Sayfa 2 / 7 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 194 sonuç

Konu: Fm11' de PatLama BekLediğiniz FutboLcuLar ?

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by CeNTeR_TR View Post
    Murat Şu ca pa işinden anlamıyorum ama Dünyada bana 5-6 tane hatrı sayılır sağ bek say desem Maicon Ramos Alves gibi isimleri sayacaksın ve bunların içinede GG ekleyeceksin tarafsız bakarsan ki sen tarafsız bakan birisisin Ramos Alves Maicon gibi adamların ca ları kaç bilmiyorum ama Gökhan biraz daha etkili olabilir

En çok patlama beklediğim oyuncu Daniel Güiza

Yapma gözünü seveyim. Maicon, Ramos, Alves nerde Gökhan Gönül nerde. Gökhan Gönül çok iyi bir bek. Ama saydığın oyuncular World Wide oyuncular...

Benim en çok patlama beklediğim oyuncu Javier Hernandez...
    I'm back...

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Pedro (Barcelona)
    Thomas Müeller, Bastian Schweinsteiger (Bayern M.)
    Yaya Sanogo (Auxerre)
    Gregory Van der Wiel (Ajax)
    Javier Hernandez (Man Utd)

bunlara tamamen katılıyorum ve türk olarak da necip ve emre çolak yükselir sanırım. gelen yabancılarda bir artış olacağını zannetmiyorum (Stoch-dia-pino 3 lüsü)
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by GiresunspoR View Post
    Gökhan Gönülde artış bekleyenleri anlamıyorum. 150 ye yakın bir ca değeri vardı sanıyorum. Daha ne olacak merak ediyorum.
    yaşı itibariyle çok fazla arttırılmaz bence de Ca'sı ama oyunda etkisi biraz daha arttırılabilir. Fenerbahçe'de mi iyi görünüyor yoksa gerçekten gideceği her takımda çok iyi mi oynar orası muamma oldugu için çok etkili hale getirmiyorlar sanırım.Tuncay örneği gibi... FB de çok etkiliydi ama gidince aynı etkili oyunu sergileyemedi. Türk oyuncular bu yüzden çok yükseltilmiyor sanırım. Yani Arda Turan Ca olarak 152 görünüyor ama Avrupada mevkisini sayılı oyuncularından diye düşünülüyor Türkiye'de. Eğer Arda buradaki oyununu gidip Barcelona'da oynarsa Ca'sı 165 falan olur Oynadığı takımla da ilgili yani.
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Murat Şu ca pa işinden anlamıyorum ama Dünyada bana 5-6 tane hatrı sayılır sağ bek say desem Maicon Ramos Alves gibi isimleri sayacaksın ve bunların içinede GG ekleyeceksin tarafsız bakarsan ki sen tarafsız bakan birisisin Ramos Alves Maicon gibi adamların ca ları kaç bilmiyorum ama Gökhan biraz daha etkili olabilir

Biraz uçmuşsun abi Tamam Gökhan Gönül taş gibi sağ bek de o adamlar ayrı bir şey.

5. Default

Necip Uysal, Arda Turan , Emre Çolak'ta artış ve Güiza'da düşüş bekliyorum

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by Aşk-ı Şehir View Post

Yapma gözünü seveyim. Maicon, Ramos, Alves nerde Gökhan Gönül nerde. Gökhan Gönül çok iyi bir bek. Ama saydığın oyuncular World Wide oyuncular...
    Mustafa bende zaten onların seviyesinde olmalı demiyorum tam olarak.Emre Çolak'ın Necip'in profilinde artış beklerken GG de de artış beklemek lazım.GG Şuan Fenerbahçe yerine Barca Real gibi takımlarda olsa ohoho ca sı 100000 falan diyorduk bence

Quote Originally Posted by RaSenGan View Post
    Biraz uçmuşsun abi Tamam Gökhan Gönül taş gibi sağ bek de o adamlar ayrı bir şey.
    Uçmak olarak değilde Aygün onlara yakın seviyeyi kasteddim ben.Sonuçta bizim Ligimizde biz kimleri kimlerle kıyaslıyoruz bunu sende bende çok iyi biliyoruz
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

Dzagoev, Mandzukic, Siem de Jong
    Yıldız olmak kolay değil, ışık saçmak için önce yanmak gerek.

"PAS VEREBİLECEĞİNİZ BİR ARKADAŞ"

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Volkan Demirel de bence kesinlikle artış olacaktır.Bence en iyi Türk kaleci.Tabi Onur Kıvrak ve Hakan Arıkan'da da artış olacaktır ama yine en iyisi Volkan bence.
    Nam-ı diğer [Rec]ep

İmkansıza ulaşmanın tek yolu, onun mümkün olduğuna inanmaktır.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Quote Originally Posted by World Hollow o1 View Post
    oyunu bilgisayar kaldırdıda..

bombayı pimi mi düşünecem..(:
    Aynı durumdayım bende kaldırsın PC'de patlama yapan yapsın

Ben şahsen

Colman'ın çok iyi bir profile sahip olmasını bekliyorum.
    Necip Uysal'ın profili sabit kalabilir ancak Potansiyelinde önemli artış bekliyorum.
    Musa Çağıran ve Batdal'ın profillerinde artış bekliyorum.
    Bobo'nun bitiriciliğinin 15 olması en büyük dileğim. 3 senedir oldugu gibi
    Ozan İpekte bir yükselme olmalı.
    Selçuk-Ceyhun ikilisinin çok iyi bir profile sahip olması gerek.
    Emre Çolak'ın mental özelliklerinin çok daha iyi olmasını bekliyorum.
    Bir de 15-20 tane genç Türk oyuncunun Potansiyeli yüksek olsa da 2 sezon oynadıktan sonra yerli sıkıntısı çekmesek diyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Stoch'ta büyük artış bekliyorum.Geçen seneye kadar pek göz önünde değildi ama geçen sene Hollanda şampiyonu Twente'nin en önemli adamlarından biriydi.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Manchester United yeni bir genç oyuncuyla daha anlaşmış. Vitoria de Guimaraes takımında forma giyen 20 yaşındaki orta saha oyuncusu BEBE.

8 milyon € ödedikleri düşünülürse muhtemelen yeni bir wonderkid'imiz olacak

Quote Originally Posted by Walter Sakana View Post
    Manchester United yeni bir genç oyuncuyla daha anlaşmış. Vitoria de Guimaraes takımında forma giyen 20 yaşındaki orta saha oyuncusu BEBE.

8 milyon € ödedikleri düşünülürse muhtemelen yeni bir wonderkid'imiz olacak
    Aynen Ama 20 yaşında, beLki oLmayabiLir de.. Bu yaştan sonra genc bi wonderkid' in gösterdiği geLişmeyi gösterebiLirmi ???

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

8.800.000 € ödemişler 1,90 boy var iyidir herhalde

Mesut,Pedro,Jeffren,Stoch,Sessegnon

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

biz türkler futbolun mental yanını ne zaman öğreneceğiz ve ne zaman x x değil de xinho olsaydı şu şu takımda as oynar, şu kadar değeri olurdu demeyi bırakacağız acaba...

gökhan gönül hızlı çalışkan agresif iyi top kapan iyi bindirme yapan bir adam. ama bu iyilerin derecelendirmesi de olmalı. misal maicon veyahut alves bir bindirme yapar ama topu ezme olasılığı atağı bitirme olsalığı sıfıra yakındır. öyle hızlı karar mekanizmaları öyle iyi mental yapıları vardır. ama gökhan gönül'de bu oran çok daha fazladır. nedeni de iyi bir mental eğitim almamış olmasıdır. x in adı xinho olunca o kadar da para etmeyeceğinin nedeni budur. avrupa'da altyapı var bizde yok.

ben basit bir fm araştırmasıyla gökhan'dan daha iyi bir sürü sağ bek bulabilirim ... örneğin;

zabaleta, muricio ısla, andreas beck, rafinha, grygera, glen johnson, micah richards, anyukov, cesar azpilicueta... vs vs.

hangi birinin gökhan'dan daha iyi olduğunu iddia edebilirsiniz? gökhan gönül'ü, bunun gibi onlarca aynı kalibredeki sağ beki sollayıp maicon dani alves gibi adamların olduğu elit listeye sokabilirsiniz? bu tercihi yapmak için kaç defa izlediniz bu saydığım ve sayabileceğim bilimum yetenekli sağ beki?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Müller uçacak. Tamam 2010'da da güçleri güzel, fena değil. Ama iddia ediyorum, hiç kimse bir sezon o adamı oynatıp, istediği kadar tutor yaptırıp, en iyi antremanları yaptırsa bile, 2011 deki profiline getiremeyecek. fm 2005'teki podolski ile fm 2006'daki podolski arasındaki farkı düşünün. Halbuki oyunda hiç bir zaman bir sezonda oyuncuyu bu kadar geliştiremiyoruz, ne kadar acı.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    biz türkler futbolun mental yanını ne zaman öğreneceğiz ve ne zaman x x değil de xinho olsaydı şu şu takımda as oynar, şu kadar değeri olurdu demeyi bırakacağız acaba...

gökhan gönül hızlı çalışkan agresif iyi top kapan iyi bindirme yapan bir adam. ama bu iyilerin derecelendirmesi de olmalı. misal maicon veyahut alves bir bindirme yapar ama topu ezme olasılığı atağı bitirme olsalığı sıfıra yakındır. öyle hızlı karar mekanizmaları öyle iyi mental yapıları vardır. ama gökhan gönül'de bu oran çok daha fazladır. nedeni de iyi bir mental eğitim almamış olmasıdır. x in adı xinho olunca o kadar da para etmeyeceğinin nedeni budur. avrupa'da altyapı var bizde yok.

ben basit bir fm araştırmasıyla gökhan'dan daha iyi bir sürü sağ bek bulabilirim ... örneğin;

zabaleta, muricio ısla, andreas beck, rafinha, grygera, glen johnson, micah richards, anyukov, cesar azpilicueta... vs vs.

hangi birinin gökhan'dan daha iyi olduğunu iddia edebilirsiniz? gökhan gönül'ü, bunun gibi onlarca aynı kalibredeki sağ beki sollayıp maicon dani alves gibi adamların olduğu elit listeye sokabilirsiniz? bu tercihi yapmak için kaç defa izlediniz bu saydığım ve sayabileceğim bilimum yetenekli sağ beki?
    zabaleta, muricio ısla, andreas beck, rafinha, grygera, glen johnson[, micah richards[, anyukov, cesar azpilicueta... vs vs.

Eğer böyle bir liste varsa karşımda açıkçası ben Gökhan'ı o listeye yakıştırmam Sabri falan desek hadi neyse ama Gökhan Gönül diyoruz.Sizin düşüncenize göre Maicon'a Alves'e Gökhan ne kadar uzaksa , Bana görede bu oyuncular Gökhan'a o kadar uzaklar.

Sabri'nin yer yer övüldüğü bir Türkiye futbol kamoyunda yaşıyoruz Gökhan'ın da orta seviye bir topçu olarak görülmesi çok doğal aslında

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

zabaleta, muricio ısla, andreas beck, rafinha, grygera, glen johnson[, micah richards[, anyukov, cesar azpilicueta... vs vs.

Eğer böyle bir liste varsa karşımda açıkçası ben Gökhan'ı o listeye yakıştırmam Sabri falan desek hadi neyse ama Gökhan Gönül diyoruz.Sizin düşüncenize göre Maicon'a Alves'e Gökhan ne kadar uzaksa , Bana görede bu oyuncular Gökhan'a o kadar uzaklar.

Sabri'nin yer yer övüldüğü bir Türkiye futbol kamoyunda yaşıyoruz Gökhan'ın da orta seviye bir topçu olarak görülmesi çok doğal aslında

dediğim gibi çok tekdüze bakıyoruz futbola... koşuyor mu bindirme yapıyor mu oh ne güzel bek oyuncusu...

micah richards gibi insan azmanı, glen johnson zabaleta gibi adamların olduğu bi listeye gökhan gönül ü yakıştırmayacak derecede büyük görüyorsanız hiçbirşey diyemem. glen johnson rakip ceza sahasında art arda birkaç kişi çalımlayacak tekniğe, sonra geri dönüp savunma yapacak kadar ciğere sahip bir adamdır örneğin. tabi bunun yanında gökhan'dan çok dah üstün bir de mental yapısı da vardır en önemlisi... bizim futbolcularımızın yüzde 99 unda olmayan ve bizim uluslararası futbolda bir yere varamamamızın sebebi olan...

hep göz ardı ediliyor bu olay. örneğin sabri nin gökhan gönül'den daha az beğenilmesinin çok daha fazla eleştirilmesinin nedeni bu mental yapıdır. gökhan mental olarak sabri'den daha iyidir. ve biz ikisini izlediğimiz için gökhan kesinlikle daha iyi diyoruz. ama avrupa liglerindeki adamların sabri ile gökhan arasındaki mental farklılığın çok daha fazlasına sahip olduğunu unutuyoruz. o adamı sezonda 30-40 maç izlesek o zaman anlarız herhalde işte neden, nasıl daha iyi topçu olduğunu gökhan'dan...

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

dediğim gibi çok tekdüze bakıyoruz futbola... koşuyor mu bindirme yapıyor mu oh ne güzel bek oyuncusu...

micah richards gibi insan azmanı, glen johnson zabaleta gibi adamların olduğu bi listeye gökhan gönül ü yakıştırmayacak derecede büyük görüyorsanız hiçbirşey diyemem. glen johnson rakip ceza sahasında art arda birkaç kişi çalımlayacak tekniğe, sonra geri dönüp savunma yapacak kadar ciğere sahip bir adamdır örneğin. tabi bunun yanında gökhan'dan çok dah üstün bir de mental yapısı da vardır en önemlisi... bizim futbolcularımızın yüzde 99 unda olmayan ve bizim uluslararası futbolda bir yere varamamamızın sebebi olan...

hep göz ardı ediliyor bu olay. örneğin sabri nin gökhan gönül'den daha az beğenilmesinin çok daha fazla eleştirilmesinin nedeni bu mental yapıdır. gökhan mental olarak sabri'den daha iyidir. ve biz ikisini izlediğimiz için gökhan kesinlikle daha iyi diyoruz. ama avrupa liglerindeki adamların sabri ile gökhan arasındaki mental farklılığın çok daha fazlasına sahip olduğunu unutuyoruz. o adamı sezonda 30-40 maç izlesek o zaman anlarız herhalde işte neden, nasıl daha iyi topçu olduğunu gökhan'dan...
    Yukarıdaki isimlerde koyuya almıştım hatta yanlış yapmışısım bazılarında belli oluyor 2-3 ismi ayrı tuttum zaten.Diğerleri Gökhan'ın yanından geçemez bana göre

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Batuhan Karadeniz'in kişiliği değişir herhalde artık. Tamam adam hırslı da, bunu oyuna yansıtınca iyi bir özellik oluyor, halbuki Batuhan gerçek hayatta çok problem çıkaran biri.

Haklısın tabiki birçok Türk futbolcuda mental gelişmemiş altyapıya önem verilmiyor.Ama her bek oyuncusunun mutlaka bir eksigi oluyor söyledigin Glen Johnson bazen kademeye girmede sıkıntı yaşıyor veya micah richards glen johnson kadar yüksek teknik kapasiteye sahip değil.Her takımın,veya her menajerin kendine göre bir taktik anlayışı var ve bunun doğrultusunda kadrosunu oluşturuyor.Ben mesela atak beklerini severim sürekli hücuma çıkan hızlı,sen savunmadan dönme bi bek oyuncusu seversin,başkası her ikisini de birlikte yapan adamı sever.Yani demek istedigim Gökhan Gönül de dedigin gibi pek mental yok ama her bek oyuncusu da muazzam olamaz yani mutlaka eksik yönleri vardır bence..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Gökhan Gönül bir kere safkan bir bek de değil. Defansif zaafları var. Dünyaca ünlü bekler arasında safkan bek olmayan bir tek belki Daniel Alves var ama mental yönüyle, hızıyla kapatıyor ve hücuma katkısı da Gökhan Gönül'den çok daha iyi.
    Hem Gökhan Gönül'ün Fm profilindeki özelliklere tek tek baktığımızda da eksik bir özelliği yok bence.

Nesil
    2003

Bosuna tartismayin. Burada yazilanlarin bir cogunda olsa olsa 1-2 puanlik gelisme vardir.

Tabii 20 yas altindaki oyuncularda biraz daha buyuk gelisim olabilir.

Yurt disindan gelenleri ise, geldigi gibi oyunda gorursunuz. Eger profillerinde bir sorun varsa, ocak ayinda degerlendiririz.

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Necip Uysal, Cenk Gönen, Mesut Özil, Müller. Aklıma gelmeyenler...

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Thomas Müller-Mesut Özil-Vincent Enyeama-Miroslav Stoch-Sercan Yıldırım

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Recep Niyaz, gerçekte yıldız adayı olarak gösterilmesine rağmen oyunda pek sönük kalmış, gerçi hiç maçını izlemedim ama spekülasyonlara göre konuşuyorum. Artış beklemiyor değilim.

Nesil
    2008
    Yer
    Ankara

Bobo - Necip - Cenk Gönen - İsmail Köybaşı - Holosko - Stoch - Vittek(Dünya kupasındaki gollerden sonra o profil yakışmıyor) - Geremi(hızı belki artabilir) - Geovanni(Ankaragücü'ne transferi ile hayat veren oyuncu oldukça iyi)

Nesil
    2006
    Yer
    11

Patlama beklediğim demeyelimde, profillerinin geliştirileceğini düşündüğüm oyucular;

Bursaspor'un bütün önemli oyuncuları
    Onur Kıvrak
    Sinan Bolat
    Mehmet Topal
    Musa Çağıran
    Mesut Özil
    Thomas Müller
    Sami Khedira
    Wesley Sneijder
    Robert Lewandowski
    Diego Milito
    Romelu Lukaku
    Olexander Aliev
    Kevin Gameiro
    Sergio Canales
    Angel Di Maria
    Gianpaolo Pazzini
    Anthony Annan
    Jan Mucha
    Mauricio Isla
    Ramirez
    Mehmet Batdal
    Eden Hazard
    Fabio Coentrao
    Javier Pastore
    Sofiane Feghouli
    Mevlüt Erdinç
    Kwadwo Asamoah
    McDonald Mariga
    Adil Rami
    James Milner
    Pedro
    Selçuk İnan
    Necip Uysal
    Miroslav Stoch
    Emmanuel Emenike
    Luis Suarez

diye gider bu liste.

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Senin için hiç üşenmedim kardeşim

Gökhan'ın 10.03deki ca'sı 145 ;

Şimdide 145 ve 145+ olan sağ beklerden örnekler vermek istiyorum.

Zanetti, Zabaleta, Ansaldi, Campagnano, Belletti, Emerton, Maicon, Dani Alves, Rafinha, Cicinho, Zapata, Corluka, Srna, Wes Brown, Grygera, Carragher, Neville, Glen Johnson, Zebina, Chalme, Reveilleire, Sagna, Rod Fanni, Westermann, Lahm, Fritz, Friedrich, Beck, Boateng, Heitinga, Boulahrouz, Zambrotta, Bonera, Santon, Eboue, Bosingwa, Anyukov, Ivonovic, Cuellar, Iraola, Arbeloa, Gamez, Behrami, Chrygnski, Lichtsteiner, Sergio Ramos.

Bunlarda 145 ve 145+ oyuncular dünya üzerindeki DR yeteneği min. 16 olan.

O yüzden bence Gökhan Gönül normal bir seviyede gibi görünüyor.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by GiresunspoR View Post
    Senin için hiç üşenmedim kardeşim

Gökhan'ın 10.03deki ca'sı 145 ;

Şimdide 145 ve 145+ olan sağ beklerden örnekler vermek istiyorum.

Zanetti, Zabaleta, Ansaldi, Campagnano, Belletti, Emerton, Maicon, Dani Alves, Rafinha, Cicinho, Zapata, Corluka, Srna, Wes Brown, Grygera, Carragher, Neville, Glen Johnson, Zebina, Chalme, Reveilleire, Sagna, Rod Fanni, Westermann, Lahm, Fritz, Friedrich, Beck, Boateng, Heitinga, Boulahrouz, Zambrotta, Bonera, Santon, Eboue, Bosingwa, Anyukov, Ivonovic, Cuellar, Iraola, Arbeloa, Gamez, Behrami, Chrygnski, Lichtsteiner, Sergio Ramos.

Bunlarda 145 ve 145+ oyuncular dünya üzerindeki DR yeteneği min. 16 olan.

O yüzden bence Gökhan Gönül normal bir seviyede gibi görünüyor.
    EyvAllah kardeşim sağolasın Tabi senin dediklerinde mantıklı ama ister istemez Gökhan'da biraz daha artış bekleniyor.Ama dediğim gibi ben ca pa işlerinden anlamam.O yüzden yine oradaki sayısal değeri en iyi siz bilirsiniz ama ben Gökhan'ın yukarıdaki birkaç oyuncudan daha iyi olduğunu düşünüyorum

Gerçi Ömer abide demiş fazla bir artş beklemeyin diye , yine yabancılarda 5-6 özellik 2-3 artar bizimkiler olduğu yerde sayarlar

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri