Sayfa 13 / 27 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon
361 ile 390 arası toplam 809 sonuç

Konu: En Büyük Asker Bizim Asker

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Her an gelip alabilirler.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Öyle bir durumdayımki sabahtan beri askerlik alma koşullarına bakıyorum.Açıklayıcı bir bilgi yok. Nedir bu kilo - boy oranı. Birisi diyor Boyun son 2 rakamı +30 kilo birisi diyor 20 kilo. Anlayamadım bitürlü.

Birde diyelim çürük aldık - ki muhtemel benim almam - bunun bana zararı ne olur ?

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

20 değildir diye tahmin ediyorum çünkü benim boy kiloda nerdeyse 15 kilo fark vardı bi ara ama benden bir kaç santim uzun olup çok çok daha kilolu arkadaşlarım alındı askere.
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

115 kilo siniri var diye biliyorum askerde kiloluysan seni test ediyorlar galiba kosuda falan saglikliysan askere aliyorlar yok degilsen kilo ver diyorlar tam bildigim kadari ile.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Quote Originally Posted by kalemci View Post
    20 değildir diye tahmin ediyorum çünkü benim boy kiloda nerdeyse 15 kilo fark vardı bi ara ama benden bir kaç santim uzun olup çok çok daha kilolu arkadaşlarım alındı askere.
    Şöyle açıklayıcı bir bilgi yokki askeriyenin sitesinde olsun, mevzuatta olsun. Askere alınan subayların açıklamalarından yola çıkarakta söyledim ben onu. Kütle oranı hesaplanıyo sanırım. 1-2 forumda yazılanlarıda okudum biraz keyfe keder gibi bu alınma işleri. Ama ben yinede alınacağımı sanmıyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

http://mevzuat.basbakanlik.gov.tr/Me...%C4%9Fl%C4%B1k

Şurada epey bir şeyler anlatmışlar ama ben anlamadım.

Ama zaten ilk seferde kilo problemi -azık veya çokluk- nedeniyle sadece biraz daha bekletiyorlar. bir sonraki celp dönemi tekrar gidiyorsun. kilonda bir değişiklik yoksa bir sonraki celp döneminde tekrar çağırıyorlar. 3. de de aynı ise durumun askerliğe elverişsiz raporu veriyorlar bildiğim kadarı ile. Yani azami 6-9 ay arasında bir süre.

Ben 1.85 boy ve 92 kilo ile gittim misal askere. Döndüğümde 82 kiloydum ama iyi oldu.

Askeri liseye alınma şartlarıyla askere alınma şartlarını karıştırıyor galiba insanlar, sorun oradan çıkıyor. Muhtemelen vücut-kitle endeksine bakıp alıyorlardır. O da kilonusu metre cinsinden boyunuzun karesine bölünce bulunuyor. 30'un üstü obez kabul edilir. Bence askerlik için 30dan daha fazla olanlar askere alınmıyordur.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Quote Originally Posted by El Barto View Post
    http://mevzuat.basbakanlik.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=3.5.8611092&MevzuatIliski=0& sourceXmlSearch=silahl%C4%B1%20kuvvetleri%20sa%C4% 9Fl%C4%B1k

Şurada epey bir şeyler anlatmışlar ama ben anlamadım.

Ama zaten ilk seferde kilo problemi -azık veya çokluk- nedeniyle sadece biraz daha bekletiyorlar. bir sonraki celp dönemi tekrar gidiyorsun. kilonda bir değişiklik yoksa bir sonraki celp döneminde tekrar çağırıyorlar. 3. de de aynı ise durumun askerliğe elverişsiz raporu veriyorlar bildiğim kadarı ile. Yani azami 6-9 ay arasında bir süre.

Ben 1.85 boy ve 92 kilo ile gittim misal askere. Döndüğümde 82 kiloydum ama iyi oldu.
    Onları okudum sabaha kadarda hiçbirşey anlamadım. En üst - En alt düzey galiba onlar. Askerlik için olan farklıda olabilir bilmiyorum. Askerlik şubesine sorsak yardımcı olurlarmı acaba ?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Aşırı kilolu bir asker gelmişti, bazen askere alıp, orada doktora gidip hava değişimi verebiliyorlar ve hava değişimi bittiğinde durumunda değişiklik yoksa askerlik yapamaz veriyolar, tabi ilk muayenede de askerlik yapamaz verebilirler.

Askerlik şubesi yardımcı olabilir ben de öğrenmeye çalışayım İsmail, bir bilgi alırsam haber ederim sana.

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

- "Boy 1.90 kilo 75 beni ne yaparlar ?"

- "Savaşta en önde sen olursun"

- "Ne güzel en azından 3-4 düşman öldür cehenneme giderim."

Valla beyler kısa dönem olmama rağmen tavsiyem arkanıza bakmadan kaçın ilerde yine bedelli çıkar... 160 günü bile çekilmiyor daha 50 gün var sanki yıllar var geçmiyor...

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Vatan Sağolsun kardeşim bu kutsal görevden ben şahsen kaçmam

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Aşırı kilolu bir asker gelmişti, bazen askere alıp, orada doktora gidip hava değişimi verebiliyorlar ve hava değişimi bittiğinde durumunda değişiklik yoksa askerlik yapamaz veriyolar, tabi ilk muayenede de askerlik yapamaz verebilirler.

Askerlik şubesi yardımcı olabilir ben de öğrenmeye çalışayım İsmail, bir bilgi alırsam haber ederim sana.
    Sadece kiloyla alakalı bir problemde değil benimkisi Serkan. Kulaktada problem var, tansiyon var. Varda var senin anlayacağın. Hava değişimi muhabbetini söylediler banada. Alırlarsa bile kısa süre sonra hava değişim alırsın sonra askerliğe uygun değildir raporu verirler dediler.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Kuvveti Hava Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı HAVA
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi HV. K. ER EĞT. TUG. K.LIĞI
    KÜTAHYA
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.12.2011
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından belirlenecektir.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Eğer torpilin yoksa çok şanlısın Burak. Çok iyi yere düştün, hiç kafana takma sıkıntısız bitirirsin, hayırlı olsun.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Eğer torpilin yoksa çok şanlısın Burak. Çok iyi yere düştün, hiç kafana takma sıkıntısız bitirirsin, hayırlı olsun.
    Abi torpilim mezun olduğum bölüm oldu galiba. Sağolasın valla acayip rahatladım, sanki bitirmiş gibiyim bu mesajından sonra.

Ustalıkta nerelere dağıtılma ihtimalim var, bilgin var mı ?

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Geçen yıl bu zamanlar... Hey gidi, hey!

Burak arkadaşım, hayırlı tezkereler dilerim öncelikle. Gerçekten güzel bir yere düştün, emin ol. Benim birkaç arkadaşım da Kütahya'ya düşmüştü havacı olarak. Tek handikapın, soğuk mevsime denk gelmen. İç kesimde olduğu için, oraların soğuğu daha sert geçecek, dikkat et.

Kolay gelsin, selametle.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Orada da kalabilirsin askeriyenin kamplarına da gönderebilirler ama o ihtimal düşük, yine de yakın yerlerde kalırsın.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by uAburak89 View Post
    Kuvveti Hava Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı HAVA
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi HV. K. ER EĞT. TUG. K.LIĞI
    KÜTAHYA
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.12.2011
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından belirlenecektir.
    Hayırlı olsun

Az önce face'de gördüm sevdiğim bir abime de aynı yer çıkmış. Adı İslam Yıldız. Tanışırsınız, kaynaşırsınız belki. Önceden haber vereyim dedim
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Bir tanıdığım da Kütahya'da havacıydı.Çok rahattı valla adam Mesajı okuduğumda Hava Kuvvetlerini görünce kesin Kütahya dedim bildiğim tüm havacılar Kütahya'ya düşüyor.Başka yer mi yok acaba

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by footballer33 View Post
    Geçen yıl bu zamanlar... Hey gidi, hey!

Burak arkadaşım, hayırlı tezkereler dilerim öncelikle. Gerçekten güzel bir yere düştün, emin ol. Benim birkaç arkadaşım da Kütahya'ya düşmüştü havacı olarak. Tek handikapın, soğuk mevsime denk gelmen. İç kesimde olduğu için, oraların soğuğu daha sert geçecek, dikkat et.

Kolay gelsin, selametle.
    Çok teşekkür ederim, soğuk için herkes aynı şeyi söylüyor artık sıkı giyinicez.

Orada da kalabilirsin askeriyenin kamplarına da gönderebilirler ama o ihtimal düşük, yine de yakın yerlerde kalırsın.
    Eyvallah abi, çok sağ ol.

Quote Originally Posted by Nedvedmania View Post
    Hayırlı olsun

Az önce face'de gördüm sevdiğim bir abime de aynı yer çıkmış. Adı İslam Yıldız. Tanışırsınız, kaynaşırsınız belki. Önceden haber vereyim dedim
    Sağ ol.

Gördüm ona da benim reklamımı yaptın.

Quote Originally Posted by RaSenGan View Post
    Bir tanıdığım da Kütahya'da havacıydı.Çok rahattı valla adam Mesajı okuduğumda Hava Kuvvetlerini görünce kesin Kütahya dedim bildiğim tüm havacılar Kütahya'ya düşüyor.Başka yer mi yok acaba
    Sanıyorum yokmuş Aygün.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Evet, başka yer yok, hava kuvvetlerine acemi er yetiştiren tek yer Kütahya.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by uAburak89 View Post

Sağ ol.

Gördüm ona da benim reklamımı yaptın.
    Çift taraflı çalışıyorum
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Ee niye heyecan yaptın abi o zaman yerin yurdun belliymiş zaten

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Bizim sınıftan bir kişi Sarıkamışta, bir kişi de uzun dönem çıktı yani havacılık garanti değildi. Öyle olsa kasar mıydım hiç.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Yazık onlara Çok pis koymuştur ama insana

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Yazık onlara Çok pis koymuştur ama insana
    Aynı okuldan 3 kişi gidiyoruz şimdi Kütahya'ya, bunu öğrenseler bizim suçumuz neydi diyebilirler.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Benim abimde havacı olarak Kütahya'da yapmıştı acemiliğini.Antalya'ya düştü sonra.Oda rahat yaptım diyordu.Havacılar askerlikte rahat derler zaten.

Nesil
    2008
    Yer
    İzmir

Acemi birliğimi Manisa Doğu kışlada yaptım Piyade eri olarak.Türkiye deki en son sürgün yeri olan Lüleburgaz 65. mknze Topçu taburuna attılar 2 aydır burada batarya yazıcısı olarak görev yapıyordum.Dün kaderim döndü Tugay adımı Ordu karargahına vermiş 1. Ordu komutanlığı karargahına bilgisayar operatörü olarak gidiyorum İstanbul Selimiye'ye.Ben Lüleburgaz'a giderken son sürgün yeri başka yere gidiş olmaz diyorlardı ama ucuz yırttık bu lanet yerden.Şafak 337
    Tourner dans le vide, tourner dans le vide..
    Et je m’envole, vole, vole, vole, vole...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Hayırlı olsun Yaşar, kalan günlerin rahat geçer umarım artık.

Sayfa 13 / 27 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon

Mesaj Yetkileri