Sayfa 5 / 5 İlkİlk ... 345
121 ile 131 arası toplam 131 sonuç

Konu: Walter Sakana'dan Paylaşımlar

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by yorukefe View Post
    Süper ötesi bir paylaşım takım buradaki antreman programı ile resmen top oynamaya başladı, öncesinde top kontrolü yapmakta bile zorlanıyordu takım, taçlar kontrol edilemiyordu vs.vs. çok teşekkürler. Daha iyisini yakalamak adına, bir gözlemimi paylaşmak isterim, programda stoper ve kaleci için duran top antemanı yetersiz gibi, yan toptan, derin orta hatta taçtan bile gol yedim, arda kafa ile gol attı mesela dün (taç organizasyonundan). Belki yeterlidir de ben oyunculara özel önlem almadığımdan sırıtıyordur, o kısmı muamma, tembel biri olarak o kısmı arttırıp deniğcem bir süre. Tekrar teşekkürler,,,
    Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Duran top antrenmanına gelince; benim bildiğim kadarıyla duran top antrenmanı korner, frikik, taç atışı ve orta yapma özelliklerini çalıştırıyor. Defansif olarak düşündüğümüzde yani rakip duran top kullandığında kalecimizin pozisyon alma, konsantraston, alan hakimiyeti ve iletişim, stoperlerimizin ise pozisyon alma, konsantrasyon, önsezi ve zıplama+kafa vuruşu özellikleri ön plana çıkar. Verdiğim programlarda zaten bu özellikleri çalıştırıyoruz.

Dediğim gibi benim bildiğim bu şekilde. Çünkü oyunda yada SI hints&tips'te duran top antenmanının yazdıklarım dışında bir etkisi olduğuna dair bir bilgiye rastlamadım.

Eğer duran top antrenmanı seviyesini arttıracaksan antrenman yüklenme derecesine dikkat etmeni öneririm. Eğer yüklenme derecesi artarsa başka bir antrenman kategorisinden bir kademe azaltman yerinde olacaktır. Verdiğim programlardaki yüklenme derecelerini aşmamak, sakatlık riskini minimumda tutmak açısından önemli.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2006
    Yer
    KOCAELİ

Quote Originally Posted by Walter Sakana View Post
    SEZON BAŞI ANTRENMANLARI: Yeni bir sezona başlarken oyuncularınız tatilden döndükten sonra sırasıyla şu şekilde bir yüklenme yapabilirsiniz (kaleciler dahil). Tatilden döndükleri gün 1.programı yaklaşık 4-5 gün vererek başlayıp ardından 2’şer haftalık sürelerle sırasıyla 2. ve 3.programlarla kondisyon ve güç depolaması yaptırabilirsiniz. Son olarak 4.programı 1 hafta süreyle uygulayarak sezon başı hazırlık sürecini tamamlayabilirsiniz.

1.Program

2.Program

3.Program

4.Program

Yalnız bu şekilde bir sezon başı programı uygulamaya karar verirseniz sezon açılışı ile ilk resmi maç arasındaki süreye dikkat edin. Eğer örneğin Ağustos ayının başlarında Avrupa kupasında eleme maçınız varsa bu programları uygulayacağınız süreleri ona göre ayarlayın. 4 programın tamamlanması ilk maçınızdan en az 1 hafta önce olsun ve o son 1 haftada normal sezon boyu uygulayacağınız antrenman programlarına geçin. Hazırlık maçlarınız oyuncularınız en az 1-1.5 hafta antrenman aldıktan sonra başlasın. 2.programda vermediğimiz antrenmanları oyuncularınız hazırlık maçlarında oynayarak alacaklar, o yüzden hazırlık maçlarında mümkün olduğunca çok oyuncuya şans verin ve değişiklik haklarınızın hepsini kullanmaya bakın.
    abı muhteseme bır yazı gercekten her FM oynayanın okuması lazım eger bılınclı oynamak ıstıyorsa ben bu yazıları gordukten sonra ne kdr yanlıs oynuyorum dıe karıyerımı bıraktım yenı karıyer acıcamda sımdı ant. programında sezon bası bırıncı programın lınkı gozukmuo bende??

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by cenk1905 View Post
    abı muhteseme bır yazı gercekten her FM oynayanın okuması lazım eger bılınclı oynamak ıstıyorsa ben bu yazıları gordukten sonra ne kdr yanlıs oynuyorum dıe karıyerımı bıraktım yenı karıyer acıcamda sımdı ant. programında sezon bası bırıncı programın lınkı gozukmuo bende??
    Öncelikle teşekkürler yorumun için...

Resmin gözükmemesi resimi yüklediğim servis ile alakalı bir durum, bilgisayarımda duruyor olabilir ama iyice aramam lazım. İlk programı Strength ve Aerobic antrenmanlarını medium'un ilk kademesine getirip diğerlerini sıfırlayarak vermiştim. Oyuncular tatilden yeni dönmüş olduğundan birden yüklenmek yerine bu şekilde 4-5 günlük bir ısınma dönemi uygun olacaktır.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Yazının bir kısmını okumuştum sonra bir ara verdiğinizde unutup gitmişim. Tekrardan teşekkürler tamamını okumak bu akşam ki planım
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

hocam player interaction bölümünü kullanarak gelmek istemeyen bir oyuncuyu ikna etme konusunda bir şeyler karalar mısın?

