Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 46 arası toplam 46 sonuç

Konu: Football Manager 2011 İlk Bilgiler [Resmi Olmayan]

Marjinal değişiklik istemiyorum ben. Ha antrenman geliştirilebilir, oyuncu arama ve transfer opsiyonları artırılabilir vs. ama görsel ve teknik anlamda çok fazla oynanmasın lütfen.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Bu oyun öyle bir oyun ki üzerinde yapılacak bazı değişiklikler oyunun bütün tadını kaçırabilir, bu açıdan işleri zor. Bir Fifa oyununu kötü yapsalar seneye düzelttiklerinde yine oynayabiliriz ama menajerlik oyununun tadı bir kaçtı mı bir daha aynı isteği duymak zordur. Ama buna rağmen oyunu kolaylaştırıcı bazı yeniliklere gitmek gerek.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Herkesin bir beklentisi var. Yapımcılar elbette ki bu beklentileri biliyorlar. Ama birde onların açısından bakmak lazım. Kurucu bir ekip var. Bu iş birazda ticaret işi. Biraz değil hatta tamamı ticaret işi. Adamlar bir senede bütün özellikleri birden eklerlerse, gelecek seneye yapılacak bir yenilik kalmaz. Onlarda bu işin bu üçkağıdını kullanıyor işte. Bence olması gereken de bu. Şimdi 2011'de yapılacak her şeyi yapsalar, 2012 için ne beklentimiz kalır? Gerçi teknoloji ve futbol sürekli gelişmekte. Mutlaka bir şeyler çıkacaktır. Ama bazı temel şeyler değişmez. Bunlarda zamanla ve sırası geldiğinde oyuna eklenecektir. Bence bu şekilde daha zevkli. Ben bu mantıkla bakıyorum
    FM Gazetesi

4. Default

Quote Originally Posted by gorkem88 View Post
    Herkesin bir beklentisi var. Yapımcılar elbette ki bu beklentileri biliyorlar. Ama birde onların açısından bakmak lazım. Kurucu bir ekip var. Bu iş birazda ticaret işi. Biraz değil hatta tamamı ticaret işi. Adamlar bir senede bütün özellikleri birden eklerlerse, gelecek seneye yapılacak bir yenilik kalmaz. Onlarda bu işin bu üçkağıdını kullanıyor işte. Bence olması gereken de bu. Şimdi 2011'de yapılacak her şeyi yapsalar, 2012 için ne beklentimiz kalır? Gerçi teknoloji ve futbol sürekli gelişmekte. Mutlaka bir şeyler çıkacaktır. Ama bazı temel şeyler değişmez. Bunlarda zamanla ve sırası geldiğinde oyuna eklenecektir. Bence bu şekilde daha zevkli. Ben bu mantıkla bakıyorum
    bu konuda yerden göğe kadar haklısınız.Onlar da biliyorlar bu işi ama sonuçta oynayan zevk almadıktan sonra bi sonraki sürümü neden alsın ? Beklentileri karşılamasını umuyorum 2011'in.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Üst düzey golcülerin gol kaçırması, her maç 3-4 tane şutun direkten dönmesi, korner bugu, saçma sapan transfer motorunu düzeltmedikleri sürece 2011 dahil olmak üzere FM oynamayacağım. Büyük yeminim var.

ben oyun hakkında şöyle düşünüyorum; kesinlikle oyunda bi kaç hayali(ya da abartılmış) genç yeteneklerin olması lazım.Çünkü insanlar bunu istiyor.Cm 03-04'dün efsane olması bunun yüzündendi.

