1 ile 5 arası toplam 5 sonuç

Konu: Profesyonel olmayan gençler

Default Profesyonel olmayan gençler

Henüz profesyonel sözleşme imzalamamış genç futbolcular neden oyuna eklenmiyor? Bu yüzden youth coachlar da ilk sezonlarda pek işe yaramıyor. Diğer ülkelerde bu oyuncular da oyuna ekleniyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Eğer bu genç oyuncuları oyuna eklersek bir kulüpte 100 e yakın oyuncu olur. Hem neye göre ekleyeceğiz. Bir oyuncuya lisans çıkartıyolar 3 maç oynatıyolar beğenmiyorlar, lisansını iptal ediyorlar. Bunların takibi çok büyük sıkıntı olur. Zaten gerçekte prof olmayan oyuncuları oyuna eklemek pek mantıklı gelmiyor bana.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Milli takımlarda oynayan gençlerin profesyonel olmasa da eklenmesi sorun yaratmaz sanırım.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Demre View Post
    Milli takımlarda oynayan gençlerin profesyonel olmasa da eklenmesi sorun yaratmaz sanırım.
    Ya peki denenmek icin bir defaligina cagirilmis olan genc milliler?

Mesela Milli takimlar arada sirada kamp yapiyor ve 30-40 oyuncu cagiriyorlar. Bunlarin cogu bir defa daha cagirilmiyor. Bu oyuncular cagirilmamaya baslandiginda da silinmeli mi?

Ozellikle U19 ve U21 milli takimlara cagirilan ve profesyonel olmayan oyuncu sayisi 2 veya 3'u gecmiyor. U17'lerde eksiklik olabiliyor genelde ama o oyuncular da kisa bir sure sonra zaten uygun goruluyorsa profesyonel yapiliyorlar.

Acikcasi toplamda 5-10'u gecmeyecek bir oyuncu grubu icin, yarattigimiz ve iyi isleyen FM veritabanini TFF veritabani ile karsilastirarak transfer belirleyen sistemimize aykiri olacak bir degisiklik yapmak istemiyorum.

Her transfer donemi sonrasinda su amator oyuncu yanlislikla serbest birakilmis, bu serbest birakilmaliydi ama birakilmamis gibi sorunlarla karsilasmamak icin oyuncularin profesyonel olmasini beklemeyi ve amator olan oyunculari ekleme egzersizini yama hazirlayan arkadaslara birakmayi tercih ederim.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by Jhemre View Post
    Henüz profesyonel sözleşme imzalamamış genç futbolcular neden oyuna eklenmiyor? Bu yüzden youth coachlar da ilk sezonlarda pek işe yaramıyor. Diğer ülkelerde bu oyuncular da oyuna ekleniyor.
    youth coach işe yarar canım benim takımımda ilk sezonum bu oyunda gene var genç oyuncu regen olarak ama.
    türkiye de ne olduğu belli mi ki 65 75 milyonla 15 milyon bir mi ki orada oyuncular lisans alıyorlar ayrıca daha düzgün bir sistemleri var.
    artı mustafa budak benim oyunda gs de alt yapıda idi bi oyunda ama şutlamıştım(bu bir espri beni de şutlamayın da)
    ama bi şey yapılabilir birtakım gelecek vaad eden boşta oyuncular her oyunda free olarak oyuna eklenebilir(sigagames'e iletilmek üzere adminlere) mesela çalışmacılar kendi isimlerini oraya ekliyorlar bizim yada başka isimleri de ekliyebilirler.
    mesela ben mevki gk yada amc yaş 30 ca 80 pa 185 iyi bir 3.lig oyuncusu olurum(espri olarak)
    hadi iyi oyunlar.

Mesaj Yetkileri