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    Yazının bir kısmını okumuştum sonra bir ara verdiğinizde unutup gitmişim. Tekrardan teşekkürler tamamını okumak bu akşam ki planım
    Rica ederim

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    hocam player interaction bölümünü kullanarak gelmek istemeyen bir oyuncuyu ikna etme konusunda bir şeyler karalar mısın?
    Şu sıralar pek mümkün değil açıkçası. Çünkü uzun süredir FM oynayamadım, hatta fm2011'i hiç oynayamadım daha Bu sene grafik çalışmalarından dolayı zaman bulamadım. Ama eski notlara bakarım bi, eğer bu konuyla ilgili bir şeyler varsa eklerim.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

şimdi öncelikle harika bir rehber olmuş.

birkaç sorum olacak:

mc ye özel bir program çıkartmadığınızı yazmışınız,ben de bu durumda mcleri oyunun genel antremanında bıraktım,

gk lara http://img821.imageshack.us/img821/2276/kaleci.jpg

drl lere http://img413.imageshack.us/img413/7696/bek2.jpg

dc lere http://img413.imageshack.us/img413/5567/stoper.jpg

( a) mrl lere http://img202.imageshack.us/img202/6345/wingere.jpg 1.yi

forvet(desteğe) http://img202.imageshack.us/img202/543/targetss.jpg

atak oynayacak forvete de http://img507.imageshack.us/img507/601/targeta.jpg

bunu girdim pencere moduna getirip tek tek,

şimdi sorularım şöyle;

1-ilk maçımda 3 farklı yendim bu güzel ama 3 sakat ta verdim
    2-oyunun genel antremanı daha hafif,bu sorun olur mu? düşürmek gerekir mi değerleri yada genel antremanın seviyesini mi çıkarmalı?
    3-şu an gk,ml ve fc oyuncularım sakat.toplam 8 oyuncu sakat ve biri düzelse öbürü sakatlanıyor tabii sakatlanır fm diyeceksiniz de sadece gk,ml ve fclerimin sakat olması tuhafıma geldi açıkçası hiç mc sakat değil şu an.

ilgilenirseniz sevinirim,saygılarımla...

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by mehmetd View Post
    şimdi öncelikle harika bir rehber olmuş.

birkaç sorum olacak:

mc ye özel bir program çıkartmadığınızı yazmışınız,ben de bu durumda mcleri oyunun genel antremanında bıraktım,

gk lara http://img821.imageshack.us/img821/2276/kaleci.jpg

drl lere http://img413.imageshack.us/img413/7696/bek2.jpg

dc lere http://img413.imageshack.us/img413/5567/stoper.jpg

( a) mrl lere http://img202.imageshack.us/img202/6345/wingere.jpg 1.yi

forvet(desteğe) http://img202.imageshack.us/img202/543/targetss.jpg

atak oynayacak forvete de http://img507.imageshack.us/img507/601/targeta.jpg

bunu girdim pencere moduna getirip tek tek,

şimdi sorularım şöyle;

1-ilk maçımda 3 farklı yendim bu güzel ama 3 sakat ta verdim
    2-oyunun genel antremanı daha hafif,bu sorun olur mu? düşürmek gerekir mi değerleri yada genel antremanın seviyesini mi çıkarmalı?
    3-şu an gk,ml ve fc oyuncularım sakat.toplam 8 oyuncu sakat ve biri düzelse öbürü sakatlanıyor tabii sakatlanır fm diyeceksiniz de sadece gk,ml ve fclerimin sakat olması tuhafıma geldi açıkçası hiç mc sakat değil şu an.

ilgilenirseniz sevinirim,saygılarımla...
    1- Tek maçla değerlendirmek yanlış olur tabi, birkaç aylık durumu değerlendirmek daha sağlıklı.

2- Antrenman programlarında yüklenme genel antrenmanın üstünde olduğu için ligin 2.yarısında yüklenmeyi biraz düşürmek faydalı olur. Yüklenmeyi düşürürken öncelik strength ve aerobic antrenmanlarında olsun. Ya da ikinci seçenek olarak kaleciler hariç tüm oyuncuları genel antrenmana alabilirsiniz.

3- Natural fitness özelliği düşük oyuncular sık sık sakatlanmaya meyillidir. Sakatlanan oyuncularınızın bu özellikleri düşükse sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. Ama düşük değilse o zaman önce sakatlık geçmişlerine bakıp ne tür sakatlıklar yaşadıklarına bakın ve bu sakatlıklar antrenmanda mı yoksa maçta mı oluyor buna da bakmak lazım. Bazı oyuncuların tekrarlayan sakatlıkları olabiliyor. Oyuncuların natural fitness özelliği normalse ve sakatlıklar antrenmanlarda oluyorsa o zaman antrenman programında bir düzenleme yapmak gerekir.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

1- Tek maçla değerlendirmek yanlış olur tabi, birkaç aylık durumu değerlendirmek daha sağlıklı.

2- Antrenman programlarında yüklenme genel antrenmanın üstünde olduğu için ligin 2.yarısında yüklenmeyi biraz düşürmek faydalı olur. Yüklenmeyi düşürürken öncelik strength ve aerobic antrenmanlarında olsun. Ya da ikinci seçenek olarak kaleciler hariç tüm oyuncuları genel antrenmana alabilirsiniz.

3- Natural fitness özelliği düşük oyuncular sık sık sakatlanmaya meyillidir. Sakatlanan oyuncularınızın bu özellikleri düşükse sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. Ama düşük değilse o zaman önce sakatlık geçmişlerine bakıp ne tür sakatlıklar yaşadıklarına bakın ve bu sakatlıklar antrenmanda mı yoksa maçta mı oluyor buna da bakmak lazım. Bazı oyuncuların tekrarlayan sakatlıkları olabiliyor. Oyuncuların natural fitness özelliği normalse ve sakatlıklar antrenmanlarda oluyorsa o zaman antrenman programında bir düzenleme yapmak gerekir.
    3 için cevabım 1.
    2.de ikinci seçenekte sanki oyunun ürettiğine dönün gibi algıladım,bu programların ben çalıştığını düşünüyorum en azından şimdilik sorun göremedim ama tek tek oyunculara da bakamam 86 tane adam var ben bakana kadar oyun kapanır

oyuncuların yükselmede olduğunu görüyorum,antreman kısmında bir çok oyuncunun önemli
    özellikleri yeşil yukarıya ok,en azından yarım ok.

yalnız bir şeyi çözemedim; kanat oyuncularının defansı neden düşük tutulmuş?

2.de mcleri yükseltme aynen kalsın olarak anladım eğer yanlış anlamadıysam diğerlerini düşür demişsiniz.

bilgi için de tşşkr.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Kanat oyuncuları için bahsettiğin program Winger rolü için hazırlanmış olan. Wide Midfielder ve Defensive Winger rolleri için ayrı programlar var. Onlarda düşük değil.

MC ler için her role ayrı program paylaşmışım. Standart Central Midfielder rolü için şunları yazmışım:

Orta Saha: Standart orta saha rolü defans, destek yada atak olmak üzere 3 yan görevi de verebileceğimiz tek orta saha rolüdür. Bu 3 yan görevde de değişmeyen tek şey bu roldeki oyuncunun oyunun iki yönünü de oynayabilmesi gerektiğidir. Ben normal orta saha rolündeki oyuncuları standart “genel (general)” antrenman programında bırakıyorum. Genel antrenmanın yüklenme (workload) seviyesini 1 yada 2 derece arttırıyorum. İsterseniz gene aynı şekilde genel programın aynısını oluşturup defans rolü için defending, destek rolü için attacking, atak rolü içinse tactics antrenmanlarını yüksek (high) seviyesine getirerek kullanabilirsiniz. Bu yazdığım şekilde yada benim kullandığım şekilde farketmez, her ikisi de faydalı olacaktır.

Bu roldeki oyuncuların neredeyse tüm özelliklere bir miktar sahip olmaları gerektiğinden bu role özel bir program yazmıyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Kanat oyuncuları için bahsettiğin program Winger rolü için hazırlanmış olan. Wide Midfielder ve Defensive Winger rolleri için ayrı programlar var. Onlarda düşük değil.

MC ler için her role ayrı program paylaşmışım. Standart Central Midfielder rolü için şunları yazmışım:
    öncelikle cevap için teşekkürler.

oyuncuyu kanat olarak oynatıyorum.yani ml yada aml olarak ofansif (topu kanatlara atın diyorum)
    bu işleri pek bilmem ama wide midfielder orta saha nın kanat oyuncusu gibi geldi bana
    hani 4-3-3 gibi falan,defansif te değil ofansif adam,zaten profillerinde "winger" yazdığından; kanat yani "winger" olanını tercih ettim.

mc bilgisi için teşekkürler,ben alttaki "bu role özel bir program yazmıyorum" dediğiniz ve resim paylaşmadığınız için genel de bırakmıştım.öneriniz üzerine defansif oynayacaklara özel,ofansif oynayacaklara özel bir program olabilir yada genel de kalabilirler.

takımın mclerinin yorulmasını da herhalde taktiğe bağlamak gerek.
    şimdi defanslar genelde geride olurken;forvetler de ileride olur,
    kaleci zaten maç bitince 100 olur bi tek orta sahalar çok yönlü oynuyor;onlarda "destek" rolü olduğundan hem ileri,hem de geri gittiklerinden yoruluyorlar herhalde. o yüzden de kenarda en az 2 hatta 3 orta saha adamı gerekiyor.asistan da almıyor,gene ben alıyorum

Sayfa 5 / 5 İlkİlk ... 345

Mesaj Yetkileri