1 ile 4 arası toplam 4 sonuç

Konu: Yan Toplar ve Kornerler

Default Yan Toplar ve Kornerler

Selam beyler biraz sorun ve sorularım var fm ile ilgili..
    İlk olarak kornerlerden çok gol yiyorum, sanki oyunun bugu gibi kornerler ve yan toplar, her maç en az 2 tane yan top ve kornerlerden gol yiyorum.Oyuncularımın hava hakimiyeti olmasına rağmen.beklerim normal oynuyor, kendi alanında pres yapıyor eğer pozisyon bulursa çıkıyor yani kontradan da yemiyorum adam çok rahat bir şekilde orta açıyor çat kafa ve gol.Kornerlerde de durum aynı ya ön direğe atıyorlar orda adam boşta kalıyor, hadi ön direğe bir adam daha gönderip onu hallediyorum diyelim bu sefer çat ortaya açıyor kafayla atıyor golü rakip.6 maç yaptım 8 tane falan korner ve yan toplardan yedim.(Bu sorun bir çok sistemde oluyor)
    Sistemim değişiyor ama genelde 4-1-2-3. 2 Defans, 2 bek ofansif değil support rolünde, 1 libero.Markaj sistemim DCler adam marjakı, bekler alan, libero da alan.Ofsayt taktiği yok.Defans çizgisi normal.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

beklerin ön direk arka direği tutsunlar
    2 stoperin tall man marking
    Orta sahadaki 3 lüye man marking ver. kanatları ileride bırak. forvetinde en çok nerden gol yiyorsan oraya koy. Diyelim ön direkten mi çok gol yiyorsun ön direğe ver arkadan gol yiyorsan arkaya ver.

Benim yan toplar ayarlarım default olur . Gol çok nadir yerim. O yüzden birşey diyemem ona
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Ben de duran toplar, yan toplar falan hiçbiriyle oynamıyorum. Sezonda en az gol yiyen de ben oluyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by maxsleox View Post
    Selam beyler biraz sorun ve sorularım var fm ile ilgili..
    İlk olarak kornerlerden çok gol yiyorum, sanki oyunun bugu gibi kornerler ve yan toplar, her maç en az 2 tane yan top ve kornerlerden gol yiyorum.Oyuncularımın hava hakimiyeti olmasına rağmen.beklerim normal oynuyor, kendi alanında pres yapıyor eğer pozisyon bulursa çıkıyor yani kontradan da yemiyorum adam çok rahat bir şekilde orta açıyor çat kafa ve gol.Kornerlerde de durum aynı ya ön direğe atıyorlar orda adam boşta kalıyor, hadi ön direğe bir adam daha gönderip onu hallediyorum diyelim bu sefer çat ortaya açıyor kafayla atıyor golü rakip.6 maç yaptım 8 tane falan korner ve yan toplardan yedim.(Bu sorun bir çok sistemde oluyor)
    Sistemim değişiyor ama genelde 4-1-2-3. 2 Defans, 2 bek ofansif değil support rolünde, 1 libero.Markaj sistemim DCler adam marjakı, bekler alan, libero da alan.Ofsayt taktiği yok.Defans çizgisi normal.
    oyun korner hilesini internetten indirip sana kulanıyor olmasın yada zaten varsa falan?
    bende olmuştu çünkü örneğin ben fb deki alex e taliptim ama olmadı sonra fb deki alex osasuna ya mı ne bedava gitti.(fm 2006)onlarda bendeki alex adlı oyuncumu aldılar(mevkileri aynı hatta daha yetenekli idi ki bu oyunumda da öyle.)
    yada benim yaptığımı bana uygulama: benim fm 2006 taktiğim bedava yada ucuza almak pahalıya satmaktı ama fm 2010 da da başıma geliyor çokça diğer takımlardan adam aldığımda çok pahalıya alıyorum zira değerli olduklarından bırakmak istemiyorlar olanlar onların en iyisi ama bende yedek kalıyorlar bense adam sattığımda değerinde hatta fm 2006 da altında teklif geliyordu hatta satmicam diyordum adamın değeri 2,1 m olsun 1,7 m teklif geliyordu bide satmicam yani fm 2010 da da değeri yada 2 katı teklif geliyor ama alınca 30 m dan aşağı alamıyorum.haliyle almicam artık(şu anda da fabregas 93 m aguero 89 m istiyor klüpleri örneğin benim bütçem 47 m ve takasa da yanaşmıyorlar)almaya gelince ucuza istiyorlar satmaya gelince fahiş fiyat istiyorlar.158 ca sı olan adama 4,5 mu 1,5 mu ne kiralama bedeli istediler 158 yani ben 170den aşağısına bakmam 185 pa dan aşağısını almam.her neyse bi adam vardı bende oyun dedi ki kiralık alim sezon sonu da kontratı bitiyor zaten o benim yapacağım iş.ki fm 2010 da en kızdığım şeylerden biri bu yani her kiralandan para istiyorlar ama almaya gelince 0 kiralama bedeli öneriyorlar.70 ca sı olan adama bile 600-700 k para istiyorlar ben o paraya fm 2006 da adam alıyordum şimdi kirası o kadar.ama 130-150ca sı olan adamıma kiralık önermiyor yada para önermiyorlar önerince de diyelim adamın bedeli 1 m 100 k kira bedeli 900 k satın alim diyor zaten satsam niye kiralim?(satamama durumu hariç adam gitmek istemiyor yada teklf gelmeyince yani mecburen)tabi bende 100 k bedel satın alma belirtilmedi diyorum o zamanda mesela reddediyor
    bir örnek: bi adamımı kiralık listesine koydum maaşı 1 k olsun değeri 60 k öneriyorum işte 6 k kiralama bedeli %de 100 ünü öde. antalyaspor teklif yaptı: 6 k ama %de 30-40 falan yaa hesap yapıyorum maaşını bile karşılamıyor reddettim bende 3-4 kez üst üste oldu böyle. başka teklif te yok o zaman 1 k çarpı 12 12 k ver maaş yüzde 0 dedim o zamanda gene 6 k maaş 0 dediler

Mesaj Yetkileri