Sayfa 1 / 14 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 408 sonuç

Konu: Türkçe FM Genel Tartışma [Lütfen Başka Konu Açmayınız]

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Default Türkçe FM Genel Tartışma [Lütfen Başka Konu Açmayınız]

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

2012 ye daha var.

siz güncellemeden bahsedin atmin bey..

Ayrıca oyunun çıkacağı 5 Kasım tarihinde bir sürprizimiz daha olacak ve sitemizin yenilenmiş halini devreye almayı planlıyoruz.
    Biliyoruz ki sitemizi çok fazla güncellemiyor ve bu konu hakkında eleştirilerinizi e-posta yoluyla gönderiyorsunuz. Bunların hepsinin farkındayız ve ilginiz için teşekkür ederiz. Şimdilik size verebileceğimiz haberler bunlar. Gelişmeleri takip etmek için forumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Hepinize bol FM'li günler.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Fm 12'nin tamamen Türkçe olarak piyasaya çıkması gerçekten çok süper olur.Bir kaç seriden beri tek başıma uzun süreli oynayamıyorum.(1 sezon bitirmişliğim yok kaç seridir) Fm 11'de de böyle olacak büyük ihtimal ama fm 12'den itibaren oyunun müptelası olabilirim eskisi gibi.
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Eğer yine orjinal satışla bağlantı kuracaklarsa hiç ümitlenmeyelim bence. Ama yok seneye kesin çıkacaksa süper olur.

Düzenleme : Hayırlı olsun.

Bir Sene Ara Vereceğim Döndüğümde Oyunda Muhteşem Bir Şekilde Türkçe Çıkarsa Kebab Olur O Yüzden Bu Sene Cimrilik Modundayım

Bekliyoruz Merakla Sayılı Gün Çabuk Geçer

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Quote Originally Posted by Saike View Post
    Fm 12'nin tamamen Türkçe olarak piyasaya çıkması gerçekten çok süper olur.Bir kaç seriden beri tek başıma uzun süreli oynayamıyorum.(1 sezon bitirmişliğim yok kaç seridir) Fm 11'de de böyle olacak büyük ihtimal ama fm 12'den itibaren oyunun müptelası olabilirim eskisi gibi.
    Öyle online liglerde bir maç bir maç gidersen bitmez tabii sezon

Türkçe FM olsun her şeyini anlayarak yapsın millet.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu sene fm haram bize zaten LYS belası Ama seneye iyi olacak.Belki ekipte bile yer alırım yabancı dil öğrencisiyiz şurda

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by MeMo View Post
    Bu sene fm haram bize zaten LYS belası Ama seneye iyi olacak.Belki ekipte bile yer alırım yabancı dil öğrencisiyiz şurda
    Ben sen FM oynayabilesin diye soruları çalarım, sınav iptal olur, nasıl fikir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Ben sen FM oynayabilesin diye soruları çalarım, sınav iptal olur, nasıl fikir.
    Soruları çal iptal olmasın ama hem çalışmam da hem FM hem LYS daha güzel olur.

Hayırlı Vatandaş Güzel Örnek Oluyor Vatandaşına

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Çevirisi yapılması gereken cümle sayısının yüksek oranda olması nedeniyle Football Manager 2011'in Türkçe çıkma olasılığı mümkün değildi. Ama bizler çeviri çalışmalarımızı hızlı ve kaliteli bir şekilde sürdürerek FM 2012'in Türkçe dili ekli bir şekilde çıkmasını sağlayacağız.

Nesil
    2006
    Yer
    kediye kafa attığım yerde

Hayırlı olsun bakalım onlar bir adım atıyorlar bizde bir adım atcakmyıız

efenberg Misafir

Hayırlı Olsun diyelim Türk Fm Camiasına.
    Lys Dolayısıyla Pas Geçiyoruz Bu Seneyi Dönüşümüz Muhteşem Olacak Gibi

Gerçekten çok sevindirici ibr haber bu umarım gerçekleşirde yıllarıdr hayranı olduğumuz oyunu ana dilimizde doya doya oynama keyfini yaşarız.Makaleyi sonuna kadar okudum ve birşey dikkatimi çekti.Admin demişki aldığınız her bir orjinal oyunu steam üzerinden ücretsiz kayıt ettirin.Ben turksportalın yönlendirmesiyle fm 2009 ve fm 2010'u steam üzerinden orjinal aldım ve hesabımda duruyor.Steam'den almama rağmen yinede kayıt ettirmem gereken bir bölüm varda benmi atladım acaba diye düşünüyorum.Eğer böyle bir durum varsa adminlerden ricam nasıl yapacağımı anlatırlarsa orjinal olan 2 oyunumu ve GTA aldım birde onu kayıt ettirmem konusunda adım adım ne yapmam gerektiğini anlatırlarsa sevinirim.Çorbada biraz olsun tuzum olursa ne mutlu bana.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by onur_fatos View Post
    Gerçekten çok sevindirici ibr haber bu umarım gerçekleşirde yıllarıdr hayranı olduğumuz oyunu ana dilimizde doya doya oynama keyfini yaşarız.Makaleyi sonuna kadar okudum ve birşey dikkatimi çekti.Admin demişki aldığınız her bir orjinal oyunu steam üzerinden ücretsiz kayıt ettirin.Ben turksportalın yönlendirmesiyle fm 2009 ve fm 2010'u steam üzerinden orjinal aldım ve hesabımda duruyor.Steam'den almama rağmen yinede kayıt ettirmem gereken bir bölüm varda benmi atladım acaba diye düşünüyorum.Eğer böyle bir durum varsa adminlerden ricam nasıl yapacağımı anlatırlarsa orjinal olan 2 oyunumu ve GTA aldım birde onu kayıt ettirmem konusunda adım adım ne yapmam gerektiğini anlatırlarsa sevinirim.Çorbada biraz olsun tuzum olursa ne mutlu bana.
    Steamden oyunu almanız başlı başına yeterli. Ama oyunu steamden almayan arkadaşlar, steam kullanıcısı aldıklarında ülkelerini Türkiye olarak gösterdikten sonra steam'deki games kısmında sol altta bulunan "add a game" e tıklamalı. ardından "activate a product on steam"e tıklayarak oyunun cd keyini girmek gerekiyor. böylece oyunu Türkiye'den alsanız ya da almasanız da steamden bir Türk kullanıcının bu oyunu oynadığı kaydedilerek sigames'e ulaşır.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by Aydın View Post
    Steamden oyunu almanız başlı başına yeterli. Ama oyunu steamden almayan arkadaşlar, steam kullanıcısı aldıklarında ülkelerini Türkiye olarak gösterdikten sonra steam'deki games kısmında sol altta bulunan "add a game" e tıklamalı. ardından "activate a product on steam"e tıklayarak oyunun cd keyini girmek gerekiyor. böylece oyunu Türkiye'den alsanız ya da almasanız da steamden bir Türk kullanıcının bu oyunu oynadığı kaydedilerek sigames'e ulaşır.
    Bunu haber bölümüne eklemek iyi olur bence.

Yanıt için teşekkürler adminim içim rahatladı ama yönlendirme birçok arkadaşın işine yarayabilir tekrar teşekkürler.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Aklıma takılan bir nokta var, FM de yapılan türkçe yamaların tamamında gördüğüm kadarıyla oyuncu özelliklerinde yer değişmesi var. Official bir çeviri yapılırsa ve oyuna Türkçe dili eklenirse özelliklerin yerleri ingilizcedekiyle aynı mı kalacak?

Öyle değilde özelliklerin yanına numarası koyulabilir Türkçe yamalarda.

Sallıyorum;

( 1 ) Bitiricilik
    ( 2 ) Teknik

Gibi. Ama Official bir çeviri yapılırsa ve Türkçe dil oyuna eklenirse sanırım öyle olacaktır.

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

Bu çok güzel bir haber işte 2012 'i merakla bekliycez desenize

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Aydıncığım sitede haberini görünce girip bir yoklayayım dedim, işin ardında Volkan abi mi var diye.

İnanılmaz bir gelişme bu tabii ki, özellikle SI'ın desteğini alabiliyor olmak.

Ancak bir noktada sıkıntı var. Bu işi yapması gereken kişi, işi bilen kişi olmalı. Yani dil oyuna eklenecekse gerçek bir çevirmen tarafından çevirilip eklenmeli. Bizim yaptığımız adam alma ve paket çevirtme metodu ile yol almak imkansız. Bunun için bir bütçe oluşturulmalı ve bütçe dahilinde gereken kişiler ile anlaşılıp maaş karşılığı iş yapılmalıdır.

Mail adreslerimi biliyorsun, forumu eskisi gibi takip edemesem de maillerime bakabiliyorum. Bir yardım talebiniz olursa buradayım, bilin.

Harika günler.
    Last edited by Ilhan : 23.Eylül.2010 at 14:32
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by Ilhan View Post
    Aydıncığım sitede haberini görünce girip bir yoklayayım dedim, işin ardında Volkan abi mi var diye.

İnanılmaz bir gelişme bu tabii ki, özellikle SI'ın desteğini alabiliyor olmak.

Ancak bir noktada sıkıntı var. Bu işi yapması gereken kişi, işi bilen kişi olmalı. Yani dil oyuna eklenecekse gerçek bir çevirmen tarafından çevirilip eklenmeli. Bizim yaptığımız adam alma ve paket çevirtme metodu ile yol almak imkansız. Bunun için bir bütçe oluşturulmalı ve bütçe dahilinde gereken kişiler ile anlaşılıp maaş karşılığı iş yapılmalıdır.

Mail adreslerimi biliyorsun, forumu eskisi gibi takip edemesem de maillerime bakabiliyorum. Bir yardım talebiniz olursa buradayım, bilin.

Harika günler.
    Kayseri'de bir bayram günü kaybolan çocuklardan farkın yok İlhan. Seni bulduk, şimdi o çocukları bulmak lazım.

İlhaaan odtünün çiçeği özledik be

Nesil
    2006

...Ancak bir noktada sıkıntı var. Bu işi yapması gereken kişi, işi bilen kişi olmalı. Yani dil oyuna eklenecekse gerçek bir çevirmen tarafından çevirilip eklenmeli. Bizim yaptığımız adam alma ve paket çevirtme metodu ile yol almak imkansız. Bunun için bir bütçe oluşturulmalı ve bütçe dahilinde gereken kişiler ile anlaşılıp maaş karşılığı iş yapılmalıdır...
    Bence de bir bütçe oluşturularak maaş karşılığı yapılması daha iyi olur.Şu anda gönüllü olarak yapılacak sanırım çeviri, yanılıyor muyum?Bir de mesela daha önce çıkan Türkçe yamalarda "Oyun, %95 oranında Türkçeleştirildi." deniyordu, şimdiki yapılan çeviride bu oran %100 olacak değil mi?
    Last edited by Crazycat : 24.Eylül.2010 at 02:48 Reason: Ek

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Crazycat View Post
    Bence de bir bütçe oluşturularak maaş karşılığı yapılması daha iyi olur.Şu anda gönüllü olarak yapılacak sanırım çeviri, yanılıyor muyum?Bir de mesela daha önce çıkan Türkçe yamalarda "Oyun, %95 oranında Türkçeleştirildi." deniyordu, şimdiki yapılan çeviride bu oran %100 olacak değil mi?
    Bu işin gönüllü olarak bitirilemeyeceğinden adım gibi eminim. En azından bu işi yapan kişiler üniversite öğrencisi olacaklarsa harçlık tarzında belli bir miktar para ödenmelidir. Ödenen para sitenin gelirinden mi ödenir, yoksa başka bir şey mi kullanılır, bilemem. Ancak bilinmelidir ki şimdiye kadar belli bir yüzde ile çıkarılan Türkçe FM'lerin hepsi Volkan abinin, benim, Burak'ın, Aydın'ın kişisel çabalarıyla çıkarıldı. Ancak artık bu insanların buna ayıracakları vakitleri yok. Dediğim gibi, karşılık vererek iş yaptırırsak sonuç alırız, öbür türlü sonuç beklemek hayalciilk olur.

Sonuç olarak bu çalışmalar sitemize katma değer olarak geri dönecek, oyun çıktıktan sonra. Çok daha bilinen bir site olacağız ve belki de SI'dan para da alacağız işi başarıyla bitirirsek.

Oyun sitesi olarak büyümeyi istiyorsak bunu yapmak zorundayız.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006

Bu işin gönüllü olarak bitirilemeyeceğinden adım gibi eminim. En azından bu işi yapan kişiler üniversite öğrencisi olacaklarsa harçlık tarzında belli bir miktar para ödenmelidir. Ödenen para sitenin gelirinden mi ödenir, yoksa başka bir şey mi kullanılır, bilemem. Ancak bilinmelidir ki şimdiye kadar belli bir yüzde ile çıkarılan Türkçe FM'lerin hepsi Volkan abinin, benim, Burak'ın, Aydın'ın kişisel çabalarıyla çıkarıldı. Ancak artık bu insanların buna ayıracakları vakitleri yok. Dediğim gibi, karşılık vererek iş yaptırırsak sonuç alırız, öbür türlü sonuç beklemek hayalciilk olur.

Sonuç olarak bu çalışmalar sitemize katma değer olarak geri dönecek, oyun çıktıktan sonra. Çok daha bilinen bir site olacağız ve belki de SI'dan para da alacağız işi başarıyla bitirirsek.

Oyun sitesi olarak büyümeyi istiyorsak bunu yapmak zorundayız.
    Belirli bir miktar paranın kesinlikle ödenmesi gerekiyor bence de ve bu paranın SI tarafından ödenmesi gerekmiyor mu?Yani SI bu işe olumlu bakıyorsa ve bu oyuna 2012 yılında Türkçe dilini ekleyeceğiz diyorsa eğer buna kafa yormalı ve maddi olarak da bi' destek vermeli diye düşünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bence bu iş gönüllü işi olmamalı. Tam anlamıyla işi çevirmenlik olan ve bu işe vaktini ayırabilecek kişilere yaptırılmalı ki, herhangi bir sıkışıklık vs. olmasın. Sonuçta Koskoca oyunun dili çevrilecek ve bu zaman, emek işi. Bir kaç üniversite öğrencisinin zamanını almakta doğru olmaz. Bence çevirmen tutulmalı..

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Çeviren ekip tabii ki iyi derecede İngilizce bilmek zorunda olacak. "Let's roll"u "yuvarlanıyoruz" şeklinde çeviren, kalıplardan, deyimlerden bihaber olan arkadaşları çalışmamıza kabul etmeyeceğiz.

Bunun dışında daha yeni oyunun kodları bile hazırlanmadan, önümüze çevireceğimiz dil metni gelmeden bir hazırlık yapmamız söz konusu olamaz. Yapılacak yemeğe göre aşçı seçmemiz gerekir. Bu yüzden şimdiden şu olacak, şöyle yapacağız demek doğru olmaz.

Tebrikler.

Profesyonel bir ekip tarafından hatasız bir çeviri yapılmalıdır ve de Turksportal'a da bu yakışır.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Merhaba,

çalışmada futbol bilgisi olan çevirmenlerden yararlanılması planlanmaktadır. Çeviri için belli bir bütçemiz bulunmaktadır ve çevirilen kelime başına ödeme yapmayı düşünmekteyiz.

Geçmiş yıllardaki çevirilerimiz sisteme aktarıldı ve bunlardaki çeviri hataları test edilmeye başlandı. Çalışma programımız ve çevirmen ihtiyaçları konusunda gerekli açıklamaları Kasım ayı içerisinde yeni sitemizde detaylı açıklamalarla sunacağız.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Sayfa 1 / 14 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri