Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 43 sonuç

Konu: Fm 2010 Veda :)

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Default Fm 2010 Veda :)

Yaz geldi ve Artık FM 2011'i beklemeye başladım ben açıkçası. Diğer kanatsız taktikte söz verdiğim gibi uzunca bir çalışmanın ardından bence FM 2010'a damgasını vuracak olan taktiği üretmeyi başardığımı düşünüyorum. Bu taktikte kesinlikle simetri yok Yapılan her ince ayarın bir sebebi var... Öncelikle mevkilerin tek tek sistemdeki görevleri anlatalım sonra da şu anda oynadığım Gs kariyerimden 1-2 SS ile taktiği yayınlayalım... İndiren ve kullananlar kırıcı olmamak kaydıyla , yapıcı eleştirilerini ve beğenilerini başlık altında yazarlarsa sevinirim...

Dizilişimiz şekildeki gibidir. Kadrodaki isimler (bekler ve Servet hariç) siteme tam anlamıyla uyumlu isimlerdir..

GK : Kaleciniz kova olmasın yeterli. Savunmayı geride kurduğumuz için uzaktan çok gol yemeyen ve yantoplara hakim kaleci bulursanız çok gol yemezsiniz.

DR : Savunmanın sağında görev yapacak olan bekimizin görevi aldığı topları savunma arkasına ara top atarak özellikle AMR'yi beslemek. Oyuncunun kendine has özelliği değilse fazla ileri çıkmaz.En azından sol beke göre daha geride kalır. Pas ve teknik özellikleri iyi bir oyuncu işinizi görür

DL : Sol bekimiz sağ beke nazaran topla ileri çıkışlar yapacak ve arka direğe ortalar kesecek. Bu yüzden iyi kondisyonu olan, iyi top süren, hızlı ve iyi orta açabilen bir sol beke ihtiyacınız var.

DC (sol) : Savunmanın göbeğinde solda oynayacak oyuncunuz hızlı ve iyi kesici olmalı. Ayrıca kuvvetli de olursa kornerlerde rakip kalecinin topa çıkmasını engeller.

DC (sağ): Savunmanın göbeğinde sağda görev yapan oyuncunuzun savunma özelliklerinin yanısıra zıplama, hava hakimiyeti ve kafa vurma özellikleri mutlaka üst düzeyde olmalı.Çünkü duran toplarda en büyük silahınız olacak.

DMC: Defansif ortasahada ortasahadakilerin açıklarını kapatacak olan ön liberonuzun savunma anlamında üst düzey yetenekleri olmalı. Hücumlarda fazla katılmayacak. Daha çok orta alanda sol MC de oynayan oyuncunun boşalttıgı alana girecek. Kondisyonu iyi olması lazım ve savunmaya yönelik bir oyuncu olması lazım

MC (sağ): Sistemde herkesin rolü ayrı demiştik ama en önemli görevlerden biri bu oyuncuya düşüyor. Bu oyuncumuz topu genelde kendi sahamıza gelerek alacak ve geriden oyun kuracak. Fakat bunun yanı sıra ön liberoya da savunmada ayrdım edecek. En çok pas dağıtan oyuncunuz bu mevkiye koydugunuz adam olacağı için oyun kurma yetenekleri üst düzeyde olması lazım.Savunmaya da ayrdım edeceği için güçlü ,kondisyonlu ve top kapabilen bir oyuncu olması lazım. Yani açıkcası buraya Van Bommel gibi oyunun 2 yönünü de oynayabilen iyi bir oyuncu bulmanız lazım.

MC (Sol) : Orta alanda solda oynayan oyuncunuz diğerine nazaran daha çok ataklara katılacak. Uzaktan şutlar atacak. Forvete ayrdım edecek. Fakat aynı zamada görev olarak box to box oldugu için ileri geri çalışacak. Yani öncelikle kondisyon ve atak özellikleri lazım ama savunma anlamında da biraz iyi olmalı.

AML : Bu oyuncu sağ ayaklı ve içe kat ederek öldürücü paslarla oyununuzu kanattan kuracak. Kanat oyuncusu ya da inside forvet değil.Oyun kurucunuz olacak. Bu sebeple oyun kuruculuk yetenekleri üst düzeyde olan bir sağ ayaklı oyuncuyu kullanın

AMR : Gizli gol silahınız. Savunma arkasına yaptıgı koşularla ara topları değerlendirerek forvetinizden bile fazla gol atabilir. Sistemde en çok pozisyona girmeye uygun kişi bu mevki. Bu yüzden topsuz alanı çok iyi oynayabilen, hızlı ve bitirici bir sol ayaklı oyuncu bulmalısınız. Çünkü içe kat ederek ilerliyor... Kanat değil!

SC: Forvetiniz her türlü görevi yüklediğimiz için hem iyi bir hedef adam , hem iyi bir golcü hem de iyi bir orta saha oyuncusunun gerektirdiği özelliklere sahip olmalı. Güçlü ve kondisyonu yüksek olmalı.

Dilerim begenirsiniz... 1. Sezonda GS ile gidişat bu şekilde. Ligin ilk devresinde hiç transferim yoktu...

Linkler:

http://www.sendspace.com/file/sd6yji

http://www.sendspace.com/file/bkgnab

http://www.sendspace.com/file/i7i75t
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

indirip deneyenler yorumlarını yazarlarsa sevinirim...

Korner hilesine benzer birşey mi var hocam

Bu arada DMC'yi simetrik yapsak olma mı ?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

olmaz çünkü sağ mc zaten geriye yaslanarak oynuyor. diğeri ileriye çıkıyor.korner bug'u yok. yerleşim iyi. oyuncuyu da iyi seçerseniz bol bol gol gelir duran toplardan

Hocam MSN'de söylediğiniz taktik buydu sanırım. İndirip deneyeceğim hemen.

Eline sağlık hocam.. Herzaman ki gibi yine müthiş bir taktik yaptığına eminim...

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Hocam dur yahu daha 3-4 ay var

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Deniyorum Hocam Hemen
    malatyAdana!

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Hashüs Hocam Denedim Taktigi İşte Sonuçlar Sen Eşi Benzeri Olmayan Bir Hocasın Hashüs Hocam

malatyAdana!

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Deneyip yorum yapanlarada indirenlere de teşekkürler Valla daha 3-4 ay var ama ben bundan sonra yeni taktik üretmeden bununda bir GS kariyeri yapacagım pc de.. Sonra okul açılırken FMe pek vaktim kalmayabilir...

Deneyecek olan arkadaşlar mevkilerin gerektirdiği özellikleri göz ardı etmezse taktik işlemez. Yani en azından oyuncularınızın çoğu yukarda yazdıgım sisteme uyumlu olmalı....

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Hocam Musa Aydın AMR de iş yaparmı
    malatyAdana!

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Sonuçlara göre indirmem ben bu taktiği Zevki çıkmaz çünkü oyunun

Latife ediyorum tabiiki indirip deneyeceğim bende teşekürler.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by Papi44 View Post
    Hocam Musa Aydın AMR de iş yaparmı
    yapar ama sol ayaklı bir amr/fc tarzı adam bulursan daha iyi oynar

Quote Originally Posted by Ahmet Göktaş View Post
    Sonuçlara göre indirmem ben bu taktiği Zevki çıkmaz çünkü oyunun

Latife ediyorum tabiiki indirip deneyeceğim bende teşekürler.
    sen bilen artık ahmet...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

nannar hocam ben bu taktığı indirdim 3-4 maçta denedim ama benim takımımdaki oyunculara uymadı herhalde.

Takımda kalede Adler, defansın göbeğinde Curtis Davids-Ryan Shawcross, sağ bek Cesar Azpilicueta sol bekte Antonio Lopez var. Defansın önunde oynayan sol dm Camacho onların önünde james rodriguez ve Moussa Sissoko var. Sol açık olarak Arda'nın yerinde Reyes sağ açık olarak Dos Santos'un yerinde Frank Wagner diye wonderkid olan regen var forvette ise Agüero veya Neymar vardı. Ama bu taktiği denediğimde CL de Juveden deplasmada 3 gol yedim 4-4-2 ye dönünce maç 3-2 bitti. Aklımda kalan tek maç skoru buydu eve gidince tekrardan bakarım ve yazarım usta

Bendede uymadı , çok fazla gol yiyorum... Taktiğin gerektirdiği düzeyde oyuncularım yok , alt düzeyde bir takımda oynuyorum zaten.......

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

bu bir oyun sistemi ve gerekli oyuncuları barındırmayan bir kadronuz varsa kullanmayın zaten.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Taktiği deneyeceğim. SS leri paylaşırım

Hocam inanırmısınız 3 maçta denedim 0 gol attım ve 12 gol yedim

Hocam sizin hafızayı sıfırlamışlar, bu ne ya !

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Çok kontra veriliyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Eğer tüm oyuncuları orda anlatıldığı gibi yerleştirirseniz gayet başarılı sonuçlar alırsınız benim bu taktikle çıktıgım nerdeyse 30 maçın 25ini kazandım
    malatyAdana!

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Aynı şeyleri yazmak istemiyorum ama bir kez daha yazalım

Bu bir sistem taktiğidir ve doğru oyuncularla çalışır. Elinizde bir sürü yıldızın olması bu taktiği çalışır kılmaz. Gereken oyuncu özelliklerini ilk mesajda yazdım. Mesela Sol kanata harika bir kanat oyuncusu,sol ayaklı ve hızlı, dripling yapan,iyi orta açan bir adamı koydunuz diyelim. bu taktik o adam çok da iyi oynamaz lütfen denemeden önce kadronuzun buna uyup uymadıgına dikkat edin....

hocam gs ile denedim oyunculrm çk uygn arda hazard palombo hernandes elano baros zapara servet neil rennan daha ne olsn sanki defansa gömülüon kontra çıkarsa çıkıo antalyaya kndi evmöde yenlydm az daha

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

ben GS ile savunmaya sadece serbest olan andrade transferiyle maç başı 3 gol ortalamasıyla oynadım ve toplam 7-8 goly edim ya ben öaç esnasında yaptıgım taktiklerle bunu başarılı kılıyorum ya da sizde bir gudumetsizlik var

Quote Originally Posted by nannar View Post
    ben GS ile savunmaya sadece serbest olan andrade transferiyle maç başı 3 gol ortalamasıyla oynadım ve toplam 7-8 goly edim ya ben öaç esnasında yaptıgım taktiklerle bunu başarılı kılıyorum ya da sizde bir gudumetsizlik var
    peki sezonun ilk yarısında oluşturduğun 11 hakkında bilgi verirmisin? bu taktik galatasarayın oyun başındaki kadrosuyla pek uyumlu değil gibi geldi bana. transfer yapana kadar bu taktikle zorluk yaşamadınız mı? teşekkürler

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

............................... ufuk....................................

sabri...........andrade................neill...... .............. hakan balta

..................................m topal...........................................

.................barış............................ ..... elano..........................

keita............................................. ................................arda

........................................baros..... ......................................

bu şekilde oynadım..... barış enteresan ama çok gelişme kaydediyor ve iyi oynuyor...

beyler 2011 hakiinda birseyler duyan varmi? Mesela CM 2011 cikmicak resmi aciklama yapildi, FM icin birsey duyan varmi?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

fm 2011 hakkında resmi olmayan görüntüler falan vardı forumda ama tam olarak nerde oldugunu hatırlamıyorum

hocam öncelikle taktik için teşekkürler. Takımıma uyacak gibi görünüyor. Henüz denemedim. Deneyince sonuçları yazıcam. Yalnız , affına sığınarak bir şey diyeceğim bir hatanı buldum Orta açılmaz yapılır hocam. Amacım saygısızlık değil yanlış anlaşılmasın. Tekrar teşekkür ederim paylaşım için.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by semhfenerbahce View Post
    hocam öncelikle taktik için teşekkürler. Takımıma uyacak gibi görünüyor. Henüz denemedim. Deneyince sonuçları yazıcam. Yalnız , affına sığınarak bir şey diyeceğim bir hatanı buldum Orta açılmaz yapılır hocam. Amacım saygısızlık değil yanlış anlaşılmasın. Tekrar teşekkür ederim paylaşım için.
    mahalle maçlarında falan hadi aç ortayı derizya o bakımdan

Nesil
    2007
    Yer
    Konya

-----------------Hakan-----------------
    Erhan--Toraman--Ferrari-Köybaşı
    --------------------Ernst----------------
    -------------Necip--Guti---------------
    Quaresma-------------------Baptista
    ------------------Bobo------------------

iş yapar mı hocam hedefimiz UEFA Avrupa ligi?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri