FM 2010'un yavaş yavaş sonuna geldiğimiz bu günlerde, değişik zevkler almak için kendime oluşturduğum datayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Tüm ülkerin liglerinde yer alan tam 476 takım bir araya toplandı. 6 profesyonel 5 amatör lig var. Ayrıca bazı ligler gruplara da ayrılmış durumda. Federasyon Kupası ve Süper Kupa da yer almakta.

İlk 6 ligde sıralama tersten yapılmış şekilde. Avrupanın en iyi 8 takımı en altta yer alıyor. Bu 8 takımdan birini alıp 7 senede Süper Lig şampiyonu yapmak için uğraşabilirsiniz. Rüya 5.Lig'den Rüya Süper Lig'e kadar, takımların kalitesi düşmektedir.

Amatör kümeye geçildiğinde ise, mücadele daha zor. Hem takım sayısı fazla hem de devlerin yer aldığı 8 takımlı lige sadece 1 takım çıkabiliyor. Onun orada kalıcı olması da, çok kolay olmayacaktır.

Amatör liglerden bir takımı alıp profesyonel liglerde kalıcı olmasını sağlamak hedefiyle de mücadeleye başlayabilirsiniz.

Amatör liglerde liglerin ve takımların fazlalığı, yükselecek ve düşecek takımların belli olacağı play offlar için mücadele edecek takımların fazlalığı sürekli bir hareketlilik kazandıracaktır.

Ayrıca bir sürpriz de liglerin dibinde. Amatör 5.Lig'de yer alan 30 takımın tamamı Türk. Bu 30 takımdan birini alıp uzun yıllar sabrederek Rüya Süper Lig şampiyonluğu hedefiyle 2011 çıkana kadar oynayabilirsiniz.

Farklı zevkleri tatmak için vakit geçirilebilecek bir yama. Bazı dengesizlikler elbette olacaktır, bütçeler konusunda tv gelirleri ve ödül paralarını yüksek tutmaya çalıştım. Uzun yıllar test etmediğim için, takımları bataklığa sürükleyecek şekilde olmamıştır umarım.

Yama 10.03 üzerine oluşturuldu. Kadrolar da 10.03'te yer alan kadrolar.

Liglerden bazı görüntüler şöyle;

Ben keyifle oynuyorum, umarım sizlerin de hoşuna gider.

İndirmek İçin Tıklayınız