Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 58 arası toplam 58 sonuç

Konu: Football Manager'e nasıl başladık?

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

6 ya da 7deydim tam hatırlamıyorum oyundan habersizim böyle bi oyunun hayalini kurardım internet de olmadığı için fazla haberdar olamıyoruz bi gün yemek yerken yine bu muhabbet açıldı ben böyle oyun olsa ne güzel olur falan derken arkadaşın biri var zaten dedi . türkiye ligi de var hatta vs. sözlerle tüm isteğimi gerçekleştirdi ertesi gün cd'sini bana getirdi ve müthiş macera cm4'le başlamış oldu .

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Başlık CM ve FM'e nasıl başladık daha mantıklı olur..

CM'le başladım taa ki 2001'le arkadaş yarım yamalak çalışan cd'sini getirmiş kurmuştuk pek bilmiyodum Türkçeydi ama hep '' Devam ''

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Eveett yıllardan 2005 girmişim puslu internet cafeye,ozmanlar dumansız hava sahası yok tabi cs 1.6 online,fifa,age of oynardım hep sonra bi gün sıkıldım pc başına oturmadım millet ne oynuyor diye gezintiye çıktım.

Bi abi vardı ekranda taktik sihirbazı,takımı Empoli bişiler yapıyor.

Yanaştım abi bu oyunun adı ne dedim o da Football Manager 2005 dedi,ne yapıyorsun abi bu oyunda dedim,işte istediğin takımı alıyorsun oyuncu alışverisşi yapıon taktik kuruyon maçlar yapıyosun dedi.

Ben tabi doğuştan babamlar,amcamlar sayesinde futbol hastasıyım hemen vuruldum oyuna tam benım aradıgım dedim oturdum hemen yanındaki boş pc ye açtım oyunu seçtim sora sora abiye takımı sonunda takımımım önüme geldi Fenerbahce tabiki.

Neyse güzelce ayarladım takımı satılcakları fln benim ingilizcede iyi sayılır anladım bazı yerlerini.Taktiği kurdum maça başlıcam ama ilerlemiyor oyun sordum abiye nasıl maça gircem diye oda kızdı artık çok sormusum herhalde play e basccan işte dedi biraz yüksek sesleee,bende onu bulamadım zaten dedim içimdem neyse o kadar uğraştım bulamadım alt f4 yapıp çıktım artık içimde kaldı oyun

Sonra artık arkadasımın kardeşi biliyormus oyunu onla yan yana oturdum ordan öğrendim artık iyice, böyle başladı benim FM kariyerim

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

2000 yıLında okuL bitince yazLarı bir internet cafe de çaLışıyordum. O araLar İstanbuL dan geLen bir satış firmasında çaLışan 40-50 yaşLarında bir abi geLiyordu cafeye. SürekLi aynı masaya oturur, saatLerce kaLkmazdı. Sonra bir gün eLinde bir CD iLe geLdi ve bunu nasıL kurabiLeceğini sordu, bende yardımcı oLdum ve oyunu PC e yükLedik. Hay yükLemez oLaydım. 10 yıLdır her yıL yükLer haLe geLdim.

Aimar, SavioLa, RiqueLme, RonaLdinho, RonaLdo. Tanımadığımız, görmediğimiz adamLarın ama iLeride meşhur oLacak oyuncuLarın hayaLLeri iLe büyüdük.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

2009 yıllarında başladım sanırım...

Nesil
    2010
    Yer
    Rize #53, Mersin #33

Kaç senesiydi hatırlamıyorum benim win98 vardı külüstür. Malum iyi oyun yükliyemiyorsunuz. CM01 ile başladık bu menejerlik serisine. Öyle her yeni seriyi yükliyemedik PC döküntü olduğu için. Yıllarca oynadım sonra müptelası olduk. Artık oyun save leri o kadar büyüktü ki oyunu save yapabilmek için müzik vs. bişeyler silerdim bilgisayardan gerçi 10 GB bi harddiskimiz vardı . Her neyse sonra CM03, FM06 derken 10 a kadar geldik. Ama o aradaki çoğu seriyi oynamamışımdır yinede.

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

hey gidi günler...cm00-01 ile başladım ben oyuna.bir internet cafede masaüstünde gördüm simgeyi. hayatımız futbol olduğu için ''manager'' yazıyor ya hemen daldık içeriye.girmez olaydım. eidos ve SI ayrılana kadar cm onlar ayrıldıktan sonra da sadece Fm ile devam ettim yola. seriyi her yıl heyacanla bekler,2 gün oynamasam delirecek gibi olurum. çok yakın bir arkadaşıma da öğrettim oyunu. cm-03 den beri müptelasıdır oda. adam askerde 1 ay sonra dönecek her gün telefon ediyor bana oyuncuları konuşuyor,takımlardan bahsediyor. oynadığım oyunda 2016 yılında uçmuş profilleri 140-150 tane oyuncuyu nette yükledim yaklaşık 6 saat telefonda oyuncular üstüne yorum yaptık. bir oyun insanı nasıl böyle bir tutkuyla kendine bağlar onu asla anlamış değilim fakat şundan eminim 50 yaşımada gelsem 60 yaşımada gelsem bu oyun olduğu sürece ben oynamaya devam edeceğim. ( tabi benim hanım beni öldürmezse. her gün ''gene mi bu çocukmusun sen bırak artık '' tadındaki söylemlerinden kurtulmam lazım. önerilere açığım )

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Quote Originally Posted by La BruJiTa View Post
    hey gidi günler...cm00-01 ile başladım ben oyuna.bir internet cafede masaüstünde gördüm simgeyi. hayatımız futbol olduğu için ''manager'' yazıyor ya hemen daldık içeriye.girmez olaydım. eidos ve SI ayrılana kadar cm onlar ayrıldıktan sonra da sadece Fm ile devam ettim yola. seriyi her yıl heyacanla bekler,2 gün oynamasam delirecek gibi olurum. çok yakın bir arkadaşıma da öğrettim oyunu. cm-03 den beri müptelasıdır oda. adam askerde 1 ay sonra dönecek her gün telefon ediyor bana oyuncuları konuşuyor,takımlardan bahsediyor. oynadığım oyunda 2016 yılında uçmuş profilleri 140-150 tane oyuncuyu nette yükledim yaklaşık 6 saat telefonda oyuncular üstüne yorum yaptık. bir oyun insanı nasıl böyle bir tutkuyla kendine bağlar onu asla anlamış değilim fakat şundan eminim 50 yaşımada gelsem 60 yaşımada gelsem bu oyun olduğu sürece ben oynamaya devam edeceğim. ( tabi benim hanım beni öldürmezse. her gün ''gene mi bu çocukmusun sen bırak artık '' tadındaki söylemlerinden kurtulmam lazım. önerilere açığım )
    Hanımı kuaföre falan yolla kafan rahat olsun.

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Komşuya yolla abi

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Alışveriş abi ozman seni her bayan gibi kesin unutur

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

fifa, winning eleven ya da pes gibi futbol oyunları varken bu oyun bana çok saçma geliyordu. ta ki merak edip fm 2008'i oynayana kadar. başlamam geç oldu ama oyunun bağımlısı oldum.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by BleedingMoon View Post
    fifa, winning eleven ya da pes gibi futbol oyunları varken bu oyun bana çok saçma geliyordu. ta ki merak edip fm 2008'i oynayana kadar. başlamam geç oldu ama oyunun bağımlısı oldum.
    Benim hikayenin aynısı şaka gibi bende böyle başladım

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by La BruJiTa View Post

Ben askerde satınaLma yazısıcısyıdım. Kendime ait bir masam ve PC vardı. Saat 5 oLduğunda mesai bitince bütün rütbeLiLer ortadan kayboLduğunda Saat gece 1-2 e kadar FM oynuyordum. Askerde ne yaptık dedikLerinde zaten direk SatınaLma yazıcıLığı, çavuşLuk ve MenajerLik yaptım demek oLuyordu
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

birazda evde tek bilgisayar olması sanırım işi bozuyor bir tane daha alsam sesi kesilir büyük ihtimalle ama önerilerin hepsini değerlendireceğim.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Edit.Yanlış yere yanlış mesaj
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

16. Default

Benimde ilk FM ile tanışmam FM 2005 ile oldu . Daha önceden de menajerlik oyunlarına merakım vardı , FM 2005 ' i aldım kurdum , oynadım o günden beri de FM ' e devam ediyorum .

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

FM ile ilkokul 5 ya da ortaokul 1 de tanıştım. 2. kattaki komuşumuz oynuyordu. Onu izleye izleye oynamaya başladım. İlk oynadığım oyun da CM 01/02 di.
    TariboWest

Nesil
    2007
    Yer
    Nilüfer / Bursa

Sanırım 2004 senesiydi FM ile tanışmam Bursa' ya yaz tatiline geliyoruz ailece ben internet kafeye gidip abileri izliyorum felan. En son bi abiye takıldım FM oynuyor. FM 2005 aynı yerde bir kaç kişi oynayınca oyuna merak saldım bütün gün paramı oyunu çözmek için harcardım..

Nesil
    2009
    Yer
    İskenderun

amcamın oglu sagolsun

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

sene 2000
    uefa şampiyonu olduk babamda ilk bilgisayarımı aldı bana o sene
    mahalledeki çocuklar fifa oyna süper oyun falan filan demeye başladılardı
    bende cd olmaya gittim
    cd ci abi elimde fifa yok dedi ağlamaklı oldu
    ama dur futbol oyunu vereyim sana dedi
    cd kağıdında mitre top vardı
    o zamanlar mahallede bi mikasa bi mitre topu olan LORD ilan edilirdi
    mitre marka topu görünce aldım direk cd'yi
    oyunu kurdum milletten gördüğüm gibi futbol oyunu ya A S D tuslarına alıştırıyorum kendimi
    oyun açıldı zaten ufağım bide ingilizce aldım elime ing-türkçe sözlüğü
    devam devam devam diye diye
    10 seneyi bitirdik
    eidos-sigames ayrılana kadar cm ,sonra hep fm oynadım

Default ....

yıl 2005-2006 Köydeyiz Bilgisayar falan pek yok bigün amcam merkezden getirmişşş..yapck bşi yok sıkıla sıkıla amcamı izliorm...almış o zamanların barçasını bakıyorum böle Fred'i almış...maçlarını izliorum işte 2D Fred Show'a tutuldum azıcıkta olsa içimde bi şevk uyandırdı oyun...amcam yine merkeze gitmiş bilgisayar boşta öle duruo hiç unutmam Abimden yardım alarak oyunu falan kurdum ama bi yerde takılıyo basıyorum boşluk tuşuna olmuyo basıyorum olmuyoo çaresizce amcamı aradım amcamda telefonda aynen söle dio Vayy Koçum Sn Nasl Geldn Oralara Kadar bnde işte çaktırmıorm bşiler sallıorm işte girdim konuya boşluk tuşuna basıyorum olmuyo diyorum amcamda telefonda sağ alta sol alta falan bak bnde baktım Accept Reject Faln Var diorm işte olum km alıo snn topcunu ddi bnde şaşıra şaşıra amcamı dinliyorum oyundan gıdım anladğm yok o zmnlr korkuttu beni adamlarn gidio die snra şaka yptm dedi içim bi rahatladı aYNEN telefonda Söyle Dedi Hiç unutmamm

Koçum accept transferi kabul et demek

Reject ise reddetmek

Sen ksn ilerde transferde yapmak istersn dedi make an offerdan da teklif götürülüo dedi

İşte O Günden Sonra Bi Tane Fm Serisİ vE cM kaÇIRmADIMmm BanA Bu heM hAYAt Oyunumu HEm Baş Belamı Tanıttığın iÇİn sana SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUM

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Tam 10 sene önce ilkokul 1'deyim. Capitol İlköğretim'de okuyorum o zamanlar okulun yanında da Capitol var işte. Annem aldı okuldan beni Capitol'e gittik. O zamanlar da Hacıoğlu'nun oralarda cd satan büyük stand gibi biryer vardı. Böyle oyunlara bakarken Championship Manager 00/01'i gördüm tutturdum al bunu anne al diye. Oradaki adam da dedi ki birşeye benzemez alma parana yazık diye ama ben dinlemedim al anne al o bilmez dedim ve aldık iyiki de almışız 10 yıldır ailecek takip ediyoruz

Nesil
    2009
    Yer
    Sıfır Beş

7 yaşındaydım. Dayımın oğlu Serdar abi Murat abime oyunu öğretmişti e tabi bu bende merak salmıştı ama o kafayla gel zaman git zaman unutmuştum. Cm 01-02'ydi arkada kaleci skini vardı hiç unutmam bir başka dayımın oğlu Sakaryalı olduğu için Sakaryaspor'u almıştı.Bende de tabi bir heyecan oldu. O ara ilk takımımı Fenerbahçe olarak almıştım. Ama abimde yardım etmiyordu Win 98 ile anca yaptım. O zamanlar oyuncuları kendi kafama göre mevkileştirmiştim ama 1. oluyordum o ayrı mevzu. Büyük ihtimalle yani mesela Serhat nereye gider Foırvet'e Ümit Özat nereye defans'a o şekil.

E tabi bu CM - FM hızı bütün sülalede hızla yayıldı 3 dayımın çocuklarıda oynamaya başladı yani bütün sülalenin erkekleri onu oynuyordu.Ve işte Barça'dan 54$ aldığıma mı sevineyim. Aynı anda saçmalayım 5 takım mı yönetiyim tavrım oluşmaya başlamıştı. 8-9 yaşında CM 03-04 ben 3 4 diyordum. İşte o zamanlar hile olaylarına kalkıştım ve İnter'in bütçesini 1 Milyar dolar yapıp 500 milyon dolarını Amasyaspor'a 500 milyon dolarını Fener'e yollamıştım. Hey gidi günler hey.

Şimdi Amasya'ya ilk düştüğü gün kopyasıyla oyun dükkanından çıkarım.

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

FM ile tanışmam 2005 yılında oldu.Abim bir arkadaşıyla ortak kariyer yapıyordu.Abim Villareal arkadaşı Atletico Madrid'ti.Maça girdiğinde saçma geliyordu oyun.1 yıl sonra bende oynamaya başladım.2005'ten beri 1 seri kaçırmıyorum..

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by ToRoSKaPLaNı View Post
    İnternet kafede başlamıştım ilk kez oynamaya.Oyun ilk başlarda zor gelmişti epey.Neler yapacağımı filan tam bilmiyordum ama uğraşmak bile hoşuma gitmişti ve cafeden çıkışta cd sini alıp eve geldim.İşte bu kadar basit benim fm ye başlama hikayem
    bende ilk internet kafede gördüm sene 2007 ya bi beş dakka bakim şu oyuna zaman geçsin dedim o zamandan beri oynuyorum! ki oyunun adını cm zannetmiş öyle aratmıştım! o zaman henüz toydum tabi sadece bildiğim adamları alıyordum işte zahoviç,rivaldo falan alıyordum oyunda fm 2006 idi sonra 2007 olmasına rağmen gittim fm 2006yı aldım 2007 vardı ama ben oyun başında gsnin 100.yılı kutlanıyora hayran kalmıştım sonra işe ca pa falan girdi diğer işler filan 2008 e kadar oynadım hadi dedim 2008 e gelmişken 2009 a ve sonra fm 2010 gelecek onu alim dedim ve 2. fm imi almış oldum oyununen sevdiğim tarafı kısmını açıcam şimdi yada en sevmediğiniz kısım diye yazılarınızı beklerim.iyi oyunlar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Zamanında dersaneye giderdik ÖSS illeti için bir gün tarama testi olacaz arkadaşımla evde oturuyoruz pc açık gazoz kapağına benzeyen seyler sahada geziniyor gol olunca işte gollll diye bağırıyor arkadaşım baktım bu ne diyorum. Tabii o sırada annem arar nerdesin diye dersanedeyim anne sınava girecem biraz tamam der halbuki ben o sırada CM03/04'ü çözmeye çalışıyorum arkadaşımın evinde ondan sonra aldım oyunu o seneden beri bir fiil kaçırmaksızın alırım ve oynarım bu oyunu millet hala der bana ne anlarsın bu salak oyundan diye ama bende derim onlara sen nasıl PES'ten zevk alıyorsan bende bundan

yıl 2002 babamdan bana içinde beşiktaşın olduğu bir oyun alması istedim o da cm 2002 yi getirdi oyunu 6 ayda anca çözdüm o zamandır oynuyorum

Kuzenle gittik oyun almaya baktık futbol oyunu hemen aldık CM4'ü. Başlangıçta kuzenlere gittiğimizde oynardık beraber. Baktım olacak gibi değil eve de aldım. Her pc açışımda onu oynar oldum. Ardından CM 03/04 çıkınca hayranlığım zirve yaptı. Bana göre biraz kolay olmakla beraber en iyi menajerlik oyunuydu. Ardından CM 5'i aldım son aldığım CM de odur. FM 2005'ten itibaren yani en başından itibaren bütün seriyi aldım. CM4'ü beraber aldığım kuzenimse o gün bugündür CM oynar. Diyorum olm salla CM'yi gel FM'ye ama kabul ettiremiyorum. Adam fantastik oyun seviyor ben gerçekçi ne yaparsın işte.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri