1 ile 30 arası toplam 30 sonuç

Konu: Real Madrid

Default Real Madrid

Merhaba Football Manager aşıkları! İlk sezonunu bitirdiğim ve akabinde 2. sezonuna başlayacağım 08' serisinin geri kalan kısmını burdan sizlerle paylaşarak devam etme kararı aldım, umarım siz takip etmekten, bende paylaşmaktan keyif alırım.

Evet, hazırsak geçtiğim sezonu kısaca hatırlatıp, önümüzdeki sezona geçiş yapacağım.

Sezon Başlangıcı /Transferler:

Hem kadromun yeterli olduğu düşüncesiyle hem de ilk sezondan fazla bir maddi götürünün oluşmaması açısından sadece ortasahaya takviye yapmayı uygun gördüm. Ayrıca biraz tecrübe kazanması için Soldado ve fazla maaş alan Gago'nun maaş yükünden kurtulabilmek için bu oyuncuların kiralık gönderilmesine karar verdim.

07-08 Super Cup:

Beklediğimin aksine takımla çıktığım iki resmi maç olan kupa maçlarını rahat kazanarak ilk kupa zaferimi yaşamış oldum.

07-08 İspanya Kupası:

Maçı öyle 4-1 kazandığıma bakarak çok rahat bir maç olmuştur gözüyle bakmayın, kontra atak futbolu deneyerek Barcelonayı bir kez daha malup ettim. Ancak ecel terleri döktüğümü itiraf etmeliyim ta ki 76' da Iniesta sakatlanana kadar, ondan sonrası çok rahat bir futbolla zaferi kutladım.

07-08 Puan Tablosu:

Lig şampiyonluğu için Barcelonayla kafa kafaya bir mücadele verdim, üstelik son 3 haftaya Barcelona lider girmişti. Fakat maç eksiğim vardı ve o eksiğimin bana vermiş olduğu avantajla son 3 haftayı da kazanarak Şampiyon oldum.

07-08 Avrupa Şampiyonlar Ligi:

Yine ezeli rakibim Barcelonayla karşılaştığım bir maçtan zaferle ayrılmanın vermiş olduğu o mutluluk. Evet arkadaşlar bu kez sizinde gözrdüğünüz üzre daha da zorlandığım bir maç oynadım ve neticesinde uzatmalarda da olsa galip gelmeyi bildim.

İlk sezonumu özetleyecek olursak en kısa hali bu olur sanırım; 4 kupa birden alarak belkide bir daha elde edemeyeceğim bir başarı elde ettim.

Not: Kariyerimi takip edecek, bütün arkadaşlaraşimdiden teşekkür ediyorum. Kısa sürede büyük başarılar elde etmemi hileye bağlayacaklar olursa, kesinlikle hile yapmadığımın bilinmesini isterim.
    Last edited by Passive Offside : 09.Eylül.2010 at 19:21

08-09 Sezon Başlangıcı / Transferler:

Yeni sezon hemen başı transferler açısından çok hareketli geçti, sözleşmeleri biten; J.Dudek, F.Cannavaro, M.Salgado ve Ruud V. Nistelrooy serbest kalırken, belli bir bedelle satılan oyuncularda şunlar oldu; G.Heinze 4.3 MN£, F.Gago 10.25 MN£. Ayrıca C.Metzelder sezon sonuna kadar B.Münih’e kiralık olarak gönderilmiştir.

Gidenlerin yanı sıra, gelenler ise şöyle; bedel ödenmeden kulübümüze kazandırılan oyuncular; Juan R. Riquelme, Tim Wiese, P.Pasanen ve C.Pander. Bu oyuncuların yanı sıra; Arturo Vidal 6MN£ ve Fred 30.5 MN£ bedelle transfer edilmiştir.

Kadro ve Taktik:

Transfer sezonu kapanmadan kadrom bu şekilde oluşmuştur arkadaşlar.

Fm enterasan taktik enteresan, 5-4 daha daha enterasan

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Benim bildiğim kimz taktiğinde dmler de ileri çıkıyordu?
    Sanırım düzenlenmiş hali ama orjinalini kullanmanızı tavsiye ederim.

Arkadaş 4 forvete geçecek şekiilde ayarlamış.

Quote Originally Posted by garydelgadov View Post
    Benim bildiğim kimz taktiğinde dmler de ileri çıkıyordu?
    Sanırım düzenlenmiş hali ama orjinalini kullanmanızı tavsiye ederim.
    Evet biraz düzenleme yaptım taktik üzerinde, bana sorarsanız bu daha iyi oldu. Oyunu ileride kurmak isterseniz ideal bir taktik, 2. forvetlerin oyuna katkısı tartışılamaz oluyor zira oyun bir anda 4-3-3'e bir anda ise bu haline dönebiliyor.

Yeni sezonun ilk resmi maçı olan Super Kupa maçı:

Camp Nou'da şansım yaver gitmiyor, geçen sezonda lig maçında 3-2 kaybetmiştim. Bakın veriler 5-4'te olsa maçı Barcelonanın hakettiğini gösteriyor.

Quote Originally Posted by EndoplazmiK RetikuluM View Post
    Fm enterasan taktik enteresan, 5-4 daha daha enterasan
    5-4 lük bir skor daha oluştu fakat, bu hiç işime gelmedi.

Super kupa 2. maçı:

Çok net bir skorla maçı forse ederek hakettiğim bir galibiyet aldım başka bir söz bulamıyorum. İkinci yarıda top biraz Barcelonaya geçsede uzun süre maçın kontrolü bendeydi ve Robinhoyla yakaladığımız bir çok pozisyon harcandı aksi halde skor çok farklı olabilirdi.

taktik gerçekten ilginç taktiğinizi ne kadar zamanda rayına oturttunuz oklar falan? bir de takım ve oyuncu komutlarını görmemiz mümkün mü? FM 08 e bende devam etmekteyim de sabit olarak 4-1-2-3 kullanmaktayım. (mc-amr-aml orta düzenli atak sistem yani) Kariyerinizde başarıların devamı

Quote Originally Posted by ayseeg View Post
    taktik gerçekten ilginç taktiğinizi ne kadar zamanda rayına oturttunuz oklar falan? bir de takım ve oyuncu komutlarını görmemiz mümkün mü? FM 08 e bende devam etmekteyim de sabit olarak 4-1-2-3 kullanmaktayım. (mc-amr-aml orta düzenli atak sistem yani) Kariyerinizde başarıların devamı
    Öncelikle teşekkür ederim. Taktik, yaklaşık olarak 3-4 haftada oturuyor, tabii burda hazırlık maçlarını ayrı tutuyorum çünkü; oyuncuları izleme deneme vs. dönemi olduğu için ilk 11'i oturtturduktan sonra taktikte o süre zarfında oturuyor. Özellikle, taktik oturmadan, takım bi düzen bulmadan deplasman maçlarında sinir harbi yaşamanız çok doğal diye düşünüyorum, zira ileri uç oyuncuları çok tutuk futbol oynuyorlar. Oyuncu ve takım komutlarına gelince, onları ilerleyen zamanlarda yayınlamayı düşünüyorum. Ancak oyun istediğim gibi giderse.

08-09 Lig Başlıyor:

İspanya ligi, Barcelona (3-1) Valencia maçıyla start aldı. Öte yandan Real Madrid sezonun ilk maçında ligin güçsüz ekiplerinden Murcia ile karşılaşırken ilk hafta sonrası puan tablosu şu şekilde oluştu:

Maçın tamamında kapalı bir oyun oynayan Murcia 43'. dakikada Robinho'nun golüne engel olamadı.

08-09 Şampiyonlar Ligi:

Diğer bir yandan Euro. Super kupa finali öncesi, Şampiyonlar ligi grup kura çekimi heyecanı yaşandı. Real Madrid kuraya seri başı olarak katılırken G grubunda yer aldı.

08-09 Euro. Super Kupa Finali:

Cezaları bulunan Fred, Velaso ve Diarra gibi oyuncuların yokluğuna rağman, yeni transfer Riquelme'nin 3 gol atarak yıldızlaştığı maçta sezonun 2. kupasını alarak Euro. Super Kupa Şampiyonluğunu bir kez daha kazandım. Mutluyum.

2. Hafta:

Ligin 2. haftasında erken bir derbi El Clasico heyecanı yaşanırken, maçta sakatlanan yıldız futbolcu Arjen Robben 4 Ay sahalardan uzak kalacak.

Son maçlarda Barcelonaya karşı gözle görülür üstünlüğümü sürdürerek, yeni transfer Fred'in şık golüyle galip geldim. Ayrıca Fred, R.Madrid formasıyla ligdeki ilk derbide ve ilk maçında golünü atarak gerçek bir Madridli olduğunu herkese gösterdi.

Şampiyonlar Ligi:

Gruptaki ilk maçıma, cezalı Fred ve sakat Robbenden yoksun çıkmama rağmen iyi bir futbolla beraberlik çıkardım hatta son dakikalarda da olsa galibiyeti kaçırdım.

Last edited by Passive Offside : 10.Eylül.2010 at 20:22

3. Hafta maçım, Şampiyonlar ligi fikstürüyle çakıştığı için ileri bir tarihe ertelendi.

4. Hafta:

Şampiyonlar liginde ki puan kaybının ardından ligde de zorlu Valencia deplasmanında 3 puanı bırakarak kötü bir form grafiği çizdim.

5. Hafta:

Hakimiyete baktığım zaman gülesim gelen bir maç oldu zira, maçın tamamında tek kale oynadığım ve kaleyi tutan 9 denememin 6sinın gol olduğu maçta müthiş bir toparlanma yaşadım.

6. Hafta:

3 gün sonra oynayacağım Steaua maçını düşünerek sadece Pepe ve Vidal'i ilk onbirde oynattığım geri kalan kadroyu yedek oyuncuların oluşturduğu maçtan, zor da olsa galip ayrılmayı bildim.

Puan Durumu:
    6. hafta sonunda oluşan puan durumu ise şöyle:

Şampiyonlar Ligi:

Gruptaki 2. maçımda son 10 dakikasında zorlandığım maçtan 3 puanla ayrılarak avrupadaki iyi futbolumu sürdürdüm.

7. Hafta:

Albacete'nin adeta 11 kişi defans yaptığı ve kontradan bulduğu golle beraberliği koparabileceği maçta, 78' de Riquelme'nin kişisel becerisinin ürünü olan golle gelibiyete ulaştım.

8. Hafta maçım, İspanya Kupası maçıyla çakıştığı için ileri bir tarihe ertelendi.

9. Hafta:

Haklı bir galibiyet aldılar, tebrik ediyorum.

Şampiyonlar Ligi:

Robinho'nun yıldızlaştığı maçta 3 puan'ı 3 golle aldım.

10. Hafta:

Harika bir futbolla 5-1 lik bir galibiyet almama rağmen defanstaki önemli oyuncum Vidal'in 4 ay sahalardan uzak kalacak olması bu galibiyete gölge düşürdü.

11. Hafta:

Son derece zevksiz bir maç; skor da kendini gösteriyor.

12. Hafta:

Zorda olsa kazanmasını bilerek, derbiden galip ayrıldım.

Şampiyonlar Ligi:

Takımın önemli isimleri Robben ve Vidal sakatlıklarının sürdüğü maçta, aldığım bu bir puan altın değerinde, aksi halde çok farklı bir skorla yenilebileceğim bir maçtı.

13. Hafta:

Harika bir maç oldu ve skor'a yansıdı. Bunun yanı sıra AMC mevkiinde 2 sezondur görev verdiğim Marcelo'nun müthiş gelişimi yüzleri güldürüyor.

İspanya Kupası:

Kadroda sadece Pepe, Guti ve Diarra gibi as oyuncuların yer aldığı, geri kalan kısmın yedekler ve gençler tarafından oluşturulduğu maçtan 7-0 gibi farklı bir skorla ayrıldım. Soldado ve Higuain harika futbol oynarken, maçta sakatlanan Guri yaklaşık 3 hafta sahalardan uzak kalacak.

14. Hafta:

Sakatlar, Deplasman fobisi ve bana ters gelen Betis, karşılaşmasında alınan bir puandan dolayı sevinçliyim.

Şampiyonlar Ligi:

Grubun 5. maçıydı ve kazanmam halinde gruptan çıkmayı garantiliyordum.

Gerektiği zaman attığı gollerle takımın ileri uç oyuncusu olduğunun altını çizdi Fred ve harikalar yaratan yaşlı kurt Riquelme takımın gruptan çıkmasını garantiledi.

15. Hafta:

Farklı bir skorla galip gelerek çıkışımı sürdürdüm.

Şampiyonlar Ligi:

Grubun son maçında benim için formaliteden öteye geçemeyen bu karşılaşmada, yedeklerle oynadım ve 1-0 galip geldim.

Şampiyonlar liginde gruptan çıkan takımlar şöyle;

A Grubu: 1.Porto 2.Celtic B Grubu: 1.M.Utd 2.PSV
    C Grubu: 1.Liverpool 2.Roma D Grubu: 1.Barcelona 2.Panathinaikos
    E Grubu: 1.İnter 2.PSG F Grubu: 1.Stuttgart 2.O.Lyon
    G Grubu: 1.R.Madrid 2.Juventus H Grubu: 1.Valencia 2.Chelsea

16. Hafta:

Ligin 16. haftasında Getafeye hemen hemen hiç pozisyon vermeden net bir skorla 2-0 mağlup ettim.

Dünya Kulüpler Kupası:

Yarı finalde aslarla çıktığım Cruz Azul'u,

Finalde ise Raul hariç bütün takımı yedeklerin oluştuğu maçta Boca'yı yenerek; Şampiyon oldum.

Ertelenen Lig maçı:

Zor olsada gelip gelmek güzel.

Şampiyonlar Ligi Kurra Çekimi:

18. Hafta:

Beraberliğe sevinebileceğim bir maç oldu fakat, her iki tarafta gelip gelebilirdi maçta.

Ertelenen Lig Maçı:

Çok rahat bir futbol ve skorla galip gelerek yenilmezlik ünvanımı sürdürdüm.

19. Hafta Maçı:

Fred’in 3 golüyle 3 puan geldi.

İspanya Kupası:

İlk maçta farklı yendiğim Huesca karşısında zorlanmadan kazanarak bir üst tura çıktım.

İspanya Kupası:

Bu turdaki rakip Mallorca.

Fred gollerine devam etti ve galibiyet geldi.

Öne Alınan Lig Maçı:

Fikstür uyuşmazlığı nedeniyle öne alınan maçta güçsüz Salamanca karşısında farklı galibeyet aldım.

Lig Tablosu:

19 Hafta sonunda oluşan lig tablusu şu şekilde;

İspanya Kupası:

Fredle 1-0 öne geçtiğim, Pepe'nin kırmızı kart görmesiyle 10 kişi kaldığım, ardından Gouffran'ın attığı 2 golle geri düştüğüm ve Robinho'nun 2 golüyle tekrar öne geçip galip geldiğim, bundan dolayı; müthiş bi takım olma olgusunu sahaya yansıttığım bir maç oldu.

Transfer Dönemi:

Devre arası transfer döneminden yararlanarak Lokomotiv Moscow'dan 20 yaşındaki Celsinho 4.1MN£ ve Feyenoord'dan 18 yaşındaki G.Wijnaldum 1.5MN£'a transfer edilmiştir, bu transferlerle birlikte bu sezonun transfer çalışmalarını noktalamış bulunmaktayım. Ayrıca bu sezon sonunda kulüpleriyle sözleşmeleri bitecek olan oyuncular; O.Marseille'dan orta saha oyuncusu Lorik Cana ve M.Petach-Tikva'dan 18 yaşındaki defans oyuncusu Oded Gavish ile prensip anlaşmasına varılmış ve sözleşme imzalanmıştır.

Lig Maçı:

Arkadaşlar fikstürlerin birbiriyle çakışmasıyla birlikte maçlar kalışıyor, bu nedenle hafta adı olarak değil sadece Lig Maçı olarak yazma kararı aldım.

Fred'in her nekadar sakatlanarak çıkmasıyla zorluk yaşasamda, Riquelme'nin golüyle bir puan çıkarmayı başardım.

Sakatlık Haberleri:

Daha sezonun başında sakatlanan iki oyuncudan biri olan Robbe'in sakatlığı geçti ve takımla beraber antrenmanlara başladı:

Erken sakatlık yaşayan oyunculardan Vidal ise yaklaşık 1 Ay sonra antrenmanlara başlayabilecek:

Öte yandan Barcelona maçında sakatlanan Fred'in önemli birşeyinin olmadığı ve 6 gün sonra takımla birlikte antrenmanlara başlayabileceği kulüp doktorları tarafından açıklandı:

İspanya Kupası:

Bir kere geldiler o da gol oldu, başka bir şey diyemiyorum.

Lig:

3 gol 3 puan.

Transfer:

Her ne kadar kendi açımdan transfer sozununu kapımış olsamda, takımda fazla etkin olamayan Saviola'ya gelen kiralama teklifini reddedemedim. Saviola sezon sonuna kadar Juventus'a kiralanmıştır.

İspanya Kupası:

İlk maçın aksine A.Madrid daha oynadı fakat, futbol bu ilk maçta onlar 2. maçta ise ben şanslı taraftım ve deplasmanda fazla gol atma avantajıyla tutu ben atladım.

Transfer:

Agüero'y 32.5 MN£'a Arsenal'e satan A.Madrid Soldado'ya reddedemeyeceğim bir teklif yaptı, bende bir türlü antrenmanlarda gelişim gesteremeyen oynadığı maçlarda da istenilen performansa ulaşamayan Soldado'yu satma kararı aldım. Transfer 6.5 MN£ + Sonraki Satıştan %25 pay karşılığında tamamlandı.

Lig:

Ne yalan söyleyeyim Valencia harika futbol oynuyor bu sezon ancak, ilk yarıdaki müthiş futbolum galibiyeti bana getirdi.

Yıldız oyuncum Robben sakatlığı tamamen atlattı ve uzun aradan sonra ilk onbirde forma şansı bularak golünü attı. Ayrıca Vidal'in de sakatlığı tamamen geçti. Antrenmanda sakatlanan Diarra ise 3 hafta sahalardan uzak kalacak.

Güçsüz Cadiz'e karşı yedeklerle çıktım ve zorlanmadan bir galibiyet aldım.

Şampiyonlar Ligi:

Erken bi gol yiyerek moral bozukluğu yaşasamda erken toparlanıp gelibiyeti elde ettim hatta farkı keçırdım.

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

harika gidiyorsun üstadım aynen devam bende scunthorpe ta 2007 2008 sezonunda ilk 2 lig maçından galip lig kupası ilk tur maçında lincoln ü 2 0 yendim 2. turdaki rakip wigan atletic

Quote Originally Posted by urwrdskkn View Post
    harika gidiyorsun üstadım aynen devam bende scunthorpe ta 2007 2008 sezonunda ilk 2 lig maçından galip lig kupası ilk tur maçında lincoln ü 2 0 yendim 2. turdaki rakip wigan atletic
    Teşekkür ediyorum bende seni tebrik ediyorum.

Lig:

Ligin ilk maçında 3-2 mağlup olduğun zaragoza engelini farklı galibiyetle geçerek, yoluma devam ediyorum.

İspanya Kupası:

Kadronun tamamını gençler ve şans bulamayan oyunculardan oluşturduğum bu kupa maçında berabere kaldım. Ayrıca Nihat kardeşimizin güzel futbolu ve 2 golü dikkatimi çekti.

Lig:

Bir önceki kupa maçına çıktığım kadroyla mücadele verdiğim bu lig maçında pek zorlandığım söylenemez fakat, skora fazla yansımadı.

Şampiyonlar Ligi:

İlk maçtada yendiğim Celtic'i 3 golle rahat geçtim ancak, tarihi farkı kaçırdığımı söyleyebilirim.

Lig:

Sakatlıkları tamamen atlattım ve artık tam kadroyla çıkabiliyorum her maça bu maçta onun bir göstergesi, fazla zorlanmadım.

Lig Tablosu:

28 hafta sonunda oluşan puan durumu ise şöyle:

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

ilk önce dünki yazın için teşekkür ediyorum bende dün kısa oynadım ama ligde 3 te 3 gidiyorum wigan la oynayacam bugün

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

iyi gidiyorsun ama albacete ye fark atardın benden sana söylemesi çünkü albacete senin denginde değil ama yedekle çıktıysan o başka bi durum

Quote Originally Posted by urwrdskkn View Post
    iyi gidiyorsun ama albacete ye fark atardın benden sana söylemesi çünkü albacete senin denginde değil ama yedekle çıktıysan o başka bi durum
    Albacete'nin benim dengim olduğunu söylemedim zaten, benimle boy ölçüşücek bi takım olmadığı aşikar. SSlerin altında verdiğim maç bilgilerine bakarsan; evet yedek ve genç ağırlıklı bi kadroyla çıktım. Takip ettiğin için de teşekkür ederim ayrıca

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

ilk önce bir şey değil takibe devam edicem bende belki scunthorpe ta neler yaptığımı bir kariyer hikayesi olarak kullanırım bazen gençler veya yedek lerle maç kazanmak güzel ama bir bakımada o kadar zor bir durum bende aynısını yaşıyorum şu anda lincoln maçında yedek ağırlıklı çıktım ilk yarıda çok kötü oynadım ancak 2. yarıda 2 asımı oyuna sürdükten sonra 2 0 kazandım bi bakımada asları 2. yarı almak işe yarar

Beklediğim ilginin kat kat altında kalan takip sayısı ve hikayemi paylaşmak için verdiğim uğraşın boşa gideceği düşüncesiyle kariyerime bi son verme kararı almış bulunmaktayım. Herkese teşekkürler.

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

keşke güzel bir kariyer okuyup yorum yazabilirdik neyse sağlık olsun

Mesaj Yetkileri