Nesil
    2007
    Yer
    Yalova

Quote Originally Posted by celilsong View Post
    ben oyun hakkında şöyle düşünüyorum; kesinlikle oyunda bi kaç hayali(ya da abartılmış) genç yeteneklerin olması lazım.Çünkü insanlar bunu istiyor.Cm 03-04'dün efsane olması bunun yüzündendi.
    İnsanlar gerçekçiliğe daha çok önem veriyor artık.Sanmam böyle bir şeyi kimsenin isteyeceğini.
    Twitter

Maalesef bir zamanlar Glader77 idi nickim

Nesil
    2008
    Yer
    fethiye

Kulüp şöhreti daha hızlı yükselmeli

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by Freddy77 View Post
    İnsanlar gerçekçiliğe daha çok önem veriyor artık.Sanmam böyle bir şeyi kimsenin isteyeceğini.
    Aksine birçok kişi ister.Çünkü o seride efsane kadrolar oluşturabilirdik.Oyunda toplamadığımız kupa filan kalmazdı.Sonuçta oynadığımız şey bir futbol simulasyonu.Gerçekten biraz olsun farkı olmalı.Yoksa düşük bütçeli bir anadolu kulübüyle 30 sezon oynasan şampiyon olamazsın.Bu da oyunda ne zevk bırakır nede oynama isteği.Ama böyle efsane olabilecek genç yetenekler oyuna ayrı bir tat katıyor.Gerçekçiliği azaltmasına azaltıyor ama keyif alıyorsun ya o yeter bence.Bugüne kadar akılda kalan seriler hangileri cm 01-02 ve cm 03-04. Dİğer hiçbir seri akılda kalmadı.Şimdi birçok kişi cm 03-04 ü zevkine yükleyip tekrar tekrar oynayabiliyor.Ama gidip fm 2005 i yükleyen görmedim henüz.Demekki o oyunları özel yapan birşeyler var.Bu da arkadaşın bahsettiği gibi efsane oyuncular yaratmaktan geçer.

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Quote Originally Posted by ToRoSKaPLaNı View Post
    Aksine birçok kişi ister.Çünkü o seride efsane kadrolar oluşturabilirdik.Oyunda toplamadığımız kupa filan kalmazdı.Sonuçta oynadığımız şey bir futbol simulasyonu.Gerçekten biraz olsun farkı olmalı.Yoksa düşük bütçeli bir anadolu kulübüyle 30 sezon oynasan şampiyon olamazsın.Bu da oyunda ne zevk bırakır nede oynama isteği.Ama böyle efsane olabilecek genç yetenekler oyuna ayrı bir tat katıyor.Gerçekçiliği azaltmasına azaltıyor ama keyif alıyorsun ya o yeter bence.Bugüne kadar akılda kalan seriler hangileri cm 01-02 ve cm 03-04. Dİğer hiçbir seri akılda kalmadı.Şimdi birçok kişi cm 03-04 ü zevkine yükleyip tekrar tekrar oynayabiliyor.Ama gidip fm 2005 i yükleyen görmedim henüz.Demekki o oyunları özel yapan birşeyler var.Bu da arkadaşın bahsettiği gibi efsane oyuncular yaratmaktan geçer.
    30 sene şampiyon olamazın diyon ama. Seçilebilecek en alt ligdeyse takım. (Amatör Lig) kafadan sadece 5 sene gidiyor lig atlaya atlaya gelmek için. 5 sene sonra TSL'ye ulaşınca 5 sende de rahat bir şampiyonluk gelebilir. FM 2005'i ben yüklemek isterim ama CD'sini bulamıyorum. Ama FM 2006'yı her zaman oynarım mesela. Hatta FM 2006'yı bırakalı 4 ay oluyor. Aslında şimdi bana ilham getirdin. FM 2005 oynamak için. Ah ne gülerdi alardın Robinho'yu coşardın.

Quote Originally Posted by guarin14 View Post
    Resimde ki Roy Keane mi?
    resimdeki bence guardiola ama bu tartışmalar bence hiç girmeyelim fm 09 içi böyle bi konu açılmıştı yanlış hatırlamıyosam ve tartışmalarda baya uzamıştı

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by Zekirdek View Post
    30 sene şampiyon olamazın diyon ama. Seçilebilecek en alt ligdeyse takım. (Amatör Lig) kafadan sadece 5 sene gidiyor lig atlaya atlaya gelmek için. 5 sene sonra TSL'ye ulaşınca 5 sende de rahat bir şampiyonluk gelebilir. FM 2005'i ben yüklemek isterim ama CD'sini bulamıyorum. Ama FM 2006'yı her zaman oynarım mesela. Hatta FM 2006'yı bırakalı 4 ay oluyor. Aslında şimdi bana ilham getirdin. FM 2005 oynamak için. Ah ne gülerdi alardın Robinho'yu coşardın.
    Sen bir istisnasın o halde. şurası açıkki cm 03-04 fm 2005 ten çok daha tutmuş bir oyundu.Ne kadar inkar ederseniz edin.Bunun nedenide tamamen o efsane oyunculardı.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Fm 2005'in Cm 03/04'den daha az tutmasının nedeni o zaman hem FM isminin CM kadar bilinmemesidir. Hem oynayanların durmadan aynı adamları alarak aynı şekilde yükselmesi oyundan bir süre sonra soğutuyor. Oyundan soğudum diyen insanların çoğunun nedeni bence bu.

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Yahu ama fm 2005 sadece bir örnekti.Fm 2006,2007,2008,2009 ve 2010 da cm 03-04 kadar oynanan bir oyun değil.Hepsini uzun uzun yazmamak için direk sadece fm 2005 ten örnek verdim.Hangi foruma gidip sorarsanız sorun en sevdiğiniz menajerllik oyunu hangisi diye ya cm 03-04 çıkar ya 01-02 çıkar.Siz ne kadar inkar ederseniz edin böyle yani.Halen bile birçok internet kafeye gittiğimde ne fm 2007 i görüyorum nede ne de 2008 i görüyorum.Sadece son çıkmış oyun hangisiyse o yüklü oluyor.Ama cm 03-04 istisnasız bir şekilde yüklü bulunuyor.Silinemiyor hiç.Yani konuyu nereden nereye taşıttınız bana.Efsane oyunculardan başladık internet kafelere kadar getirttiniz beni.Neyse bunu tartışmanın anlamı yok.Herkes için ortak bir istek bulunamaz.Birinin sevdiği görüşü birisi beğenmez.Normaldir.Bende yukarıdaki arkadaş gibi efsane oyuncuların oyunu zevkli hale getireceğini düşünüyorum.Kimse beni aksine ikna etmek zorunda değildir.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Sadece gerçeğe yaklaşabildikleri kadar yaklaşsınlar
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Allah rızası için nolur gerçekci olsun ya. 27 şut çekip 1 gol atmak istemiyorum. Tamam atıyım ama bu 2 maç olsun 38 haftanın 19unda olmasın! Tamam 1 gol atıyım 27 şuttan ama rakip 10 maçın 9unda 2 şuttan gol atmasın. Tamam onu da geçtim gol atmayım ama benim oyuncumun uzun şutu 17 olup kaleyi bulduramazken rakibin oyuncusunun uzun şutu 10 olup orta sahadan çakmasın. Tamam şut da çekmeyim ama rakibin o adi forvetleri gelip ligdeki ilk gollerini bana atmasın (bundan nefret ediyorum ligdeki ilk golü dediği an kırasım geliyo ekranı :@ ). Biz iyi oynayan 3 oyuncumuzu 15 mnye zor satarken oyundaki normal bir oyuncuyu bilgisayar bize en az 20-25 mnye satmasın! HEr oyunda karşı taraf pc aynı transferleri yapmasın!( Chelsea büyün oyunlarımda donovan ve kolarovu, city krasici, man utd de cegliayı alıyor artık alıştım buna )

Bunlar şuan aklıma gelenler. Lütfen okuyun ve katıldığınız yerleri belirtin. Ben bu oyunu oynamak için oynamıyorum inanın. Gerçek olarak düşünüyorum. Neler neler yapıyorum ama olmuyor bir taktiğim adam gibi tutmuyor...
    turksportal...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri