Sayfa 9 / 27 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon
241 ile 270 arası toplam 809 sonuç

Konu: En Büyük Asker Bizim Asker

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Polise askerlik kalktı, yani bu durumda, şu anda askerde olan tüm polisler terhis oluyor, biz de 1-2 gün içinde teskere alacağız. Tüm polislere hayırlı olsun.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Tüh be Neyse gel İstanbula'a da bi PES Buluşması olursa intikamımı alıyım

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Neyin intikamı onu da açık açık söyle de herkes öğrensin.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Vay arkadaş adamlara bak bitirmeden geri geliyorlar...

Bari yapan polislere de ikramiye falan versinler.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by KaPaLı View Post
    Askerlik anılarını bekliyoruz Emre ağbiii
    Nöbete giderken kamuflajın altına sivil elbiseleri giydik çarşıya çıktık. Malzemeleri alıp mangal yaptık kafa çektik dahası var mı yahu.

Bir de gece nöbette uyumak on numara oluyor. Biraz soğuk oluyor ama ateş yakarak bu dertten de bir nebze olsun kurtuluyorsun.

Yapmadığımız iş kalmadı yahu. En son nöbet aracının (Land) çadırına şafak attık sprey boya ile. Ş:002

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

3 ay diye bir şey yok, ama nedense 12'den sonra anlam veremediğim bir çokluk var. Çok bunaldım bu aralar, sanırım izne ya da RDM'ye gideceğim, yoksa kafayı yemek üzereyim. Neyse, bu günler de bitecektir elbet. Türkyurdu'ndan herkese sevgiler.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by footballer33 View Post
    3 ay diye bir şey yok, ama nedense 12'den sonra anlam veremediğim bir çokluk var. Çok bunaldım bu aralar, sanırım izne ya da RDM'ye gideceğim, yoksa kafayı yemek üzereyim. Neyse, bu günler de bitecektir elbet. Türkyurdu'ndan herkese sevgiler.
    90'dan düşmüşsünüz bir şey kalmamış diyeceğim ama orada iken böyle denmiyor. 90'dan 60'a kadar hızlı geçmişti benim. 60-30 arası çok sıkıntılıydı. 30-10 arası iyi geçti. Son 10 felaketti.

Sabır kardeşim sabır bitiyor, bitecek. Bir yerlere şafak yaz 20-25 gün sonra gidip ona bak. Vay be diyeceksin ne kadar süre geçmiş. Birde ileriye bakıp 90 gün var deme. Geriye dönük hesap yap. 70 gün geçti. Bundan 20 fazlası var diye.

Allah kolaylık versin ama izini önermem pek sonrasında diğerleri giderken kalmak çok zor oluyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Bugün paşanın huzurunda rütbelerimizi taktık ve artık resmen Jandarma Asteğmen oldum. Rütbenin ilk meyvesi de hafta içi çarşı izni oldu.

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Bugün paşanın huzurunda rütbelerimizi taktık ve artık resmen Jandarma Asteğmen oldum. Rütbenin ilk meyvesi de hafta içi çarşı izni oldu.
    gorev yerin neresi cikti? hayirli olsun bu arada hemso...

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Hayırlı olsun Serkan abi.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Teşekkürler.

Daha belli değil, rütbeyi taktık 10 gün daha buradayız, 11'inde kurs bitiyor, 10'unda kura çekeceğiz, yerler net belli değil henüz ama tahmini olarak eğitim birlikleri olacağını düşünüyoruz.

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

serkan kaptaaaaaaan, abim hayırlı olsun.

Farkını Heryerde Belli Edecen Değilmi Sekom Öyle Olsun Erlerini Ezme Sakın Ayıp Bir Zamanlar Sende Öyleydin

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Bunun asteğmen olacağı yere Allah sabır versin.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Herkes asteğmen oldu bir Barto olamadı

Quote Originally Posted by RaSenGan View Post
    Sende Çavuş Ol Aygün

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Sende Çavuş Ol Aygün
    Ben seni bekliyorum abi sen git askere ben asteğmenin olucam orda bugünlerin acısını çıkartıcam

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by RaSenGan View Post
    Allahıma binlerce şükürler olsun ki 160 günde bitirip geldim. Bırak 6 ay daha fazla kalmayı 6 dakika fazla kalamazdım ben askerde.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Ben er olmadım ki, er gibiydik ama erler bize rütbe takmadan önce de komutanım diyordu. Garip bir dönemdi.

Jandarma Asteğmen, asteğmenliğin kralı. O nedenle farkımı belli etmem lazım abi, hem merak etme asker abisi olacağım ben, benim askerlerim askerden boş dönmüş olmayacak. (Tabi bunun yanında 2200 lira maaş gelecek olması, ufak bir ayrıntı.)

20. Default

Senin Yerinde Olsam Kalırım Be Sekom Bırakma O 2200'ü

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Quote Originally Posted by El Barto View Post
    90'dan düşmüşsünüz bir şey kalmamış diyeceğim ama orada iken böyle denmiyor. 90'dan 60'a kadar hızlı geçmişti benim. 60-30 arası çok sıkıntılıydı. 30-10 arası iyi geçti. Son 10 felaketti.

Sabır kardeşim sabır bitiyor, bitecek. Bir yerlere şafak yaz 20-25 gün sonra gidip ona bak. Vay be diyeceksin ne kadar süre geçmiş. Birde ileriye bakıp 90 gün var deme. Geriye dönük hesap yap. 70 gün geçti. Bundan 20 fazlası var diye.

Allah kolaylık versin ama izini önermem pek sonrasında diğerleri giderken kalmak çok zor oluyor.
    Eyvallah kardeşim güzel sözlerin için. Valla her gün şafak yazar olduk bir yerlere zaten, mesela bugün 75, atarsa 74 Bartın. Anlayacağın askerliğin yarısından çoğu bitti, 2. yarısını yemeye başladık bile. Önceki yazdıklarıma göre şimdi biraz daha iyiyim. İzin kullanmaktan da vazgeçtim zaten. 2.5 ay sonra bir daha askere geri dönmemek üzere evimdeyim inşallah. Daimi izin yani. Herkese selamlar.

Bu arada Serkan kardeş ya da komutanım mı diyeyim () asteğmenliğin umarım rahat bir yere düşer, denetlemelerde de fazla uğraşmazsın, çünkü hiç bir artısı yok bu asteğmenliğin parasından başka. Bizim asteğmen izin bile kullanmak istemiyor bir an önce gitmek için, adam gelin yer değişelim ben kısa dönem olayım bile diyor. Sana da kolay gelsin.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Foça'dan sonra kıtada çok rahat olacağımız kesin, önceki devreler de öyle diyor zaten. 9 ay uzun bir süre tabi, izin konusunda ben kararsızım, hepsini kullanıp, teğmen olarak daha uzun süre kalmak gibi bir düşüncem de var. 337 kısalar için az kaldı, benim de isteğim kısa dönemlerin başına geçmek, umarım olur düşük bir ihtimal olsa da.

Sözleşmeli subaylık işi zor abi, devamlı askeriyeyi düşünemiyorum, sevmemek ya da zorluğundan değil ama verdiğin emeğin karşılığını yeterince alamadığını düşünüyorum askerlerin, o nedenle 9 ay sonra askerlik biter benim için de.

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

12'den sonra 67, başka da yok. Her şeyden düştüğümüz o son 3 günü ve çarşıları falan çıkarınca 2 ay kadar bir şey kalıyor geriye. Bitiyor mu ne?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

5. Jandarma Eğitim Taburu Gölpazarı/Bilecik.

25. Default

Köye Gidiyorsun Seko Dikkat Et Kaybolma

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    5. Jandarma Eğitim Taburu Gölpazarı/Bilecik.
    Hayırlı olsun alt devre.

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

12'den sonra 48. Son 7 hafta. Bir sonraki çarşımda torumlarım da bot bağlamış olacak ve muhtemelen son 1 aya girmiş olacağım.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Ohhhhhh bu şafağı duyunca sıcak bahar günlerinde bir serinleme oldu.

Siz de yediniz askerliği dayanın az kalmış. 30 ile 10 arasında şafak çift çift atıyor.

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

12'den sonra 36. Başka da yok, olsa da vakit yok. Var mı buradan nisanda gelecek olan alt devre, torun tombalak.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Şafak atarsa 36 oldu benimde. Askerdeki ilk çarşımada bugün çıktım. 7 haftadır içerde olunca baya bunalıyo insan. Neyse kaldı 5 hafta.

Sayfa 9 / 27 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon

Mesaj Yetkileri