1 ile 23 arası toplam 23 sonuç

Konu: Tüm Dünya Takımları

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Default Tüm Dünya Takımları

FM 2010'un yavaş yavaş sonuna geldiğimiz bu günlerde, değişik zevkler almak için kendime oluşturduğum datayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Tüm ülkerin liglerinde yer alan tam 476 takım bir araya toplandı. 6 profesyonel 5 amatör lig var. Ayrıca bazı ligler gruplara da ayrılmış durumda. Federasyon Kupası ve Süper Kupa da yer almakta.

İlk 6 ligde sıralama tersten yapılmış şekilde. Avrupanın en iyi 8 takımı en altta yer alıyor. Bu 8 takımdan birini alıp 7 senede Süper Lig şampiyonu yapmak için uğraşabilirsiniz. Rüya 5.Lig'den Rüya Süper Lig'e kadar, takımların kalitesi düşmektedir.

Amatör kümeye geçildiğinde ise, mücadele daha zor. Hem takım sayısı fazla hem de devlerin yer aldığı 8 takımlı lige sadece 1 takım çıkabiliyor. Onun orada kalıcı olması da, çok kolay olmayacaktır.

Amatör liglerden bir takımı alıp profesyonel liglerde kalıcı olmasını sağlamak hedefiyle de mücadeleye başlayabilirsiniz.

Amatör liglerde liglerin ve takımların fazlalığı, yükselecek ve düşecek takımların belli olacağı play offlar için mücadele edecek takımların fazlalığı sürekli bir hareketlilik kazandıracaktır.

Ayrıca bir sürpriz de liglerin dibinde. Amatör 5.Lig'de yer alan 30 takımın tamamı Türk. Bu 30 takımdan birini alıp uzun yıllar sabrederek Rüya Süper Lig şampiyonluğu hedefiyle 2011 çıkana kadar oynayabilirsiniz.

Farklı zevkleri tatmak için vakit geçirilebilecek bir yama. Bazı dengesizlikler elbette olacaktır, bütçeler konusunda tv gelirleri ve ödül paralarını yüksek tutmaya çalıştım. Uzun yıllar test etmediğim için, takımları bataklığa sürükleyecek şekilde olmamıştır umarım.

Yama 10.03 üzerine oluşturuldu. Kadrolar da 10.03'te yer alan kadrolar.

Liglerden bazı görüntüler şöyle;

Ben keyifle oynuyorum, umarım sizlerin de hoşuna gider.

İndirmek İçin Tıklayınız
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2007
    Yer
    Yalova

Ellerine sağlık,teşekkürler.
    Twitter

Maalesef bir zamanlar Glader77 idi nickim

ilginç olmş teşekkrler

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Çok güzel düşünülmüş valla.. Tebrik etmek lazım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bir ara deniyeceğim.Gerçekten ilginç ve zekice düşünülmüş bir proje.

Nesil
    2010
    Yer
    Rize #53, Mersin #33

Aslında kariyer arıyan arkadaşlar amatör ligden takım seçip en üst lige çıkarmaya çalışılabilir. Ortak kariyer falan.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Sezon devam ederken kulüplerden bazıları zarar etmişti ilk sezon ama bunu sezon sonu verilecek lig sıralaması ödülü ve tv geliriyle dengelemeye çalıştım. Kusursuz değil ama olabildiğinde oynanılır bir şey olsun istedim.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

eline sağlık serkan abi güzel düşünmüşsün
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Çok güzel bir fikir bende böyle birşeyler düşünüyordum ama sen düşündüklerimi toplamışsın ve bir kaç ekleme daha yapmışsın Bu aralar çok yoğunum işlerimin yoğunluğu azaldığı zaman deneyeceğim.Teşekkürler.

Çok teşekkürler Serkan abi. İndiriyorum. Partizan vardır içinde inşAllah Yoksa da ben ekleyeceğim

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Crash Dumps alıyorum bu yamayla .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa/Çanakkale

teşekkür gerçekten çok güzel bir çalışma indirip başlıyacağım. Chivas varmı acaba ?

Quote Originally Posted by EndoplazmiK RetikuluM View Post
    Çok teşekkürler Serkan abi. İndiriyorum. Partizan vardır içinde inşAllah Yoksa da ben ekleyeceğim
    Partizan var.Bende o takımla yapacağım için bende baktım

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Alınabilecek hemen hemen her takım var. 476 takım var içerisinde.

Crash Dump belirli bir hata değil, hata bildirme şekli. Bu nedenle hatanın kaynağı nedir bilemeyeceğim. Çoğunlukta böyle bir durum yoksa, hata kaynağı, hata alınan bilgisayarlar olabilir.
    "YÜCE ATATÜRK"

oyundan sıkılanlar için farklı bi deneyim olabilir

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

öncelikle uğraştığın için çok sağol.
    bende indiriyorum ve bir ara denicem nasıl olduğunu.
    bu arada bende benzerini 90 takım 5 lig şeklinde yapmaya çalışıyorum henüz olmadı.
    hadi iyi oyunlar...

Nesil
    2010
    Yer
    izmir

Abi herkes var Göztepe neden yok acaba yoksa benmi yanlış gördüm

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Teşekkürler.

Eren takımları itibarlarına göre seçtim bu nedenle Göztepe girememiş sanırım, bir art niyetim yoktu.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2010
    Yer
    izmir

Abi biz şimdi siirtten iyi değilmiyiz yada karadenizspor itibar konusunda? işe bak 2011'in büyük bir hatası işte

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

2011 değil 2010 üzerine bu yama. Bulunduğu ligler farklı olabilir, ben sadece Türk takımlarını sıralatıp 30 takımı aldım en alt lige.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2010
    Yer
    izmir

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    2011 değil 2010 üzerine bu yama. Bulunduğu ligler farklı olabilir, ben sadece Türk takımlarını sıralatıp 30 takımı aldım en alt lige.
    Abi onun farkına sonra vardım çaktırmasak

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by DenizlispoR View Post
    Crash Dumps alıyorum bu yamayla .
    sadece bu dosyayı seçmen lazım. kurulumda birden fazla xml dbc dosyası seçmişsen ondan olabilir.

ben bu dosyayı kurdum ama;

1.si denemek için tüm ligleri seçince normal olarak çok yavaş kalıyor,seçmeyince de en alt liglere attığın türk takımlarıyla oynanamıyor.

sonra türk takımlarını farklı yerlere atmışın bence o da yanlış. trabzon başka diğerleri başka yerde falan.

2.3. ligler falan çok karmaşık, 6 takımlı lig yapacağına 18 e çıkar daha az lig olur.

sonra ilk liglerde türk takımı az ben sadece 1.lgi yada 1+2.ligi seçsem gene olmuyor. o yüzden bi kurdum beğenmeyip kaldırdım ve sildim.

ben bundan daha iyi bir şeyler yapmayı düşünüyorum: 5 lig 90 takım, (türkiyeden sadece 3 büyükler var ne yazıkki zira reputation ları diğerlerinin az, benim kurduğum 2 takım harici sadece 3 büyükler liglere girebildi bende sıralama olarak reputationa göre aldım)

dosyanın işlemi bitsin(şu an kendi kurduğum 2 takımın oyuncularının özelliklerinde ayarlamalar yapıyorum, bazı oyuncuların bazı özelikleri olduğundan iyi ;örneğin forvetlerin markajı daha az olmalı, bazısı kötü; örneğin defansların, forvetlerin vs. mevkisine göre özellikleri iyi olmalı genie ye baktığımda bazı oyuncuların o mevkiiin oyuncusu olmadığını görüyorum, düzenleme yapıyorum, bitince isteyen olursa buradan paylaşırım.

ayrıca güney afrika değil ;ya türk yada ingiliz falan seçmelisin,ilerleyen zamanda her ligde güney afrikalı falan olur düşüncesindeyim.bana kalsa ülke seçmicektim ama ülke seçmeden lig kurulamıyor bende türkiye demek zorunda kaldım ;tabi bu durumda manchester da vs. türk görürseniz şaşırmayın yani.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Ben kendim için yapmıştım, tüm ligleri açtığımda rahat oynayabildiğimden, çok lig olması sıkıntı değil. Türk takımlarını bir araya topladım çünkü dediğin gibi tanınmışığa göre takımları lige aldım, en son lige kalan Türk takımlarını koyma fikri de son anda aklıma geldi, oradan çıkarmaya çalışmak tabi pc kasmazsa çok zevkli.

Gerçeğe uygun olmasını hiç düşünmedim, zaten 9 yedek seçip 4 tane değiştirme hakkı var. Gerçekciliği düşünmedim, fanztezi olsun istedim.

Günay Afrikalı oyuncuların çıkması da bu nedenle çok sorun değil, Günay Afrika'yı da zaten her türlü en iyi seviyede ayarladığımdan ve oyunu 20 sene kimse oynamayacağından, alttan gelecek gençleri pek dert etmeye gerek yok.
    "YÜCE ATATÜRK"

Mesaj Yetkileri