Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 47 sonuç

Konu: FM 2011 Ön Siparişe açıldı.(Yurtdışı & Steam)

Default FM 2011 Ön Siparişe açıldı.(Yurtdışı & Steam)

Gelen maile göre ön siparişe açıldı.
    http://www.sega.co.uk/retailers/?t=EnglishUK&g=6887
    Zavviden yaklaşık 25(60 lira)sterline oyuna sahip olunuyor.
    Fakat işin ilginci benim merak ettiğim oyun türkçe çıkacak mı çıkmayacak mı ?
    bu konuda bir son nokta konmamış ona göre almayı düşünüyorum.
    En son çeviriliyor denilmiş ama bu konuda bilgi verilmemiş.

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

FM 2011 Türkçe çıkmayacak.

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Resmi açıklamada çıkmayacak diye birşey dendi mi ?

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Quote Originally Posted by lexoqe View Post
    Resmi açıklamada çıkmayacak diye birşey dendi mi ?
    Aydın abi söyledi birkaç saat önce.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Zekirdek View Post
    Aydın abi söyledi birkaç saat önce.
    resmi açıklama mı aydın abi mi ?
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Aydın abi Turksportal'ın çıkarmayacağını söylemişti.

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

daha oyun cıkmadan nasıl turksportal tr eklenti yapsın ? demek ki adamımız football manager'in orjinal türkçe cıkmasından bahsediyor.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by lexoqe View Post
    daha oyun cıkmadan nasıl turksportal tr eklenti yapsın ? demek ki adamımız football manager'in orjinal türkçe cıkmasından bahsediyor.
    Zekirdek isimli arkadaşımız Aydın abinin biz çıkarmayacağız lafını Türkçe FM SI tarafından yapılmayacak anlamış veya o arkadaşın TSİ'nin yapıp yapmayacağını sorduğunu sanmış öyle bir cevap vermiş.Resmi açıklama yok.Sadece Aydın abi Türksportal'ın Türkçe yapmayacağını söyledi hepsi bu.Umarım açıklayıcı olabilmişimdir.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by RaSenGan View Post
    Zekirdek isimli arkadaşımız Aydın abinin biz çıkarmayacağız lafını Türkçe FM SI tarafından yapılmayacak anlamış veya o arkadaşın TSİ'nin yapıp yapmayacağını sorduğunu sanmış öyle bir cevap vermiş.Resmi açıklama yok.Sadece Aydın abi Türksportal'ın Türkçe yapmayacağını söyledi hepsi bu.Umarım açıklayıcı olabilmişimdir.
    yeterince açıklayıcı değil de olayları birbirine karıştırarak anlatmışsın.

şimdi olay şu.zekirdek,geyik20'nin "çıkmayacak mı" sorusuna SI'in oyunu türkçe çıkarmayacağını yazmış.lexoqe'nin sorusuna zekirdek aydin abi açıkladı diye bir cevap vermiş.aydın abi de tsi'in türkçe yama çıkarmayacağını söylemiş.zekirdek yorumlarındaki çelişki olayı buralara kadar getirmiş.doğru anlamışımdır umarım
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by Börk View Post
    yeterince açıklayıcı değil de olayları birbirine karıştırarak anlatmışsın.

şimdi olay şu.zekirdek,geyik20'nin "çıkmayacak mı" sorusuna SI'in oyunu türkçe çıkarmayacağını yazmış.lexoqe'nin sorusuna zekirdek aydin abi açıkladı diye bir cevap vermiş.aydın abi de tsi'in türkçe yama çıkarmayacağını söylemiş.zekirdek yorumlarındaki çelişki olayı buralara kadar getirmiş.doğru anlamışımdır umarım
    Seninkinden bi şey anlamadım

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Arkadaşlar kesin konuşmayayım yine de %90 emin olarak konuştuğumu söyleyeyim de sonradan scoutgs gibi terse yatmayayım.

SIgames Fm 2011'i Türkçe çıkarmayacak. Bizim Türkçe çıkartıp çıkartmayacağımız ise kesin değil şimdilik. Ben ilk söylediğimde SIgames'in Türkçe çıkartmayacağını söylemiştim. Çünkü "Türkçe çıkarsa orjinal alırım" diyen arkadaşlar vardı.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Şu bir gerçek ki Sigames oyunu Türkçe çıkarmadığı sürece hiç ama hiçbir zaman hedeflediği satış rakamlarına ulaşamayacak fiyatı istediği kadar düşürsün vs ki o da olmuyor . Bu da kısır döngü olarak gidecek bence Sigames gibi bir firma en azından 1 2 dene deneme süresi adına oyunu Türkçe çıkarmıyorsa kendilerini sorgulamaları lazım.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Zaten sitelerinde Türkçe dili dahil, birçok dilde çevirmen aramaya başladılar. İleride güzel haberler gelecek gibi duruyor ama bu 2011 için olmayacak.

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Quote Originally Posted by RaSenGan View Post
    Ben şu linkte yazdıklarından bahsetmiştim.

http://forum.turksportal.net/vb/show...4&postcount=22

Konu Arap Saçı Olmuş Kim Kimden Bahsediyor Anlamadım

Yeni Oyun Çıksın Sefa Gelir İnşallah Ama Bana Uğramayacağı Muhakkak

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Ben Zavvi'den almayı düşünüyorum, öyle alırsam online indireceğim di mi? Kargo olayını istemediğim için soruyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Sağol. O zaman Steam'e kaldık demektir.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Bu Kötü Oldu.Bende Orijinal Almayı Düşünüyordum.Ama Türkçe Olmayacaksa Değmez. Diiğerleri de İşimizi Görüyor.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

bence yurtdışından alcağınıza türkiyeden alın alamıyorsanız korsan alın.
    yabancıdan alınca türkler orjinal almıyor oluyor

Kutulu oyun isteyenler olabiliyordu.
    ucuz bir seçenek olduğundan yönlendirmek istedim.
    isteyen steamdende alır TRdende ama malum 30 lira indirimli gibi oluyor bu şekilde.
    ama orjinalde %100 türkçe göremeyeceksek almayı düşünmüyorum.
    Ne zaman türkçe %100 çıkarsa hiç kısıtlama olmadan o zaman alacağımızı defalarca söyledik.
    Almayanda kendi bilir bir sürü sorunuyla beraber.
    Geçen yıl miles hiç samimi gelmemişti bana yine öyle yayınlandıkları videodanda
    samimi gelmiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Quote Originally Posted by LifeYourself View Post
    bence yurtdışından alcağınıza türkiyeden alın alamıyorsanız korsan alın.
    yabancıdan alınca türkler orjinal almıyor oluyor
    Öyle birşey yok. Nereden alırsan al oyunu yükledikten sonra verilen kodlar ve şifrelerle oyunu aktifleştiriyorsun ve aktifleştirirken de eğer TR sınırları içindeysen o oyunu TR satın almış oluyor.

Ben böyle biliyorum.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2005
    Yer
    Aydın

Arkadaşlar şimdi en uygun yer neresi almak için? SEGA'nın yazdığı sitelere baktım en iyisi Zavvi ama oralarda hep "Free UK Delivery" diyor yani biz alınca kargo ücreti de ekleyecek. Karşılaştıran var mı kargo ücretleri ne kadar, en uygunu hangisi oluyor?

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by GiresunspoR View Post
    Öyle birşey yok. Nereden alırsan al oyunu yükledikten sonra verilen kodlar ve şifrelerle oyunu aktifleştiriyorsun ve aktifleştirirken de eğer TR sınırları içindeysen o oyunu TR satın almış oluyor.

Ben böyle biliyorum.
    Doğru biliyorsun Murat.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Orada eksik nokta var.

Yurtdışından aldığınız oyunu Steam üzerinden etkinleştirirseniz Türkiye'ye sayılır. Yok ben Steam'le uğraşamam takar oynarım derseniz yurtdışı alımlarınız Türkiye'ye sayılmaz.

Oyunu almak isteyen kişinin önünde iki seçenek var. Ya Türkiye'den alacak ve nispeten biraz daha geç alacak, Ya da Zavvi, Shopto'dan alacak daha ucuza kapatacak, isterse yukarıdaki etkinleştirme yolunu yapacak ve oyunu Türkiye'den almış gibi olacak.

Kargo çok bir şey tutmuyor, en fazla 15-20 milyon tutar.
    Last edited by Bursaspor : 15.Ağustos.2010 at 17:30
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

kargo 20 milyon tutuyorsa zaten burdakinden 30 milyon daha ucuz olduğunu ve gelememe ihtimalini düşünürsek.türkiyeden veya steam üzerinden almak daha karlı değil mi

Nesil
    2005
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by LifeYourself View Post
    kargo 20 milyon tutuyorsa zaten burdakinden 30 milyon daha ucuz olduğunu ve gelememe ihtimalini düşünürsek.türkiyeden veya steam üzerinden almak daha karlı değil mi
    Evet bana da Steam daha uygun geldi, şu anda eklenmemiş daha, orayı beklemek en mantıklısı.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Kutulu almak bir tercihtir, kutulu almamak gibi.

Oyunu Türkiye'den almadığımızı varsayıyoruz.

Steam'den alırsanız, Steam olmayan bir bilgisayarda zorluk yaşarsınız. Kutulu oyun burada avantajlı duruma geçiyor.

Steam'in avantajı da güncelleme vs. olursa ekstra bir şey yapmadan yüklemeye olanak sağlaması, daha ucuz olması (Türkiye satış fiyatına göre.)

Gelememe ihtimali çok düşük, eğer ki size takip numarası verilmişse, bu takip numarasıyla postanızı anında bulabilirsiniz.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Ben macintosh kullanıyorum ama steamden almak istiyorum hayırlısı bakalım football manager macintosh ile uygun oldugundan umarım bir problem cıkmaz ama kesinlikle steamden alacagım tum updateler vs otomatikman yukleniyor ve cok daha erken indirip oynuyorsun oyunu daha pre order edemedik bu sene olmayabilir steamde gibi geliyor bana hayırlısı

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Asla steam'den oyun almam artık. Her tarafta sınırsız internet olmuyor. Oyunu tekrar tekrar indirmek sorun oluyor. Kutulu olunca istediğin zaman yükle sil yükle sil ne güzel.

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Asla steam'den oyun almam artık. Her tarafta sınırsız internet olmuyor. Oyunu tekrar tekrar indirmek sorun oluyor. Kutulu olunca istediğin zaman yükle sil yükle sil ne güzel.
    Evet o konuda sıkıntı olabiliyor ama bana mantıklı geliyor cogu konuda

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri