Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 43 arası toplam 43 sonuç

Konu: Fm 2010 Veda :)

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Baptis'tadan oyun kurucu olur, Toraman kornerlerde gol atar diyorsan iş yapar Ama bana soracak olursan Bekler yetersiz, AML'de oynayan oyuncun oyun kurucu görevini üstlenemeyebilir. Quaresma,Bobo,Guti,Ferrari,Ernst ve Necip sisteme uyarlar
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2007
    Yer
    Konya

Toraman kornetlerde iş yapıyor. Delgado 4 ay sakatlandığı için Baptista'yı aldım. Tek sorun Baptista'nın orada ne kadar verimli oynayabileceği bunu bilmek istiyorum. Eğer bilgin varsa sevinirim.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

baptista sisteme uymuyor . eğer illa onunla oynayacağım diyorsan da ona inside forvet rolü ver özel ayarlardaki tikleri kaldır. yani oyun kuruculuk edemez baptista bence

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Hocam bi şey sorucam. Bu taktiği kaç günde, nasıl ne şekilde, kaç denemeyle, nasıl düşünerek yaptın?
    turksportal...

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

aklımdakini sahaya yansıttıktan sonra kadroya göre de ince ayar çektim. taktiği direk alıp kullanmaktan ziyada kadronuza uyarlamak da sizin işiniz. mesela sağ bekteki adam pasör olacak dedik. orada düşük pas özellikli adam varsa ayarları değiştirmeniz lazım. ya da sol açık oyun kurucunuz oalcak dedik. orada oyun kurmaktan çok kanattan inerek orta açan winger tarzı adamınız varsa onu da değiştireceksiniz. herşeyi devletten beklemeyin

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

orta göbekteki iki adama adam markajı vermenin sebebi nedir?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by yıldo_23 View Post
    orta göbekteki iki adama adam markajı vermenin sebebi nedir?

rakip hücum ederken savunmaya dönmesini garanti altına almak ve ayrıca rakibin ortasahada oyun kurucusu varsa ona önlem almak

Öncelikle taktik için teşekkürler ama sol açık oyun kuramıyor bende genelde ortasaha sağ tarafta ki adam kuruyor sol açığım carlos eduardo uygun değil mi anlamadım.Taktiğin bir beğenmediğim tarafıda sol açık veya sağ açık arka direğe orta yapıyor winger olarak nasıl bir adamın kafa vuruşu iyi olacak ki gol atacak çözemedim neden böyle yaptığınızı.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Eduardo'nun foto yarım çıkmış ama yanlış anımsamıyorsam solak olması lazım. Eğer solak ise orda zor oynar. çünkü oyun kurucu içe kat ederek oynuyor. Matias Fernandez gibi bir isimle denemek lazım. Arka direğe orta açıldığında oraya inecek olan sağ açığın özelliklerinden bahsederken forvet özellikleri iyi olsun demiştim biraz çünkü zaten forvetin açtığı boşluklara sürekli kaçar sağ açıktaki adamın. illa kafasına kesecek diye bir kural yok. yerden arka direğe de açabiliyor...

Nesil
    2006
    Yer
    kediye kafa attığım yerde

sizin nm 2010 taktiğin vardı onunla oynuyordum şimdi bu taktikte tuttu takıma 2. sezonda denedim gayet başarılı

güzel çalışma teşekkürler

bence senin oyuncu yorumların yanlıs kardes taktik idare ederde bence turkiye liginde oynuyoruz abartmaya gerek yok ortasahanın soluna nuri şahin gibi bir adam sağınada veloso muydu öyle birşeydi zaten oyunda çok görürsünüz def ortasaha onu alırsanız orta iş yapar def mid yerinede Mehmet Topalın bi üst versionunu bulmanız gerek benim fikrim barış özbek koysanız orda sırıtmaz gibime geliyor.Defansın sağına serkan kurtuluşu alabilirsiniz galatasaraysanız en azından zaten transfer parası vermiyor düzgün takım keitayı elanoyu lincolnü kewelli ve leo francoyu oyun başı hemen elinizden çıkartın.Sağ kanata en uygun isimler Balotelli ve Alexis Sanchez.Sağ kanatta fırtına gibi eserler.Arkadaş Sol kanata ardayı koymus olabilir ama ardayı sanırsam man city 61m ye istiyordu onu satıp daha uygun bir isim olarak alabilirseniz mesut ama sanmıyorum geliceğini Angel di mariayı alabilirsiniz.Hem elinize defans alıcak transfer ücreti kalır.Arkadaş ömer toprağı almış bencede ömer toprak en uygun isim ama daha iyilerini bulursanız tabi kaçırmamanızda fayda var.bence işe yarar bi taktik arkadaşınki tebrikler.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

öncelikle uğraştığın için saol.
    taktiğin ilk bakışta zaten oyunda var olan 4-1-2-2-1 e benziyor.4-5-1 counter diyerek yaptığım taktik gibi yani.
    bence her takım kendine uygun taktikle çıkmalıdır,her menagerin yada bu oyunu oynayan oyuncuların görüşü de farklıdır,
    eğer takımınıza en uygun taktiği istiyorsanız fm genie scout u öneririm.hiledir diyenler sadece kulüpleri göster kısmından takımın adını yazıp uygun taktik hangisiymiş bakıp kapatabilir.
    (benimki 4-2-4,4-4-2 attack,3-4-3,4-4-2 diamond attack gibi attack taktikler,takımın ofans gücü yüksek çünkü,anlayamadığım bu sene çok gol yiyorum,bende değişik taktikler ürettim sonra oyunda deneyeceğim bunları.)
    oyun 4-4-2 counter dan 4-5-1 e dönmüş olabileceğini de gözden kaçırmamak gerek.
    hadi iyi oyunlar.

Eve gittiğimde denicem bakalım taktiği.
    Yorumlara bakılırsak taktik yararlı.
    Teşekkürler hocam eline sağlık.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri