1 ile 8 arası toplam 8 sonuç

Konu: 4-1-2-1-2 Körfez Taktik (Şut yağmuru)

Default 4-1-2-1-2 Körfez Taktik (Şut yağmuru)

Bugüne kadar bir çok taktik denedim. Bu taktiklerimi genelde Kocaelispor'la denediğimden kötü bir kadroda hepsi başarısız oldu ama en sonunda bu taktik diğerlerine nazaran daha faydalı oldu, daha sonra Galatasaray'dan teklif gelince oraya transfer oldum ve bu taktikte onunla ilgili geliştirmeler yaptım , müthiş işliyor. Bazı maçlarda rakip takım kalenize bile gelemiyor. Aşağıda ss'lerde göreceğiniz gibi müthiş istatistikleri mevcut.

Mevkilerle ilgili olarak önerebileceğim, uzun şutu iyi olan ve top kapması iyi olan orta saha oyuncular kullanın, defansınızda birisi havadan iyi olsun diğeri hızlı ve top kapması iyi olan futbolcular olsun, sağ ve sol beklerinizde defansif ağırlıklı ve hızlı olurlarsa iyi olur, taktiğimiz az gol yeme, az gol atma üzerinedir. Zaten iyi bir kadroda bu taktiği denerseniz çok başarılı olduğunuzu göreceksiniz, küçük bütçeli takımlarda şuan deniyorum az bir zaman oldu başlayalı ama iyi gidiyor.

GK: Fazla birşey söylemeye gerek yok, iyi bir kaleci olursa güzel olur, fazla pozisyon vermiyoruz, ama verirsekte kurtarsın artık.
    DL-DR Hızlı olması, topu kapması, markaj ve pası iyi olmalı.
    DC: Birisi hava toplarına hakim, diğeri de hızlı ve top kapması ve markajının iyi olması gerek. Defans çizgisini önde kurduğumuz için kontra ataklarda savunma arkasına atılan toplarda hızıyla bunları önlesin.
    DMC: Belkide taktiğin en önemli mevkisi burası, mutlaka dayanıklı, güçlü, pozisyon alması iyi olan, top kapması, pası ve uzaktan şutu iyi olan bir futbolcu olmalı.
    MC Sol: Buradaki oyuncumuzu da DMC olarak kullanaabiliriz, yani elinizde 2 tane iyi DMC varsa bunun birini DMC ye diğerini de MC'nin soluna koyabilirsin.z
    MC Sağ: Buradaki oyuncumuz diğerlerine nazaran ofansif özellikleri iyi olan birisi olursa güzel olur, fakat benim forvetlerim yeter, orta saham güçlü olsun pozisyon vermeyeyim diyorsanız burada da DMC veya MC kullanabilirsiniz, iyi oyuncunuz varsa AMC yide kullanabilirsiniz.
    AMC: Buradaki futbolcumuzun da bildiğiniz gibi yaratıcılığı, özel yeteneği, top sürmesi ve tekniğinin iyi olması gerekiyor.
    ST : Sol, buradaki futbolcumuzun hızlı ve bitirici olması gerekiyor,
    ST: Sağ, bu mevkide ki oyuncumuzun da hava toplarına hakim, pivot santrafor özelliğinde bulunması gerekiyor.

Taktikte ayrıca kornerlerde ayarlanmıştır. Ben arka direğe orta yapıp, 2 stoperimide oraya yönlendirip bu şekilde gol arıyorum,siz kendi isteğinize göre değiştirebilirsiniz.

Link:
    http://www.4shared.com/file/25831304...-2_Taktik.html

Last edited by emrahozsahin : 07.Nisan.2010 at 11:54

10.3 versiyonu içinmi

evet bu versiyon için
    bazen defans çizgisini daha da ileriye alabilirsiniz oldukça güzel sonuçlar veriyor, rakip sizden güçlüyse o zaman da çizgiyi geri alabilirsiniz.

AMC mevkisinde görev yapanlar mükemmel oynuyorlar şuan 2.Ligde Kocaelispor'da deniyorum, ligde 3.sıradayım AMC'de Emre Çolak'ı kiralık aldım 12 maçta 12 asist 4 golü var.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

İstatisliklere bakılırsa üzerinde çok çalışılması gereken taktik gibi duruyor. Teşekkürler.

süper taktik sagol ankaragücüne bu taktikle 5 attım

Emrah ben bu taktikte açıkçası fenerbahçeninkinide merak ettim adamlar 2. sırada ama senden çok gol atmış onlarında dizilişini söylermisin sana zahmet

Quote Originally Posted by bhll View Post
    Emrah ben bu taktikte açıkçası fenerbahçeninkinide merak ettim adamlar 2. sırada ama senden çok gol atmış onlarında dizilişini söylermisin sana zahmet
    aşağıya koydum ss görüntüsünü. İlk sezonumdu gs de aceleye geldi forvet alamadım Regen oyuncularında özellikleri iyi gibiydi onlarla idare ettim bilindik forvet yoktu takımda onun için gol sıkıntısı çektim ama hep 1-0, 2-0 , 3-0 aldım. Şimdi forvete iyi futbolcular aldım ve gol sorunum çözüldü.

Şuan 25. Maçtayım 58 gol attım 16 gol yedim. Yani 10 hafta kala önceki sezonun golünü geçtim bile.

foto aşağıda.

taktigini denemek istiyorum fakat link ölü lütfen yenilermisin

Mesaj Yetkileri