Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 100 sonuç

Konu: Bekle LYS , topluca geliyoruz...

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Thumbs up Bekle LYS , topluca geliyoruz...

Artık okullar açılıyor , bu sene sınava girecek arkadaşlar içinde asıl maraton başlıyor kısacası. . . Çevremizdeki tüm çok zor diyenlere rağmen hepimiz GELİYORUZ , Üniversiteli oluyoruz. . .

Evet beyler bu konu tüm yıl boyunca önümüzdeki sene sınava girecek arkadaşların ortak konusu olsun diye açıyorum. . . Çalışma saatlerimizi , yaşantımızı , hayatımızın ne ölçüde değiştiğini , kısacası 1 sene boyunca bu sınav ile ilgili herşeyi , vakit buldukça buraya yazalım. . . Belki hiç giremeyenler olacaktır İnternete , belki de benim gibi günde 1 saat gözatmak için girecekler olacaktır. . .

Ama sonunda hepimiz amacımıza ulaşacağız . . . Korkmuyoruz , geliyoruz. Soru çalacak gücümüz olmasa da kazanacağız , yapacağız bu işi

Haydi bakalım , hayırlı olsun. Kimler giriyor şu sınava bu sene , toplaşsın

Liseden mezun oluyoruz belki ama , Turksportaldan asla mezun olmayacağız.

2010-11 TSİ ÜNİVERSİTELİ ÜYELERİ GELİYOR

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

Ben bu kafayla zor kazanırım :/

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Ben girmeden önceki sene baya giren oldu. Benim girdiğim sene çok az giren oldu. Ben girdikden sonraki sene yine çok giren oluyor. Bende bişey var demekki

Allah hakkınızda hayırlısını nasip eylesin. Hepiniz güzel üniversitelere gidersiniz inşallah.

Çalışın çalışın
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Şimdi okullu olduk
    Sınıfları doldurduk
    Sevinçliyiz hepimiz
    YAŞASIN OKULUMUZ !
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Quote Originally Posted by Börk View Post
    Şimdi okullu olduk
    Sınıfları doldurduk
    Sevinçliyiz hepimiz
    YAŞASIN OKULUMUZ !
    Biz de zamanında söylerdik bunu sizin gibi Börkkkk hey gidi günler

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Valla Dershanem 2 Ay önce başladı. Şuanlık çok güzel ve eglenceli geçiyor, Böyle giderse yolumuz açık

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by I3esiktas View Post
    Valla Dershanem 2 Ay önce başladı. Şuanlık çok güzel ve eglenceli geçiyor, Böyle giderse yolumuz açık
    moral çok önemli..

Allah hakkınızda hayırlısını versin.

Nesil
    2006
    Yer
    Elazığ

Neyse ki kurtulduk bu sene bu dertten Allah yardımcınız olsun.

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

bende ne ders var ne de dersane.Daha başlamadım çalışmaya.Sonumuz hayır olsun .

Seneye bu aylarda üniversiteli olarak döneceğiz Turksportal'ımıza inşallah.Bu sene sınava girecek arkadaşlar,hep birlikte bu konu altında destek olalım birbirimize elimizden geldiğince.

Nesil
    2010
    Yer
    Rize #53, Mersin #33

Hafta içi öğrencisi olduğumuz için daha başlamadı dersler ama inşallah kazanırız hepimiz. Hayatından 6-7 ay verip hayatını kazanacaksın fazla zor değil sadece o moda girmek önemli. Hakkımızda hayırlısı olsun diyelim .

YGS'yi fazla önemsemeyin, LYS kesinlikle daha önemli...

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

İyi kötü atlattık biz başarılar size tavsiyem ygs sınavına kadar sadece ygsye yüklenmeyin kesinlikle lysden çalışma yapın yoksa konular çok yığılıyor ygs sınavından lyseye kadar yetiştiremzsiniz

Sınava girecek herkese başarılar. Allah yardımcınız olsun.

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Moraller gayet iyi..

Nesil
    2010
    Yer
    Rize #53, Mersin #33

Ben şahsen ilk bölüme asılacağım. Benim için birinci bölüm sınavı daha önemli.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Sadece ygs ye çalışmayın bi yandan da ara ara lys nin basit konularına bakın.

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2008
    Yer
    Türkiye

Sayısaldan hazırlanıyorum LYS çok önemli ama YGS'ninde %40'ı etkiliyor .2'si de önemli benim için .1aydır dershane var 2 deneme olduk güzel puanlar aldım .Bakalım herkes için hayırlısı olur inşallah .

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Evdekiler dershaneye gitmem için zorluyor ancak meslek liseli olduğum için gitmek istemiyorum.Burdaki dershaneler hep başladı döneme.Bu saatten sonra gitsem nolur?1-2 ay kaçırdım.Ya da gitmeli miyim?Hiç gitmek istemesemde şart olduğunu biliyorum.

Nesil
    2010
    Yer
    Rize #53, Mersin #33

Quote Originally Posted by C h A o S View Post
    Evdekiler dershaneye gitmem için zorluyor ancak meslek liseli olduğum için gitmek istemiyorum.Burdaki dershaneler hep başladı döneme.Bu saatten sonra gitsem nolur?1-2 ay kaçırdım.Ya da gitmeli miyim?Hiç gitmek istemesemde şart olduğunu biliyorum.
    Hafta sonu öğrencileri için başladı dersaneler zaten hızlandırılmış eğitim çokda fazla birşey kaçırdığını zannetmiyorum.Öyle olsa bile git hocalarından telafi iste. Bende geçen sene dersaneye geç başladım 1 aydan fazla bir süre ama sınavda alayını geçmiştim. Çalıştığın sürece pek bir önemi yok. Yerinde olsam ilk sınava ağırlık verirdim ki aynı şeyi bu sene bende yapıcam. Ama karar senin.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

İlk konular basit olduğundan fazla birşey kaçırmış olmazsın.

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

Ben meslek lisesi olduğum için sadece YGS'ye asılıcam daha başlayamadık ama neyse.

Nesil
    2010
    Yer
    Rize #53, Mersin #33

Quote Originally Posted by GodfatheR View Post
    Ben meslek lisesi olduğum için sadece YGS'ye asılıcam daha başlayamadık ama neyse.
    En mantıklısı bu bence.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Şöyle örnek vereyim.

Benim bir arkadaşımın YGS derecesi 35000 di. LYS ye kadar çok çalıştı . 6000. oldu
    Ben 15000 küsürdüm ygs de. lys ye daha fazla çalışmıştım baştan itibaren. lys de 8700.yüm

Şimdi bu iki gerçek örneği ele alırsak. YGS ye biraz çalışın ama LYS ye daha fazla çalışın. Mesela haftada toplam 35 saat çalışıyorsanız bunun 25 saati LYS 10 saati YGS olsun. (sayısal için bu örnekler)

Matematik te sorunu olan arkadaşlar ygs ye kadar 2 adet mat 1 kitabı çözsün ama ince olanlardan. İçinde 100 test olsun yeter . Türkçe planın en önemli yeri arkadaşlar. Türkçe mat. ne kadar ekiliyorsa bir o kadar etkiliyor. Benim mat. fen im çok iyidi ancak türkçeden 9 yanlış 15000 . yaptı beni. Sosyale de bakın arada. Habire sosyal çalışın demiyorumda. Kitap kapağı açıp 3-5 sayfa okumuşluğunuz da olsun.

Ben çok hata yaptım ve bu hataların farkına sınavdan sonra vardım. Eğer benimle muhabbet etmek belki öğüt almak isteyenler olursa Ö.M ile ulaşsınlar hatta bana durumlarını anlatırlarsa güzel bir şekilde nerelere kaç soruluk yardım yapılabileceğini bile söyleyebilirim. Tabiki nacizane benim bu uğraşlarım .

NOT: Üniversiteye kayıt oldum . Amaa bu sene YGS ye bir kez daha girip rahat olunca neler yapabildiğimi görücem
    Yarışmacı arkadaşlara başarılar :P
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    [B]Şöyle örnek vereyim.

Benim bir arkadaşımın YGS derecesi 35000 di. LYS ye kadar çok çalıştı . 6000. oldu
    Ben 15000 küsürdüm ygs de. lys ye daha fazla çalışmıştım baştan itibaren. lys de 8700.yüm
    Bunun aksi bir örneği de kendimden vereyim. Full YGS çalışıp, LYS konularını kısıtlı zamanda yetiştirmeye çalışırsanız benim gibi olursunuz. Ben nasıl mıyım ?

YGS derecem 7500, LYS derecem 27.000 Gayet açık YGS'yi önemse, %40 etkiliyor falan diyenlere takılmayın, boş iş onlar. LYS'ye çalışın adam gibi. Ben de İTÜdeyim dostlar, bölümüm Uzay Mühendisliği. Yardım isteyen olursa bana da ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğimce yardımcı olmaya çalışırım hepinize.

Allah yardımcınız olsun.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Valla bakalım dersanede haftalık soru sayılarını topluyorlar 2800 çözen kızlar var , ben 600 yazdım haftalık.

İlerletecem inşallah ama pc başında oturunca neden bi vicdan azabı duyuyorum ya ?

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by Ahmet Göktaş View Post
    Valla bakalım dersanede haftalık soru sayılarını topluyorlar 2800 çözen kızlar var , ben 600 yazdım haftalık.

İlerletecem inşallah ama pc başında oturunca neden bi vicdan azabı duyuyorum ya ?

Mesela günlük 150 soru belirle 1 hafta uygula. 2. hafta 150 yi geçmeden yatağa yatamayacaksın. Çok fena vicdan azabı çekiyorsun. Denemeni tavsiye ederim
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2007

Hadi inşallah kazanırız

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Beyler bizim dersahne yeni başladı daha.Yani hepinizden daha geride başlıyor gibiyim.Sayısal öğrencisiydim fakat son senemde kritik bir kararla eşit ağırlığa geçtim.Çok fazla mantıklı açıklamam var ama fazla vakit geçirmek istemiyorum burada şimdi.Şimdi geçen senenin YGS sınavını indirip çözeceğim ve durumumu ölçeceğim.Size de tavsiye ederim..

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

http://www.varolmak.com/blog/YGS-KONULARI.xls
    Burdan YGSde çıkacak tüm konuları elinizin altında bulunduralibirsiniz.Sayfa açılmazsa googleı kullanarak ulaşabilirsiniz.

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri