1 ile 23 arası toplam 23 sonuç

Konu: LYS için günde kaç saat çalışılmalı ?

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Default LYS için günde kaç saat çalışılmalı ?

Daha önce ÖSS girmiş ve LYS YGS girecek olanlar , sizce günde kaç saat çalışılmalı ?

Ve nasıl bir çalışma sistemi olmalı ? PC veya diğer aktivitelere zaman kalır mı ? Yoksa kafayı kaldırmadan günün tamamı ders ile mi geçirilmeli ?

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

hangi düzeyde bir bölüm kazanmak istendiğine ve zeka düzeyine bağlı.

yatarak ortalama bir zekayla ortalama bir bölüm kazanılabilir.

yatarak yüksek bir zekayla iyi bir bölüm kazanılabilir.

biraz çalışarak ortalama bir zekayla iyi bir bölüm kazanılabilir.

biraz çalışarak yüksek bir zekayla süper bir bölüm kazanılabilir.

çok çalışarak düşük bir zekayla iyi bir bölüm de kazanılabilir.

ben yatarak ortalama bir zekayla kötü bir bölüm kazandım . demek ki fazla yatmışım. yahut zekam ortalamanın altında.

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Sakın bütün gününü derse ayırma ben öle yapmıyodum en azından ama gününün çoğu zaten okul dershane derken dersle geçiyor akşam eve gelince halin kalmıyor ben evde çok ders çalıştığımı hatırlamam.Öss gireceğim sene sabah okula giderdim 3 e kadar okulda test vs çalışırdık ordan dershaneye giderdik 5 te etütler oldu hafta içi her akşam 8 e kadar dershanede durur test çözerdik akşamda gelir anca dinlenir yatardım.H.sonu zaten dershane var kendimi yorgun hissetmessem ayrıca test çözerdim..

Herkesin çalışma stili ve öğrenme şekli farklıdır ben okulda dinleyerek yada arkadaşlarımla test çözerek öğrenen biriydim o yüzden evde çalışamazdım..

Sen kendi çalışma stilini kendin yatar.Seni senden daha iyi kimse bilemez.Kendine en uygun sistemi yarat ve kimsenin ne dediğinede kulak asma..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Lavuk Yetiştirme Sınav'ı hee..

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by World Hollow o1 View Post
    Lavuk Yetiştirme Sınav'ı hee..
    sınava gerek yok ki onun için
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

He ya bakalım napacaz Ya lavukluk yapacaz ya kavuklu olacaz

Ben nedense arkadaşlar 20 dakika çalışınca sıkılan biriyim. Derslerde hiç dinlemeden , 40 dakika sıraya kafamı koyup uyurum , evde bütün gün internet , ama geçen sene bütün notlarım süperdi.

Bu alışkanlığımı da nasıl yenecem bilemiyorum , günde 5-6 saat çalış diyor yakınlarım ama düşüncesi bile çok uçuk geliyor hyal edince günde 5-6 saat.

Bir de dersaneye gidecem ona göre planlamam lazım sanırım.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Şaka bir yana.
    Şimdiden düzenli kendi nefsine hakim olacak bir plan yaparsan seneyi başarılı geçirirsin..
    herşey sende bitiyor, şimdi burada kalkıp sana 5 saat ders çalış dese birisi zaten sittin sene yapılmaz o iş kendine nasıl daha kolay geliyorsa boşlamamak süreciyle en güzel zamanları ayır..

En önemlisi sabah kalktığın gibi bir çalışma programı yaparsan çok iyi olur senin için..

Ben birkaç hafta önce çalışmalara başladım.

Şimdilik günde 3 saat çalışıyorum(Konu çalışması+Test),onun dışında harşeye vakit kalıyor.. Okul başladığında da tempomu biraz daha arttıracağım.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Sende o ışığı göremiyorum Ahmet kazanamazsın sen

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Quote Originally Posted by Varonil View Post
    Ben birkaç hafta önce çalışmalara başladım.

Şimdilik günde 3 saat çalışıyorum(Konu çalışması+Test),onun dışında harşeye vakit kalıyor.. Okul başladığında da tempomu biraz daha arttıracağım.
    Ben daha hiç elleşmedim kitaba kaleme , ben okul olmadıgı zamanlar yani haftasonları sabah 8 gibi kalkıp 11-12'ye kadar çalışmayı , sonra da akşamüstü 4'ten 6'ya kadar çalışmayı düşünüyorum , bu haftasonu için.

Haftaiçi ise , 1'de okul bitiyor , 6'ta etütten çıksam , 8'e kadar ders çalışmak yeterli olur sanırım hafta içi. yeterli olmazsa 9'a kadar çıkartırım yani haftaiçi 3 , haftasonu 6 saat çalışmayı düşünüyorum ve zaman planlarımda bu şekilde.

Nasıl sizce başarılı olabilirmiyim bu şekilde ?

Oldukça uygun ama çalıştığın sürenin ne kadar olduğundan ziyade o süreyi ne kadar verimli geçirebildiğin de çok önemli..

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

ne kadar verimli çalışırsan o kadar başarılı olursun.bir programın kesinlikle olmalı.kendine hedefler koymalısın mesela şu kadar saat şöyle yaparsam şunu alayım kendime,şu kadar saat bilgisayar oynayayım gibi.kesinlikle çalıştığın oda da televizyon ve bilgisayar olmamalı.dikkati çok dağıtıyor.dediğim gibi ne kadar verim o kadar başarı.çok çalışarak başarını köreltme.hem eğlen hem çalış.başarılar kardeşim.
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Kardeşim merhaba. Bende senin gibi biriyim. Çok ders çalışmayı sevmem, çabuk sıkılırım. Ama söz konusu senin geleceğin bunu unutma. Sevmiyorsun çalışmayı ama sırf bilgiayar için kazanamazsan ileride bunları düşünüp kafanı çok taşlara vuracaksın. Boşver bilgisayarı, dersine çalış. 1 sene foruma girmezsen bişey kaybetmezsin, aksine kazanırsın. Derslerinden önemli değil. İlk önce kafanda bitireceksin işi. Sen ders çalışmayı istemezsen beynin de geri teper tüm bilgileri. Ve başarılı olamazsın.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by Ahmet Göktaş View Post
    Daha önce ÖSS girmiş ve LYS YGS girecek olanlar , sizce günde kaç saat çalışılmalı ?
    Burada ÖSS'ye LYS'ye YGS'ye girmiş girecek mi demek istedin yoksa ekler yok mu Ahmet

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya-Kanada

Ben sadece hayatımda sınav haftası çalıştım derse başka çalısmadım.Ama verimini alıyordum dersi dersede dinlerdim ve öğrenir çabuk unutmazdım.
    Şimdi benim geleceğim söz konusu olunca kendim beklenmeyecek şekilde tempo tutturup şu dönemde 11 bütün açıklarımı.Mat YGS - Geo YGS - Kimya YGS bitirdim sadece Fizik ve Biyolojim kaldım.Ama Biyoloji ne kadar bitirsemde fayda etmiyor.
    Benim programım sabahları 8-10
    Akşamlar 2-4 arası.

Bugün dersanemde başlıyor sabahları 8-10 . Dersane 2 den 8 e kadar bi nevi benim için iyi oldu.
    Ama dersaneden gelip 1 saat en az günde tekrar yapmak lazım.

Nesil
    2006
    Yer
    Elazığ

Günde kaç saat çalışacağından çok hedefini belirlemen bu hedef doğrultusunda çalışman daha doğru olur.Diğer bir nokta hise verimli çalışmak ile verimsiz çalışmak arasında dağlar kadar fark var.Ben çalışırım 8 saat ama kalkar gezerim,aklım başka yerde olur vs.. sen çalışırsın 5 saat ama derse iyi konsantre olursun,herşeyini derse vererek çalışırsın bu durumda senin 5 saat çalışman benim 8 saat çalışmamdan daha faydalı olmuş olur.Böyle ince detaylarda var tabi.

Okul olmasa süper ders çalışılır da okul var işte
    Son ay okula gitmeden günde 6-7 saat çalışınca baya bi konu eksiğimi tamamlamıştım geçen sene.
    Okul zamanı 3 saat falan çalışıyordum günde, o da düzenli çalışmaya başlayınca.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Bir de ben sözelim arkadaşlar , Tarih-Coğraf-Edebiyat-Türkçe gibi metin ağırlıklı dersler alanım. Yani bu bana avantaj sağlar mı sıkılıp sıkılmama konusunda ?

Ya bir avantaj olup olmayacağını söyleyemeyiz.Ancak sözel dersler sürekli okunup ezberlenerek çözülecek dersler olduğu için çok fazla sıkmana gerek yok kendini bence.Yani herşeyden soyutlanıp sadece ders te ders demene gerek yok,sonuçta okuyarak ezberleyip halledebileceğin dersler.Sadece test çözerken kassan yeter.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Bende öyle düşünüyorum hocam , bugün dersanede sınıf belirleme sınavına girdik ve

Fen'den soru yapamadım , Matematikten 3'te 3 , Türkçe ve Sosyal bilimler müthişti.

Sanırım biraz Fen ve Matematik kassam iyi bir bölüm kazanabilirim.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Quote Originally Posted by Ahmet Göktaş View Post
    Bende öyle düşünüyorum hocam , bugün dersanede sınıf belirleme sınavına girdik ve

Fen'den soru yapamadım , Matematikten 3'te 3 , Türkçe ve Sosyal bilimler müthişti.

Sanırım biraz Fen ve Matematik kassam iyi bir bölüm kazanabilirim.
    Fen'e hiç çalışma derim zamanına yazık. Matematik çalış, sosyal ve türkçeyi mükemmel hale getir.

Nesil
    2007
    Yer
    Yalova

En önemli nokta sistemli çalışmak.Bütün günü çalışmaya ayırmana gerek yok.2-3 saat çalış ama her gün mutlaka çalış.Dersleri dikkatli dinleyip tekrarını da düzenli yaptıktan sonra başarılı olmaman için hiçbir neden yok.Sakın gözünde de çok fazla büyütme.O da çok önemli bir nokta.
    Twitter

Maalesef bir zamanlar Glader77 idi nickim

Mesaj Yetkileri