konu: En Büyük Asker Bizim Asker

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Biz daha yarın sınava gideceğiz. Sabahın 6.30'unda yola düşeceğiz arkadaşlarla, dur bakalım kaçta çıkacağız sınavdan. Adana 6. Kolordu Komutanlığı'nda sınava girecek arkadaşlar var mı? Ayrıca ordaki durumlar nasıl, saç-sakal tıraşına karışıyorlar mı, yoksa serbest midir?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

Her şey Vatan Için....bizim Alayın Arkasında Bir Dağ Vardı "önce Yatan" Dağı

Sınavda neler olduğunu burada yazarsanız iyi olur. Ayrıca saçı bilmiyorum da sakala bakıyorlarmış. Çünkü şu an askeriz

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ne saça ne sakala bakıyolardı Mebs Ankarada. Çocuğun biri beline kadar saç ve gogsune kadar sakalla girdi sınava.

Ayrıca askerde mantık yoktur sözünü direk olarak gördüm bugün. Saçma sapan işler yüzünden uzadıkça uzadı. 11'de girdim 6.30'da çıktım.

Sınavıda astsubay ile süren pazarlık sonucu 20 dakikaya bağladık çıktık geldik. Artık 10 Aralık 00.30 da açıklanacak sonucu bekliyoruz...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Saç sakal kontrolü yoktu yahu, o kadar da kasmaya gerek yok şimdiden, Mustafa'nın dediği gibi mantık aramadan, neden diye sormadan sadece denileni yapma ve sürü psikolojisi üzerine oryantasyona aldılar bizi bugün. Fazla sert çıkan olmadı gözümüz korkmasın daha gitmeden diye.

Sen yine iyisin Mustafa, ben 8'de gittim, içeri girme 12.45 civarıydı, en son kapıdan çıkarken saat 18.30'du.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Asker ve komutanlar zaten sadece daha ilk günden gözümüzü korkutmamak için iyi davrandılar bence. Ben de sabah 7'de nizamiye kapısı önündeydim, saat 9'da içeri girdim ve lanet olası sınavı da yaptıktan sonra tam 14.00'da dışarı çıktım tüm işlemlerimi halletmiş olarak. Kaldı 1 hafta. 337. kısa dönem, kalmasın.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Vize Jandarma Komando Tatbikat Kontrol Mrk.k.lığı
    Vize Kırklareli

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Hayırlı olsun Mustafa abi sen de bizim oralara düşmüşsün

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Baştan söyleyeyimde, Aydın'a düşen varsa her türlü yardımcı olurum burda.

Quote Originally Posted by BeeTLeJuiCe View Post
    Vize Jandarma Komando Tatbikat Kontrol Mrk.k.lığı
    Vize Kırklareli
    Bakalım Biz Ağustosta Nereye Düşecez Hayırlı Tezkereler Mustafa Selametle Bitir Gel Buluşmaları Aksatmayalım

Gitmeden Bir Görüşelim

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Emre yanına aldırsın dedim Keşan'a bu kadar yanına aldırmış beni Kırklareline

Serkan falan nereye çıktı acep =)

Sağolasın Mehmet, gitmeden görüşmek zor Ama kırklareline beklerim =)

Ulen Hep de Karıştırıyolar Bizim Burayla Kırklarelini Yok Yav 15 Saatlik Yolu Şimdi Çekemem Kim Gidecek

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Kuvveti: Jandarma Genel Komutanlığı
    Sınıfı: J.Komando
    Statüsü: Yedek Subay
    Branşı: KOL.K.
    Gideceği Sınıf Okulu /Eğitim Merkezi: JANDARMA KOMANDO OKL. K.LIĞIFOÇA İZMİR

Benim meskenim, dağlardır dağlar.

Mustafa sen de komando olmuşsun ama benimki ayrı bir komando yahu. Buradan yarım saat uzaklıkta ama Foça ya, Foça'da askerlik bitmez ama yedek subaylık çıktı iyi, bir süre sıkıntı hatta baya bir sıkıntı olacak ama katlanacağız artık.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Komando değilim Jandarmayım. =)
    Sen Jamdarma Komando olmuşun =) Aynı yere bağlıyız, Usta birliğine dağıtım vurursa aynı yere düşebiliriz. =)

Foça iyi olmuş İzmirden. İyi yedek subayda olmuşun. =)
    Hayırlı teskereler =)

Kısa Dönem Er

Askeri Veterinerlik Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gemlik/BURSA

Hayırlısı olsun...

Çok kek bir yer düştü bana

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Oo belli olmuş ya, sen de yedek subay oldun demek Serkan. Hayırlı olsun herkese. Acemilikte biraz sürüneceksiniz ondan sonra daha rahat oluyor.

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Kuvveti: Jandarma Genel Komutanlığı
    Sınıfı: J.Komando
    Statüsü: Yedek Subay
    Branşı: KOL.K.
    Gideceği Sınıf Okulu /Eğitim Merkezi: JANDARMA KOMANDO OKL. K.LIĞIFOÇA İZMİR

Benim meskenim, dağlardır dağlar.

Mustafa sen de komando olmuşsun ama benimki ayrı bir komando yahu. Buradan yarım saat uzaklıkta ama Foça ya, Foça'da askerlik bitmez ama yedek subaylık çıktı iyi, bir süre sıkıntı hatta baya bir sıkıntı olacak ama katlanacağız artık.
    Serkan Amma Sanşlısın Yahu Bu Şansını Birde Yılbaşı Bileti Al Kesin Büyük İkramiye Sende Zaten Son Yıllarda Hep Sizin Oralara Çıkıyor.

Anlamadığım Kütükte Kayıtlı Olduğun Yere Nasıl Askerlik Çıkıyor Çözemedim.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Serkan Amma Sanşlısın Yahu Bu Şansını Birde Yılbaşı Bileti Al Kesin Büyük İkramiye Sende Zaten Son Yıllarda Hep Sizin Oralara Çıkıyor.

Serkan'ın amcası generalmiş öyle diyolla..

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by BeeTLeJuiCe View Post
    Komando değilim Jandarmayım. =)
    Sen Jamdarma Komando olmuşun =) Aynı yere bağlıyız, Usta birliğine dağıtım vurursa aynı yere düşebiliriz. =)

Foça iyi olmuş İzmirden. İyi yedek subayda olmuşun. =)
    Hayırlı teskereler =)
    Seninkinin komando olmadığını biraz önce yaptığım telefon görüşmesinde öğrendim Mustafa. Bir arkadaşımın arkadaşına da aynı yer çıkmış, çocuğun kafası karışmış ben komando muyum neyim diye. Soyadı Hoşaf'mış çocuğun, Konya'lı. Karşılaşırsan bir selam edersin.

Quote Originally Posted by bay e-ko View Post
    Kısa Dönem Er

Askeri Veterinerlik Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gemlik/BURSA

Hayırlısı olsun...

Çok kek bir yer düştü bana
    Düşünüyorum da ne gibi zorluğu olabilir ki diyorum, gerçekten kek.

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Oo belli olmuş ya, sen de yedek subay oldun demek Serkan. Hayırlı olsun herkese. Acemilikte biraz sürüneceksiniz ondan sonra daha rahat oluyor.
    Acemiliğe hiç girmeyelim, en pis eğitimin verildiği yer Foça, yedek subaylık istiyordum da, şu komandoluk olmasa sanki daha bir iyi olacaktı ama hayırlısı.

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post

Benim kütük İzmir değil, Artvin. Hem İzmir de olsa, Foca'nın yeri ayrı, tamam bize yarım saat mesafa uzaklıkta ama oradayken o yarım saatin hiç önemi kalmıyor.

Kazı kazan oynadık bugün, ne kazıdıysam para çıktı, 1 lira 2 lira çıktı belki ama sonuçta 20 tanesinden 15 tanesinde buldum parayı, askere bilet alıp gideyim.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Serkan'ın amcası generalmiş öyle diyolla..
    Düşman düşmana yapmaz böylesini be.

Bu arada hepimiz için hayırlısı olsun arkadaşlar, umarım kazaısz belasız gider geliriz.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Kuvveti: Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı: PİYADE
    Statüsü: Kısa Dönem Er
    Branşı: P. Er.
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi: 5'inci Zh. Tug. K.lığı
    GAZİANTEP
    Katılış Tarihi: 12.12.2010

Tüm devrelerime hayırlı olsun. Sağselamet bitirip geliriz inşallah hepimiz, hayırlısıyla.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Askerlikte kek yer yoktur. Ben Maltepe sahilindeydim, deniz kenarında perişan olduk.

Askerlikte kek yer yoktur. Ben Maltepe sahilindeydim, deniz kenarında perişan olduk.
    Orası doğru tabi askerlik askerliktir. Ancak gelebilecek en iyi yer galiba

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by footballer33 View Post
    Kuvveti: Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı: PİYADE
    Statüsü: Kısa Dönem Er
    Branşı: P. Er.
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi: 5'inci Zh. Tug. K.lığı
    GAZİANTEP
    Katılış Tarihi: 12.12.2010

Tüm devrelerime hayırlı olsun. Sağselamet bitirip geliriz inşallah hepimiz, hayırlısıyla.
    Az daha batıya Kilis'e düşseydin sana bi komando dansı yaptırır, yere yatırır sağa yuvarlan, sola yuvarlan yaptırırdım, neyse gelirim g. antep'e orda da yaptırırım. Zaten 40 dk bir şey.

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Az daha batıya Kilis'e düşseydin sana bi komando dansı yaptırır, yere yatırır sağa yuvarlan, sola yuvarlan yaptırırdım, neyse gelirim g. antep'e orda da yaptırırım. Zaten 40 dk bir şey.
    Sen Kilis'te misin? Asteğmen yazıyor avatarının üzerinde, sanırım yedek subay olarak yapıyorsun. Gelirsen yaptırırsın, -belki-. Şaka bir yana, nasıl benim düştüğüm yer, bilgilendirir misin biraz?

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

G.Antep'te Kilis'e göre çok fazla asker var, iki yeri kıyaslayamayız o yüzden ama şunu söyleyebilirim. İş yoksa bile iş üretirler sana burada. Acemilik olduğu için tabi biraz yorulacaksın, ayağın su toplayacak, 2. günde revire çıkarsın.

Onun dışında hava çok sıcak oluyor yaza doğru ki şu anda bile montsuz çıkabiliyorsun dışarı.

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

G.Antep'te Kilis'e göre çok fazla asker var, iki yeri kıyaslayamayız o yüzden ama şunu söyleyebilirim. İş yoksa bile iş üretirler sana burada. Acemilik olduğu için tabi biraz yorulacaksın, ayağın su toplayacak, 2. günde revire çıkarsın.

Onun dışında hava çok sıcak oluyor yaza doğru ki şu anda bile montsuz çıkabiliyorsun dışarı.
    Peki teşekkürler. Acemilik-usta birliği kısa dönem olunca aynı yer oluyor, gittiğimiz ilde kalıyoruz sanırım, sadece birliğimizin yerini değiştiriyorlar o kadar. Bakalım kısmet, hayırlısı olsun.

Quote Originally Posted by footballer33 View Post
    Sen Kilis'te misin? Asteğmen yazıyor avatarının üzerinde, sanırım yedek subay olarak yapıyorsun. Gelirsen yaptırırsın, -belki-. Şaka bir yana, nasıl benim düştüğüm yer, bilgilendirir misin biraz?
    Hayırlı Olsun Antep Çok Güzel Yerdir. Bizim Arkadaş Sürekli Çöp Toplamış Anlatırdı Emrahın Dediği Gibi Yan İşleri Çokmuş.

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Sanırım acemilik bitmek bilmeyecek benim için. Usta birliğine kadar bakalım kaç kere revir göreceğiz. Neyse, 3 saatlik yola gidiyoruz en azından, beterin beteri var. Teşekkürler tekrar.

Sayfa 6 / 27 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon

Mesaj Yetkileri